vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;

Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 17, 2016, 21:46 »
προς το παρον μια μικρη καβατζα απο θεμα νικοτινης και μετα βλεπουμε

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 17, 2016, 21:49 »
Θα κινηθώ εκτός νόμου επιστρατεύοντας το Ελληνικό δαιμόνιο τόσο το δικό μου, όσο και των φίλων συνατμιστών εδώ και αλλού.
Εάν αυτό δεν αποδειχθεί αρκετό θα φτιάξω δικιά μου νικοτίνη. Είμαι από το Αγρίνιο βλέπετε και πρώτη ύλη βρίσκω όση θέλω, επίσης έχω φίλους χημικούς και φαρμακοποιούς...
10μέλο νικοτινούχο υγρό με κρατικό αυτοκόλλητο δεν πρόκειται πάντως να αγοράσω στον αιώνα τον άπαντα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 17, 2016, 22:34 από karmakoma »

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 17, 2016, 21:55 »
θα προσαρμοστω αναγκαστηκα αλλα αν βρω κατι αξιοπιστο και σωστο(βαση νικοτινης) θα καταφειγω και στην μαυρη μαλλον

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 17, 2016, 22:03 »
ψηφισα την μαυρη αγορα γιατι απλα δεν εχω προβλημα με αυτο.στην τελικη πεφτουμε στην κατηγορια φλορεξ :D
προς το παρον δεν προκειτε να κανω καβα με βαση υγρα κτλ γιατι ουτε χρηματα μου περισσευουν αλλα κυριως επειδη σε τετοιες φασεις με νομους υπαρχει παντα παραπληροφορηση

Αποσυνδεδεμένος firemakis

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 17, 2016, 22:22 »
νομιζω η απαντηση του  e-spy  με καλυπτει απολυτα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 17, 2016, 22:30 »
Aλλο............που σημαινει υγρα απο Κινα μερια οπως το 09-10  που δεν υπηρχαν πουθενα αλλου με τοσο χαμηλες τιμες .
Ναι Βαγγελη τι θυμίζεις τώρα. Ήταν κάποιες degang νομίζω ... εσένα αν θυμάμαι σού άρεσαν, εμένα μου έφερναν αηδία  :tongue_smilie: εκεί θά καταντησουμε? Από τις φίνες στις βαλβολινες?  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 17, 2016, 22:34 »
Γιατι δεν υπαρχει πολλαπλη επιλογή στο ερωτηματολογιο?
Θελω να επιλεξω τις επιλογες νουμερο 2,3 και 4!

Αποσυνδεδεμένος skordoman

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Τι δεν καταλαβαίνεις ;
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #37 στις: Μαΐου 17, 2016, 22:38 »
Ψήφισα το 4, (θα τα βρω στην μαύρη αγορά) θα το κάνω για δύο λόγους ο πρώτος είναι γιατί δεν θέλω να γυρίσω στο τσιγάρο, αλλά ούτε και να κόψω το άτμισμα, όταν και αν το κάνω θα πρέπει να είναι δική μου απόφαση. Ο δεύτερος και πιο σημαντικός είναι γιατί θεωρώ ότι βρίσκομαι σε νόμιμη άμυνα ενάντια. 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #38 στις: Μαΐου 17, 2016, 22:42 »
Γιατι δεν υπαρχει πολλαπλη επιλογή στο ερωτηματολογιο?
Θελω να επιλεξω τις επιλογες νουμερο 2,3 και 4!

Έχεις δίκιο valsam!  Το κατάλαβα κι εγώ πως ήταν λάθος μετά που έκανα την ανάρτηση αλλά δυστυχώς δεν μπορώ πια να αλλάξω κάτι. Άλλωστε η επιλογή Νο.3 (το στοκάρισμα) είναι προσωρινή λύση και όποιος το κάνει θα πρέπει να ακολουθήσει κάποιον από τους άλλους δρόμους μετά. Mea culpa... :eyesplash:


Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #39 στις: Μαΐου 17, 2016, 22:55 »
cpbaroque  εγω το εχω πει σε σημειο να εχω γινει κουραστικος οτι στοκαρα για 2 χρονια(δηλ. επιλογή νουμερο 3) με σκοπο να πεσω μεσα σε αυτό το διάστημα των 2 ετων σε μηδενικη και να κοψω το ατμισμα(δηλ. επιλογή νουμερο 2),και αν λεω αν δεν τα καταφερω μεσα σε αυτά τα 2 χρονια που εχω στοκ νικοτινη τοτε θα κοιτάξω να προμηθευτω μεσο μαυρης αγορας (δηλ. επιλογή νουμερο 4) εως οτου καταφερω το κοψιμο του ΗΤ,γι'αυτο θα ηθελα την πολλαπλη  επιλογή γιατι με καλυπτουν τα νουμερα 2,3 και 4!

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #40 στις: Μαΐου 17, 2016, 22:55 »
Λοιπον...χωρις τονους γιατι γραφω απο ταμπλετ συγχωρεστε με.
Χωρις  να εχω διαβασει καμια αλλη απαντηση περαν του πρωτου...
Βλεποντας και κανοντας. Παιδια εγω ειμαι -και δεν θα πω ημουν γιατι ακομα δεν νιωθω σιγουρη- "καπνιστρια" με λιγα λογια αρρωστακι. Δεν μασουσα με τις αυξησεις τιμων στα τσιγαρα. Μπορει να ετρωγα ψωμι κι αλατι αλλα τσιγαρα απο περιπτερο και ποτε απο μικροπωλητη παντα επρεπε να εχω.Να μην πεθανουμε κι απο αγνωστα αντικειμενα ρε παιδια. Να ειμαστε τουλαχιστον στον μεσο ορο να προσφερουμε και το κατι τις στην επιστημη! Δεν ξερω τι εκανα. Τα καταφερνα χωρις μεχρι πρωτινος να χρειαστει να... κλεψω.  ::)
Δεν θα μασησω ουτε τωρα. 200 ευρω ειχα στην ακρη και τα 90 τα εδωσα για να παρω καλο η.τ. Δεν κανω εκπτωσεις οσον αφορα την ψυχικη μου υγεια... ;D
Και μου το χω ξαναπει :idiot1:. Εαν πια τελος τα διφραγκα... μαχαιρι. Αλλα δεν θα αφησω ουτε τον εαυτο μου ουτε τους γυρω μου να πεσουν ετσι αμαχητι!!!
Θα δωσουμε αγωνα ρε παιδια οχι απλα για το ατμισμα αλλα να ζουμε καλυτερη, μαμω ξερετε ποια, ζωη στον 21ο αιωνα!!!
Και για καλυτερους μισθους,συνταξεις,παιδεια,υγεια, τα αυτονοητα που κατεληξαν πολυτελεια γιατι καποιοι κονομανεεεε
Αυτα θα εκανα. :)

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 17, 2016, 22:56 »
δυστυχως για τους ελληνες εμπορους αν και δεν φταινε αυτοι ,θα παραγγελνουμε τα παντα απο εξωτερικο !!!!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 17, 2016, 23:01 »
[justify]Χαχα, παμπόνηρο θέμα από ένα πανέξυπνο και αγαπητό μέλος. Αν με ρωτούσαν λοιπόν, κι έχοντάς μου τοποθετήσει ανιχνευτή ψεύδους, “πείτε μας, είστε ακόμα εξαρτημένος ή πόσο εξαρτημένος είστε, ως πρώην καπνιστής;” Θ' απαντούσα με κάθε πιθανό ή απίθανο τρόπο, ώστε να τερματίσει το μηχανάκι ψεύδους και να σκάσει. Όχι, δεν θα έκανα λαθρεμπόριο, δεν θα έκανα τα σύνορα πόρτα σουπερμάρκετ (από χρυσά δόντια μέχρι σώβρακα και “μπεμπέκες 30μελες”), δεν θα καλούσα delivery “Bollywood lines”, δεν θα έψαχνα στους κάδους για μισοάδεια μπουκαλάκια υγρών, ή θα έτρεμα στη σκέψη μήπως γράψω το η.τ. με ολόκληρες τις λέξεις. [/justify]

[justify]Πέρα απ' τα χαριτωμένα, πραγματικά δεν θα τα έκανα όλα τα παραπάνω. Ή θα με προσαρμόσουν (πάλι) ή θα πω “άλλο”, (το “άλλο” ακούγεται και καλύτερο). Δεν θα υπογράψω συνθήκη πονηριάς με κανέναν και δεν θα γίνω το λαμόγιο παπατζή (κλέβεις-κλέβω-κλέβουμε). Δεν είναι: το Κράτος κι εγώ, είναι απλά ο καθρέφτης μου, όταν πρώτος εγώ γίνομαι κλεφτάκος και μικροκακοποιός, κουβαλώντας κι όλα τα επίθετα (όπως πολύ σωστά είχε γράψει κάπου κι ο αγαπητός φίλος modivin, μόνο που είχε ξεχάσει το α' συνθετικό μικρο-).[/justify]

[justify]Οπότε, ψηφίζω και ατμίζω, την επιλογή “άλλο”, σε τόπους και χρόνους σκοτεινούς. Και πάλι μάγκας θα 'σαι... [/justify]

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #43 στις: Μαΐου 17, 2016, 23:16 »
Ψήφησα άλλο γιατί πιστεύω ότι η λύση θα είναι ο συνδυασμός πολλών από τα ερωτήματα, ένα είναι σίγουρο δεν θα ξαναγυρίσω στο τσιγάρο. Για αρχή θα περιμένω να δω τι θα ισχύσει, πόσο θα πωλείται πχ τα 10ml 20άρας  χωρίς άρωμα, αν το ποσό είναι μικρό (11 ευρώ έχουν σήμερα τα 100ml 20αρας της atmos που χρησιμοποιώ πόσα θα έχουν μετά δηλαδή τα 10ml) τότε θα παίρνω μερικά μπουκαλάκια και PG-VG από το φαρμακείο. Υπάρχει βέβαια και η λύση του εξωτερικού για νικοτινούχα βάση. Βλέποντας και κάνοντας, προς το παρόν απολαμβάνω τον ατμό μου. Κάθε πράγμα στον καιρό του.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 17, 2016, 23:23 »
εγω το εχω πει σε σημειο να εχω γινει κουραστικος οτι στοκαρα για 2 χρονια(δηλ. επιλογή νουμερο 3) με σκοπο να πεσω μεσα σε αυτό το διάστημα των 2 ετων σε μηδενικη και να κοψω το ατμισμα(δηλ. επιλογή νουμερο 2)...
Άντε ρε πουλάκι μου!  :respect:
Εσένα περιμέναμε για να κλείσει η ψηφοφορία...  :laugh1:
Αν δεν μας το 'λεγες για 287η φορά, εγώ τουλάχιστον δεν θα μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ.  :lotpot: :hapy_crazy: :yoloyeah:

Τώρα νιώθω ολοκληρωμένος. Μπορώ να πάω για ύπνο...  :nani:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8225 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59689 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237164 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 527 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136075 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478688 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy