vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

543 επισκέπτες, 6 χρήστες
pelegrin07, tibolaso, george kotsopoulos, dvelev, Buliwyf, lounik

Twitter

Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #690 στις: Μαΐου 26, 2016, 22:59 »
οτι οποιος και να ερχοταν στον παραδεισο τα ιδια θα εκανε. :laugh1: 

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #691 στις: Μαΐου 26, 2016, 23:03 »
πρεπει να αλλαξουμε εμεις οι ελληνες και νομιζω  πρεπει επιτελους να το καταλαβουμε ..  ενας φιλος μου απο σουηδια μου εστηλε ενα email  εχθες και μου ειπε ... εσεις οι Ελληνες ειχατε ενα παραδεισο και τον διαλύσατε και  μίλαγε για ολα τα πραγματα .,.. .. και εννοουσε οτι εχουμε  το καλυτερο σημειο στον πλανητη για  διακοπες για λιμανια για πολιτισμο και τα καναμε μανταρα επειδη απλα δες μας ενδιαφερει .. .. δεν ηξερα τι να του απαντησω ..
Μια απο τα ίδια φιλε μου κι εδω....
ντρεπομαι πλεον να μιλησω με φιλους μου ιταλους (ημουν για πολλα χρονια ιταλία)
και άλλους γνωστούς που έρχονται απο Γερμανια...
Άστα...

Τέλος Off topic....

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #692 στις: Μαΐου 27, 2016, 12:25 »
Μακαρι να το δουν και να κανουν κατι. Γιατι γενικα οι κυβερνησεις μας δεν ειναι φημισμενες για την αποψη των πολιτων σε διαφορα θεματα.

Αραγε, τα καταστηματα, πως και δεν εχουν κινηθει ολα μαζι νομικα, π.χ. σε κανα Σ.τ.Ε; Ειδικα για το κομματι του νομου που αφορα την προβολη του Η.Τ. online, διαφημισεις, κλπ.

Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #693 στις: Μαΐου 27, 2016, 12:35 »
τα μαγαζια δεν τους ενδιαφερει γιατι ολες οι αυξησεις θα περασουν στους καταναλωτες και ευχονται να απογορευτουν οι διασυνοριακες αγορες για να αυξηθει ο τζιρος τους.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #694 στις: Μαΐου 27, 2016, 13:44 »
μας έχω μάθει πλεόν εμάς τους Έλληνες..... :-[
τωρα ειναι στο 43...
στην κληρωση του v5 οι υποψηφιοτητες εφτασαν τις 500+  :eyesplash:
Εδω και πολύ καιρό με την κρίση υπήρχαν και υπάρχουν γυρω μας άνεργοι που περνάν δύσκολες στιγμές επιβίωσης και όμως κανείς από τους υπολοίπους βολεμένους με δουλείες δεν νοιάστηκε και μίλησε για αγώνες και για στήριξη στο ήδη υπάρχων πρόβλημα.
Τώρα ξαφνικό με το θέμα του ΗΤ και τις φορολογίες άρχισαν κριτικές για το ποιοι ενδιαφερονται και ποιοι κοιτούν την πάρτη τους.
Έτσι είναι τελικά σε αυτήν την χώρα. Μέχρι να μπει το αγγούρι στον ποπό μας είμαστε μια χαρά  αλλά όταν μπει ζητάμε βοήθεια απο αυτούς που τόσο καιρό δεν βοηθούσαμε και δεν μας ένοιαζε το τι περνούσαν και περνανε. Αυτη είναι η Ελλάδα δυστυχώς αγαπητή Γαλλία μου  ::)

ΥΓ. Οι παραθέσεις τυχαία επιλέχθηκαν για να μην παρεξηγηθούν οι συνατμιστες γιατί υπάρχουν πολλές "μπηχτές"  ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #695 στις: Μαΐου 27, 2016, 13:52 »
Ρε παιδιά, διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά θα μπορεί να στέλνει μόνο σε χώρες που ΔΕΝ έχουν απαγορεύσει τις διασυνοριακές πωλήσεις.
Αν η Ελλάδα τις απαγορεύσει, δεν θα μπορούν να στέλνουν εδώ.

Την απάντηση την έδωσες μόνος σου με τη λέξη που κοκκίνισα! Είναι αυτό που έλεγα με το που ξεκίνησε η ιστορία του Αρθρου 21. Αν ένα κράτος αποφασίσει να μην ποινικοποιήσει την πώληση προϊόντων ατμιστού σε άλλες χώρες της Ε.Ε., ποιος θα τιμωρήσει τον πωλητή? Γιατί ο αγοραστής δεν έχει ευθύνη! Το λέει ξεκάθαρα ο Νόμος. Χώρες μπορούν φυσικά να επιλέξουν αν θα ενσωματώσουν αυτούσια την οδηγία, αν θα την "κουρέψουν" ή αν θα την εμπλουτίσουν. Με τις όποιες συνέπειες και πρόστιμα της Ε.Ε. φυσικά. Αλλά υπάρχει μια διαδικασία που λέγεται Risk Analysis. Και είναι ολοκάθαρο ότι αν εφαρμοστεί η απαγόρευση διασυνοριακής πώλησης στην πλειοψηφία των κρατών μελών, τα μέλη που δεν θα την εφαρμόσουν, θα φάνε πολύ κασέρι καθώς θα δούμε συμπράξεις μεγάλων Εταιρειών εμπορίας ητ στην Ευρώπη, με ίδρυση εισαγωγικών εταιρειών σε τέτοια κράτη μέλη, ώστε να εισάγουν από Τρίτες χώρες και να πουλάνε λιανική σε όλη την Ευρώπη.

Την ιδέα την έχω, χρηματοδότη ψάχνω...

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #696 στις: Μαΐου 27, 2016, 14:54 »
Τρύφωνα..
Και τι ειναι αυτό που σε κάνει σίγουρο ότι αφού επενδύσεις (και μιλάμε για εξαψήφια νούμερα κατ΄ελάχιστον), δεν θα εμπλουτιστεί ο νόμος και με ποινικές κυρώσεις. Ξέρουμε πολύ καλά ότι κάθε νόμος στην Ελλάδα μπορεί να έχει ζωή και 24 ώρες.
Αυτό που ειναι σημαντικότερο ειναι ότι ενώ οι νομοθέτες μπορουν να απαξιωθούν το ίδιο γρήγορα, η παραγωγή εξωφρενική και ανόητης νομοθεσίας συνεχίζεται άκαμπτη.
Αρα, αυτό που χρειάζεσαι δεν ειναι τόσο τα χρήματα, όσο τις κατάλληλες διασυνδέσεις, τις οποίες δεν διαθέτεις προφανώς αν κρίνω από τα συμφραζόμενα.
Στον επαγγελματικό σου χώρο υπήρξαν στο παρελθόν άνθρωποι, τόσο διαπλεκόμενοι που θα έλεγε κάποιος τότε ότι ειναι ανέγγιχτοι. Και όμως σήμερα ειναι απαξιωμένοι, και υπάρχουν άλλοι που ενω τους κατηγορούσαν, δεν θα απέρριπταν εντελώς να ειναι οι διάδοχοι.
Δεν ξέρω τι γίνεται, μια ευκολη σκέψη ειναι ότι κάποιοι τους ανεβοκατεβάζουν (υπουργούς, βουλευτές, γραμματείς, διευθυντές). Αλλά παραείναι ευκολη η σκέψη.
Εγω θα ειμουν ευχαριστημένος όπως ειμαι.

