vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Tem, FaniFox, JohnDag, gama, Doubt

Twitter

1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Είσαι εργοδότης και ψάχνεις τρόπο ώστε να οδηγήσεις σε παραίτηση τους καπνιστές υπάλληλους σου χωρίς να δώσεις αποζημίωση?

Εργάζεσαι κάπου και φθονείς τον καπνιστή συνάδελφο σου που πιθανόν είναι πολύ καλύτερος από εσένα διότι όπως λένε εκτός από το να είσαι φαρμακόγλωσσα δεν είσαι ικανός να μοιράσεις δυο γαιδάρων άχυρο?

Είσαι (κολο)γερος –γρια  από αυτούς που κάθονται όλη μέρα στο μπαλκόνι για να κάνουν φασαρία με αυτόν που θα τολμήσει να σταματήσει το αμάξι του εκεί που δεν επιτρέπεται με το τηλέφωνο στο χέρι ώστε να προλάβεις να ειδοποιήσεις τον γερανό?

Καλείς 2-3 φορές την εβδομάδα το 100 για να καταγγείλεις γνωστούς και αγνώστους για τα πιο απίστευτα ζητήματα που δεν σου αρέσουν?

Θαυμάζεις απεριόριστα τον Αρτεμη Μάτσα,τον Πήλιο Γούση,και τον Ιούδα Ισκαριώτη?

Γενικά δεν γουστάρεις κάποιον που τυγχάνει να είναι καπνιστής?

Κανένα πρόβλημα!!!
Ειδικά για σένα φίλε καταδότη δημιουργήθηκε τώρα η τηλεφωνική γραμμή 1142.
Απλά τηλεφωνείς και δίνεις όποιον θέλεις κανονικά και με τον νόμο(και με την πλήρη συμπαράσταση του δημοκράτη κ.Αβραμόπουλου-που αν νευριάσει με πολύ δημοκρατικούς τρόπους θα επιβάλλει πλήρη απαγόρευση του καπνίσματος)

(Επίσης αν ο όρος καταδότης δεν σε εκφράζει μπορείς να προτιμήσεις και τα παρακάτω:ρουφιάνος ή ρούφης,προδότης,δοσίλογος,καρφί,χαφιές κτλ)

ps:στις τρεις ρουφιανιές δωρο μια χαρτοσακούλα με τρύπες για τα μάτια
και ένα dvd με τα καλύτερα του Αρτεμη(οι Γερμανοί είναι φίλοι μας,ομολογησε)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=V9KkF7qql40[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Ωραιο που σου ρθε? :lotpot: :heat:
Περα απο το αστειο του πραγματος, καπως ετσι ειναι τα πραγματα δυστυχως :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
 :lotpot:προς το παρον πλακιτσα....αν το παρατραβηξουν θα παμε και στα σοβαρα....

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Δεν νομιζω να υπαρξει καμια καταγγελια ρε παιδια εκτος αν καποιος γινει όντως ενοχλητικος

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Δεν νομιζω να υπαρξει καμια καταγγελια ρε παιδια εκτος αν καποιος γινει όντως ενοχλητικος

Δεν έχεις εκτιμήσει μου φαίνεται σωστά τον Αρτέμη που κρύβει ο καθένας μέσα μας!  :laugh1:
Και για του λόγου το αληθές:

Παράθεση
Φωτιά πήρε χθες - πρώτη ημέρα εφαρμογής της απαγόρευσης του καπνίσματος - η γραμμή 1142 στην οποία πραγματοποιούνται οι καταγγελίες σχετικά με την εφαρμογή του νέου αντικαπνιστικού νόμου. Οι κλήσεις εχθές άγγιξαν τις 14.599 ενώ σήμερα 2 Ιουλίου έχουν ήδη πραγματοποιηθεί πάνω από 7.000 κλήσεις. Από τις κλήσεις αυτές, η πλειοψηφία αφορούσε διευκρινίσεις και διατύπωση αποριών, ενώ υπήρξαν και καταγγελίες παραβιάσεων, από τις οποίες το 30% αφορούσε χώρους εργασίας ενώ το 70% αφορούσε καταστήματα.


Και όλα αυτα την δευτερη μέρα μόλις!!!!!!!
Οι Σταυροφόροι της υγείας μας σε δράση, και μάλιστα με τις "ευλογίες" της κυβέρνησης!!  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος cap

  • *****
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • EGO/GG/NPRO
    • Γυρίζω και μυρίζω!
Γραμμή καταγγελίας για τον ενοχλητικό που βγάζει το σκυλάκι του κάθε βράδυ στο μπαλκόνι και κουτσοκλαίει όλο το βράδυ υπάρχει; Αν υπάρχει, θα γίνω καταδότης!

Για το τσιγάρο, ειναι ένα θέμα που δεν με αφορά πλέον. Η.τ. και αν μπορέσω να το κόψω και εντελώς, ακόμα καλύτερα.


Αποσυνδεδεμένος reflector

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
το απόσπασμα του Μπρεχτ που διάβασα χάρη στον  Undertaker   :respect:  με εκφραζει απολυτα .

