vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

283 επισκέπτες, 3 χρήστες
lounik, Blackwolf, SEB

Twitter

MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS

Συνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #375 στις: Αυγούστου 09, 2020, 12:34 »
Καλησπέρα σας, εχω στην κατοχη μου εναν momentus unfollow 2.1 και οπως και να τον στησω, καθε φορα που κανω αναπληρωση υγρου, εχω υπερτροφοδοσια και μου ξερναει υγρα κατω στην εισαγωγη του αερα... Τι μπορει να παει τοσο στραβα? Ο 2.1 ειναι αυτος που γεμιζει απο πανω ... 

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #376 στις: Αυγούστου 09, 2020, 17:28 »
100% λαθος βαμβακωμα. Αν εισαι Αθηνα πηγαινε απο Gus να σου δειξουν τα παιδια πριν κλεισουν για 15αυγουστο.

Κλεινεις τα υγρα πριν ανοιξεις απο πανω για γεμισμα?

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #377 στις: Αυγούστου 09, 2020, 19:16 »
ναι τα κλεινω τα υγρα κανονικα... Και παλι το ιδιο συμβαινει... το βαμβακι το κοβω εκει που τελειωνει το ντεκ και το βαζω μεσα στα λουκια... καλυπτει ολο το λουκι ικανοποιητικα δεν ξερω τι αλλο μπορω να κανω... Δυστυχως ειμαι απο επαρχια και δεν εχω τη δυνατοτητα να παω απο τον gus... :( 

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #378 στις: Αυγούστου 09, 2020, 19:18 »
Το ντεκ πρεπει να ειναι ιδιο με ΙΟU και ΕΤ9, οταν ευκαιρησω θα σου στειλω φωτο με βαμβακωμα. Επισης οταν λεω να κλεισεις υγρα εννοω να γυρισεις το τανκ στις τυφλες τρυπες του airflow, οχι απλα να ειναι βιδωμενη η καμπανα τερμα κατω.

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #379 στις: Αυγούστου 09, 2020, 19:59 »
την καμπανα ετσι και αλλιως δεν την πειραζω νομιζω στον 2.1 η ρυθμιση ολα γινεται γυρνωντας το τανκ.. ναι το γυριζω στις τυφλες τρυπες κανονικα και τις 3 ... Ρε πραγματικα εχω ζοριστει πολυ τον αγορασα με τοση χαρα, δινει τοσο ωραια γευση και τον ευχαριστιεμαι αλλα καθε φορα που ειναι να γεμισω ειμαι με το χαρτομαντηλο και να με γεμιζει σταγονιτσες απο υγρο απο τις τρυπες αερα  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #380 στις: Αυγούστου 09, 2020, 20:29 »
Μήπως τον γεμίζεις μέχρι τέρμα και με το κλείσιμο δημιουργεί πίεση και σου βγάζει το υγρό από τις τρύπες του αέρα. 

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #381 στις: Αυγούστου 09, 2020, 22:54 »
Δοκίμασέ το έτσι (βεντάλια το βαμβάκι χωρίς να μπαίνει στα λούκια και να μη βρίσκει στην καμπάνα)

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #382 στις: Αυγούστου 10, 2020, 10:26 »
Για να ειμαι ειλικρινης το στησιμο του @redortho δεν το εχω δοκιμασει, για να το προτεινει σιγουρα θα δουλευει.

Εγω αυτο που κανω και εχω μηδεν διαρροες ειναι το ακολουθο σε 2.5 πυρηνα.

Βαμβακι σε ποσοτητα να περναει σφιχτο αλλα οχι τοσο ωστε να παραμορφωνει το συρμα, κοψιμο στα ορια του ντεκ, ελαφρυ αραιωμα / χτενισμα, ξανα κοψιμο στα ορια του ντεκ, βρεξιμο να δουλευεται ευκολα και τοποθετηση πισω απο τα ορθια πασαλακια με προσοχη να μην βρισκει στα σπειρωματα.



Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #383 στις: Αυγούστου 11, 2020, 14:14 »
gangelo ετσι ακριβως τον στηνω και παλι τα ιδια μου κανει... μου φαινεται θα τον βαλω αγγελια δεν την παλευω αλλο μαζι του να μου γεμιζουν τα δαχτυλα υγρο συνεχεια..  :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #384 στις: Αυγούστου 11, 2020, 14:17 »
Τι να σου πω αδερφε... η μονη αλλη εξηγηση που μπορω να σκεφτω ειναι να εχουν μεγαλη φθορα τα oring της βασης και της καμπανας πανω και δεν κανει στεγανοποιηση.

