vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 2 χρήστες
Mimhsdr, Ηρακλης

Twitter

AVOCADO 24 by Geek Vape

Αποσυνδεδεμένος STERH

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 26, 2016, 09:27 »
Εχω 2 μηνες το μικρο που εχει γινει ενα με το χερι μου, χθες πηρα το μεγαλο περισσοτερο για την ποσοτητα υγρου, παρα για το γεμισμα που ποτε δεν ειχα προβλημα. Μολις τον εβγαλα απο το κουτι εφαγα την πρωτη απογοητευση. Οπου και να τον επιανα ενοιωθα οτι με εκοβε, καμπανα, τρυπες αερα ,adaptor drip tip.
Καμμια σχεση με το κοσμημα -αδελφακι του.
Κανω ακριβως το ιδιο στησιμο με το μικρο: μονη αντισταση TC 220o, 15 W/ SS316 /0.32, /2.5 πυρηνα / 0,79 W /mesh στο tank-βαμβακι στην αντισταση / . Ελα μου ομως που το mesh δεν περναγε γιατι ειχανε γρεζια οι τρυπες στο tank, ΚΑΙ ΟΙ 4.  λιγο λιμαρισμα και ειμαι ενταξει.
Ε λοιπον μεχρι τωρα προσπαθω να κεντραρω τις τρυπες για να παρω το αποτελεσμα που ειχα με το μικρο (μονες τρυπες απεναντι) ΤΙΠΟΤΑ.
Λιγο η μεγαλυτερη καμπανα λιγο το παρακεντρο deck (που επρεπε να εχουν κανει τις εισαγωγες παρακεντρες) δεν μπορω να τον φερω εκει που θελω.
Μεχρι τωρα τα μονα plus που βρηκα ειναι η παραπανω ποσοτητα υγρου , ο "ρυθμιζομενος" πολος και φυσικα το "μπουζοκλειδο" γιατι το προηγουμενο allenακι ηταν μουφα.
Αν καποιος ξεκινησει να avocαdιζει με τον μεγαλο θα τον λατρεψει αν ειχε ομως πρωτα τον μικρο θα ψιλο-απογοητευθει.

WARNING - DISCLAIMER:
Ολα τα παραπανω ειναι προσωπικες αποψεις του γραφοντος και ισως ουδεμια σχεση εχουν με την πραγματικοτητα αλλων χρηστων.
Ολες οι δοκιμες εγιναν απο εξειδικευμενους χρηστες  αλλα μπορειτε να τα δοκιμασετε σπιτι σας
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2016, 09:38 από STERH »

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 26, 2016, 11:31 »
Τον έβαλα παραγγελία εχθές ,τώρα με αυτά απόγοητευτικά ούτε η κλώνοι δεν έχουν τόσα θέματα,  ο πόλος που είχε θέμα ο μικρός σε αυτόν είναι εντάξει; η αντίσταση μένει στην ίδια τιμή η παίζει; 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 26, 2016, 12:02 »
Μην απογοητεύεσαι αν δεν τον δεις πρώτα, κι αν στο τέλος δεν σου κάνει εδώ θα βρίσκεται και το φόρουμ κι οι αγγελίες του, κι εμείς οι υποψήφιοι φυσικά.. :D

Για τον πόλο στον 24αρη δεν έχει αναφερθεί κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής, μάλλον έχει διορθωθεί από την geek. ;)

Αποσυνδεδεμένος STERH

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 26, 2016, 12:02 »
Ο πολος δεν εχει κανενα θεμα ,η αντισταση δεν παιζει. βιδωνεις η ξεβιδωνεις το κατω βιδακι και παιζει παντου.
Προσοχη οταν λυθει εντελως. εχει πολυ μικρα βιδακια και μονωτικα που εξαφανιζονται ευκολα.
Παραπανω γκρινιαξα γιατι οταν παιρνω εναν upgraded ατμο περιμενω-ελπιζω να ειναι καλυτερος απο τον προηγουμενο, και θελω να τον φερω εγω στα μετρα μου και οχι αυτος στα δικα του.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 26, 2016, 12:34 »
Εκτος απο αυτα που ανεφερες κατασκευαστικα ,τις ατελειες δλδ, μηπως το συρμα σου ειναι μικρο,γτ στον μικρο παρατηρησα οτι δουλευει καλυτερα με χοντρα συρματα κ ακομα καλυτερα με clapton ,οποτε φανταζομαι οτι αυτος που ειναι πιο μεγαλος με πιο μεγαλο χωρο ατμοποιησης να μην εχει το  αποτελεσμα που θες με ψιλο συρμα :)