"Όταν ήρθαν να πάρουν τους Εβραίους,δεν διαμαρτυρήθηκα, γιατί δεν ήμουν Εβραίος.
Όταν ήρθαν για τους κομμουνιστές δεν φώναξα,γιατί δεν ήμουν κομμουνιστής.
Όταν κατεδίωξαν τους τσιγγάνους,ούτε τότε φώναξα, γιατί δεν ήμουν τσιγγάνος.
Όταν έκλεισαν το στόμα των Ρωμαιοκαθολικών που αντιτάσσονταν στο φασισμό, δεν έκανα τίποτα γιατί δεν ήμουν καθολικός.
Μετά ήρθαν να συλλάβουν εμένα, αλλά δεν υπήρχε πια κανείς να αντισταθεί μαζί μου ... "

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Εγώ πάντως είχα κι ένα κακό συναπάντημα με φανατική αντικαπνίστρια τις μέρες που ήμουν στην Ιθάκη:

Πρωί κατέβηκα για πρωινό στο ξενοδοχείο και μιας κι έξω φύσαγε διαβολεμένα, στρώθηκα στο σαλόνι του ξενοδοχείου και άνοιξα το laptop (είχε WiFi μόνο στο σαλόνι) να μπω λίγο στο φόρουμ.

Αφηρημένος βγάζω το EVO και ατμίζω. Δεν περνάνε δύο λεπτά, μου έρχεται μια κυρία φουριόζα και μου λέει:
"Κύριε εδώ απαγορεύεται το κάπνισμα, σας παρακαλώ να το σβήσετε αμέσως!".
Εγώ εκείνη την ώρα ήμουν απασχολημένος και μιας και φαινόταν ότι το άτομο δεν είχε καμία σχέση με την τεχνολογία, απάντησα στα γρήγορα:
"Δεν είναι τσιγάρο αυτό, είναι άλλο... μαραφέτι, δε βγάζει καπνό, βγάζει ατμό. Βλέπεις δε χρειάζομαι τασάκι και τέτοια πράγματα".
Η κυρία με κοίταξε αποσβωλομένη για μια στιγμή, κοκκίνισε, είπε ένα "Α!" και έφυγε.

Δεν περνάνε 5 λεπτά έρχεται ξανά στο σαλόνι και αρχίζει να ανοίγει παράθυρα μονολογώντας δυνατά για να την ακούνε όλοι:
"Μα τι στο καλό, μόνο σ' εμένα μυρίζει τσιγάρο εδώ μέσα;" Εγώ το είχα στην τσέπη το η.τ. εκείνη την ώρα οπότε όσοι το άκουσαν κοίταξαν γύρω τους και μετά την κοίταζαν παραξενεμένοι.
Γυρίζει σ' εμένα η κυρία και μου λέει:
"Δε μου λέτε, έχετε ακούσει κάτι για ηλεκτρονικά τσιγάρα;"
Φαίνεται ότι στο πεντάλεπτο την είχαν πληροφορήσει κάποιοι σχετικά. Κατάλαβα πού το πήγαινε αλλά έτσι κι αλιώς θα έφευγα και είπα να μην αρχίσω το δούλεμα.
"Ναι", της λέω "Ηλεκτρονικό τσιγάρο ήταν αυτό πού είχα"
Αυτό περίμενε, παίρνει το θριαμβευτικό της ύφος και μου λέει:
"Απαγορεύετια και το ηλεκτρονικό τσιγάρο, δεν επιτρέπεται να καπνίζει κανένας εδώ μέσα, σας παρακαλώ να μην καπνίσετε ξανά".
Δεν είχα όρεξη για καυγάδες οπότε της λέω. "Όπως νομίζετε, κυρία μου, δικό σας είναι το ξενοδοχείο. Αν και θα έπρεπε να πληροφορηθείτε δυο πράγματα πάνω στο θέμα".

Την άλλη μέρα δε φύσαγε οπότε την έβγαλα έξω. Δε χρειάστηκε να συγκρουστούμε ξανά.  ::)

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Κατι παρομειο ετυχε και σε μενα σε ενα καταστημα οπτικών... η πωλητρια δεν ηθελε να ακουσει λεξη... ειχε κοκκινισει επεμενε οτι παλι κατι μυριζει, και οτι δεν κανει καλο, και οτι δεν της αρεσε η κινηση του καπνισματος....   :eyesplash:

Να σας πω την γνωμη μου οτι και να πεις η να κανεις, μερικοι ανθρωποι δεν αλλαζουν με τιποτα... Θα καταληξω να φτιαξω καμια πατεντα ωστε να εχω στο χερι μονο το ατομιζερ με το φιλτρακι, να θα κρυβω την μπαταρια στην τσεπη συνδεμενα με καλωδιο με αυτοματο τυλιγμα.... Αντε μετα να ερθει να μου πει τιποτα.... Θα της φυσαω τον ατμο στη μουρη, και θα της λεω οτι τον χρησιμοποιω για το σιδερωμα των ρουχων!!!!!  Χαχαχαχα!!!!   :idiot1:



Θανος

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Μου έτυχε και μένα τις προάλλες σε ένα ξενοδοχείο.

