vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

302 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, giorgos1999, JohnDag, I.P, camber

Twitter

Aromamizer Supreme RDTA

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Aromamizer Supreme RDTA
« στις: Ιουνίου 22, 2016, 02:51 »
Υστερα απο πολυ προσπαθεια, ο mel9887 (πολυ εννοω απλα μου ειπε οτι ειναι πολυ καλος), αποφασισα να δοκιμασω και τον Steamcrave Aromamizer Supreme RDTA 7ml (μικρο ονομα). Μπορω να πω οτι εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος! Αν οχι ο καλυτερος RDTA, ενας απο τους καλυτερους!

Μερικα απο τα χαρακτηριστικα του:

  • Υψος 67,5 χιλ.
  • Διαμετρος 25 χιλ.
  • Χωρητικοτητα 7 ml
  • Ανοξειδωτο ατσαλι 304 και γυαλι
  • Ρυθμιση ροης υγρου


Η Συσκευασια

Ετοιμη για δωρο! Με παραθυρακι για να βλεπουμε αυτο που μας ενδιαφερει πιο πολυ!





Τα περιεχομενα

Μεσα θα βρουμε τον ατμοποιητη, ενα ανταλλακτικο τζαμι, πολλα πολλα λαστιχακια, τεσσερις ανταλλακτικες βιδες, δυο ανταλλακτικα πυρακια που ειναι στην ρυθμιση της ροης του υγρου, ενα κλειδι αλεν, τις οδηγιες (οι οποιες ντρεπονται και δεν ηθελαν να βγουν φωτογραφια) και, ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ! Τωρα, εκτος απο το δαγκωμενο μηλο, θα βαζουμε και το αυτοκολλητο της steamcrave πισω απο το Smart ForTwo ή το Mini Cooper! Πολυ hipster ατμοποιητης!





Τα μερη του ατμοποιητη

Μπορει να σας φαινονται πολλα, αλλα οντως ειναι πολλα! Παρα πολλα! Οποτε ξεκιναω. Απο αριστερα προς τα δεξια. Το drip tip το οποιο αλλαζει, το πανω καπακι, το οποιο ευτυχως ειναι σαγρε οποτε ξεβιδωνει ευκολα για να γεμιζουμε, το τζαμι, η καμιναδα, τα δυο πυρακια που ειναι στην ρυθμιση ροης του υγρου, το μεσαιο δαχτυλιδι, το κατω δαχτυλιδι που ρυθμιζει την ροη του υγρου, το δαχτυλιδι ρυθμισης του αερα, η κεφαλη, το κατω μερος στο οποιο μπαινει μεσα η κεφαλη και το κατω καπακι. Ουφ. Πολυ πραμα.

Μην σας τρομαζει ομως! Ειναι πολυ ευκολος στο λυσιμο δεσιμο. Ολα αυτα βεβαια, χρειαζεται να τα βγαλετε μονο αν θελετε να τον καθαρισετε. Αλλιως, απλα ξεβιδωνεις το κατω καπακι και βγαζεις την κεφαλη και την σκαλιζεις.

Η ρυθμιση του αερα ειναι κατι διαφορετικο και δουλευει αψογα. Δεν σφυριζει καθολου. Βεβαια μην περιμενετε να την ρυθμισετε για να κανετε τσιγαρισιες...

Το deck, velocity style εννοειται. Παρ ολο που ειναι μεγαλο, δεν ειναι μεγαλυτερο του TF-RDTA και σιγουρα αρκετα πιο μικρο απο την επισκευασιμη κεφαλη του TFV8, η οποια παρατηρησα σημερα, οτι ειναι η πιο τερας επισκευασιμη που εχω συναντησει σε τανκατο ατμοποιητη.

Η ποιοτητα των υλικων αψογη, ο ατμοποιητης πεντακαθαρος απο το εργοστασιο και τα λαστιχακια φαινονται να ειναι αντοχης! Εκτος και αν δεν ειναι και γι αυτο βαλανε τοσα πολλα στην συσκευασια





Πανω στο mod

Απ οτι βλεπετε, ειναι τερας. Πραγματικο τερας. Ιδιο μεγεθος με τον TFV8, παρ ολο που ο δευτερος φαινεται λιγακι πιο τουμπανος. Προσωπικα, η σχεδιαση του δεν μου αρεσει καθολου, αλλα δεν εχει σημασια αυτο γιατι πραγματικα ειναι αψογος!





Αποφασισα να γραψω δυο τρια πραγματακια παραπανω αυτη την φορα, μαλλον γιατι το αξιζει. Μπραβο και στον mel(search.com) που καταφερε να με πεισει (ειπαμε, πολυ δυσκολο) να τον δοκιμασω.
Με Clapton 28/32ga, 5 σπειρες, 2.5 διαμετρο η γευση απλα σκοτωνει! Ειμαι πολυ διχασμενος αν μου αρεσει περισσοτερο ο TF-RDTA ή ο Aromamizer Supreme (Ruler) RDTA.
Ο αερας του, οσο πρεπει. Και στις 3 ρυθμισεις ειναι υπερ-αερατος με μικρες διαφορες αναμεσα στις τρεις, αλλα αισθητες. Η ρυθμιση υγρου θα μπορουσε να ειναι λιιιιγο πιο μαλακη, αλλα δεν πειραζει, ευτυχως εχει τις προεξοχες και την πιανεις ευκολα (την ρυθμιση).
Απο παραγωγη ατμο βεβαια, ειναι υπερπαραγωγη. Ενταξει, σαν τον TFV8 δεν θα βγαλει, αλλα βγαζει πολυ πολυ πραμα!
Διαρροες 0, εκτος αν εισαι μ@λ@κ@ς και ξεχασεις να κλεισεις την ρυμιση υγρου (και εκεινη την ωρα βλεπεις και την φαση που θα μπει το γκολ και λες, τι εγινε; Αφου στην Γαλλια βρεχει, γιατι σταζει το ταβανι εδω;)
Στησιμο ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ εννοειται.
Πολλα ειπα, φτανει.