Για τις ψηφοφορίες δεν εχει νόημα να χρησιμοποιείτε πολλαπλά mail. Αν θέλετε βέβαια υπάρχουν και mail για 1 ώρα.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #697 στις: Μαΐου 27, 2016, 17:01 »
Δεν λέω, πιθανον αδαεις αυτοι που πανε να περασουν τετοιου ειδους νομοσχεδια, αλλα πραγματικα... πιστευει κανεις οτι αν φυγουν αυτοι και ερθουν οι αλλοι της διαπλοκης θα κοιταξουν το συμφερον του απλου κοσμακι ή των καπνοβιομηχανων;

Δυστυχως μπαινουμε σε εναν κυκλο ατυχων γεγονοτων που δεν θα τελειωσουν συντομα, κατι οπως τα μνημονια. Οποτε φιλοι συνατμιστες, βρισκομαστε στο ελεος της Ε.Ε., μηπως και αλλαξει κατι εκει γιατι εδω... δεν υπαρχει ελπιδα!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #698 στις: Μαΐου 27, 2016, 19:15 »
Τρύφωνα..
Και τι ειναι αυτό που σε κάνει σίγουρο ότι αφού επενδύσεις (και μιλάμε για εξαψήφια νούμερα κατ΄ελάχιστον), δεν θα εμπλουτιστεί ο νόμος και με ποινικές κυρώσεις. Ξέρουμε πολύ καλά ότι κάθε νόμος στην Ελλάδα μπορεί να έχει ζωή και 24 ώρες.
Αυτό που ειναι σημαντικότερο ειναι ότι ενώ οι νομοθέτες μπορουν να απαξιωθούν το ίδιο γρήγορα, η παραγωγή εξωφρενική και ανόητης νομοθεσίας συνεχίζεται άκαμπτη.
Αρα, αυτό που χρειάζεσαι δεν ειναι τόσο τα χρήματα, όσο τις κατάλληλες διασυνδέσεις, τις οποίες δεν διαθέτεις προφανώς αν κρίνω από τα συμφραζόμενα.
Στον επαγγελματικό σου χώρο υπήρξαν στο παρελθόν άνθρωποι, τόσο διαπλεκόμενοι που θα έλεγε κάποιος τότε ότι ειναι ανέγγιχτοι. Και όμως σήμερα ειναι απαξιωμένοι, και υπάρχουν άλλοι που ενω τους κατηγορούσαν, δεν θα απέρριπταν εντελώς να ειναι οι διάδοχοι.
Δεν ξέρω τι γίνεται, μια ευκολη σκέψη ειναι ότι κάποιοι τους ανεβοκατεβάζουν (υπουργούς, βουλευτές, γραμματείς, διευθυντές). Αλλά παραείναι ευκολη η σκέψη.
Εγω θα ειμουν ευχαριστημένος όπως ειμαι.

Για τις ψηφοφορίες δεν εχει νόημα να χρησιμοποιείτε πολλαπλά mail. Αν θέλετε βέβαια υπάρχουν και mail για 1 ώρα.

Εννοείται ότι δεν μιλάω για Ελλάδα. Για χώρες όπως η Αγγλία μιλάω!!!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #699 στις: Μαΐου 27, 2016, 20:15 »
Παιδια εδω ειναι Ελλάδα. Μπορει να ψηφιστουνε διαφορα ομως το θεμα ειναι αν θα εφαρμοστουνε στη πραξη. Και το καπνισμα κανονικα το εχουνε καταργησει απο την εποχη του Αβραμοπουλου - θυμαστε τι ειχε γινει στις ειδησεις. Ειναι οι πρώτες μερες να περασουνε. Και reviews θα εχουμε και φορουμ και αφορολογητα υγρα - πώς πουλανε οι Πακιστανοι στη Στουρναρη τσιγαρα ενα πράγμα. "ουδεν κακό αμιγές καλου" και το αντιστροφο. Το οτι η χωρα μας ειναι Μπανανα - Καντρυ μας εξαγριωνει ολους, αλλα εδω ενεργει προς οφελος μας. Δεν θα εφαμοστει κατι παραλογο. Το χετε παρει πολυ "σοβαρα" καποιοι ξεχνωντας την Ελληνικη πραγματικοτητα.
- Παντα φιλικα τα λεω αυτα.


Φίλε Plague_Mask.
 
Σε διαβεβαιώ πως κανείς (ή σχεδόν κανείς) δεν έχει πάρει πολύ ‘σοβαρά’ τίποτα επειδή ξεχνάει την ελληνική πραγματικότητα. Πως θα μπορούσε άλλωστε όταν μέσα σ’ αυτή ζει την καθημερινότητα του και βιώνει και τα καλά αλλά κυρίως τα κακά αυτής. Είναι πολύ ενδιαφέρον (έως και συγκινητικό) πως ο προβληματισμός που οι περισσότεροι εδώ έχουν εκφράσει με τα κείμενα τους δεν αφορά τους ίδιους ως ατμιστές αλλά κυρίως αυτούς που είναι ακόμα καπνιστές και μάλλον θα χάσουν αυτή τη διέξοδο που όλοι εμείς εδώ βρήκαμε. Αν κάνεις τον κόπο και διαβάσεις τα σχόλια σ’ αυτό και στα παρεμφερή νήματα, θα διαπιστώσεις και μόνος σου πως η πλειονότητα δεν ανησυχεί σε προσωπικό επίπεδο, γιατί λίγο πολύ έχουμε βρει πια τις άκρες μας και δεν θα επηρεαστούμε τόσο ώστε να ξαναγυρίσουμε στο τσιγάρο. Δεν είμαι σίγουρος όμως πως ισχύει το ίδιο για τον ατμιστή των δέκα ημερών ή των δυο μηνών. Και είμαι βέβαιος πως δεν ισχύει για τον καπνιστή που τώρα αρχίζει να σκέφτεται το άτμισμα ή αυτόν που θα το σκεφτόταν αύριο. Εσύ πιστεύεις πως πολλοί καπνιστές θα πειραματιστούν με μια καινούργια ιστορία που το επίσημο κράτος αντιμετωπίζει ως εξ ίσου βλαπτική με το κάπνισμα; Προσωπικά πιστεύω ελάχιστοι...

 Για να μην το τραβήξω πολύ μακριά, θα κλείσω λέγοντας σου πως έχω πάψει προ καιρού να αισθάνομαι ανακούφιση γιατί η χώρα μου είναι ‘Μπανανα – Καντρυ’ (sic) και συνεπώς τίποτα δεν λειτουργεί όπως θα ήλπιζαν οι από εμάς εκλεγμένοι νομοθέτες. Αυτό που αισθάνομαι πια είναι μια μάλλον αυτοκτονική μελαγχολία...
 
Εξ ίσου φιλικά και από μένα. :)
Κ.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #700 στις: Μαΐου 27, 2016, 21:02 »
Σπυρο, εννοειται καλη & αυτη η προσπαθεια δεν λεω, απλα τα youtube reviews η fb η fb groups δεν πολυ ενδιαφερουν, στο forum ομως κανεις δεν μπορει να κανει τιποτα αρκει νομιζω να μην εχουν διαφημισεις & εμπορικα σηματα μεσα;

Νομιζω οτι ειναι πιο αμεσο να γινονται παρουσιασεις στο forum διοτι ειναι ολα μαζεμενα & τακτοποιημενα σε ενοτητες & με αποψεις...

Οχι οτι επιθυμω να σταματησουν & στο youtube, αλλα το σημαντικο για τους ατμιστες (ειτε νεους ειτε παλιους) δεν ειναι το σημαντικοτερο...

Με καποιον τροπο θα μαθαινουμε τι παιζει στην αγορα...

Το ζητημα ειναι ομως να μπορουμε να κανουμε τις αγορες μας απ οπου & οταν θελουμε ειτε εντος ειτε εκτος συνορων αδερφε... διοτι αν δεν γινει αυτο, τοτε οι μισοι & πλεον ενεργοι ατμιστες θα εγκαταλειψουν το η.τ αργα η γρηγορα λογο κοστους, γιατι θα εχει γινει προιον 'πολυτελειας' O0