Απαγορεύεται το κάπνισμα μου λέει το γκαρσόνι.
Αυτό δεν είναι καπνός αλλά ατμός του απαντάω... Είναι ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Και αυτό απαγορεύεται μου λέει.

Δεν το χρησιμοποίησα μετά.

Αυτός είναι και ένας από τους λόγους που προτιμώ υγρά που δεν βγάζουν πολύ ατμό αλλά έχουν καλό throat hit.. Π.χ τα φιλτράκια της Ruyan.

Πλάκα όμως έχει η συνέχεια.
Το γκαρσόνι το βρήκα έξω από την πόρτα του ξενοδοχείου να ντουμανιάζει τσιγάρο  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Επίσης προχθές σε ένα γάμο απαγορευόταν παντού...
Όλοι οι καπνιστές είχαν τρελαθεί...
Πίνεται τώρα το κρασί χωρίς τσιγάρο?  :))

Τελικά όλοι στο τέλος καπνίζαν κρυφά έχοντας το τσιγάρο κάτω από το τραπέζι και χρησιμοποιούσαν το μεγάλο τασάκι...
Δηλαδή αυτό είναι καλύτερο???

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2009, 10:01 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Τελικά απαγορεύται το ηλ,τσ. ναι ή όχι?????
Γιατι εδώ όσοι με βλέπουν με ρωτάν "είναι αυτό που επιτρέπεται?????"

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Εμείς θα λέμε ναι!  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Κι εγώ  λέω ναααααααααααααααααιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αλλά να δούμε μέχρι πότε?

Αποσυνδεδεμένος limix

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 18, 2009, 11:55 »
Εγώ πάντως την Πέμπτη, που ταξίδεψα για Κρήτη, άτμισα κανονικότατα!!! Κάθισα σε ένα τραπεζάκι στο σαλόνι του πλοίου, έβγαλα το laptop μου και σύνδεσα το Passthrough μου στο USB. Κάποιοι λοξοκοιτούσαν ενώ ένας παππούς, στο διπλανό τραπέζι, μου έκανε ερωτήσεις σχετικά με το Η.Τ. και στο τέλος δήλωσε πως θα πάει να πάρει κι εκείνος.
Σε κάποια φάση ήρθε ένας σερβιτόρος από πάνω μου και μου λέει: "Μα, καπνίζετε εδώ μέσα;" Όταν του εξήγησα τα γνωστά περί Η.Τ. δεν υπήρξε κανένα άλλο πρόβλημα :) Όση ώρα έκατσα εκεί, δεν με ενόχλησε κανένας άλλος. Μου φαίνεται πως σιγά σιγά το άτμισμα κερδίζει έδαφος.
I wish...!

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: 1142 Πανελλήνιος αριθμός ρουφιανιάς-κατάδοσης καπνιστών.
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 18, 2009, 12:25 »
Την προηγούμενη εβδομάδα στο τραίνο από Αθήνα για Θεσσαλονίικη  έπαθε βλάβη η μηχανή.Ξαφνικά βλέπεις όλο τον κόσμο να κατεβαίνει από τα βαγόνια για να καπνίσει,τι να κάνουν οι έρημοι είμασταν ήδη 3 ώρες μέσα ταξιδεύοντας και όλοι ήταν "άκαπνοι".
Εγώ δεν είχα ατμίσει μέχρι τότε,ένα γιατί δεν ήθελα να προκαλέσω κάποιον υπάλληλο του ΟΣΕ και ξεκινήσειη γνωστή συζήτηση και ένα που δεν ήθελα να προκαλέσω τον φθόνο των καπνιστών.
Δεν κατεβηκα απλά στάθηκα στην πόρτα του βαγονιού ατμίζοντας με βλέπει ένας κύριος και λέει-μα εσείς δεν καπνίζετε γιατί να βγαίνετε στην ζέστη????
Και άρχισαν όλοι να συζητούν για το ηλεκ. άλλοι υπέρ και άλλοι κατά.Αυτό πάντως που μου έκανε εντύπωση ήταν μια κυρία που είπε ότι σιγά το πράγμα ,ή κόβεις το τσιγάρο παντελώς ή καπνίζεις ,δεν δέχοταν ότι με το ηλεκ κόβεις το κάπνισμα.Κι εκεί κατάλαβα ότι πολλοί το βλέπουν έτσι και θα έχουμε αντιμέτωπους και τους καπνιστές -όχι πάντα- αλλά πολλές φορές.
Εγώ πάντως σε όλη την υπόλοιπη διαδρομή άτμιζα κανονικότατα χωρίς κανένα πρόβλημα ,εκτός από κάποια περίεργα βλέμματα.......

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8344 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180663 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536326 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59806 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237520 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15689 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136151 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085341 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35425 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12