vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

237 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, thanos1071, camber

Twitter

SMOKYMIZER CE3

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 16:02 »
Λοιπόν για να πω και γω τη γνώμη μου,δεν είναι και το καλύτερο που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα. :nope:
Στα συν είναι ότι βγάζει άφθονο ντουμανι και δεν φέρνει καμένο ούτε σε απανωτές τζουρες :thumpup:
Στα μείον χτύπημα μηδέν,γεύση όχι και η καλύτερη και το γέμισμα είναι όντως ταλαιπωρία  :thumpdown:
Εγώ τουλάχιστον δεν πρόκειται να τα ξαναγωρασω :nope:

Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 16:09 »
βασικα οι ce3 οταν δουλευουν δεν κανουν μπουρμπουληθρες δηλαδη κ δεν βγαζουν υγρα στο επιστομιο,κ εχεις   και υπομονη με το απαραδεκτο γεμισμα τους,ειναι παρα πολυ δυνατοι.



Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 16:20 »
Έχεις δίκιο,αλλά για μένα βασικό είναι το χτύπημα και αυτό δεν το έχουν ούτε με σκέτη PG  :))

Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 16:24 »
εγω τους 2.4-2.7 ωμ στα 4 με 4.2 βολτ πυροβολαγαν παντως,75vg 25 pg
ουτε εγω θα να ξαναπαρω παντως..εγω βολευτει με τα καρτοτανκ

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #49 στις: Μαΐου 02, 2012, 19:37 »
Τελικά είχε νήμα το φόρουμ για τους smokymizer! Υποτίθεται ότι είχα ψάξει...  :-[
Λοιπόν σήμερα παρέλαβα τους δικούς μου smokymizers Ce3 http://goo.gl/R4FUi (Αν δεν είχε μεσολαβήσει και η Πρωτομαγιά, θα τους είχα σε μια μέρα). Το θετικό είναι ότι αν και φοβόμουν επειδή δεν είχα ξαναχρησιμοποιήσει το ricardo, τελικά ήταν απλό. Πήρα 3 πεντάδες διαφορετικούς ατμο (W, Ce3 want και smokymizer σε τιμές μάλλον καλές -για τη μέχρι τώρα εμπειρία μου τουλάχιστον: 15 + 15 + 11 + 2 τα μεταφορικά). Το αρνητικό είναι ότι με έχουν τρομοκρατήσει κάτι βίντεο που είδα για τους ce3 που μιλάνε για διάφορα προβλήματα. Εγώ ακολούθησα τις συμβουλές που είδα εκεί (γεμίζουμε με σύρριγγα -ευτυχώς είχε μια ολόκληρη στο πακετάκι των Ce2 / want- κρατώντας ανάποδα και έχοντας πρώτα τοποθετήσει την προστατευτική τάπα) και μέχρι στιγμής στους 2 πρώτους που γέμισα δεν είχα πρόβλημα.  Είδα ότι όντως γεμίζει η πάνω μεριά του ατμο με υγρό σταδιακά και για να προλάβω διαρροές έβαλα λίγη χαρτοπετσετούλα σε εκείνο το σημείο  :-[ Μέχρι στιγμής δουλεύει αυτή η πατέντα, αλλά μήπως υπερβάλλω; Δεν είδα σε κανένα βίντεο να το προτείνουν αυτό ή κάτι αντίστοιχο! Επίσης έμαθα τι είναι το mouthpiece  8) και ότι δεν χρειάζεται drip tip.
Γενικά είναι σαφώς πιο μπελαλίδικος από τους άλλους δύο που πήρα στο γέμισμα, αλλά η γεύση και το χτύπημα μου άρεσαν πολύ. Υπάρχει περίπτωση στο μέλλον να έχω άλλα προβλήματα; Όσοι τα δοκίμασαν έχουν να μου προτείνουν τίποτα για να τα αποφύγω; Διάβασα τώρα και το υπόλοιπο νήμα και θα ήθελα αυτοί που τα είχαν αρκετές μέρες να μου πουν τη γνώμη τους -αυτοί που είχαν διαρροές διορθώθηκαν όταν το γέμισαν σωστά;)

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 08, 2012, 23:18 »
Βρε παιδιά, εγώ έχω τους Ce3 smokymizer http://goo.gl/81PMf / http://egotube.gr/smokymizer-ce3.html Είχα σταματήσει να τους χρησιμοποιώ γιατί δεν μπορούσα να καταλάβω πώς συνηθίζετε να γεμίζετε με τη σύριγγα, γιατί είχα το εξής πρόβλημα: αργούσα πολύ να γεμίσω τη σύριγγα και όταν κατέβαινε το υγρό στο μπουκαλάκι, ήταν σχεδόν αδύνατον! Έτσι τους παράτησα, αν και η γεύση τους ήταν πολύ καλή, καλό ατμό και δεν είχαν ποτέ μα ποτέ καμένο. Χθες μου ήρθε επιτέλους επιφοίτηση: αντί να ζορίζομαι να γεμίσω τη σύριγγα τραβώντας το υγρό από το μπουκαλάκι, έβγαλα το έμβολο και έριξα μέσα το υγρό, και μετά το ξανάβαλα. Να υποθέσω ότι και εσείς τόσο καιρό αυτό κάνετε και δε ζορίζεστε;;; Γιατί δεν το βρήκα πουθενά στο φόρουμ;; (εντάξει, ομολογώ πως θα μπορούσε να μου κόψει νωρίτερα, αλλά... :-[ ) Εκτός αν υπάρχει άλλος τρόπος να γεμίζω σύριγγες από 10ράκια μπουκαλάκια που δεν έχουν πολύ υγρό μέσα! Αν ξέρετε κάποιον καλύτερο, πείτε μου.
Τώρα μου έμεινε ένα ακόμη πρόβλημα για να χρησιμοποιώ τους Ce3 μου. Αυτοί έχουν το κακό να γεμίζουν σταδιακά υγρό στο πάνω μέρος τους (έτσι είναι εκ κατασκευής, το γιατί μόνο ο κινέζος που το έφτιαξε το ξέρει!). Όσο ατμίζεις, αυτό γεμίζει και άρα αν παραγεμίσει περνάει στον πόλο και τρέχει. Έλυσα πρόχειρα το πρόβλημα βάζοντας ένα μικρό κομμάτι (στριμμένο) χαρτιού κουζίνας, για να λειτουργεί ως απορροφητικό. Δουλεύει μεν, αλλά μου τη σπάει ότι αν έχω γεμίσει όλον τον ατμοποιητή (1,8ml) τότε λίιιιιγο πριν τελειώσει το υγρό, η απορροφητικότητα του χαρτιού που έχω βάλει εξαντλείται και πρέπει να το αλλάξω. Επειδή βαριέμαι να το αλλάζω λίγο πριν το τέλος, αλλά δε θέλω να το γεμίζω λίγο λιγότερο -για να κρατάει περισσότερο και επειδή είμαι πλεονέκτρα!-, μήπως ξέρετε κάποιο άλλο υλικό που μπορεί να κάνει την ίδια δουλειά;  Κάτι σε σφουγγαράκι; Φίλτρο; Ευχαριστώ :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2012, 22:00 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 08, 2012, 23:34 »
Για το υγρο στον smokymizer δεν γνωριζω - δεν απαντω - (ειναι και οφτόπικ αλλά θα απαντουσα αν γνωριζα)...

Για την συριγγα, επειδη κι εγω αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα, η πρωτη μου σκεψη ηταν να κανω το ιδιο που περιγραφεις, βγαλσιμο εμβολου και το υγρο μεσα, αλλά μετα ξαναβαζεις το εμβολο, τρεχει λιγο (ή πολυ) η συριγγα, χάλια...
Πηρα απλως μια συριγγα-ενεση απο το φαρμακειο με μεγαλυτερη βελονα απο αυτην που ερχεται με τα καρτοκληρομαηζερ και άλλαξα βελονες (κρατησα τη μικρη συριγγα ως πιο βολικη). Η μεγαλη βελονα φτανει ανετα ως τον πατο του μπουκαλακίου των 10 εμελ.