Τα συν και τα πλην


+ Γευση γευση γευση γευση γευση
+ Παραγωγη ατμου
+ Αεραααααα(τος)
+ Πολυ καλη ποιοτητα υλικων
+ Πολυ καλη κατασκευση
+ Ανοιγει ευκολα το πανω καπακι (βλεπε να μαθαινεις Geekvape και iJoy)
+ Ευκολη προσβαση στις αντιστασεις και με γεματο ατμοποιητη
+ Ρυθμιση ροης υγρου
+ Καλη ρυθμιση αερα
+ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ χωρητικοτητα
+ Πολυ καθαρος απο το εργοστασιο


- Προσωπικα δεν μου αρεσει η σχεδιαση (μου θυμιζει ατμοποιητη του 2011)
- Το deck παρ’ ολο που ειναι μεγαλο και χωραει σχεδον τα παντα, το περιμενα λιγο μεγαλυτερο
- Για μερικους, το μεγεθος θα τους φανει λιγο υπερβολικο
- Επειδη εχει τοσο καλη γευση, καλο θα ηταν να ειχε και κανα ανταπτορα για να τον στηνεις με μονη κεφαλη γι αυτους που δεν θελουν διπλες (εγω παντως θελω διπλες, το γραφω για αυτους που δεν θελουν)


Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aromamizer Supreme RDTA
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 22, 2016, 03:21 »
Στα ελεγα η δεν στα 'λεγα?  :)) :)) 
Για 'μενα ειναι απλα υπεροχος! Απιστευτη γευση με οτι στησιμο και αν εχω κανει! Παρα πολυ καλη ποιοτητα σαν κατασκευη γενικα οτι και να πουμε για τον συγκεκριμενο ειναι λιγο :thumpup: 
Επισης βγαινει σε 2 εκδοσεις, μια με χωρητικοτητα 7ml και αλλη μια με χωρητικοτητα 4 ml στην οποια οπως ειναι λογικο ο ατμοποιητης ειναι αρκετα πιο κοντος και μαζεμενος! Οποιαν εκδοση και αν επιλεξει καποιος απ τις δυο εχει τη δυνατοτητα στη συνεχεια να την τροποποιησει καθως στην ουσια αλλαζει μονο το τζαμακι και η καμιναδα τα οποια πωλουνται ξεχωριστα...
Εδω και η εκδοση των 4ml 

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aromamizer Supreme RDTA
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 22, 2016, 03:44 »
Χαχ! Σε κοροϊδεψανε! Τον μισο σου δωσανε!

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aromamizer Supreme RDTA
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 22, 2016, 14:19 »
Mικρος μονο στο ματι :tongue_smilie:, κατα τα αλλα πυροβολει αλυπητα  :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Aromamizer Supreme RDTA
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 24, 2016, 08:04 »
Κανένα link απο που μπορούμε να βρούμε τον 7ml παίζει παίδες;Οι γνωστοί κινέζοι μόνο την 4ml εκδοχή έχουν απο ότι βλέπω

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aromamizer Supreme RDTA
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 24, 2016, 12:49 »
Απο FT τον πηρα τον 7αρη.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aromamizer Supreme RDTA
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 24, 2016, 12:55 »
 https://www.fasttech.com/products/3028/10018387/4414100 
https://www.fasttech.com/products/3028/10018387/4406600

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Aromamizer Supreme RDTA
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 24, 2016, 13:10 »
Ευχαριστώ και τους 2 σας.Για κάποιον λόγο το πρωί μου έβγαζε μόνο τον 4άρη. :wall:

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aromamizer Supreme RDTA
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 03:15 »
παιδια τα φωτα σας
εχω στησει 2 φορες και γευση δεν πηρα δεν ξερω τι να κανω
στηνω τον watofo μια χαρα βαζω ιδιο υγρο στον αρομα τιποτα
μου βγαζει μια γευση λεσ και εχει νερο το αρωμα
στησιμο με κλαπτον ,μπαμπακι ud ,και 2 διαμετρο

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Aromamizer Supreme RDTA
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 10:02 »


Δοκιμασε και κανενα αλλο βαμαβακι και ρυθμισε την αντισταση σου
λιγο πιοψηλα κανε καμμιαδοκιμη ο Aromamizer εχει γευση εγω ειμαι
ευχαριστημενος :)
και κανε τηνκαινουρια αντισταση με 2,5 μμ πυρηνα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8189 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136070 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085064 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478661 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy