vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

267 επισκέπτες, 5 χρήστες
azzazel, manoslykos, Tazz, camber, dkostas

Twitter

Mage rta by Coilart

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Mage rta by Coilart
« στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 23:43 »
-Έλα Γιώργο (@popolaros),ηρθε ο mage,θα έρθεις απο δω να τον μπλιμπλικιάσουμε;
-Ντριιιινννν
-Καλά ρε εξω απο τη πόρτα ήσουν;
-Αντε στήνε να δούμε τι παίζει,τελειώνε ρε friteza!

Έχοντας στα χέρια μου τον Mage rta,είπα να κάνω μια μίνι παρουσίαση.
Πρόκειται για μια ατμομηχανή 24mm αεράτη και πανεύκολη στο στήσιμο.Ο αέρας ρυθμίζει με afc στον πάτο του rta και μένει σταθερός στη θέση του.Το deck ειναι velocity.
H αγορά έγινε απο το γνωστό κινεζομάγαζο.Βγαίνει σε 2 χρώματα,μαύρο και ss.
H κατασκευή ειναι ss 304 και λοιπές πληροφορίες ειναι εδώ Coilart official
Το στήσιμο πάει ως εξής (ΦωτορομάντΖο)




Εδω τραβάμε το βαμβάκι επάνω σε στυλ μαλλί ευχούλη (Για όποιον/α θυμάται αυτά τα κουκλάκια)








To derlin drip tip,μπορεί να υποδεχτει κάποιο 510 αλλά αυτό που έχει κάθεται μια χαρά στο στόμα.
Το γέμισμα ειναι πανευκολο μιας και βγάζοντας το drip tip,απο κάτω υπάρχουν 2 νεφροειδείς οπες με σεβαστό άνοιγμα κάνοντας το γέμισμα πανεύκολο όπως έγραψα και πριν.

Η γεύση του σε υγρό γνώριμο σε εμένα, αποδίδεται εξαιρετικά και ένα χαμόγελο σχηματίστηκε στο πρόσωπό μου.

Στη συσκευασία υπάρχει αλλο ένα pyrex tank,διάφορα χρωματιστά orings,rubber band.

-Ρε popolaros ασε κάτω τον Mage ρε δικός μου είναι,που πας,φευγεις;
-Οι φίλοι φίλε μοιράζονται,ραντεβού στα ατμιστάδικα.

Σε chain vapιng me 75 vg όλα πήγαν καλά και εξακολουθούν να πηγαίνουν καλά οπότε,άλλο ένα χαμόγελο στο πρόσωπό μου.

Η ευκολία του στησίματος,άλλο ενα χαμόγελο και πάει λέγοντας.
Δε μπορώ να διακρίνω για τα δικά μου γούστα κάποιο ψεγάδι μέχρι στιγμής.
Διαρροή δεν υπάρχει (και ουτε πιστευω πως θα υπάρξει)
Το deck οταν στήνεις, δεν είναι σταθερό όπως θα περίμενε κανείς και περιστρέφεται σχετικά εύκολα αλλά, σε καμία περίπτωση δεν ειναι πρόβλημα.Το αναφέρω απλά και μόνο, ως προς το ο,τι πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mage rta by Coilart
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 14:49 »
ωραια παρουσιαση Fritezas!!!σημερα ηρθε και ο δικος μου βεβαια να πω οτι ηταν αγορα που ηξερα τι θα παρω αφου τον ειχα ηδη στα χερια μου απο φιλο για να κανω δοκιμες.προς το παρον τον εχω στημενο με 22awg/0,64 mm σε 3αρι πυρινα με αντισταση 0,25ωμ και απλα πυροβολαει με φουλ γευση!!!!γενικα περνει στησιματα με 3αρι πυρηνα αλλα για κλαπτον και τετοιου ειδους κατασκευες για να χωρεσουν θα πρεπει να γινουν σε μικροτερη διαμετρο αλλα αν χωρεσουν θα ειναι οριακα.ιδανικο κοψιμο στο βαμβακι προσωπικα με εχει βολεψει να το κοβω στο υψος της καμπανας και απλα μετα θα πρεπει να καλυψουμε καλα τις εισαγωγες του υγρου διαφορετικα θα εχουμε σιγουρα διαρροη.το deck οπως αναφερει και o Fritezas δεν ειναι τοσο προβλημα οποτε το μονο αρνητικο για μενα ειναι οτι για να επεμβεις στο στησιμο σου θα πρεπει να τον αδειασεις

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Mage rta by Coilart
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 17:16 »
Μου ηρθε προ λιγων ημερων ενας κλωνος του (ευτυχως βγηκε ποιοτικος). Πολυ καλος ατμοποιητης, ικανοποιησε τις προσδοκιες μου. Στησιμο εχω 2 clapton 26/32 με 6/7 σπειρες στα 2.5mm. Ενταξει η γευση ειναι τερματισμενη. Ελαχιστα καλυτερη γευση πρεπει να παιρνω μονο απο avocado, αλλα μην συγκρινω διαφορετικα στυλ.

Το μεγαλο κακο του ειναι αυτο που ειπε και ο Τασος πανω, δεν υπαρχει προσβαση στο deck αν εχει υγρο. Προσωπικα με ενοχλει πολυ αυτο. Οποτε προσεχουμε πολυ στο wicking γιατι αμα γεμισουμε τελειωσε. Αλλο αρνητικο ειναι το στομειο του. Αποδιδει πολυ καλα και δεν ζεστενεται αλλα το νιωθω πολυ.... περιεργο. Ειναι περιεργο οταν το βαζω στο στομα. Θα δοκιμασω καποια στιγμη να του βαλω δικο μου drip tip αλλα και θα ψηλωσει και θα χασει γευση. Θα ηθελα να εχει κατι flat απο πανω να το αλλαζω αντι να χει μονο το 2 σε 1 που εκαναν.

Ολα τα υπολοιπα ειναι θετικα μονο. Στησιμο απιστευτα ευκολο. Βαμβακωμα ειναι το 2ο πιο ευκολο RTA που εχω στησει (1ο σε ευκολια το kayfun 5). Το πρωτο βαμβακωμα μου βγηκε λιγο πυκνο, καταλαβα τι θελει ομως και αυτο ηταν. Ειχα αγανακτησει με το ιδιαιτερο βαμβακωμα που θελουν κατι gemini και griffin, οποτε αυτο το θεωρω πολυ σημαντικο θετικο.

Βρηκα την ησυχια μου με το mage, πολυ καλη αντιγραφη/βελτιωση του moonshot  :thumpup: Must have απο μενα.

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Mage rta by Coilart
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 17:24 »
Με τόσο μεγάλες οπές πλήρωσης που έχει, δεν είναι δύσκολο να αδειάσεις το υγρό ξανά μέσα στο μπουκάλι.Δε νομίζω δηλαδή πως είναι πρόβλημα αυτό.Στήνεις μια φορά,δοκιμάζεις,κλείδωσες και πάει τραίνο.
Το drip tip του το λάτρεψα εξ'αρχής!

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mage rta by Coilart
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 18:33 »
το ντριπ τιπ του μια χαρα προσωπικα με βολευει και δεν εχω θεμα αλλα επιμενω στο οτι ειναι μεγαλο μειον σε ατμοποιητες να μην εχεις ευκολη προσβαση στο ντεκ και να ψαχνεις να αδειασεις τα υγρα

Αποσυνδεδεμένος John-mojito

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
  • keep calm and vape on
Απ: Mage rta by Coilart
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 16:10 »
καλησπερα χθες μου εδωσε ενας φιλοσ τον mage και ρε παιδια δεν στήνεται με τιποτα ΜΟΝΟ διαρροεςςς τι μπορει να κανω λαθος ? 

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mage rta by Coilart
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 17:03 »
για να μην εχεις διαρροες θα πρεπει οταν περασεις το βαμβακι να σιγουρεψεις οτι εχεις κλεισει καλα τις τρυπες τροφοδοσιας του υγρου

Αποσυνδεδεμένος John-mojito

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
  • keep calm and vape on
Απ: Mage rta by Coilart
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 19:19 »
μα οταν το βαζω μετα φενεται κανονικα τ βαμβακι στις τρυπες ειναι οκ .θελει μπολικο βαμβακι ? η να ειναι αρεοοο? 

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Mage rta by Coilart
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 19:28 »
Δεν έχει διαρροές ο ατμο/της φίλε. Προφανώς κάτι δε σου κάθεται σωστά. Όμως, για να μην παλεύεις και να σκας, βάλε ένα κομμάτι βαμβάκι στη μέση - κέντρο του deck και θα σταματήσει.

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mage rta by Coilart
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 09, 2018, 13:56 »
εχει καποιος τον v2 να πει εντυπωσεις?

Αποσυνδεδεμένος marios2222

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mage rta by Coilart
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 09, 2018, 19:09 »
τον εχω κανα μηνα.ωραια γευση.αερας καλος οχι υπερβολικος.τον δουλευω 65-70w.παραπανω ζεστενεται αρκετα.το μονο μειον οι βιδες πιανουν τα συρματα απο πλαγια και δυσκολευει λιγο με τα φλατ κλαπτον κλπ.παντως αρκετα τιμιος.

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mage rta by Coilart
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 10, 2018, 11:01 »
σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.τον κοιταω εδω και καμια βδομαδα οποτε με βλεπω να τον αγοραζω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος godspeed

  • **
  • 319
  • Φύλο: Άντρας
  • Nicotine-Alcohol Addict! *_*
Απ: Mage rta by Coilart
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 29, 2018, 15:09 »
Υπαρχει top cap για τον mage rta single coil γιατι μου εχει χαλασει? 

Ευχαριστω εκ των προτερων !

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mage rta by Coilart
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 29, 2018, 21:04 »
αν εχεις τον πρωτο mage νομιζω οτι ταιριαζει το top cap.αν οχι τοτε ψαχνεις απο κινα γιατι ελλαδα δεν νομιζω να βρεις

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mage rta by Coilart
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 30, 2018, 02:51 »
 @godspeed

αυτό εδώ ψάχνεις https://www.fasttech.com/product/5639600 ??

αν έχεις ξεμείνει από ατμοποιητή και δεν μπορείς να περιμένεις 1 μήνα από Κίνα
πες μου να σου στείλω ένα ,την Δευτέρα μπορώ
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2018, 11:15 από Buliwyf »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33879 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237191 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10068 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12