vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

493 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

ΖΩΝΤΑΝΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ με συμμετοχή ΔΡ.ΦΑΡΣΑΛΙΝΟΥ & Δ.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Μία καλή ιδέα είναι να μας δωσουν οι επιχηρησεις ενημερωτικά εντυπα να μοιράζουμε στον κόσμο

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
οι επιχειρήσεις;; 
άκουσες τον προεδρό τους τι έλεγε και για ποιον καιγότανε....

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απαγόρευση ατμίσματος σε κλειστούς χώρους... μια άποψη, από τη στιγμή που δεν υπάρχει παθητικό άτμισμα.
Πάνω σε αυτό, τι γίνεται με την νικοτίνη; Απορροφάται όλη από τον ατμιστή; Αν διαφύγει στην αερόσφαιρα (ατμόσφαιρα είναι η δικιά μας) υπάρχει περίπτωση πρόσληψης από αυτούς που μας περιβάλλουν;
Δεν νομίζω να πρόλαβα, αλλά καλό είναι να υπάρχουν κι αυτά τα ερωτήματα...

οχι ρε φιλε που θα τους κανω εγω διαφημηση...............τοσα χρονια τι κανουν αυτοι??μονο κονομα???ειδες μια διαφημηση εσυ πουθενα.μας εριξε και ευθυνες κιολας ο παρεδρος γιατι λεει δεν εχει φτιαχτει λεσχη ατμιστων να ενημερωνει τον κοσμο.ΕΣΥ ΚΥΡΙΕ ΠΡΟΕΔΡΕ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΙ ΕΠΙΧΗΡΗΣΕΙΣ ΣΟΥ.

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής

Οι ατμιστές αυτό που μπορούν να κάνουν είναι να ενημερώσουν τον κόσμο με όποιον τρόπο μπορούν (μέσα κοινωνικής δικτύωσης κτλ. ) και να πιέσουν όσο μπορούν ανθρώπους που εμπλέκονται στην ψήφιση της νομοθεσίας (βλ. βουλευτές) με e-mail ή κάθε είδους προσωπική επικοινωνία.
Να φτιαξουμε εμεις μερικά εικονικά digital φυλλάδια και να τα διανείμουμε μεσω social media....

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Μα ούτε την ύστατη ώρα δεν έφτιαξαν ένα ενημερωτικό φυλλάδιοπ.Ενα δελτίο τύπου στις εφημερίδες,Ιστοσελίδες ,Ιστολόγια.Ουτε στα e-shop τους.Tragic

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Hρεμία.... όσο κι αν έχουμε διαφορετικές τοποθετήσεις με τα καταστήματα, ακόμη πιο διαφορετικές έχουμε με τους "νομοθέτες" και τους επιστήμονες ,τρομάρα τους, που απαρτίζουν τις επιτροπές. Αυτοί νομοθετούν εις βάρος μας. Αν μετρούσε γι΄αυτούς η άποψη του ΣΕΕΗΤ, δεν θα περιορίζονταν στην απαγόρευση αγορών από εξωτερικό, θα αφαιρούσαν και το φόρο, θα επέτρεπαν το άτμισμα σε δημόσιους χώρους κλπ.... Αλλά γι΄αυτούς, ίδιοι είμαστε όλοι. Οι απείθαρχοι που πρέπει να παταχτούν. Κόβεις το τσιγάρο για την υγεία σου, αλλά τα στάζεις στις φαρμακευτικές. Μετά γλυτώνεις τους φόρους, αλλά υποφέρεις. Ποιος είσαι που θέλεις να το κόψεις χωρίς να πληρώνεις τις φαρμακευτικές, χωρίς να πληρώνεις φόρους και ΧΩΡΙΣ να υποφέρεις; ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ!

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Ενα μεγαλο μπράβο στον κ. Πετρόπουλο.  Επιτέλους πέσανε οι μάσκες. Για τους ρομαντικούς που έχουν την ψευδαίσθηση ότι έχουμε κοινα συμφέροντα με τους εμπόρους. 
Πάνω απο ολα το κέρδος!!! 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]Να πω κι εγώ ένα τεράστιο μπράβο και τα χρόνια πολλά στον αγαπητό Κώστα (ίδιο υπέροχο όνομα με τον μικρό μου γιο). Ο Δρ. Φαρσαλινός δεν χρειάζεται συστάσεις ή μπράβο, είναι η πιο σημαντική επιστημονική υποστήριξη του η.τ., και ελπίζω κάποτε να τον ακούσουν και στην πατρίδα μας, γιατί μιλάμε για εκατοντάδες χιλιάδες ανθρώπους που μπορούν να σωθούν. Ασφαλώς και η αγαπητή petra που δίνει φωνή στα μέλη με τον πιο ιδανικό τρόπο. [/justify]

Προσωπικά, δεν με νοιάζει το 10μελο ακόμα και οι διπλάσιες τιμές, σαν καπνιστής πλήρωνα όσο κι αν μου έλεγαν, δεν βλέπω εχθρό μου την ελληνική ατμιστική επιχείρηση. Δικαιολογώ απόλυτα τον καπνιστή που ζει στην άγνοια, ένας τέτοιος ήμουν κι εγώ και κορόιδευα τους ατμιστές. Από τη μεριά του κάθε ατμιστή πρέπει να είναι η σωστή πληροφόρηση και η μετάδοση αυτής, με όποιο τρόπο μπορεί ο καθένας μας. 

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Στους κλειστους χωρους να επιτρεπεται το ατμισμα! Μα η νικοτινη που εκπμπεις ...και το άρωμα... μπορει να ενοχλει τον αλλον...Συν του οτι μπορει να υπάρχουν και μικρά παιδια....
Αλλα για την <<κονομα>> ολα επιτρέπονται :D

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Αν και δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω τη συζήτηση, ένα μεγάλο μπράβο στον Κώστα για την ιδέα και την υλοποίηση.
Από εκεί και πέρα, για να συγκρίνουμε και τι κάνουν οι έμποροι σε άλλες χώρες, στην Αγγλία όπου και διαμένω, τέσσερα από τα ηλεκτρονικά καταστήματα από τα οποία έχω κάνει αγορές, μέσα στο εβδομαδιαίο email που μου στέλνουν, είχαν ξεχωριστό κομμάτι για την νομοθεσία και link για το petition που γίνεται τις τελευταίες μέρες. Κι εδώ ο κόσμος αγοράζει πράγματα από Κίνα, κι εδώ οι τιμές είναι πολύ υψηλότερες από την Κίνα για τα ίδια προιόντα, αλλά το εμπόριο λειτουργεί διαφορετικά και σαφώς όχι κοντόφθαλμα με σκοπό το πρόσκαιρο κέρδος, όπως αρκετοί έμποροι (όχι μόνο ΗΤ) λειτουργούν στην Ελλάδα. Αντιλαμβάνονται, ότι ό νόμος, θα φέρει περισσότερα πράγματα που θα χάσουν σε βάθος χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Μια ιδέα τι μπορούμε να κάνουμε σε 5 λεπτά προς ενημέρωση καπνιστών και μη περί του θέματος.Το έκανα πολύ πρόχειρα απλώς για να δείξω ότι μπορεί να γίνει κάτι έστω και για τα social media από εμάς τους ίδιους.Δανεικές οι πληροφορίες όπου μπορούν να μπουν άλλα φυσικά

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
γενικα καταληγουμε ολα να ειναι γυρω γυρω απο τις επιχειρησεις και οταν μπει ο φορος αντε μετα να τον σταματησεις στο που θα φτασει γιατι εδω ειναι ελλαδα.επισης σε γενικες γραμμες ολα απογορευονται και οπου βρεθει ατμιστης θα εκτελειται παραυτα,για γελια και για κλαματα ολη η ιστορια :eleos:

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Στον καταναλωήη θα τα φορτώσουν... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Στη συζήτηση που παρακολουθήσαμε ξεχώρισε η ήρα απ' το στάρι. Τόσο απλά.
ΥΓ. Χρόνια καλά στους εορτάζοντες και τις εορτάζουσες και ιδιαίτερα στον Κ. Φαρσαλινό που μάχεται μόνος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9384 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364