Αποσυνδεδεμένος STERH

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 26, 2016, 13:04 »
Οτι στηνω σε ολους τους ατμο (pheno,kayfun,subtank,tilemaho,velocity,bellus,avocado)  ειναι 0,32 SS. Τα προβληματα που βρηκα ειναι οι τρυπες εισαγωγης αερα δεν ευθυγραμιζονται με το παρακεντρο deck. Το top cup ειναι δυο κομματια που εχουν κουμπωσει με καποια ασφαλεια, αποτελεσμα δεν εχει ORING , ετσι μετα απο ωρα μου ψιλοβγαζει ελαχιστο υγρο απο τα πιτσιλισματα. ψαχνομαι να βρω πως ανοιγει για να βαλω ORING. αν ξερει καποιος ευπροσδεκτες οι οδηγιες.
Και μετα το φινιρισμα. Μολις τον εβγαλα απο το κουτι "ενοιωσα" τις τρυπες εισαγωγης, να κοβουν. και επισης οι τρυπες που περναει το βαμβακι ειχαν γρεζια απο την πρεσσα, τυρανιστηκα να βαλω το mesh. επρεπε να τις λιμαρω και τις 4.
Ισως ο μικρουλης να ηταν τελειος και περιμενα το ιδιο και απο αυτον αλλα δεν.  

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 26, 2016, 15:00 »
Εχω 2 μηνες το μικρο που εχει γινει ενα με το χερι μου, χθες πηρα το μεγαλο περισσοτερο για την ποσοτητα υγρου, παρα για το γεμισμα που ποτε δεν ειχα προβλημα. Μολις τον εβγαλα απο το κουτι εφαγα την πρωτη απογοητευση. Οπου και να τον επιανα ενοιωθα οτι με εκοβε, καμπανα, τρυπες αερα ,adaptor drip tip.
Καμμια σχεση με το κοσμημα -αδελφακι του.
Κανω ακριβως το ιδιο στησιμο με το μικρο: μονη αντισταση TC 220o, 15 W/ SS316 /0.32, /2.5 πυρηνα / 0,79 W /mesh στο tank-βαμβακι στην αντισταση / . Ελα μου ομως που το mesh δεν περναγε γιατι ειχανε γρεζια οι τρυπες στο tank, ΚΑΙ ΟΙ 4.  λιγο λιμαρισμα και ειμαι ενταξει.
Ε λοιπον μεχρι τωρα προσπαθω να κεντραρω τις τρυπες για να παρω το αποτελεσμα που ειχα με το μικρο (μονες τρυπες απεναντι) ΤΙΠΟΤΑ.
Λιγο η μεγαλυτερη καμπανα λιγο το παρακεντρο deck (που επρεπε να εχουν κανει τις εισαγωγες παρακεντρες) δεν μπορω να τον φερω εκει που θελω.
Μεχρι τωρα τα μονα plus που βρηκα ειναι η παραπανω ποσοτητα υγρου , ο "ρυθμιζομενος" πολος και φυσικα το "μπουζοκλειδο" γιατι το προηγουμενο allenακι ηταν μουφα.
Αν καποιος ξεκινησει να avocαdιζει με τον μεγαλο θα τον λατρεψει αν ειχε ομως πρωτα τον μικρο θα ψιλο-απογοητευθει.

WARNING - DISCLAIMER:
Ολα τα παραπανω ειναι προσωπικες αποψεις του γραφοντος και ισως ουδεμια σχεση εχουν με την πραγματικοτητα αλλων χρηστων.
Ολες οι δοκιμες εγιναν απο εξειδικευμενους χρηστες  αλλα μπορειτε να τα δοκιμασετε σπιτι σας

Τέτοια θέματα δεν είχα σε καμία περίπτωση. Η κατασκευή του είναι εξαιρετική. Μήπως αντί να λιμάρεις και να παιδεύεσαι να τον πας πίσω από εκεί που τον αγόρασες γιατί πρέπει να έχεις πέσει σε ελαττωματικό κομμάτι.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 26, 2016, 23:26 »
Προσοχη οταν λυθει εντελως. εχει πολυ μικρα βιδακια και μονωτικα που εξαφανιζονται ευκολα.

Και να ο πρώτος παθών! :wall: :wall: :idiot1: :idiot1:
Ίσα που πρόλαβα να ατμίσω 1 τανκάκι και επειδή κάτι δεν μ'άρεσε είπα να τον βάλω για μπανάκι. Πλήρης αποσυναρμολόγηση, τρίψιμο και φούσκωμα 2-3 ώρες. Όταν πήγα να ξεπλύνω έχασα το 510 μονωτικό που μπαίνει ακριβώς κάτω από το ντεκ ή αν προτιμάτε πάνω στον 510. Θα τρελαθώ...Δύο ερωτήματα για όσους γνωρίζουν.

