vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 4 χρήστες
giorgos1999, camber, manoslykos, Jorge

Twitter

1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 18, 2009, 15:40 »
Εγώ, κανονικά στο ΜΕΤΡΟ, λεωφορείο, δουλειά, the mall, village cinemas, κανείς δεν μιλά. Μερικοί το κοιτούν παράξενα και λιγότεροι ρωτούν πληροφορίες.
Μόνο μία υπάλληλος σε ένα κατάστημα της vodafone με κοίταξε παράξενα και της είπα : ηλεκτρονικό είναι, μην φοβάσαι!
Θα έλεγα πως η φιλοσοφία μου είναι ο Μιθριδατισμός. Θα το βλέπουν συχνά και θα το συνηθίσουν!
Από την άλλη μεριά, θα πρέπει να συνηθίσουμε πως το κράτος είμαστε εμείς και όταν καταγγέλεις κάποιον για παρανομία, δεν είσαι Ιούδας. Στο εξωτερικό που ζει η αδελφή μου, μόλις κάνεις παρανομία, οι γείτονές σου σε καταγγέλουν. Ακόμα και εάν δεν τους ενοχλεί. Π.χ. έχεις αυτοκίνητο με εξωτερικές πινακίδες πάνω από 6 μήνες!

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 18, 2009, 19:42 »
Δεν θα διαφωνήσω φίλε Χρήστο,κι εγώ μεγάλωσα στο εξωτερικό,εκεί όμως ο νόμος είναι κτίριο βουβό,ενώ στην Ελλάδα είναι πολυκατοικία με πόρτες και δυστυχώς πολλά παράθυρα,γι αυτό δεν θα ήθελα να συγκρίνω.
Τον νόμο που να μας καλύπτει οριστικά κι αμετάκλητα δεν βλέπω κι ανησυχώ,ας βγει και ύστερα βλέπουμε.Ο χειμώνας πλησιάζει,τότε θα φανούν όλα.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 18, 2009, 21:47 »
μήπως όμως πρέπει να βάλουμε μόνοι μας όρια, ακριβώς γιά να προλάβουμε τις αντιδράσεις?

τόσα χρόνια δεν νομίζω πως κάπνιζε κανείς στο μετρό, στα λεωφορεία ή μέσα στο σινεμά.
γιατί λοιπόν να ατμίζει?

μην φτάσουμε στο σημείο να δούμε κάποιους να μιλάνε γιά δικαιώματα "παθητικών ατμιστών"  !!!!!!!!!

καί μην ξεχνάμε κάτι σημαντικό: ένας καπνιστής θα το αντιμετωπίσει με περιέργεια, απορία, ενδιαφέρον ή το πολύ πολύ απόριψη.

ένας όμως μη καπνιστής θα το αντιμετωπίσει μόνο με απόριψη καί τίποτα άλλο. γιά αυτόν θα είναι άλλη μία βλακεία με την οποία καταστρέφει κάποιος τον εαυτό του. (αν το σκεφτούμε ψύχραιμα, ο μη καπνιστής δεν έχει άλλη επιλογή, έτσι δεν είναι? )

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 18, 2009, 21:54 »
μήπως όμως πρέπει να βάλουμε μόνοι μας όρια, ακριβώς γιά να προλάβουμε τις αντιδράσεις?

τόσα χρόνια δεν νομίζω πως κάπνιζε κανείς στο μετρό, στα λεωφορεία ή μέσα στο σινεμά.
γιατί λοιπόν να ατμίζει?

Συμφωνώ μαζί σου απολύτως...
Προσωπικά πια αποφευγω να ατμίζω σε χωρους που το παραδοσιακό κάπνισμα απαγορευόταν, εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις (και αυτές μόνο και μόνο για να δω αντιδράσεις).

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 18, 2009, 22:37 »
Συμφωνώ μαζί σου απολύτως...
Προσωπικά πια αποφευγω να ατμίζω σε χωρους που το παραδοσιακό κάπνισμα απαγορευόταν, εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις (και αυτές μόνο και μόνο για να δω αντιδράσεις).

To ίδιο και γω.
Και όταν το κάνω τότε μόνο διακριτικά ή για να δω και γω αντιδράσεις.
Δεν βλέπω το λόγο να ατμίζω εκεί που δεν κάπνιζα.
Άσε που έτσι παίρνω και λιγότερη νικοτίνη  :)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 18, 2009, 22:58 »
Κι εγώ, με τη σειρά μου, θα συμφωνήσω με όλους σας.
Έχει κάτι το.."προκλητικό" να ατμίζεις αραχτός και άνετος εκεί που απαγορεύεται το κάπνισμα.
Το να το κάνεις όμως "ήσυχα", νομίζω πως δεν είναι κακό. Όχι κρυφά, απλά πιο διακριτικά.
Έχω ατμίσει στο ΙΚΕΑ, σε Γρηγόρη, σε Super Market, στο Mall
και σε διάφορους άλλους χώρους, πολύ διακριτκά και δεν το πήρε κανείς....μυρωδιά! ;)

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 18, 2009, 23:57 »
Έχω ατμίσει στο ΙΚΕΑ

Στο ΙΚΕΑ ατμίζω πάντα  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 19, 2009, 01:25 »
Στο ΙΚΕΑ ατμίζω πάντα  :)) :)) :))

Κι εγώ Κώστα, έχει γίνει ο αγαπημένος μου δημόσιος χώρος για άτμισμα, μπαίνω και....ΘΕΛΩ να ατμίσω! :)) :)) :))
Εκεί πάντως με έχουν δει πωλητές και δε μου έχουν πει τίποτα.
Άραγε ξέρουν για το Η.Τ. η απλά δε μου μιλάνε επειδή έχω και ένα..χμμ.. :) εκτόπισμα;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 19, 2009, 01:26 »
Κι εγώ συμφωνώ με τον alfisti.
Όπου απαγορευόταν και πριν τον αντικαπνιστικό νόμο, το αποφεύγω και αν το κάνω (σπάνια), θα το κάνω όσο πιο διακριτικά μπορώ. Π.χ. άτμισα και σε νοσοκομείο, γιατί καθίσαμε αρκετή ώρα σε ένα επισκεπτήριο που κάναμε, αλλά έξω στο μπαλκόνι (και πάλι διακριτικά), όχι μέσα στο θάλαμο που ήταν οι ασθενείς.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 19, 2009, 01:28 »
...απλά δε μου μιλάνε επειδή έχω και ένα..χμμ.. :) εκτόπισμα;

 :)) :))

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 19, 2009, 18:45 »
Σήμερα ήμουν σε Α.Τ, για διαβατήριο - θέλει μισή ώρα ανά άτομο και για μένα ήταν 4 μπροστά. Σας συμβουλεύω να πάτε με όλα τα χαρτιά για να μην ξαναπάτε   αυτό έπαθε ο προηγούμενος από εμένα που περίμενε +1,5 ώρα- και να συμπληρώσετε τα στοιχεία στα παράβολα. Και με το που έρχεται η σειρά μου η γραμματεύς ανακοίνωσε πως πάει για τσιγάρο! :wall:
Ευτυχώς που έχω εγκαταστήσει ωραία παιχνίδια στο κινητό μου και απαντούσα τις ερωτήσεις για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Εάν δεν βγούν πάλι τα κανάλια και αρχίσουν και μιλούν για καρκινοειδή, πάμε καλά!!!  Από την άλλη μεριά, επειδή δεν υπάρχουν ειδήσεις, θα μπορούσαν οι αντιπρόσωποιι να κερδίσουν μισής ώρας δημοσιότητας .....

1242 ΕΛΕΟΣ
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 13:34 »
τηλεφωνησα στο 1242 και μου ειπαν οτι απαγορευται το ηλεκτρονικο τσιγαρο στους κλειστους χωρους!~!

διοτι μοιαζει με τσιγαρο!!!

ΤΑ CAPRICE ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ????????

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 13:38 »
Μάλλον το 1142 θες να πεις.
Όπως βλέπεις είχαμε ήδη κουβέντα γι' αυτό. Αν διαβάσεις τη συζήτηση από την αρχή θα δεις πολλά ευτράπελα.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 14:16 »
Μόλις εκλεισα το τηλέφωνο στο 1142, οπου τους πήρα να ρωτήσω για αυτη την "εξωτερική μορφή" που απαγορεύτεται...

Λοιπόν, μάλλον τελικά η νόρμα είναι πως ο νόμος "πιάνει" το ΗΤ επειδή εχει την μορφή τσιγάρου...
Οταν περιέγραψα το Stick, η κοπέλα κόλλησε λίγο, μου είπε πως θα ξαναπάρει και όταν με ξαναπήρε μου είπε πως μάλλον η απαγόρευση δεν ισχύει για προϊόντα όπως το stick (και εγω θα πρόσθετα γενικότερα τα mods) από την στιγμή που δεν εχουν την εξωτερική μορφή προϊόντων καπνού....

Με δυο λόγια, ο νόμος ακόμα εχει ΤΑ κενά...
Εγω πάντως για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο δεν ξαναπηγαίνω σε μορφές που να μοιάζουν με κτ. Το stick μου, το BL μου (μαυρο, μακρύ και με κουμπί, μονο με φαντασία το λες "τσιγάρο"), το mini turbo μου και άγιος ο θεος!

Α, και μήπως τελικά πρεπει να καταργήσουμε τον όρο "Ηλεκτρονικό Τσιγάρο", και να το αντικαταστήσουμε με κάτι σαν "ατμοποιητής" ("personal vaporizer" που λένε και έξω), γιατι μάλλον και μόνο η λέξη "τσιγάρο" τους ενοχλεί;

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 14:20 »
Ειχα και γω  παρόμοια εμπειρια στο moll της Κηφησίας
Ατμιζα στο (κλειστο) αι8ριο και με πλησιασε ο σεκιουριτας να μου πει πως απαγορευεται
Ευγενικά του απάντησα οτι ειναι ατμος απο ΗΤ και αστειολογόντας είπα  οτι 8α έπρεπε να κανει και την ιδια παρατηρηση στο απεναντι τοστάδικο που τηγάνιζε πατάτες . Αφου με ρώτησε πως δουλευει κλπ με άφισε ανενοχλητο να ατμιζω.

Νομιζω οτι η ευγένεια και η μη επιμονη μας οταν τα βρίσκουμε σκουρα θα λυσει πολλα προβληματα
Γενικά οι ατμιστές ειναι άτομα ψαγμένα και υψηλου επιπέδου, απ ότο φαινεται ξεκάθαρα και στο παρόν φορουμ. Μπορούμε ευκολα να φέρουμε τουμπα κάποιες καταστάσεις αν τις χειριστουμε σωστα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536498 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59838 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237629 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12