vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 7 χρήστες
polydimi5, lounik, Aspirecigs, myiorgos, dvelev, Milarepa, Sergios

Twitter

PitBull RDTA v1.5 by Animodz

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
PitBull RDTA v1.5 by Animodz
« στις: Αυγούστου 07, 2016, 22:00 »
Χαρακτηριστικά

   PitBull rev 1.5 now has a second 1.2mm hole on the top cap (polished part) for tighter draw.
   Α 0.8mm hole was added on the deck for air relief while refilling.
   The wick hole was moved a few tenths of millimeters so you can easily insert the filling pipette and be able to mount on the other side (for lefties).
   New PEEK insulator
   Compatible with the 2,6ml extension kit

   Diameter 22mm
   Height 22mm (without driptip and connector)
   Liquid Reservoir 1ml
   Air flow adjustment from 0 to 2.5mm
   Materials 304L stainless steel food quality
   Insulators PTFE
   Positive contact Silver plated 15 microns on brass
   Tank Quadran
   Serialized


Τον έχω στη κατοχή μου εδώ και λίγες μέρες και ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας.

Έχουμε να κάνουμε με εάν πάρα πολύ μικρό ατμοποιητή ακόμα και με το kit που αυξάνει τη χωρητικότητα του. Η γεύση που μου έδωσε αν και δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός είναι για τα δικά μου γούστα κορυφαία όσο και αν τετριμμένο ή χιλιοειπωμένο είναι. Συγκεκριμένα η γεύση του μου θύμισε αυτή του Taifun GSL , η πυκνότητα του ατμού μου θύμισε αυτή του phenomenon και το χτύπημα του είναι παραπάνω από ικανοποιητικό.

Επειδή το top cap του ατμοποιητή έχει πάρα πολύ μικρή απόσταση από το coil έχουμε να κάνουμε με πλούσια γεύση ,ζεστό ατμό που δεν ενοχλεί καθόλου ειδικά με το στήσιμο που αναφέρω παρακάτω. Επίσης με το στήσιμο μου πιστεύω ότι μείωσα δραματικά το θέμα που είχα με προηγούμενα στησίματα μου όταν έκανα πολλές τζούρες και ο άτμο κυριολεκτικά έκαιγε. Όσες δοκιμές έκανα με 2.5 mm πυρήνα δεν μου απέδωσαν αυτό που πήρα με το στήσιμο που αναφέρω.

Στήσιμο δοκιμής : 28 gauge Nichrome 2mm πυρήνας 7 σπείρες micro coil & Drago Cotton.

Δεν είχα τη παραμικρή διαρροή και το στήσιμο του το βρήκα εξαιρετικά απλό και εύκολο. Έχοντας 2 επιλογές για αέρα κατέληξα στη μεγάλη γιατί η μικρή πάρα είναι σφιχτή για μένα και ζεσταίνεται υπερβολικά ο άτμο.
Η τροφοδοσία του είναι απροβλημάτιστη όταν προφανώς κάνουμε σωστή χρήση του άτμο αφού είναι "Genesis" άτμοποιητής και πρέπει να γέρνουμε τον άτμο κατά τη διάρκεια της τζούρας.


Ότι τυχόν δεν κάλυψα με χαρά μου να σας το απαντήσω. Τον Pitbull  μπορείτε να τον βρείτε για αγορά από Ελλάδα εδώ :http://www.thevapersboutique.com/index.php?route=product/product&product_id=902






Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: PitBull RDTA v1.5 by Animodz
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 08, 2016, 13:05 »
[justify]Αγαπητέ φίλε drakmor, καλημέρα.[/justify]
[justify]Υβριδικός, κούκλος, και μια σταλιά, πιστεύω πως έτσι όπως έρχεται, με το μικρό τανκ, είναι καταπληκτικός και οπτικά. Τον είχα δει αλλά δεν είχα δοκιμάσει, θα το κάνω όμως. Και ασφαλώς από γεύση πρέπει να είναι καταπληκτικός. Μία ερώτηση: φτάνει μέχρι 2,5mm πυρήνα; (τέλος να συμπληρώσω κάτι, για όσους ενδιαφέρονται, θα είναι διαθέσιμος σε λίγες μέρες). [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: PitBull RDTA v1.5 by Animodz
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 08, 2016, 13:28 »
Ο pitbull όντως είναι ένας πολύ γευσάτος ατμοποιητής και θα συμφωνήσω με τον φίλο drakmor, ότι η γεύση που αποδίδει ..πλησιάζει την γεύση του gsl (..αλλά με αρκετά θερμότερη τζούρα ...και αναλόγως το στήσιμο).

