vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

533 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, dkostas, kostasklf, Koggiot, Tsimio

Twitter

UWELL Rafale

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
UWELL Rafale
« στις: Μαρτίου 31, 2016, 01:57 »
Πριν μερικες μερες μου ηρθε το τελευταιο δημιουργημα της UWELL, την οποια την ξερουμε απο τον Crown. Ονομαζεται Rafale, αλλα δεν εχει να κανει με τα γαλλικά μαχητικα αεροσκαφη. Ατμοποιητης ειναι.

Η συσκευασια ειναι μακραν οτι καλυτερο εχει πεσει στα χερια μου, και απο αποψης ποιοτητας και απο αποψης πακεταρισματος. Μονο και μονο απο την συσκευασια, θα σου αρεσει ο ατμοποιητης, θες δεν θες! Ωραια. Αφου επιασε το marketing τους, παμε να δουμε γιατι τα λεω αυτα.

Ο Κυλινδρος!

Η συσκευασια, οχι μονο ειναι πανεμορφη, αλλα σιγουρα δεν την πετας. Ανετα την κανεις μολυβοθηκη, ή οτιδηποτε αλλο για να βαζεις μικρα πραγματακια, π.χ. βιδες, τρυπανακια, κατσαβιδια, οτι θες. Ασε που ειναι πρωτοτυπη. Αν τωρα καμια αλλη εταιρια εχει βγαλει κατι παρομοιο και ο ατμοποιητης της εχει 200€, ναι οκ, δεν με νοιαζει. Αυτος δεν εχει τοσο. 30$ το πολυ απο το εξωτερικο.










Τα περιοχομενα

Εννοειται πως μεσα υπαρχει ανταλλακτικο τζαμακι, ολα τα λαστιχακια, scratch code για την γνησιοτητα, μια κεφαλη 0.2Ω και μια 0.5Ω, κατι χαρτακια με μπλα μπλα και εννοειται ο ατμοποιητης ο οποιος ηταν μεσα στους φουσκομενους κυλινδρους στα δεξια. 







Ο ατμοποιητης


Ο ατμοποιητης ειναι σχετικα καλης ποιοτητας. Κλασικο σχεδιο θα ελεγα. Ενα κυριο χαρακτηριστικο που φερνει στην μαχη του εναντια στους αλλους ατμοποιητες ειναι το οτι η καμιναδα ειναι σπιραλ μεσα, για να μην πεταγεται υγρο απο την αντισταση κατευθειαν πανω στην γλωσσα μας. Αυτο δουλευει τελεια, χωρις να μειωνει την ποσοτητα του αερα που περναει. 
Ο αερας που περναει τωρα, ειναι MASSIVE. Ειναι σαν να μην εχεις ατμοποιητη στο στομα σου. Τοσο αερατος γινεται. Βεβαια, αυτο λυνεται, ρυθμιζοντας το δαχτυλιδι κατω. Αυτο, εχει 4 θεσεις, και παει με κλικς, δεν γυρναει ελευθερα. Στην τελευταια θεση, γινεται να κανεις και τσιγαρισιες τζουρες! Τοσο καλη ρυθμιση αερα εχει.
Μμμμμ... τι αλλο; Α ναι, το λαστιχακι που εχει πανω στο drip tip (το οποιο δεν αλλαζει), το χρειαζεστε. Δεν το βαλανε εκει απλα για να το βαλουνε. Οταν ατμιζεις την 0.2Ω αντισταση, θα καταλαβεις γιατι. ΚΑΙΕΙ. Γιατι καιει; Διαβασε παρακατω.
Οι αντιστασεις οπως ειπα ειναι 2. Μια 0.2 και μια 0.5. Την δευτερη, δεν την εχω δοκιμασει ακομα. Την 1η, την εχω. Και θα ελεγα οτι κατω απο 60W, δεν βγαζει σχεδον τιποτα. Οποτε σιγουρα, θες 60+. E, γι αυτο καιει το drip tip. Σε τετοια watt, και με drip tip που δεν αλλαζει, λογικο. Αυτο θα παει στα μειον!
Το γεμισμα, γινεται πιανοντας το drip tip, και γυρνοντας το αρκετες φορες. Ετσι, κατεβαινει ενα πραγμα σαν "οροφος" που εχει ακριβως απο κατω. Γεμιζεις, και μετα βιδωνεις. Ανεβαινει ο οροφος προς τα πανω, σφιγγει και δεν γεμιζει πλεον. Εννοειται 0 διαρροες. Και αρκετα ευκολο γεμισμα (οχι με σταγονομετρο ομως).
Η χωρητιτκοτητα ειναι καλη, αλλα με την 0.2Ω κεφαλη, και 10ml να ητανε, παλι δεν θα εφτανε.
Τελος, υπαρχει και η επισκευασιμη κεφαλη, η VRBA (Vertical - Καθετη). Ακουγεται πολυ ενδιαφερουσα, αλλα δυστυχως την αγοραζεις χωριστα. Πραγμα το οποιο δεν το εχω κανει ακομα, αλλα οπου να ναι θα γινει μιας και ακουγεται αρκετα ενδιαφερουσα.







Το μεγεθος


Κλασικο θα ελεγα. Ουτε μεγαλος ουτε μικρος. 















Πανω στο VTC mini


Αψογη εφαρμογη, χωρις να πηγαινει περα δωθε, μιας και ο πολος του δεν ειναι 10 χλμ σαν του subtank mini.







Ακομα δεν εχω βγαλει πορισμα, μιας και θελω να δοκιμασω και την 0.5 και την VRBA. Εγω τον βρισκω λιγο στην extreme μερια, οπως π.χ. τον TFV4. Σιγουρα ομως οταν δοκιμασω και της αλλες θα συμπληρωσω εδω την γνωμη μου, για να εχετε μια ιδεα. 

Αν τον εχετε σκεφτει, να τον παρετε. Φτανει να γουσταρετε να τραβατε τζουρες και να νιωθετε οτι εχετε σωληνα φ5 στο στομα σας!

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UWELL Rafale
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 31, 2016, 02:08 »
Ακομα δεν εχω βγαλει
τη ζελατίνα.

Σόρρυυυυυυυ δεν κρατήθηκα.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UWELL Rafale
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 31, 2016, 02:10 »
Δεν το πιασα   :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UWELL Rafale
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 31, 2016, 02:13 »
Από το VTC  :tongue_smilie:

(Πάμε για σβήσιμο  :tomatos_01:)

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UWELL Rafale
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 31, 2016, 02:14 »
Μολις ειδα ν'ανοιγει νημα ΝΤΟΥΜΑΝΑΤΟΥ ατμοποιητη κατω κατω στα τελευταια θεματα ημουν σιγουρος πως ξεκινησε αποο shadowjump  :) 
Ποσους ατμοποιητες εχεις τελικα?  :)) 
Οπως παντα αψογο review  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UWELL Rafale
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 31, 2016, 02:17 »
Αυτο ελειπε να μην ειναι δικο μου νημα  ;D ;D ;D ;D 
Εχω μπολικο πραμα και περιμενω κι αλλους! Ψαχνω να βρω τον αντικαταστατη του Griffin  :tongue_smilie: Εχω μια ελπιδα στον Vaporesso RTA και τον SMOK TF-RTA. Για να δουμε...

Δεν ειναι ζελατινα αυτη! Εχω κοψει ενα screen protector απο κινητο και το εχω βαλει πανω στην οθονη για να μην γρατζουνιεται  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Αράπης

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UWELL Rafale
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 03, 2016, 01:12 »
Να αγοράζεις έξτρα την επισκευάσιμηδεν λέει πάντος.Πόσο να κάνει άραγε?
Ωραία παρουσίαση.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UWELL Rafale
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 03, 2016, 02:54 »
Γυρω στο 15Ε. Σιγουρα ειναι βλακεια που δεν ειναι μαζι, αλλα τουλαχιστον θεωρητικα φτιαχνεις επισκευασιμη με καθετη αντισταση σχετικα ευκολα. Θα δειξει βεβαια το ποσο ευκολο ειναι  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: UWELL Rafale
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 08, 2016, 21:06 »
Ηρθε και η δικη μου σειρα να παρουσιασω το κανουριο καμαρι της UWELL  το ονομα αυτου Rafale  ενας Subohm  ατμοποιητης που εχει μπει στα χναρια του TFV4 και μαλιστα τον περναει σε καποια σημεια , χωρις αυτο να φαινεται εγωιστικο εκμερους μου μιας και εχω δοκιμασε και τους δυο ... Με 5 ml  υγρο με δυνατοτητα (εξτρα αγορα ) να εχουμε επισκευασιμη κεφαλη και με την ποιοτητα κατασκευης  που με εξεπληξε της UWell  μια και δεν την ηξερα την εταιρεια και την γνωρισα με τους δυο ατμοποιητες που εφτοιαξε ..

Η παρουσιαση


(Για ότι ερωτήσεις ή απορίες έχετε για για Rafale Subtank
ή για την ερώτηση του βίντεο παρακαλώ γράψτε το κάτω από τα σχόλια (youtube))

Rafale Subtank | UWELL | Κάνει για cloud chasing ; Εντυπώσεις





Συμπερασματα μου ειναι σαφης .... οσοι θελουν ενα ατμοποιητη για Cloud Chasing  ναι αυτος ειναι ιδανικος
και για χτυπημα και για συννεφα ... και με καποιες προσαρμογες πολυ καλη γευση ...











Εχει τα κουσουρακια του αλλα αυτα ειναι υποκειμενικα
οπως ... δεν μου αρεσει ο τροπος που γεμιζει απο επανω ... δεν μου αρεσει η γευση που βγαζει με αυτο το πλαστικο καπακι-θηκη του επιστομιου ....
ΑΛΛΑ.....
Μου αρεσει η ποιοτητα κατασκευης , τα μεγαλα airflows  του , τα συννεφα του , το χτυπημα , η επισκευασιμη (αν ηταν στο πακετο τοσο καλυτερα) ......


 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8327 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180632 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536261 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59786 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237481 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136133 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35416 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10247 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12