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #385 στις: Αυγούστου 11, 2020, 16:09 »
Τσέκαρε και το τανκ  μήπως έχει καμία ρωγμη. 

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #386 στις: Αυγούστου 11, 2020, 18:38 »
Σε παρόμοια περίπτωση με τον Phenomenon, και μετά από πολλά συνεχόμενα στησίματα - ξεστησίματα και με τα υγρά να μη σταματούν να διαρρέουν, μπήκα εδώ να ρωτήσω τους κατόχους του Phenomenon για το τι μπορεί να έφταιγε. Να σημειώσω ότι δεν είχα άλλον ατμοποιητή για να τον αντικαταστήσω, αλλιώς κατά πάσα πιθανότητα θα τον είχα σπάσει... Διαβάζοντας λοιπόν το νήμα του Phenomenon βρήκα τη λύση! Κάποιος φίλος αντιμετώπιζε το ίδιο πρόβλημα (διαρροές που δεν σταματούσαν) και του προτάθηκε να αλλάξει τα o-ring μήπως και κάποιο είναι χαλασμένο. Έκανα λοιπόν κι εγώ το ίδιο και ΝΑΙ!! Οι διαρροές σταμάτησαν αμέσως! Να συμπληρώσω ότι τα oring δεν φαίνονταν να έχουν πρόβλημα. Όταν τα αφαίρεσα πρόσεξα ότι το oring της  βάσης είχε μια πολλή μικρή φθορά... 
Οπότε κάνε όπως σου πρότεινε και ο gangelo και νομίζω ότι θα το λύσεις το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #387 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2020, 16:06 »
Κάτοχος και εγώ του 2.1 κατόπιν ανταλλαγής .ήθελα έναν 3ο ατμό μετά τους cloud v4 και alpha by atmomixani....πίστεψα με το ντεκ του ότι ο αέρας του είναι ο ίδιος και ότι σηκώνει λίγο περισσότερα βατ..( είχα τον lite από τον οποίο μου έμεινε μόνο το κουστούμι με την καπνικη καμπάνα).
Από την αρχή με του άλλαξα ορινγκ και ντριπ τιπ ώστε να μην ανεβάζει θερμοκρασίες και τον δοκίμασα αρκετά στησίματα με σύρματα από 17αρια(Ω ναι) μέχρι και 40αρι....
Τζιφός! ο ατμός ζεσταινοταν γρήγορα ειδικά πάνω από 20 βατ.Καταλληλο στήσιμο θεωρώ είναι 15 βατ και 28αρι σύρμα....περιορισμένος αέρας,περιορισμένο χτύπημα και υγρασία συνέχεια στις τρύπες εισαγωγής αέρα....γεύση πάρα πολύ καλή....
Ήταν κρίμα να τον δώσω....οπότε έκανα την ιεροσυλία να τον διακορευσω
Με τρυπάνι 1.5μμ ανοιξα τις τρύπες κάτω από το ντεκ(νομίζω είναι 1.2-1-3) και με τρυπάνι 2,0μμ άνοιξα τις τρύπες εισαγωγής αέρα (νομίζω είναι 1.8 ) και βούαλα!
Ο αέρας αυξήθηκε κατακόρυφα και έπιασε cloud kai alpha όπως τον ήθελα ...χτύπημα έδωσε 3 κλικ πάνω ,στα 25w-30 w δυσκολεύεται να ανεβάσει θερμοκρασίες και εξαφανίστηκαν οι υγρασίες στις τρύπες...!μάλιστα του φόρεσα και το κουστούμι από φαινόμενο lite(ταίριαζε)και τον απολαμβάνω....
Η τζούρα του είναι αερατη και όχι πνευμονική!
Για όσους πιάνουν τα χέρια τους,και τους αρέσει ο συγκεκριμένος αέρας(επιπέδου κclaoud ,alpha)αξίζει η αλλαγή και το ρίσκο!

Αποσυνδεδεμένος nextstep

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #388 στις: Μαΐου 28, 2021, 18:52 »
Πως μπορώ να ξεχωρίσω έναν αυθεντικό από έναν κλώνο unfollow 2; Ρωτάω γιατί βρήκα εκτός φόρουμ έναν μεταχειρισμένο σε καλή τιμή αλλά δεν είμαι σίγουρος πως μπορώ να ξεχωρίσω τον αυθεντικό από τον καλο κλώνο...



Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MOMENTOUS UNFOLLOW MIDI ATOMIZER GUS
« Απάντηση #389 στις: Μαΐου 29, 2021, 11:28 »
Κοίταξε εκεί που τερματίζουν οι βιδες του ντεκ, πρέπει να έχει δοντάκια και να μην ειναι επιπεδο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556992 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60463 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238741 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1542 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz