vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos, Tem

Twitter

SMOKYMIZER CE3

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 19:24 »
Τα δοκίμασα και δεν ενθουσιάστηκα τελικά...

Εχουν 2 σοβαρά θέματα.
Το ένα είναι το γέμισμα το οποίο είναι πλέον περίπλοκο. Απαιτεί σύριγγα ΚΑΙ πλαστικό που απομονώνει το κατω μέρος γιοα να μην τρεξει στο γέμισμα ΚΑΙ τσιμπιδάκι για να βγάλεις την μικρή πλαστική τάπα,
και στο βγάλσιμο είναι ΟΚ στο ξαναβάλσιμο είναι θέμα...
Το δεύτερο είναι ότι διαρρέει εσωτερικά υγρό σε χώρο που έχει προβλεφθεί γι αυτό κοντά στο επιστόμιο το οποίο πρέπει να το ρίξεις στο μπουκάλι πάλι για να το χρησιμοποιήσεις.
Η κατανάλωση είναι όντως μεγάλη (και λογω της διαρροής)

Τα θετικά.
Αξιοπρεπής γεύση για το είδος
Οχι καμμενο (2 γεμίσματα)
Καλή θερμοκρασία ατμου (παραδόξως ποτε έρχεται κρύος και ποτε σχετικά ζεστός ακόμη και στην ίδια τζουρα)
Επίσης στα (πιθανά) θετικά η πλαστική αμπούλα φαίνεται πιο γερή από τα παλιότερα clearomizers.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 22:30 από panos »

Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 15:24 »

Τα θετικά.
Αξιοπρεπής γεύση για το είδος
Οχι καμμενο (2 γεμίσματα)
Καλή θερμοκρασία ατμου (παραδόξως ποτε έρχεται κρύος και ποτε σχετικά ζεστός ακόμη και στην ίδια τζουρα)
Επίσης στα (πιθανά) θετικά η πλαστική αμπούλα φαίνεται πιο γερή από τα παλιότερα clearomizers.
[/quote]

Προσθέτω άλλα δυο σιγουρα θετικά:
μεγαλώνει την διάρκεια της μπαταρίας.
Διάρκεια ζωής τεράστια.
Εχουμε από ένα 4 άτομα και τα δουλευουμε πάνω από 25 ημέρες.Ποτέ καμένο. Ποτέ μπουκομένο.

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 18:26 »
Τα θετικά.
Αξιοπρεπής γεύση για το είδος
Οχι καμμενο (2 γεμίσματα)
Καλή θερμοκρασία ατμου (παραδόξως ποτε έρχεται κρύος και ποτε σχετικά ζεστός ακόμη και στην ίδια τζουρα)
Επίσης στα (πιθανά) θετικά η πλαστική αμπούλα φαίνεται πιο γερή από τα παλιότερα clearomizers.


Προσθέτω άλλα δυο σιγουρα θετικά:
μεγαλώνει την διάρκεια της μπαταρίας.
Διάρκεια ζωής τεράστια.
Εχουμε από ένα 4 άτομα και τα δουλευουμε πάνω από 25 ημέρες.Ποτέ καμένο. Ποτέ μπουκομένο.




προσοχή στο επαναγεμισμα θελουν ...αν εχει υγρο μεσα ο ατμο ...να κοιταζει πανω .... αλλιώς κανει υπερχείλιση λόγω της συμπίεσης  :yes:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 18:41 »



προσοχή στο επαναγεμισμα θελουν ...αν εχει υγρο μεσα ο ατμο ...να κοιταζει πανω .... αλλιώς κανει υπερχείλιση λόγω της συμπίεσης  :yes:

Και άδειο τελείως να είναι, πάλι θέλει γέμισμα με αυτόν τον τρόπο ;)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 09, 2011, 18:58 »
Γι αυτο γράφω πιο πάνω
 Απαιτεί σύριγγα ΚΑΙ πλαστικό που απομονώνει το κατω μέρος για να μην τρεξει στο γέμισμα ΚΑΙ τσιμπιδάκι για να βγάλεις την μικρή πλαστική τάπα,
και στο βγάλσιμο είναι ΟΚ στο ξαναβάλσιμο είναι θέμα...


Αυτό το πλαστικό περιέχεται στη συσκευασία αλλά, έλεος, καταντά αγγαρεία το γέμισμα...

Αποσυνδεδεμένος kostasfmx

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
    • computermods
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 19:48 »
Σήμερα αγόρασα το Smokymizer CE3 σαν εναλλακτίκο και μάλλον θα καθιερώσω τετοιους ατμοποιητες.
Παντα ήθελα να δοκιμάσω ένα ατμοποιητη χωρίς υαλοβάμβακά!
Οι εντυπώσεις μου για τον συγκεκριμένο Smokymizer CE3
+
Πολύς καπνός
Αρκετή γευσή
Τιμή 3.60
-
Θα ήθελα να είναι χαμηλής αντιστασης 1,5-1,8 αυτο είναι 2.5
Για να γεμίσεις υγρό χρειαζεται αρκετές κινήσεις και ενα καρφί για να βγάλεις την τάπα,ενα τσιμπιδάκι για να βγάλεις την δευτερη ταπα και μια συριγγα για να γεμίσεις το υγρο.
Φανταστείτε να πάτε για δουλεια και να βγάλετε όλα αυτα τα πραγμάτα για να ατμισετε...τι θα πουν οι συναδελφοι :))
Τέλος την διαρκεια ζωής δεν την ξέρω αλλα θα ενημερώσω

Αποσυνδεδεμένος gtsagas

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 20:35 »
καλησπερα
ψηνετε κανεις να παραγγειλουμε 5-6 πακετακια  ?

τωρα απο που θα βρουμε πιστευω...

Thnks

Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 20:39 »
καλησπερα
ψηνετε κανεις να παραγγειλουμε 5-6 πακετακια  ?

τωρα απο που θα βρουμε πιστευω...

Thnks

http://www.ecoesmoking.com/site-store-item-257-en.php

Αποσυνδεδεμένος kostasfmx

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
    • computermods
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 08:35 »
Σήμερα αγόρασα το Smokymizer CE3 σαν εναλλακτίκο και μάλλον θα καθιερώσω τετοιους ατμοποιητες.
Παντα ήθελα να δοκιμάσω ένα ατμοποιητη χωρίς υαλοβάμβακά!
Οι εντυπώσεις μου για τον συγκεκριμένο Smokymizer CE3
+
Πολύς καπνός
Αρκετή γευσή
Τιμή 3.60
-
Θα ήθελα να είναι χαμηλής αντιστασης 1,5-1,8 αυτο είναι 2.5
Για να γεμίσεις υγρό χρειαζεται αρκετές κινήσεις και ενα καρφί για να βγάλεις την τάπα,ενα τσιμπιδάκι για να βγάλεις την δευτερη ταπα και μια συριγγα για να γεμίσεις το υγρο.
Φανταστείτε να πάτε για δουλεια και να βγάλετε όλα αυτα τα πραγμάτα για να ατμισετε...τι θα πουν οι συναδελφοι :))
Τέλος την διαρκεια ζωής δεν την ξέρω αλλα θα ενημερώσω
Τρίτη μέρα και ο πρώτος Οff

Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 13:53 »
Αρκεί μόνο μια σύριγγα. Τσιμπάς την πρώτη τάπα με την σύριγγα, διαγώνια και την βγάζεις. Τσιμπάς και την δεύτερη και βγάζεις και αυτήν. Για να την ξαναβάλεις (την μικρή τάπα) την τσιμπάς με την βελόνα(στο κεφαλάκι της) και την τοποθετείς στην τρυπούλα. Κατόπιν τραβάς την βελόνα λοξά.


Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 01, 2011, 17:03
Εγώ, όταν πάω για δουλεια ή για ρετσίνα, έχω μόνιμα μαζί μου 2-3 γεμάτα.Αδειάζει το ένα-βάζω το άλλο. όταν πάω σπίτι, τα γεμίζω ξανά. Ανάλογα με την ώρα που θα κάνω βγαίνοντας έξω, παιρνω και τα αντοίστοιχα ce3 μαζί μου.
Όπος και μία δεύτερη μπαταρία.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 01, 2011, 17:03
Και επανέρχομαι με μία νέα παρατήρηση στο θέμα. εχω την αίσθηση οτι με το smokymizer εχει μεγαλωσει η διαρκεια της μπαταρίας μου. θελω να πω οτι δεν εχει τοση καταναλωση οση ο ατμοποιητης ο δικος του.