Ενδεχομενο μειονεκτημα, επειδη η μεγαλη βελονα ειναι λιιιιιγο πιο πλατεια, μπορει να "χαλαρωνει" πιο γρηγορα την τρυπουλα στο σιλικονακι απο όπου γεμιζεις (με αποτελεσμα μικροτερη αψογη λειτουργεια του ατμο, μπαινει αερακι και κανει διαρροουλα). Μενει να το δω.

Αποσυνδεδεμένος batsman1

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 08, 2012, 23:54 »
Βρε παιδιά, εγώ δεν έχω τους cS3, αλλά τον Ce3 smokymizer http://goo.gl/81PMf / http://egotube.gr/smokymizer-ce3.html Είχα σταματήσει να τους χρησιμοποιώ γιατί δεν μπορούσα να καταλάβω πώς συνηθίζετε να γεμίζετε με τη σύριγγα, γιατί είχα το εξής πρόβλημα: αργούσα πολύ να γεμίσω τη σύριγγα και όταν κατέβαινε το υγρό στο μπουκαλάκι, ήταν σχεδόν αδύνατον! Έτσι τους παράτησα, αν και η γεύση τους ήταν πολύ καλή, καλό ατμό και δεν είχαν ποτέ μα ποτέ καμένο. Χθες μου ήρθε επιτέλους επιφοίτηση: αντί να ζορίζομαι να γεμίσω τη σύριγγα τραβώντας το υγρό από το μπουκαλάκι, έβγαλα το έμβολο και έριξα μέσα το υγρό, και μετά το ξανάβαλα. Να υποθέσω ότι και εσείς τόσο καιρό αυτό κάνετε και δε ζορίζεστε;;; Γιατί δεν το βρήκα πουθενά στο φόρουμ;; (εντάξει, ομολογώ πως θα μπορούσε να μου κόψει νωρίτερα, αλλά... :-[ ) Εκτός αν υπάρχει άλλος τρόπος να γεμίζω σύριγγες από 10ράκια μπουκαλάκια που δεν έχουν πολύ υγρό μέσα! Αν ξέρετε κάποιον καλύτερο, πείτε μου.
Τώρα μου έμεινε ένα ακόμη πρόβλημα για να χρησιμοποιώ τους Ce3 μου. Αυτοί έχουν το κακό να γεμίζουν σταδιακά υγρό στο πάνω μέρος τους (έτσι είναι εκ κατασκευής, το γιατί μόνο ο κινέζος που το έφτιαξε το ξέρει!). Όσο ατμίζεις, αυτό γεμίζει και άρα αν παραγεμίσει περνάει στον πόλο και τρέχει. Έλυσα πρόχειρα το πρόβλημα βάζοντας ένα μικρό κομμάτι (στριμμένο) χαρτιού κουζίνας, για να λειτουργεί ως απορροφητικό. Δουλεύει μεν, αλλά μου τη σπάει ότι αν έχω γεμίσει όλον τον ατμοποιητή (1,8ml) τότε λίιιιιγο πριν τελειώσει το υγρό, η απορροφητικότητα του χαρτιού που έχω βάλει εξαντλείται και πρέπει να το αλλάξω. Επειδή βαριέμαι να το αλλάζω λίγο πριν το τέλος, αλλά δε θέλω να το γεμίζω λίγο λιγότερο -για να κρατάει περισσότερο και επειδή είμαι πλεονέκτρα!-, μήπως ξέρετε κάποιο άλλο υλικό που μπορεί να κάνει την ίδια δουλειά;  Κάτι σε σφουγγαράκι; Φίλτρο; Ευχαριστώ :)


Μαυτον τον τροπο γεμιζω την συριγγα ειτε ειναι γεματο το μπουκαλακι ειτα αδειο,πιεζοντας το μπουκαλακι απο πανω και ταυτοχρονα τραβοντας με την συριγγα.Δεν χυνεται σταγονα.

Η συριγγα ειναι των 2.5 ml και εφαρμοζει το μπουκαλακι ακριβως στο στομιο της χωρις την βελονα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 09, 2012, 00:01 »
Αεροπλανικό τρομερό! Πάω να το δοκιμάσω! (Το φαρμακείο κλειστό για μεγαλύτερη βελόνα -νόμιζα πως όλες ήταν τόσο μικρές και γι' αυτό δεν πήγα! -με το βγαλμένο έμβολο δε μου έτρεξε μέχρι στιγμής, αλλά για να το λέει ο Πολυκράτης, θα μου συμβεί αργά ή γρήγορα)

Αποσυνδεδεμένος batsman1

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 09, 2012, 00:04 »
Η συριγγα που χρησιμοποιω αυτη των 2.5 ml ειναι αυτη που ειχαν τα cs3 στο πακετακι που αγορασα :yes:

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 09, 2012, 00:13 »
Λοιπόν: η σύριγγά μου είναι λίγο διαφορετική (αυτή που είχε το δικό μου πακετάκι) και έχει κάτι σαν φτερά γύρω γύρω στο πράσινο στόμιο, επίσης το μπουκαλάκι μου είναι διαφορετικό ΑΛΛΑ μια χαρά μπήκε με τη βελόνα και όταν το γύρισα ανάποδα δεν έτρεξε όπως φοβόμουν! Το μόνο κακό ήταν ότι από τον ενθουσιασμό μου τράβηξα στο τέλος πολύ το έμβολο και βγήκε, αλλά τώρα το ξέρω και δεν θα επαναληφθεί! Ευχαριστώ πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 09, 2012, 00:15 »
Ωραιο! Και λυνει και το "ενδεχομενο μειονεκτημα" που ανεφερα στον δικο μου τροπο.
Αλλά... δεν ταιριαζουν ολα τα μπουκαλακια, μολις δοκιμασα....καποια μπαινουν μια χαρα, καποια ειναι λιιιιιιιιγο πιο "ευσωμες" οι μυτουλες τους και δεν χωρανε...Παω για ψωνια να βρω αδυνατες μυτουλες!  :))

Ego-W η βελονα βγαινει μαζι με το πρασινο, και απο μεσα εχει ενα επιστομιακι-συνέχεια της συριγγας.

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 09, 2012, 00:20 »
Εγώ έβαλα τη βελόνα μέσα στην τρυπούλα από τη μύτη του μπουκαλιού (η μύτη του μπουκαλιού δε χωρούσε στο πράσινο της βελόνας, δεν ξέρω αν το λέω και σωστά, αλλά για να ανεβάσω τώρα φωτό δύσκολο..)

Α! Τώρα είδα το edit σου! Σωστό! Αλλά στα μπουκαλάκια μου δεν χωράει -έχουν ακριβώς την ίδια διάμετρο, της σύριγγας και του μπουκαλιού!  :(


συγχώνευση μυνημάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2012, 21:58 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 09, 2012, 00:34 »
Αν βαλεις την βελονα στην τρυπουλα της μυτης του μπουκαλιου, αργα η γρηγορα θα συναντησεις το ιδιο προβλημα, αναλογα με την σταθμη του υγρου δεν θα μπορεις να γεμισεις (η βελονα οταν ειναι αναποδα θα ξεπερνα το υγρο και θα ρουφαει αερα.

Πας για καινουργιες μυτουλες μπουκαλιων!

Της dekang κανουν, εβγαλα και φωτο - το καταλαβες μεν, αλλά μιας και την εβγαλα μην παει τοσος κοπος χαμενος!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59883 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15884 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35467 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12