* Οσον αφορα την νεα ψηφοφορια παρατηρησα οτι με ενα λογαριασμο e-mail μπορεις να στειλνεις απειρα μηνυματα βαζοντας απλως διαφορετικο ονομα καθε φορα, αυτο απο μονο του δηλωνει οτι ειναι ψιλομαπα η φαση...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #701 στις: Μαΐου 28, 2016, 01:06 »
Σχετικά με το ψήφισμα στο Avaaz άνοιξε νέο θέμα εδώ:
ΨΗΦΙΣΜΑ στο Avaaz: Να μην περάσει το νομοσχέδιο περί ατμίσματος ως έχει
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2022, 00:03 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #702 στις: Μαΐου 28, 2016, 12:22 »
[justify]Σαν γενικό σχόλιο θα έλεγα αυτό που είναι στο μυαλό όλων μας, περνάμε δύσκολα, και σαν χώρα και σαν οικογένειες, και στην τελική, ποιος χέζει το άτμισμα, να τρώει ώρες και ημέρες ατελείωτες μπροστά από μία οθόνη για ατμιστικά σινάφια. Σίγουρα, δεν είναι όλα τα βάσανα το ίδιο μετρημένα, όμως εδώ το θέμα είναι το άτμισμα, μία λύση απεξάρτησης που ακόμα είναι βρέφος αλλά με ισχυρή παρουσία που μέχρι χθες το προσπερνούσαμε και σήμερα κάποιοι το διεκδικούν. Είναι πιστεύω άδικο να εξισώνουμε την εργασία με το βόλεμα, την αδικία με το τσουβάλιασμα, τη δράση με τις κοινωνικές τάξεις και την ανισότητα με την πατρίδα που έχει ο καθένας μας. [/justify]

Για το ψήφισμα στο Avaaz, κάτι κινείται που μπορεί να βρει κάποια διέξοδο, ίσως, και το εύχομαι. Προσωπικά, τα τελευταία 24ωρα, το ακούω από πολλά και διαφορετικά στόματα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #703 στις: Μαΐου 28, 2016, 12:58 »
Διαχωρίστηκε και το παρόν θέμα από εκείνο που γινόταν συζήτηση για την ευρωπαϊκή νομοθεσία, από το σημείο που αφορά την προς ψήφιση ελληνική νομοθεσία και κάτω.
Όταν ψηφιστεί, θα ανοίξουμε νέο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #704 στις: Μαΐου 28, 2016, 13:36 »
Σπυρο, εννοειται καλη & αυτη η προσπαθεια δεν λεω, απλα τα youtube reviews η fb η fb groups δεν πολυ ενδιαφερουν, στο forum ομως κανεις δεν μπορει να κανει τιποτα αρκει νομιζω να μην εχουν διαφημισεις & εμπορικα σηματα μεσα;

Νομιζω οτι ειναι πιο αμεσο να γινονται παρουσιασεις στο forum διοτι ειναι ολα μαζεμενα & τακτοποιημενα σε ενοτητες & με αποψεις...

Οχι οτι επιθυμω να σταματησουν & στο youtube, αλλα το σημαντικο για τους ατμιστες (ειτε νεους ειτε παλιους) δεν ειναι το σημαντικοτερο...

Με καποιον τροπο θα μαθαινουμε τι παιζει στην αγορα...

Το ζητημα ειναι ομως να μπορουμε να κανουμε τις αγορες μας απ οπου & οταν θελουμε ειτε εντος ειτε εκτος συνορων αδερφε... διοτι αν δεν γινει αυτο, τοτε οι μισοι & πλεον ενεργοι ατμιστες θα εγκαταλειψουν το η.τ αργα η γρηγορα λογο κοστους, γιατι θα εχει γινει προιον 'πολυτελειας' O0

* Οσον αφορα την νεα ψηφοφορια παρατηρησα οτι με ενα λογαριασμο e-mail μπορεις να στειλνεις απειρα μηνυματα βαζοντας απλως διαφορετικο ονομα καθε φορα, αυτο απο μονο του δηλωνει οτι ειναι ψιλομαπα η φαση...

Φιλε μου , διαβασα και εχθες το μηνημα σου αλλα με καλυψε ο Σπυρος και ετσι δεν χρειαζοταν να σου απαντησω αλλα σημερα συνεχιζεις μια λαθος σκεψη που θεωρω πρεπει να ξεκαθαριστει ...

Ποιος σου ειπε οτι οι λογοι που γραψαμε στο ψηφισμα αφορουν αποκλειστικα το Youtube  και ισως τις ομαδες ?  Κανεις ενα μεγαλο λαθος ... περιλαμβανει και αυτο τον χωρο που μας δινεται βημα να γραψουμε .. και ισως το θεωρω σαν δευτερο σπιτι μου εδω μιας και ουσιαστικα η ατμιστικη μου ζωη μεγαλωσε εδω μεσα με τα χρονια .. αλλα αυτο αστο ... ΑΝ χρειαστει να κλεισουν καποιοι χωροι να εισαι σιγουρος ο πρωτος θα ειναι αυτος εδω .. και ο  λογος ειναι γιατι δεν θα υπαρχουν εδω εμποροι να διαλλαλησουν την  πραματεια τους .. εσυ δεν θα κανεις παρουσιασεις για κατι νεο .. και τα μπανερακια που δινουν μια συντηρηση στο φορουμ δεν θα υπαρχουν ... αρα ο μονος λογος να μεινει ανοιχτος ειναι να ειναι κλειδωμενος ΚΡΥΦΟΣ σαν κρυφο σχολειο ....και εσυ και εγω να κανουμε εισφορες για τα κοστη συντηρησης .. ΠΟΙΟΣ θα δινει αυτο το ποσο ?  ΕΓω λεω μακαρι αλλα δεν το κοβω και πολυ αυτο .. τωρα για τις ομαδες και το Youtube .. θα βρουμε οσοι κοπτομαστε γιαυτα να κανουμε την πλακα μας .. ή με vlog  ή ακομα και ζωντανες συζητησεις και ολα καλα .. οποτε αστο δεν λεει να σκεφτομαστε ετσι ... αν κοπει η πληροφορια θα κοπει απο παντου χωρις διακρισεις .. και οταν λες να μεινει μονο ο φορουμ ( ειναι σαν να λεμε η κατσικα του γειτονα )
Δεν θελω αντιπαραθεση απλα στο εδωσα σαν σκεψη να το δουμε απο ποιο λογικη σφαιρικη ματια.... ..
Τωρα στο θεμα που καταλαβα οτι σε καιει ...
Θα μπορεις να κανεις αγορες απο το εξωτερικο μην ανχωνεσαι .., βεβαια απο ευρωπη ή αμερικη με διαφορετικο κοστος .. μιας και το προβλημα τιμων δεν θα ειναι μονο Ελληνικο .. αλλα και απο Κινα θα παιρνεις ... οτι θελεις και θα το δεις .. το θεμα ειναι το πηρες ... μετα δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι να ξερεις τι να κανεις με αυτο το προιον που πηρες και να μαθεις πως να το λειτουργησεις και αν το κανεις σωστα αν δεν υπαρχουν οι ομαδες τα βιντεο ο φορουμ  με τις παρουσες καταστασεις που ενα μηνημα στελνεις και μαθαινεις .. και αν αρχισει στα πειραματοζωα κρατη η απογορευση της πληροφοριας συντομα θα το δεις και σε αλλα κρατη που μεχρι τωρα ειχες ειχα ειχαμε αγαπημενους reviewers  ... ..


αυτο που επιθυμω ειναι να ειμαστε τουλαχιστον τωρα ενα σωμα και να δινουμε μαζι τον αγωνα ... τουλαχιστον σε αυτον τον αγωνα (σοβαρο θεμα υγειας )   γιατι τους αλλους που γινονται εκει εξω τους χανουμε καθημερινα επειδη εγω εσυ δεν καταλαβαμε οτι ειναι για το μελλον μας και των παιδιων μας ... Σας παρακαλω ας ψηφισουν και αλλοι και οι οικογενειες μας και οσους ξερουμε και ας ειναι ασχετοι ... επειδη ισως στο μελλον θα χρειαστει το παιδι τους να γινει ατμιστης αν του δωθει βεβαια η ευκαιρεια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix