vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, filikos4, Ηρακλης, billythekid

Twitter

A2-T (τανκ) ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #45 στις: Αυγούστου 10, 2011, 10:31 »
Καλημερουδιααα.. :bye: :bye:
Οσον αφορα το ερωτημα για α2 ή α2-τ με πεισατε.... ;) παω για Α2!!!!
Τι συρμα ομως παιρνω.. ??? :confused1: :confused1: :confused1: 0,12 0,15 ή 0,2??? :confused1: :confused1: :confused1:
.....0,15 και 0,16 ειναι μια χαρα !!!!

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #46 στις: Αυγούστου 10, 2011, 12:34 »
.....0,15 και 0,16 ειναι μια χαρα !!!!
ουφφφφ...thanks... :respect: :respect: :respect: μολις τον ολοκληρωσα παραγγελια και πληρωμη...
για να δουμε... ::)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #47 στις: Αυγούστου 10, 2011, 13:45 »
Καλημερουδιααα.. :bye: :bye:
Οσον αφορα το ερωτημα για α2 ή α2-τ με πεισατε.... ;) παω για Α2!!!!
Τι συρμα ομως παιρνω..??? :confused1: :confused1: :confused1: 0,12 0,15 ή 0,2??? :confused1: :confused1: :confused1:
στη θέση σου θα έπαιρνα και τον Α2-Τ  ;)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #48 στις: Αυγούστου 11, 2011, 00:44 »
Κοίτα Alex

Εμένα μου έκατσε ο Α2-Τ αφού μου άλλαξε τα φώτα να τον σετάρω. Γι αυτό και δεν γράφω καλά λόγια γι αυτόν.

Διαθέτω πολύ λίγο χρόνο για να τον ξοδεύω ασχολούμενος όλη μέρα με τα σεταρίσματα.

Θέλω κάτι που θα δουλεύει καλά, εύκολα, δεν θα με λερώνει και δεν θα ασχολούμαι πολύ μαζί του.

Για τους λόγους αυτούς πολλά τανκ συστήματα μπήκαν τελικά στο συρτάρι μου.

Και για τους λόγους αυτούς ο Α2 είναι ο βασικός μου άτμο.

Τώρα άλλος μπορεί να έχει πολύ χρόνο διαθέσιμο και να ασχολείται με πλυσίματα, καμπάνες, καταναλώσεις, ρουφήγματα και μπουκώματα.

Αλλά γενικά πιστεύω ότι μπορείς να γράψεις την εμπειρία σου και τις συγκρίσεις σου στα ανάλογα νήματα π.χ. καλύτερος ατμοποιητής Νο 2.

Εδώ ας μείνουμε στον Α2 για να μην χαλάσει το thread.
:thumpup: :respect:  Εξαλου δεν υπαρχει λογος για μεταξυ μας κοντρες. Ας την κανουν οι κατασκευαστες τους που εχουν και συμφερον εμεις οχι (στην τσεπη και με την καλη εννοια ετσι ; )  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #49 στις: Αυγούστου 13, 2011, 12:51 »
Σήμερα ασχολήθηκα με τον Α2-Τ αφού χρειαζόταν αλλαγή αντίστασης.

Το πρόβλημα που είχα μαζί του ήταν οτι έπρεπε να φτιάξω πολλές φορές το καρφάκι με το πλέγμα ώστε τελικά να δουλεψει σωστά.

Υπέθεσα ότι το πρόβλημα είναι στην εισαγωγή αέρα στο Tank ωστε να τροφοδοτεί με υγρό την αντίσταση.

Σκέφτηκα λοιπόν να τσακίσω προς τα έξω 1mm περίπου πλέγματος που διπλωμένο να ακουμπά στο εξωτερικό σωλήνα ώστε να υπάρχει ένα κενό ανάμεσα σε πλέγμα και σωλήνα στα άκρα του τσακισμένου πλέγματος, που να επιτρέπει την δίοδο αέρα στο τανκ.

Και δούλεψε.

Τύχη?

Μπορεί.

Θα το διαπιστώσω στις επόμενες αλλαγές αντίστασης γιατί ότι δουλεύει δεν το πειράζω.

Αν κάποιος το δοκιμάσει ας μας πεί τα συμπεράσματά του.

κατα τα άλλα όπως στο βίντεο του Bulli αλλά με 3φ/4σ

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #50 στις: Αυγούστου 15, 2011, 11:06 »
To ίδιο θα έλεγα κι εγώ. Για να μην πω ότι downgrade είναι αντί για upgrade.
Το τανκ αυτό πόσο χωράει? Κάνα ml? Το ίδιο ή περίπου το ίδιο δηλαδή με τον κλασσικό? Τότε πιο το όφελος? Άσε που είναι και πιο δύσκολος στον όλο χειρισμό του. Και εξηγούμαι:
Πιο εύκολα γεμίζεις τον πολυεστέρα απο το να ανοίγεις το καπάκι του τανκ.
Που θα βρεις ανοξείδωτο πλέγμα?
Βάλε-βγάλε το τανκ πιθανά να παρασύρει και το πλέγμα. 
Το φιτίλι της αντίστασης γίνεται 4 μικρά κομματάκια όταν κόψεις τα φιογκάκια και πιθανά θα  διαλύεται-καταστρέφεται ευκολότερα και άρα πιο συχνή αλλαγή.
Και όλα αυτά μόνο με 15 ευρώ ...παραπάνω!!
αν και ειμαι πολυ νεος στο ε,τ να πω και τα θετικα μιας και ατμιζω με ego t B lr ... συντομα και με ιαττυ και με α2 τ   :idiot1:¨ 1 . και το πιο σιμαντικο για μενα οποτε σε κουραση η γευση που ατμιζις τιν αλαζις με απλι αλαγη ενος τανκ  . 2. γεμιζισ απο βραδις 3-4 τανκ βαζις τισ ταπες τους και τα περνις οπου θες με οτι γευση θες σε οπιο ομορφο κουτακι θες . 3. σταθερι παροχη μεχρι να αδιασουν ... αυτα με ολο το σεβασμο  ;) :bye: πσ ... αγαπω τανκ ! :laugh1:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Αυγούστου 15, 2011, 11:41
Μόλις  παρέλαβα τον Α2. Είχα παραγγείλει εναν τανκ και εναν κανονικό  και μου ήρθαν από λαθος 2 τανκ. Πολύ στιβαρός χωρίς διαρροή μέχρι στιγμής.   Το έχω βάλει σε ego μπαταρία , του έβαλα και latakia 18mg.  Με αυτήν την αντίσταση δεν με ενθουσιάζει , απαλός  ατμός και η γεύση είναι κάπως,  δεν την καταλαβαίνω πολύ καλά  , ακόμα και το κτύπημα είναι κατώτερο του ego t  type b lr .  Τι λέτε να κάνω για να τον βάλω στα 7,4 ή 6 v  se ggtb.
επιτελους η σιγριση που εψαχνα για να καταλαβω .... για  πε !  :confused1: :confused1: :confused1: :))

Συγχώνευση μηνυμάτων: Αυγούστου 15, 2011, 12:53
μετα απο 150 σελιδες καταλαβα  :eyesplash: ειναι αυτο που θελω για να εχω μαζι μου στιν δουλια γιατι το ιαττυ θα τους κατσι λιγο βαρι  ;D ;D ;D στιν αρχη  ;) ευχαριστω για τα φωτα σας κιριοι  :respect: στιν μια τσεπι ιαττυ και στιν αλι α2  και με σκινακι θα τραβαω τιν δοδεκαβολτιιιιι  ;D ;D αγαπω και α2 λιπον  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 15, 2011, 12:53 από atmomixani »

Αποσυνδεδεμένος alpiland

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Mini ProVari V2.5 Bronze Cobra RBA 3ml
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #51 στις: Αυγούστου 16, 2011, 13:16 »
Επειδη σκεφτομαι να το παρω (A2-T), θα ηθελα να ρωτησω τι διαφορα εχει το material :Aluminium  απο το full stailes steel και εαν θα εχω προβλημα με ego μπαταριες :confused1: (θα ειμαι προσεκτικος και με πολυμετρο στην δημιουργια αντιστασης  :tongue_smilie:)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #52 στις: Αυγούστου 16, 2011, 13:19 »
Το ενα αλουμινιο - το αλλο ανοξειδοτο.....πας σιγουρα για το δευτερο και δεν εχεις μαυριλες και θαμπαδες ποτε !!!!   :D ;)

Αποσυνδεδεμένος atmduman

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #53 στις: Αυγούστου 20, 2011, 12:09 »
Εδώ και δύο μέρες ατμίζω με ένα Α2Τ (Δέν εχω αλλάξει ακομα την μαμίσια αντίσταση και φυτίλι).....έχω την εντύπωση οτι καταναλώνει πολύ υγρό! Έχει ξαναπαρατηρηθεί η απο τη χαρά μου η κάθε τζούρα φτάνει στην πατούσα χωρις να το καταλαβαίνω? 

@legent. παραγγελία 29/7 παραλαβή 17/8 χωρίς τρακιγκ μεσατζ!

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #54 στις: Αυγούστου 20, 2011, 12:36 »
Εδώ και δύο μέρες ατμίζω με ένα Α2Τ (Δέν εχω αλλάξει ακομα την μαμίσια αντίσταση και φυτίλι).....έχω την εντύπωση οτι καταναλώνει πολύ υγρό! Έχει ξαναπαρατηρηθεί η απο τη χαρά μου η κάθε τζούρα φτάνει στην πατούσα χωρις να το καταλαβαίνω? 

@legent. παραγγελία 29/7 παραλαβή 17/8 χωρίς τρακιγκ μεσατζ!

Και σε μένα το ίδιο. Σε λίγο θα βγεί το τανκ 2ml...

Ti υγρά ατμίζεις?

Σχόλια?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #55 στις: Αυγούστου 21, 2011, 02:11 »
Να μην εχουν θεμα με την σπαταλη χρηματων σε συσκευες  :))

[spoiler]Στους 6μήνες έχω πάρει 1starter kit ego-T με 2 ατμο type B που τους έχω ακόμη(το πρωτο ego kit 510 ήταν δώρο),1 starter kit Hybrid κ 2 Ηybrid cartomizer(το 1 -e).Mετά Provari,a2 510D καρτο και MKII(τα 510D κ MKII τα έκανα δώρο).Σύνολο χωρις υγρά αναπλήρωσης 521ευρώ,δηλαδή περίπου 85ευρώ το μήνα!Πολύ πολύ λιγότερα απ το να αγόραζα 2 πακέτα τσιγάρα 25άρια τη μέρα(200ευρω το μήνα)!!![/spoiler]

Συγχώνευση μηνυμάτων: Αυγούστου 21, 2011, 12:37
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uYOHYdNqiks[/youtube]

To review για το α2-Τ από ecig-reviews.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Αυγούστου 22, 2011, 16:04
Ερώτηση προς τους αγαπητούς συνατμιστές που γνωρίζουν.Ποιά είναι τα πιο κατάλληλα φίλτρα ενυδρείου που κάνουν για τα επιστόμια του α2 και επίσης να μην αλλοιώνουν τη γεύση του υγρού?

[spoiler]ξέρω πως μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά έχω χαθεί στις τόσες σελίδες του θέματος. :-[ [/spoiler]
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2011, 16:04 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #56 στις: Αυγούστου 23, 2011, 17:38 »
Παίδες κάνα link για πλέγμα από Ελλάδα?
Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να χρησιμοποιήσω ένα κομμάτι πλέγμα από την προηγουμενη σε καινούρια αντίσταση?
και τέλος, για μπαταρία ego-t , 3 και δυο μισές σπείρες ε?

Αποσυνδεδεμένος alpiland

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Mini ProVari V2.5 Bronze Cobra RBA 3ml
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #57 στις: Αυγούστου 29, 2011, 14:24 »
Τελικα εκανα παραγγελία τον α2-τ για να δω φως , πηρα και εξτρα φυτιλι , πλέγμα και κονο ego  εκτος απο συρμα μιας και υπαρχει πιο φθηνο στο ebay αν δεν κανω λαθος,
βασικα ετοιμαστικα για ατμοπολεμο καθως πηρα και extra ego μπαταριες (1000mah) για παν ενδεχομενο !
ειδομεν σε 3-4 βδομαδες τον ατμο τον αληθινο...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #58 στις: Αυγούστου 29, 2011, 17:00 »
Εγώ μόλις πήρα το update kit για Α2 σε Α2-Τ(δε κρατιώμουν άλλο). ;D :tongue_smilie: Θα σας πω εντυπώσεις λογικά ή το σουκου ή από βδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #59 στις: Αυγούστου 29, 2011, 18:04 »
Καλορίζικο και καλοατμιστο και αυτo.
Πιο σκ? Δεν κρατιόμαστε! :tongue_smilie:
Πλάκωσε τον στις γρήγορες!
Και δώσε στον λαό tip και δοκιμες άμεσα!!   :thumpup:
Στην αναμονή και εγώ για τον σωλήνα του A2.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9325 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364