vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 8 χρήστες
white varadero, Doubt, dkostas, sentinelba, stamatisgr, camber, Tem, Ηρακλης

Twitter

Lost Vape Triade DNA200

Αποσυνδεδεμένος bluefinikas

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Triade DNA200
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 18, 2017, 21:08 »
Μηπωςς ξερει καποιος που μπορουμε να βρουμε ανταλλακτικα καπακια για τις μπαταριες?

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Lost Vape Triade DNA200
« Απάντηση #76 στις: Ιουνίου 30, 2017, 16:34 »
Παδια ειναι stock αυτο;

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Lost Vape Triade DNA200
« Απάντηση #77 στις: Ιουνίου 30, 2017, 16:37 »
πουθενά ακόμα...

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Lost Vape Triade DNA200
« Απάντηση #78 στις: Ιουνίου 30, 2017, 16:42 »
Ξερουμε ποτε θα βγει;

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Lost Vape Triade DNA200
« Απάντηση #79 στις: Ιουνίου 30, 2017, 16:44 »
Mέσα Ιουλίου στα κινεζοsite

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Lost Vape Triade DNA200
« Απάντηση #80 στις: Ιουνίου 30, 2017, 16:49 »
Ευχαριστω...πρεπει να ειναι παρα πολυ καλο οσο τα προηγουμενα dna

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Triade DNA200
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 19, 2018, 18:48 »
Προσπάθησα να ανοίξω ένα νέο θέμα και να σας κάνω μια παρουσίαση για το μοντάκι, αλλά για κάποιον λόγο δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες, οπότε εκνευρίστηκα και θα σας πω απλά δυο λόγια εδώ.  :tongue_smilie:

Πρόκειται για το LostVape Triade DNA250C που έχω στη κατοχή μου εδώ και λίγες μέρες. Είναι ουσιαστικά ο τελευταίος διάδοχος του Triade DNA200, μετά και την έκδοση με την απλή DNA250. Ανεβαίνει σε ισχύ μέχρι τα 300W, έχει διαφορετικό πόλο και φινίρισμα σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση, καθώς φυσικά και την μεγαλύτερη έγχρωμη οθόνη, διαθέτει το νέο χαρακτηριστικό "Replay" στις επιλογές ατμίσματος, ενώ φορτίζει τις μπαταρίες του με 2Α. 

Το μοντάκι μου έχει αφήσει εξαιρετικές εντυπώσεις μέχρι στιγμής, με άψογη συμπεριφορά σε όλους τους τομείς. Το δουλεύω αποκλειστικά σε wattage mode, αλλά το Replay μου έχει κινήσει την περιέργεια να δοκιμάσω ξανά το TC μετά από πολύ καιρό που δεν ασχολούμαι πλέον μαζί του.

Όσο αυστηρά και να προσπάθησα να κρίνω το μοντάκι, ήταν πολύ δύσκολο να εντοπίσω κάποιο αρνητικό σημείο. Ο πόλος του είναι απλά τέλειος, δεν υπάρχει κροτάλισμα στα πλήκτρα ούτε για δείγμα, ενώ και στα τέσσερα πλήκτρα η αίσθηση, η αφή, και το κλικάρισμά τους είναι απλά υποδειγματικά. Το μόνο αρνητικό που μπόρεσα να εντοπίσω, είναι μια απειροελάχιστη κίνηση πάνω κάτω που κάνει το πίσω κάλυμμα, μιλάμε για κλάσμα του χιλιοστού.

Η αντοχή της βαφής του στον χρόνο, είναι ένα ερώτημα που μένει να απαντηθεί, εάν διαπιστώσω το παραμικρό πρόβλημα, θα σας ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Triade DNA200
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 27, 2018, 10:00 »
Μερικές παρατηρήσεις ακόμα για το LostVape Triade DNA250C.

Φινίρισμα, ποιότητα βαφής, ταίριασμα με ατμοποιητές
Το μοντάκι στα δικά μου μάτια ισορροπεί αριστοτεχνικά σε ένα μείγμα καλαισθησίας και εντυπωσιασμού, αποφεύγοντας τις ακρότητες που εύκολα μπορούν να οδηγήσουν σε μια εμφάνιση κιτς. Στις δυο βδομάδες που το χρησιμοποιώ δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα από σημάδια στη βαφή του, αλλά να σας τονίσω ότι η χρήση που του κάνω είναι "αποστειρωμένη", δηλαδή το ατμίζω στο γραφείο μου και το αποθηκεύω σε μια ξύλινη βάση στην οποία η τρύπα που το φιλοξενεί είναι επενδυμένη από ειδικό ελαστικό μαλακό υλικό, που το προστατεύει απόλυτα από το να γίνουν σημάδια. Δεν έχω σκοπό να του βάλω θήκη σιλικόνης, δεν βάζω ποτέ σε κανένα μοντάκι μου.

Το μοντάκι στη δική μου έκδοση (μαύρο κέβλαρ) δένει πολύ όμορφα με μαύρους ατμοποιητές, δημιουργώντας ένα full black σύνολο. Δένει επίσης όμως αρκετά καλά και με τους ατμοποιητές στο χρώμα του ατσαλιού, στη φωτό μπορείτε να το δείτε με τον Captain mini στα 22 χιλιοστά διάμετρο, εκεί όμως που δίνει τα ρέστα του, είναι με ατμοποιητές στα 24, 26 ή 28 χιλιοστά διάμετρο, μπορείτε να το δείτε με τον μεγάλο Captain σε μαύρο χρώμα στα 24 χιλιοστά διάμετρο.


Πίσω κάλυμμα μπαταριών
Στα πρώτα κομμάτια που είχαν φτάσει στους reviewers, υπήρχε θέμα με το πίσω κάλυμμα, που δεν έκλεινε όπως έπρεπε, αφήνοντας ένα μικρό κενό. Η LostVape δεσμεύτηκε ότι θα το λύσει, και όντως τα κομμάτια που βγαίνουν στην τελική γραμμή παραγωγής φαίνεται να έχουν λύσει το πρόβλημα, τουλάχιστον για τις μπαταρίες που πιθανότατα θα χρησιμοποιήσει ο κάτοχος του μοντ, όπως τις LG HG2 ή τις Sony VTC5/6.

Στη δική μου περίπτωση, χρησιμοποιώ στο μοντάκι αποκλειστικά LG HG2, με τις οποίες το πίσω κάλυμμα κλείνει άψογα, όπως μπορείτε να δείτε στη φωτογραφία.


Φόρτιση μπαταριών
Παρόλο που διαθέτω τον τετραπλό Opus BT-C3100, είναι από τις πρώτες εκδόσεις που υποστηρίζουν φόρτιση μέχρι 2Α μάξιμουμ, επομένως δεν θα μπορούσα να φορτίσω ταυτόχρονα τις τρεις μπαταρίες από το μοντάκι σε φορτίο μεγαλύτερο από τα 500mA για την κάθε μπαταρία. Μια και μιλάμε εδώ για μοντάκι με πλακέτα DNA250C με δυνατότητα φόρτισης στα 2Α, σκέφτομαι να φορτίζω τις μπαταρίες εσωτερικά στο μοντάκι, μια και θα φορτίζουν ελαφρά ταχύτερα από τον Opus, αλλά και το κυριότερο, θα γίνεται ισορροπημένη φόρτιση. Αγόρασα λοιπόν έναν φορτιστή της Xiaomi που μπορεί να δώσει 2Α, και στην πρώτη προσπάθεια φόρτισης το μοντάκι δεν φαινόταν να τα πηγαίνει καθόλου καλά, μετά από τέσσερις ώρες φόρτισης, είχε φορτίσει τις μπαταρίες μόλις κατά 20%:wall:

Μόλις όμως έβαλα ένα USB όργανο μέτρησης ανάμεσα στον φορτιστή της Xiaomi και το καλώδιο που πήγαινε στο μοντάκι για να δω πόσο ρεύμα τραβάει το μοντάκι, το Triade "ξύπνησε" άμεσα και τερμάτισε τα γκάζια στην φόρτιση τραβώντας 2Α ρεύμα, όπως βλέπετε στη φωτό!  :) 

Τόσο ο φορτιστής όσο και το μοντάκι ζεσταινόντουσαν ελαφρά, και σε καμία περίπτωση σε ανησυχητικό επίπεδο, στη διάρκεια της φόρτισης με 2Α ρεύμα, και το μόνο "παράξενο" που παρατήρησα είναι ότι κάθε πέντε λεπτά περίπου, η φόρτιση έπεφτε ξαφνικά στα 0Α και αμέσως μετά ξεκινούσε να ανεβαίνει για να φτάσει και πάλι στα 2Α μέσα σε δέκα δεύτερα περίπου. Δεν έχω ιδέα αν αυτό είναι φυσιολογικό ή όχι.  :hmmm:

Στα 2Α φόρτιση, το μοντάκι φόρτισε πλήρως τις μπαταρίες του από το 40% μέσα σε δύο ώρες και κάτι λεπτά. Και πάλι όμως δεν μου έδειξε στην οθόνη 100% φόρτιση, αλλά στο 99%. Όταν βάζω στο μοντάκι τις τρεις LG HG2 φορτισμένες πλήρως από τον Opus, το Triade δείχνει τις μπαταρίες του στο 97%.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171638 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364