Σωστό.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 01, 2011, 17:03

Πολύς καπνός
Αρκετή γευσή
Τιμή 3.60

2,2 ευρω μαζι με τα μεταφορικά, εάν παραγγείλεις μόνο ένα κουτί (5 τεμ).
(http://www.ecoesmoking.com/site-store-item-257-en.php)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 01, 2011, 15:22
Επίσης επισκευάζεται σχετικά εύκολα, ακριβός όπως εδώ.:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2011, 17:03 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 14:11 »
Παρέλαβα κ εγω εχτές τα Smokymizer απο: http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1071&products_id=7833.
Δυσχρηστία στο full το γέμισμα του και μικρή αυτονομία, αλλά από ατμό, χτύπημα, γεύση 10/10. Συγκριτικά με τον BUD που απ'οτι καταλαβαίνω έχουν την ίδια λογική Smokymizer και πάλι Smokymizer. Αυτο που με προβληματίζει είναι ότι ο πόλος του είναι αρκετά έξω και δν βιδώνει μέχρι μέσα στην μπαταριά, επίσης δν φαίνεται να κουνιέται :confused1:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 02, 2011, 16:57
Λοιπόν από χτες είμαι σε μια εναλλαγή ατμίσματος Smokymizer - Dual Coil - W και αραιά κ που Giantomizer. Αυτό που μου κάνει εντύπωση στο Smokymizer ειναι οτι νοιώθεις τον ατμό στο στόμα σου, όπως με τον καπνό του τσιγάρου, και δν εννοώ σαν χτύπημα. Παρόλα αυτά φαίνεται πως έχει προβλήματα συγκρατήσεις του υγρού κ εχει μικρο διαρροές από την μεριά της μπαταρίας κ του στομίου, μπορεί να έπεσα κ σε ελαττωματικό κομμάτι έναν δουλεύω απο το πακέτο ακόμα. Ένα πράγμα που δν καταλαβαίνω επεισης είναι οτι στο πλαστικό καπάκι της βάσης του, αυτό που μένει στον σωλήνα όταν τον ανοίξεις για πλύσιμο, υπάρχει μια τρύπα απέναντι από αυτήν του φιτιλιού η οποία έχω την εντύπωση οτι ευθύνεται για τις διαρροές. Έχει παρατηρήσει άλλος αυτήν την τρύπα ή έπεσα στο σουρωτήρι? :D
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2011, 16:57 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 21:58 »
Γι αυτο γράφω πιο πάνω
 Απαιτεί σύριγγα ΚΑΙ πλαστικό που απομονώνει το κατω μέρος για να μην τρεξει στο γέμισμα ΚΑΙ τσιμπιδάκι για να βγάλεις την μικρή πλαστική τάπα,
και στο βγάλσιμο είναι ΟΚ στο ξαναβάλσιμο είναι θέμα...


Αυτό το πλαστικό περιέχεται στη συσκευασία αλλά, έλεος, καταντά αγγαρεία το γέμισμα...
soz gia ta greeklish grafw apo kin.pira ena smoky apo filo  k 8elw na moy eksigiseis to gemisma an einai eykolo.den m edwse kamia tapa kai pooooooly diaroh k kako apo katw logo  diaforas pesis mallon k den katalaba ayto to panw katw p les

Αποσυνδεδεμένος spirbel

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 02:34 »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 07:12 »
soz gia ta greeklish grafw apo kin.pira ena smoky apo filo  k 8elw na moy eksigiseis to gemisma an einai eykolo.den m edwse kamia tapa kai pooooooly diaroh k kako apo katw logo  diaforas pesis mallon k den katalaba ayto to panw katw p les
Μέσα στο κουτί υπήρχε ένα κάλυμμα πλαστικό ή μάλλον σιλικόνη στο οποίο έπρεπε να βάλεις το smokymizer απο τη μερια της μπαταρίας ώστε να μη διαρρέει την ώρα του γεμίσματος.
Η μικρη πλαστικη μαυρη ταπα υπάρχει επάνω στο smokymizer απο την πλευρά που γεμίζεις και φαίνεται αν αφαιρέσεις το στρογγυλό πλαστικό πωμα που είναι απο τη μεριά που ατμίζεις.
Την αφαιρεις με τσιμπιδακι
Αν δεν έχεις αυτο το πλαστικο κάλυμμα γεμισε το όπως δειχνει το βιντεο  δηλαδη κρατωντας το αναποδα ή πολύ πλάγια
(μην ξεχασεις να ξαναβαλεις την μαυρη ταπα αυτη που αφαιρει ο τυπος με τσιμπιδακι!!!!) για να αποφυγεις διαρροές...
Αν δεν εχει μαυρη τάπα τοτε θα διαρρέει ότι και να κανεις
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2011, 07:36 από panos »

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: SMOKYMIZER CE3
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 04:10 »
Εγω τα παραγγειλα απο δω:

http://www.ecig-tools.com/product_info.php?cPath=77_32&products_id=846

Μόλις τα δοκιμάσω θα σας πω τη γνώμη μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8382 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59888 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237739 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136180 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085406 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35470 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10322 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12