Στην version v.1,5, διορθώθηκε και το πρόβλημα που υπήρχε (..στην v.1) με την αναπλήρωση του υγρού, καθώς πρίν το γέμισμα του δοχείου ήταν "δύσκολο" και χρειαζόταν λεπτή βελόνα για να το επιτύχεις.
..φτιάχνοντας λοιπόν μιά οπή (..1.2 mm) πάνω στο deck, υπάρχει πλέον η αναγκαία "διαφυγή του αέρα" από το tank και η αναπλήρωση γίνεται πανεύκολα.

..προτεινόμενο το extra kit που ανεβάζει την χωρητικότητα στα 2.6 ml (..καθώς και την στάθμη του υγρού βλέπεις πιό εύκολα ..και φτάνει η χωρητικότητα για περισσότερο χρόνο).

@ joeBarTeam ..ναι και 2.5 και 3, αλλά όσο πλησιάζει το coil κοντά στα τοιχώματα ..τόσο ζεσταίνεται ο ατμοποιητής (..εγώ χρησιμοποιούσα 2.5 .. 5 με 6 σπείρες ss316L, με έλεγχο θερμοκρασίας).
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 08, 2016, 13:52 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: PitBull RDTA v1.5 by Animodz
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 08, 2016, 14:45 »
Συμφωνώ με όσα έιπε ο φίλος @Varaderum βέβαια με έλεγχο θερμοκρασίας δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά θα γίνει σύντομα και αυτό.

@joeBarTeam  ναι χωράει άνετα μέχρι και 3mm  αλλά δεν βρίσκω τον λόγο γιατί ξεφεύγει μετά απο θερμοκρασία , ο χώρος του deck είναι πολύ μικρός και ο ατμο θα ζεσταθεί υπερβολικά πολύ. Αν τον πάρεις περιμένω επαγγελματικές φωτογραφίες έτσι όπως μας έχεις συνηθίσει. ;)


Πάντως το μέγεθος του είναι αστείο



Sent from my SM-G925F using Tapatalk



Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 09, 2016, 01:12 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: PitBull RDTA v1.5 by Animodz
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 09, 2016, 20:28 »
[justify]@drakmor, καλησπέρα.[/justify]
[justify]Λοιπόν. Πρώτα απ' όλα να πω: Α π ο κ ά λ υ ψ η! [/justify]

[justify]Να διορθώσω κάτι που είπα στην παραπάνω ανάρτηση. Δυστυχώς, δεν θα είναι άμεσα διαθέσιμος (Le PitBull v1.5 by Animodz) , και όσοι τον έχουν πρέπει να νιώθουν κάτι παραπάνω από τυχεροί, στην καλύτερη περίπτωση θ' αργήσει, (και ο Γάλλος τον έχει μη διαθέσιμο), στη χειρότερη, αρχίζει η δική μας τύχη... Στα δικά μας τώρα. Με κάποιο τρόπο, κατάφερα να βρω τον PitBull RDTA (σκέτο...), χωρίς v1.5. Όπως λέει παραπάνω ο φίλος Varaderum για το easy refill hole, το οποίο δεν υπάρχει στον δικό μου. Παρ' όλα αυτά, σε 10 περίπου αναπληρώσεις υγρού δεν είχα κανένα θέμα για τη διαφυγή αέρα (ίσως μόνο λίγο προσοχή για να μην βγει υγρό από την υποδοχή βαμβακιού), επίσης, κανένα πρόβλημα στην αναπλήρωση, γεμίζω με κουβά. Η επόμενη διαφορά είναι στην εισαγωγή (ρύθμιση) αέρα, έχω 2,5mm αντί για το 1,2mm.[/justify]

[justify]Τι είδα. Γεύση, γεύση, γεύση. Άνετες εισπνοές, ωραίο χτύπημα, καταπληκτικό ντουμανάκι (και με μικροσκοπικό στήσιμο). Ακόμα, μπορώ να στήσω και 3mm πυρήνα και προσωπικά δεν πήρα παραπάνω θερμοκρασία ούτε καν στα μεταλλικά τμήματα. Λίγα κομμάτια, υπέροχος σχεδιασμός, μικρός, μικροσκοπικός ατμοποιητής. Αυτό που κράτησα: (ήθελα να δείξω καλύτερες εικόνες, όμως η χαρά δεν με άφησε, σκέτη τρέλα, λέμε). Μου ταιριάζει γάντι. Υπέροχος. Σκέτη αποκάλυψη, και ειλικρινά, να σου πω ένα τεράστιο ευχαριστώ. Γεύση, γεύση, γεύση.[/justify]

[justify]Στήσιμο: kanthal 0.3mm, πυρήνας 2.5mm, 1,3Ω, 10w. Υγρό αναπλήρωσης: f.p. Brevity.[/justify]




Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: PitBull RDTA v1.5 by Animodz
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 09, 2016, 22:26 »
Σε περίμενα πως και πως φίλε Joebarteam με τις φωτογραφιαρες σου. Όντως ο μικρός είναι αποκάλυψη και το υγρό που κάνεις το αποδίδει απίστευτα. Που να δεις το enriched ;-)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 10, 2016, 16:37 από drakmor »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: PitBull RDTA v1.5 by Animodz
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 11, 2016, 15:02 »
Ερωτεύτηκα. Για μένα πάντα μιλάω, η καλύτερη επιλογή αυτή τη στιγμή. Ελπίζω να υπάρχει άμεση υποστήριξη στα πάντα όλα του. Άριστος.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: PitBull RDTA v1.5 by Animodz
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 11, 2016, 15:17 »
Και εγώ έχω πάθει τη πλάκα μου είναι όλα όσα ήθελα σε ατμόποιητη αυτή τη στιγμή. Πιστεύω ότι δεν θα μας αφήσουν έτσι επίσης την επόμενη βδομάδα θα υπάρχει ξανά το τανκ διαθεσιμο οπότε να έχεις τον νου σου. :-)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: PitBull RDTA v1.5 by Animodz
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 11, 2016, 15:19 »
Χα χα. Ναι, πραγματικά, κι ο ψηλός, με αυτόν ήταν στο χέρι. Υ π έ ρ ο χ ο ς.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: PitBull RDTA v1.5 by Animodz
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 11, 2016, 15:25 »
Ναι τον είδα και εγώ και ζήλεψα. Υπομονή λίγες μέρες και το μόνο μείον που του έχω ως τώρα θα εξαλειφθει και αυτό. Όσο για ανταλλακτικά είμαι σίγουρος ότι τα παιδιά δεν θα μας αφήσουν έτσι.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: PitBull RDTA v1.5 by Animodz
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 11, 2016, 15:30 »
Ναι, μπήκε σε ζωντανή σύνδεση ο PitBull. Όπως κι αν έχει, εγώ πρέπει να σου πω ξανά ένα τεράστιο ευχαριστώ.  

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: PitBull RDTA v1.5 by Animodz
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 11, 2016, 15:30 »
Επίσης να πώ οτι περιμενω τον Rose3 την επόμενη βδομάδα για να γίνει και συγκριση μεταξύ τους ;)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Κανένα ευχαριστώ χαρά μου που βρήκες κάτι που σου ταιριάζει και εγώ έναν άνθρωπο να ανταλλάζω απόψεις. :respect:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: PitBull RDTA v1.5 by Animodz
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 13, 2016, 16:36 »
[justify]Καταπληκτική απόδοση και σήμερα (και στα φρουτένια). Kanthal 0,36mm και 3mm πυρήνας. 1Ω και χαμηλή ισχύ (10, 12w). Πυκνότατος και δροσερός ατμός σε σημείο υπερβολής..., γεύση κλασικά, και μία παρατήρηση: η εισαγωγή του αέρα μπροστά (και στο ύψος του σαγονιού). Αυτό γιατί, (ίσως) με την κλίση προς τα εμπρός, υγρό και εισαγωγή αέρα να βρίσκουν το ιδανικό σημείο τους, (συν το ότι, έχεις καταπληκτική αίσθηση του αέρα, όχι την αίσθηση δεξιά ή αριστερά) . Τρέλα.  [/justify]

[justify]Σημ. Εννοείται, αέρας + αντίσταση, μπροστά.[/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 13, 2016, 16:44 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: PitBull RDTA v1.5 by Animodz
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 13, 2016, 16:51 »
Ακριβώς το ίδιο κάνω και εγώ με τον αέρα τον έχω στο ίδιο σημείο. Γενικά τα 80 % των υγρών που έχω βάλει είναι φρούτενια και τα αποδίδει εξαιρετικά.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: PitBull RDTA v1.5 by Animodz
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 13, 2016, 16:55 »
Τι να πω, καταπληκτικός ατμοποιητής. Έγινα κουραστικός το ξέρω, όμως ήταν από τις καλύτερες προτάσεις για μένα μέχρι σήμερα. Θέλω να τον μάθω, χιλιοστό προς χιλιοστό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1105930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro