vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

280 επισκέπτες, 6 χρήστες
karga, dkostas, Sergios, camber, mathimatikos1966, dallaskdp

Twitter

SMOK TFV8

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #150 στις: Οκτωβρίου 24, 2017, 11:37 »
Χωρίς να ξέρω πολλά αλλά επειδή το έχω αρκετούς μήνες ας πω την γνώμη μου.

Στις αρχές που έπαιζα με έτοιμες αντιστάσεις και το ξεφτύλιζα στην χρήση και τα πολλά watt, οι αντιστάσεις ήταν θεριά και βγάζανε βδομάδα άνετα. Ακόμα και με δύσκολα υγρά όπως πχ chocolate premium από Atmos. Μήπως αυτές που πήρες ήταν τίποτα μούφα; Εγώ δεν είδα ποτέ διαλυμένα βαμβάκια κλπ..

Αυτό με την πυκνότητα καπνού που λες, εννοείς τις πρώτες τζούρες τις ημέρας; Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ αλλά νομίζω έχει να κάνει με το ότι η αντίσταση είναι κρύα(?) γιατί μετά την 3η τζούρα εμένα βγάζει κιλά τον ατμό σε καλή τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος vagtoo

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #151 στις: Οκτωβρίου 24, 2017, 12:23 »
Οι αντιστάσεις είναι γνήσιες. Μιλάω για τον vf8 baby. Το θέμα του το παρατήρησα με το που τον λειτούργησα Ειδικά με τις 0.2 αντιστάσεις στα 50w τις ζεματουσε, έτσι κατέληξα να χρησιμοποιώ τις q2 στα 0.6 που την πάλευαν 4 μέρες. Όχι βδομοδα δεν μιλάμε καν. Απλά μου έκανε εντύπωση τώρα αν φταίει το υγρό γτ έχω βασικό υγρό σοκολάτα οκ πάω πασο. Η θα αλλάξω υγρό ή θα χρεωκοπησω χαχα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2017, 12:37 από vagtoo »

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #152 στις: Οκτωβρίου 24, 2017, 12:48 »
Φίλε μου κάτι παίζει 3 ημέρες είναι πολύ λίγο και εγώ θυμάμαι οι εργοστασιακες μου αντέξανε καμία βδομάδα και πάνω σίγουρα μετά το γύρισα σε rba επίσης baby

Αποσυνδεδεμένος vagtoo

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #153 στις: Οκτωβρίου 24, 2017, 13:00 »
Ρε μπας κ δίνει το mod ρεύματα αλλά αντί άλλων; Σημείωση το mod το έχω παίξει μόνο με αυτόν τον ατμοποιητη, είναι rx 2/3. Συγγνώμη τώρα που τράβηξα το θέμα απλά μου έκανε εντύπωση.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #154 στις: Οκτωβρίου 24, 2017, 13:17 »
Η αντίστοιχη Q4 στον big baby και baby είναι η Q2 0.4Ohm.Έχει μία μεγάλη τρύπα στο κέντρο και αποδίδει Καλά στα 55-65 watt

Υπάρχει και η Q2 0.6 και αυτή με μια τρύπα στην μέση αλλά η διάμετρο της είναι λίγο πιο στενή,έχει πιο σφιχτή τζούρα με εύρος 20-40 watt και αποδίδει καλά στα 30watt
Αυτή χρησιμοποιώ εγώ(δεν έχω ακόμη διμπάταρο..) στο baby+pico, μου βγάζει όλη μέρα και κρατάει η κεφαλή έναν μήνα με 3 γεμισματα κάθε μέρα

Δοκίμασα και τις M2 αλλά στουμπωνουν-καίγοντα-χάνεται η γεύση πιο γρήγορα

Κοίτα λίγο τι είχε γράψει ο φίλος στην προηγούμενη σελίδα επίσης όταν λες EC τι εννοείς

Αποσυνδεδεμένος vagtoo

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #155 στις: Οκτωβρίου 24, 2017, 13:55 »
1 μήνα;;; Πλάκα κάνει έτσι; Σας κρατάνε τόσο πολύ;;; Επίσης τότε κάτι δεν πάει καλά σίγουρα. Κάπου υπάρχει πρόβλημα. Ec εννοώ τις eleaf core. Θα δω τι παίζει ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια θα το ψάξω λίγο. Θα το βάλω στο tc 100 να δω μήπως φταίει το mod. Μήπως τρελάθηκε η πλακέτα.

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #156 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 20:55 »
Κ εμενα τα ρευματα μου ηρθαν στο μυαλο με την πρωτη.αλλα το rx δινει χαμηλα ρευματα.μπορεις να δοκιμασεις λιγοτερα βατ με το ιδιο μοντ .αν σε ευχαριστει κ σου δινει  την γευση που θες τοτε λυσαμε το προβλημα σου.

Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #157 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 12:53 »
Ενας φίλος θα ξεκινήσει το ατμισμα με πνευμονικό ατμο και μου προτειναν της smok.

1. Πιστεύεται οτι είναι καλύτερος απο cleito?

2. Αν smok ποιον? βλέπω οτι έχει αρκετες εκδόσεις.(μάλλον οχι με 2ml εκτός και αν είναι ο καλύτερος)

3. Ειδα οτι γίνεται και RTA, ισχυει για όλα τα μοντέλα??

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #158 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 14:32 »
Στα περισοτερα ισχυει..τωρα για λενα ο cleito 120 ειναι καλύτερος..ασε που ειναι κ πολυ πιο ελαφρυς..ο tfv4 micro παλι δεν με ευχαριστισε καθολου.πες του να παει σε ενα καταστημα κ να δοκιμασει.μονο ετσι θα αποφασισει

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος spyvas

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • Newbie
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #159 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 15:38 »
Δεν μπορώ να τον συγκρίνω με τον cleito γιατι δεν τον έχω. Αλλά ο smok είναι καλός. Ειδικά με το RBA γλίτωσα πολλά λεφτά. οι εργοστασιακές αντιστάσεις που είχε πάνω του μου άντεξαν 2 βδομάδες η κάθε μία. Μετά πήρα άλλες 2 που τα παίξανε σε 3 μέρες η κάθε μια. Μετά πήρα ένα πακέτο των 5 και κράτησε 10 μέρες η μια.
Τώρα ή κυκλοφορούνε καλές και χάλια παρτίδες ή κυκλοφορούν μαιμού αντιστάσεις. Οι εργοστασιακές αντιστάσεις πανάκριβες. Πάντως αν πιάνει το χέρι το RBA είναι πολύ καλύτερο, αν και θέλει 2-3 σημεία προσοχής.   Φυσικά για να κάνεις δουλειά δεν παίζεις με λεπτά σύρματα. Χοντρά ή Clapton. 
Το μόνο μου παράπονο είναι η ποιότητα. Μετά από πολλά βίδωσε ξεβίδωσε, στήσε ξεστήσε αντίσταση, δείχνει πολύ ταλαιπωρημένος, τα σπειρώματα φαγώθηκαν, οι αεροεισαγωγές έχουν gap. Τον έχω αφήσει στην άκρη γιατί είναι για πολύ βαθιές πνευμονικές (εγώ προτιμώ restricted DL ή αεράτες MTL). Αλλά όταν έχω σεγλέτια τον ξαναφοράω και πάει τραίνο το ντουμάνι και αρκετή γεύση.
Εγώ δεν θα τον αγόραζα (ήρθε μαζί με το mod alien), γιατί οι αντιστάσεις αν και εντυπωσιακές σε ατμό και σε αρκετή καλή γεύση, δεν έχουν σταθερή ποιότητα και είναι πανάκριβες. Αν πας σε RBA σώνεται η κατάσταση αλλά τότε γιατί να μην πας κατευθείαν σε επισκευάσιμο πνευμονικό? Για μένα TFV εργοστασιακό μόνο αν δεν σε νοιάζουν τα λεφτά, γουσταρεις τα ντουμάνια, και δεν μπορείς να φτιάχνεις μόνος σου αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #160 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 15:54 »
Σαν να το αδικείτε το εργαλείο για πνευμονικές παει τραίνο 

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #161 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 16:13 »
Μωρε τρενο παει .αλλα αν ειναι με καποιον αλλο ατμο σε κιγοτερα βατ να εχεις καλυτερη γευση κ λιγοτερο ντουμανι δεν ξερω αν αξίζει. 2 σμοκ εχω κ καθονται..το ντεκ του μεγαλου επισης θελει πολλα βατ κ αναγκαστικα double coil...οι ετοιμες θελουν 100βατ ++ δεν ξερω αν αξιζει.π.χ ο αμιτ παιρνει μονη αντισταση κ μπορει να φτασει το ντουμανι του σμοκ στα μισα σχεδον βατ κ να παρεις κακυτερη γευση..βεβαια ειναι τι θελει ο καθενας..προσωπικη γνωμη.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #162 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 17:42 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Οπως είπα πριν το παιδι τώρα θα ξεκινήσει και θέλει με έτοιμη αντίσταση. Αν έχετε κάτι άλλο να προτείνεται ρίξτε το γιατι εγώ ξέρω μόνο απο επισκευάσιμους.

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #163 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 17:55 »
Εγω θα ελεγα τον cleito τον μικρο.ελαφρυς παιρνει 2 ειδη αντιστασεων ικανοποιητικο ντουμανι κ νορμαλ βατ.κ ελαφρύς. Η aspire νομιζω εχει δείξει τι αντιστασεις βγαζει κ αν αντεχουν σε αντιθεση με την σμοκ.αα κ εχει κ επισκευασιμο αν θελει να ασχοληθεί ο φιλος σου..ας παρεις ομως κ αλλες γνωμες απο τους υπολοιπους..

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #164 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 18:08 »
Ευχαριστώ φίλε μου, πάω βόλτα απο το νημα του cleito ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 25 12792 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:28
από KORG N364
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123654 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos