vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

244 επισκέπτες, 8 χρήστες
antiklitos140, dkostas, Ηρακλης, camber, ramon, maprix, Milarepa, Ribot

Twitter

VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 15:31 »
Το στρώσιμο της 0.5 πως γινεται?! Την ξεκινησα απο 16 μετα απο 3 τζουρες 18 μετα απο αλλες 3-4 στα 20 αλλα ειναι λιγο περιεργη η γευση.. η στην αρχη ειναι ετσι για κανα τανκ περιπου?!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 17:21 »
Ε... μισό, ένα τανκ... μετά από λίγο ανέβασε περισσότερο. Μέχρι τα 30 πάει καλά. Ισως φταίει που έχεις ακόμη χαμηλά τα βατ. Αν υπολειτουργεί, ούτε γεύση θα δώσει

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 23:26 »
@Chrisnik Θελει απο μισο τανκ και μετα αρχιζει να στρωνει Αλλα οχι τοσο χαμηλα Βατ εγω την ξεκινησα απευθειας Στα 26 για λιγο και μετα την δουλευω αν θελω στανταρ γευση  28 εως 30 μην την φοβασαι καθολου,,Να πω και οτι Εγω εφτασα στο 4 τανκ και δεν μασαει πουθενα εφτασα μεχρι 33βατ και 35βατ  τη απανωτες τζουρες χαμπαρι δεν πηρε τη χαμηλα βατ  με στενα Drip tip για να δω αν ειναι για πιο διακριτικες τζουρες Ολλα τα κανει Ο ατμο δεν παιζετε αγοραστε αφοβα απο Ελλαδα παιδια 20 ευρω για αυτον τον ατμο ειναι τζαμπα Tην Vaporesso την κλεβουμε Πραγματικα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2016, 12:13 από Atmogia »

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 08, 2016, 13:25 »
Από τσιγαρίσιες λέει τίποτα ή αέρα στα πανιά μας και μόνο??

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 08, 2016, 16:11 »
Αν θες τσιγαρισια τζουρα ισως πας σε κατι αλλο νομιζω. Εγω κανω πλεον μηδενικη νικοτινη και σκετη βαση πολλες φωρες και παιζοντας τα βατ χαμηλα που δεν με νιαζει η γευση και το χτυπημα με κλειστο αερα στο τσακ λεω ναι κανω τσιγαρισια τον εχω κανει transformers  Toν Vaporesso

Αποσυνδεδεμένος xasapis

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 08, 2016, 17:58 »
ESTOC TANK MEGA by VAPORESSO

Το νέο subtank της Vaporesso δεν είναι ένας θηριώδης ατμοποιητής για κυβικά συννέφων, αλλά ένας συμμαζεμένος sub, με δυνατότητες αεράτων τσιγαρίσιων, με μια νέα “universal” κεφαλή, διακριτικό μέγεθος και ικανοποιητική χωρητικότητα 4μλ, αν και υπάρχει και ο μικρός ευρωπαίος αδελφός με τα 2μλ
Διαστάσεις αυτού 52Χ22 χιλ
Προσεγμένη ποιότητα είναι το πρώτο που παρατήρησα ανοίγοντας το χαρτονένιο κουτάκι, με το εξτρά πυρέξ τανκ, την εξτρά κεφαλή και το σακουλάκι με το ορινγκ, την ανταλλακτική φλάντζα της βάσης και τα δυο προστατευτικά δαχτυλίδια, που μπαίνουν στο πάνω καπάκι.
Εντύπωση που επιβεβαιώθηκε δοκιμάζοντας και ατμίζοντας τον estoc.
















ΜΕΡΗ:


Η βάση με τη ρύθμιση του αέρα
Η κεφαλή
Η καμινάδα
Το πάνω καπάκι
Το φαρδύ πλαστικό επιστόμιο, που αλλάζει με οποιοδήποτε 510
Οδηγίες χρήσης-εγγύηση κλπ




ΓΕΜΙΣΜΑ-ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ

Γέμισμα άνετο από πάνω. Αλλαγή κεφαλής από κάτω χωρίς να αδειάσει το τανκ. Όλα απροβλημάτιστα, χωρίς σφηνώματα και στραβοβιδώματα των μερών.





ΚΕΦΑΛΗ

Το μεγάλο κεφάλαιο του ESTOC – κατά τη VAPORESSO – είναι οι κεφαλές του, που είναι τεχνολογίας ECO. Τι εννοεί ο ποιητής; Ότι οι κεφαλές είναι μικρές, χωρίς βιδωτά μέρη. Μόνο όσο υλικό χρειάζεται για να καλυφτεί η αντίσταση. Στην περίπτωση του ESTOC μπαίνουν πατητά στη βάση και από πάνω τις κλείνει η καμινάδα, που έχει τρύπες εισόδου υγρού. Σ
Στην περίπτωση άλλων ατμοποιητών, όπως atlantis, αγοράζετε από την vaporesso ένα pack με 10 κεφαλές και το εξωτερικό «περίβλημά» τους, που είναι όμοιο με του Ατλαντίς και άλλων ατμοποιητών, έτσι έχετε universal συμβατές κεφαλές. Στην πράξη δεν ξέρω πώς λειτουργεί, είναι ενδιαφέρουσα ιδέα, αλλά η ουσία είναι πως στην περίπτωση του ESTOC οι κεφαλές από μόνες τους λειτουργούν καλά.









Το πακέτο έρχεται με μια πολύ ντουμανίσια συμβατική κεφαλή 0.4 που δουλεύει ως 50 βατ και μια κεραμική με SS316 0.5 κεφαλή, για λειτουργία 25-35W.
Το κεραμικό φαίνεται στις φωτό. Η κεφαλή αυτή είναι εξαιρετική σε απόδοση, δηλαδή γεύση και χτύπημα και δουλεύει πολύ καλά με έλεγχο θερμοκρασίας. Δίνει καλά ντουμάνια, όχι όμως σαν αυτά της 0.4 ή άλλων ατμοποιητών, που δουλεύουν σε περισσότερα βατ. Μου άρεσε επειδή δε χρειάζεται να ξελιγώνω την μπαταρία, επειδή κρατάει ψηλά τη γεύση λόγω κεραμικού και SS TC κι επειδή ΔΕ ΣΤΑΖΕΙ.
Το τρελό μειονέκτημα πολλών subohm ατμοποιητών, όταν τους δώσεις λιγότερα βατ από αυτά που θέλουν, έστω και και λίγο.
Για λόγους διακριτικότητας και επειδή δεν είμαι πολύ των πνευμονικών, δοκίμασα να βάλω πιο στενό επιστόμιο και να κλείσω την είσοδο αέρα στην μικρότερη ρύθμιση.
Ναι, άτμισα καλά. Αεράτη τσιγαρίσια ως ημιπνευμονική θα τη χαρακτήριζα. Με πολύ περισσότερο ατμό από ότι ένας ατμοποιητής στιλ Φαινόμενον/Εβίβα, αλλά χωρίς καμία διαρροή λόγω υπερτροφοδοσίας.


ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ

Με 19 δολάρια παίρνετε έναν ατμοποιητή που αξίζει τα χρήματά του, αλλά έχει και χαμηλό κόστος συντήρησης
http://www.heavengifts.com/Vaporesso-Estoc-Tank.html
Μόλις 2$ παραπάνω η καρτέλα με τις 10 αντιστάσεις. Φτηνότερες οι Clapton, ακριβότερες οι κεραμικές. Στην ίδια περίπου τιμή και η καρτέλα με τις 10 αντιστάσεις και τον αντάπτορα, ώστε να χρησιμοποιείτε τις κεφαλές και σε κάποιον άλλο συμβατό με τον αντάπτορα ατμοποιητή και να έχετε έτσι κεραμικές κεφαλές.
Η καλή απόδοση των κεραμικών κεφαλών και ο καλός σχεδιασμός του ατμοποιητή δεν θα απογοητεύσουν, εκτός αν θέλετε υπερβολικά πολλά σύννεφα. Εχω φάει αρκετές φόλες στο παρελθόν με παρόμοιους ατμοποιητές, όπως με τον Simba της ud που έσταζε συνεχώς και ήταν τεράστιος με πανάκριβες κεφαλές. Ή με άλλους, που έχαναν στη γεύση. Δίπλα τους, ο ίδιας κατηγορίας ESTOC είναι κλάσεις ανώτερος.
ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΚΕΦΑΛΕΣ παίρνει, να μην το ξεχνάμε, δεν παίρνει επισκευάσιμες.

Με 19$ τιμή αγοράς, μου ήρθε από http://www.heavengifts.com/gallery-index-.html?scontent=n,estoc. Στο λινκ υπάρχουν και τα μικρά μοντέλα με τα 2ml, ένα εκατοστό κοντύτερα.


Με λιγότερα  βατ υπάρχει  περίπτωση  να πάρει  μπρος ☺

Στάλθηκε από το PMT5887_3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 08, 2016, 18:02 »
Eγραψα πιο πανω παιρνει ανετα τωρα των δουλευω στα 20βατ και βγαζει ντουμανι με υγρο 60-40 vg pg μηδενικη χωρις γευση βεβαια

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 08, 2016, 18:49 »
κάτω από 25 η 0.5 και κάτω από 35 η 0.4 ατμίζουν πολύ υποτονικά. Γεύση ατμός και χτύπημα στο ελάχιστο. 
Αν δεν σηκώνει το μοντάκι σου περισσότερα βατ, δεν αξίζει τον κόπο. 

Αποσυνδεδεμένος rott1914

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 08, 2016, 19:14 »
παλιοτερα ειχα αγορασει τον target και απογοητευτηκα παρα πολυ , τον θεωρω προσωπικα κακιστο ατμοποιητη αλλα χαιρομαι που πολλοι τα βρηκαν μαζι του.
ετσι με πολλη επιφυλαξη και λογω της χαμηλης τιμης και των σχολιων που διαβασα απεκτησα και τον estoc.
ο ατμο λειτουργει υπεροχα , με την 0,4 εκανα 35ml στα 42watt περιπου και ευχαριστηθηκα ατμισμα . οι τιμες που βλεπω για τις αντιστασεις ειναι πολυ χαμηλες οποτε θα παρω και αλλες . την κεραμικη δεν καιγομαι να τη δοκιμασω αλλα θα το κανω και ελπιζω να εκπλαγω και εκει.
ηλπιζα να σωσω και τον target με αυτες τις κεφαλες αλλα βλεπω οτι ταιριαζουν μονο στον target pro , κριμα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 08, 2016, 19:40 »
ο target δεν είναι καλός, ούτε εγώ τα βρήκα μαζί του. Κλάσεις ανώτερος είναι ο estoc. Την 0.5 να την δοκιμάσεις. Κρατάει περισσότερο και δουλεύει εξαιρετικά με τον έλεγχο. Δίνει και ντουμάνια (οκ, όχι τα πιο μεγάλα της κατηγορίας του) διατηρώντας γεύση και χτύπημα 

Αποσυνδεδεμένος rott1914

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 08, 2016, 21:08 »
χαιρομαι πολυ,θα δοκιμασω συντομα
θεσσαλονικη αν δειτε αντιστασεις ειδοποιηστε παιδια

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 22:11 »
Καλησπέρα.
Αν και με τον Target τα πάμε υπέροχα εδώ και αρκετό με την υπέροχη cCELL 0,9Ω, πάντα έχω ένα 2ο μοντάκι μαζί μου με μια δεύτερη γεύση και έτσι αποφάσισα να δοκιμάσω τον Estoc και μετά από μια εβδομάδα χρήσης έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις:

  • -Άψογη ποιότητα κατασκευής
  • -Απροβλημάτιστη βελούδινη λειτουργία χωρίς θορύβους, μπουρμπουλήθρες και σκασίματα
  • -Πολύ καλή απόδοση γεύσης και ντουμάνι με την αντίσταση EUC 0,5Ω: 8/10 (28W-30W) -  cCELL 0,9Ω: 9/10  
          Την Clapton 0,4Ω δεν την δοκίμασα ακόμα.
  • -Οικονομικός στην αγορά του αλλά και τα ανταλλακτικά του 
  • -Δυνατότητα και για τσιγαρίσιες σφιχτές τζούρες ρυθμίζοντας την δίοδο του αέρα
  • -Λειτουργεί εξίσου καλά και με παχύρευστα υγρά (High VG)
  • -Αρκετά σκληρή η ρύθμιση του αέρα που λίγο προβληματίζει (τουλάχιστον στην αρχή)
  • -Ευκολότατο γέμισμα από το πάνω μέρος. (γεμίζει σε μερικά δευτερόλεπτα)

Σαν ένα γενικό συμπέρασμα, θα έβαζα άριστα σε αυτό τον ατμοποιητή. Είναι κατάλληλος και για τους νεοεισερχόμενους στο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 23:11 »
Κάνει και για τσιγαρίσιες δηλαδή ε??

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 26, 2016, 23:16 »
Κανει και για τσιγαρισιες ειναι οντως απιστευτος Αξιζει μεχρι το τελευταιο ευρω μια δοκιμη θα σε αφησει αφωνο επανασταση η vaporesso Tα πιο καλα χρηματα που εδωσα για το ατμισμα εως τωρα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: VAPORESSO ESTOC TANK MEGA 4ml
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 22:05 »
Οντως. Εχω παραλάβει πολλούς "πνευμονικούς" για δοκιμή από καταστήματα εξωτερικού. Ολοι, πλην του playboy vixen ήταν "πίκρα". Αυτός ήταν η πολύ ευχάριστη έκπληξη. Εξαιρετικής απόδοσης, μικρός και με πολύ οικονομικές κεφαλές. Η έκπληξη ήταν - ναι - κάνει και τσιγαρίσιες, χωρίς διαρροές. Μακράν ο καλύτερος. Οχι με την 0.4, αλλά με την 0.5, η οποία δουλεύει τέλεια και σε TC! 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171329 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275251 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15192 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13916 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8949 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364