1) Ο 510 βιδώνει κανονικά αλλά δεν ξέρω αν θα παίζει. Να δοκιμάσω ή θα κάνει μπουμ?
2) Από που μπορώ να αγοράσω αυτό το μικρούλι μονωτικό?



Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 26, 2016, 23:38 »
αν κατάλαβα καλά για ποιό μονωτικό μιλάς, σαφώς και να μην τον βάλεις πάνω σε μοντάκι γιατί χωρίς αυτό ο 510 που παίρνει το θετικό της μπαταρίας δεν μονώνεται από το σώμα που παίρνει το αρνητικό.
Ανταλλακτικό δεν γνωρίζω που θα βρεις, ρώτησε στα καταστηματα που τον πουλανε.
Οι περισσοτεροι ατμοποιητές εχουν μικρά εξαρτήματα και το πλύσιμο στον νεροχύτη ενέχει κινδύνους. Καλό είναι να είναι ταπωμένος, τουλάχιστον αν φύγει κάτι να μη το καταπιεί το σιφώνι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2016, 23:51 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 26, 2016, 23:59 »
Αυτό εδώ έχασα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 27, 2016, 07:58 »
Σωστά το κατάλαβα, μην τον χρησιμοποιήσεις γιατί θα έχεις βραχυκύλωμα.
Βέβαια σε ηλεκτρονικό μοντάκι θα σου βγάλει ένδειξη short ή no atomizer. Σε μηχανικό όμως θα έχεις βραχυκύκλωμα στη μπαταρία σου με άσχημα επακόλουθα.

Αποσυνδεδεμένος STERH

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 27, 2016, 08:42 »
Οταν λυνουμε ατμο η οτιδηποτε αλλο , ολα τα μερη παντα σε πιατακι κατα προτιμηση σκουρο και με την σειρα που τα βγαζουμε.
Πλυσιμο ενα ενα με οδοντοβουρτσα και ξεβγαλμα ενα ενα , η καλυτερα μεσα σε ενα σουροτηρι. αλλη λυση ειναι ολα μαζι σε ενα τουλι απο μπομπονιερα πλυσιμο ξεβγαλμα στεγνωμα.
Διαβαζα στο forum της geekvape για μερικους που εχασαν το μικρο μονωτικο που βρισκεται μεσα στον αξονα που συνδεει βαση με deck, η επισημη απαντηση ηταν οτι δεν υπαρχει σε ανταλλακτικο προσ το παρον.
Χωρις να θελω να σε απογοητευσω τα μονα ανταλλακτικα που υπαρχουν ειναι orings,βιδακια του deck καιτο κλειδι.
Ρωτα εκει που τον πηρες μηπως καννιβαλισουν καποιον αλλο και τον σπασουν σε ανταλλακτικα. 

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 27, 2016, 12:06 »
Πρώτη φορά με αεράτο.
Πρώτη φορά στήσιμο με παχιά σύρματα (κλάφτον).
Πρώτη φορά με 24άρη ατμοποιητή.
Πρώτη φορά με τέτοιο deck.
Πρώτη φορά με τέτοιου είδους τροφοδοσία.
ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΚΕΣ (που ήμουν κατά...)

Ε, έχω πάθει πλάκα με τον άτ(ι)μο... Μου βγήκε κιόλας και με την πρώτη το στήσιμο. Μονή αντίσταση προς το παρόν. 
Και γεύση κάργα και ντουμάνι κάργα και τροφοδοσία κάργα. Διαρροές μηδέν. 
Σας το είπα; ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ!
Και από 9άρα νικοτίνη έπεσα 3άρα. 

Αποσυνδεδεμένος stairous

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 27, 2016, 19:44 »
Χρειάζομαι τη γνώμη-βοήθεια σας! Σκέφτομαι να τον παραγγείλω. Έχω το vtc mini το οποίο χωράει άνετα 22άρι ατμοποιητή. Λέτε να έχω θέμα μ'αυτόν που είναι 24άρης; Θα προεξέχει πολύ; Θα μπορούσα να επιλέξω τον 22άρη avocado αλλα με ψήνει που ο 24άρης χωράει 5ml και έχει πιο εύκολο γέμισμα. Τι λέτε; Τα φώτα σας, παρακαλώ!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 27, 2016, 20:26 »
Αν έχεις θήκη στο vtc ταιριάζει γάντι! Χωρίς θήκη θα εξεχει ελάχιστα αλλά δεν ενοχλεί οπτικά...


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9362 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364