vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, athmichalop, bloodlessz, Ηρακλης, manoslykos, Jorge

Twitter

Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 23:21 »
Αφού δεν μιλάμε για έγκο να αλλάξω την ψήφο μου σε ποτέ...

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 00:24 »
  Και οι ego περιέχουν στοιχεία ιόντων λιθίου.
Άρα κατά την γνώμη μου καλά ψήφισες.
Θα μας βοηθούσε πολύ μια περιγραφή του συμβάντος.


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 00:32 »
Δε νομίζω ότι θα 'πρεπε να συμπεριληφθούν οι eGo μπαταρίες. Δεν ήταν σκέτη μπαταρία. Βασικά ήταν ένα μηχανικό mod γιατί είχε και κονέκτορα και πόλο ο οποίος ήταν τις περισσότερες φορές υπεύθυνος για βραχυκυκλώματα. Μερικές μάλιστα ήταν και μαϊμούδες της κακιάς ώρας. Μέχρι και πλανόδιοι μαύροι και Κινέζοι πουλούσαν τέτοιες πολύ κακής ποιότητας από άποψη ασφαλείας.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 00:42 »
 Αν το δούμε με την στενή έννοια δεν έχεις άδικο.
Βλέποντας το συντριπτικό ποσοστό πάντως του ΟΧΙ και του "ΝΑΙ αλλά από δικό μου λάθος", νομίζω πως τυχόν πληροφορίες για αυτά τα σπάνια συμβάντα δεν θα πάνε χαμένες.
Πιστεύετε πως είμαστε πλήρεις πλέον από στατιστικά στοιχεία ;
Αν ναι θα μπορούσαμε να κλείσουμε την ψηφοφορία, ίσως όταν θα έχουμε 200 ψήφους.




Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 00:51 »
Ας κλείσει στους 200.
Μετά από καιρό μπορούμε να ανοίξουμε μία για εμπειρίες μετά το 2015. Γιατί παλιά έφταιγαν και οι κακοσχεδιασμένες μπαταριοθήκες. Στην παρούσα ψηφοφορία μπορεί να υπάρχουν και εμπειρίες από το 2009.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 03:08 »
Αν μου επιτρέπεται, η ψηφοφορία δεν πρέπει να κλείσει.
Ίσως ανά χρονικά διαστήματα να κλειδώνει με ταυτόχρονη δημιουργία νέας.

Αν μου ξαναεπιτρέπεται, οι eGo όπως και τα mod με ενσωματωμένη μπαταρία, πρέπει να συμπεριληφθούν.
Κατά κανόνα περιέχουν LiPo.

Η περιγραφή του συμβάντος (σε περίπτωση που υπάρχει), είναι απαραίτητη έως η ουσία του νήματος.
Κατά κανόνα τα συμβάντα οφείλονται σε κακοσχεδιασμένη χρήση.
Της μπαταριοθήκης ή των μεταλλικών αντικειμένων στην τσέπη φύλαξης.
Έχει ουσία να δούμε πως συμπεριφέρεται μια μπαταρία σε βραχυκύκλωμα.
Ούτως ή άλλως δεν πρόκειται να δούμε κάτι άλλο.


Μέχρι τώρα έχουμε 9 θετικές ψήφους ή 6% στην ερώτηση:
Σας συνέβη ποτέ κάποια μπαταρία να "σκάσει" κατά την φόρτιση ή όταν ατμίζατε ;
Το συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι υπάρχει φωλιά τρολ στο φόρουμ ή ότι το άτμισμα είναι vivere pericolosamente.

Από τα μηνύματα έχουμε 5 συμβάντα.
Καπνοί σε AW IMR 1600 από βραχυκύκλωμα σε μηχανικό μοντ.
Καπνοί και τρέξιμο υγρού σε Samsung 30Q από ανενεργό Sigelei mini.
Έκρηξη κάποιας 18650 από βραχυκύκλωμα σε τσαντάκι, περιγραφή τρίτου.
"Έγινε το κακό" σε 2 μπαταρίες από μεταξύ τους βραχυκύκλωμα.
2 εκτονώσεις μπαταριών, περιγραφή αυτόπτη μάρτυρα.

Το χρήσιμο συμπέρασμα από τα μέχρι στιγμής είναι ότι η AW IMR 1600 μπορεί να εκτονώσει καπνό.
Η Samsung 30Q μπορεί να εκτονώσει υγρά και καπνό.
Τα υπόλοιπα δεν με βοήθησαν σε κάτι.

Με τα λιγοστά στοιχεία που έχω αναρωτιέμαι
Ίσως είναι καλύτερα να φορτίζουμε τις μπαταρίες μέσα στο mod.
Ίσως κατά κανόνα τα ατυχήματα οφείλονται στα συχνά βάλε βγάλε πιάσε μέτρα.
Ίσως η τρομολαγνεία μας οδηγεί σε κακή χρήση.
Ίσως είναι καλύτερα να τις σεβόμαστε χωρίς συχνό χάιδεμα μέτρημα και φόβο.
Ίσως ο netsplit είναι γατί   :respect_hat:



Edit
Συγνώμη eftihis.k, το διόρθωσα.  :-[
Αποσυντονίστηκα από το συμβάν στο αυτοκίνητο.
Νόμιζα ότι οι αισθητήρες των αερόσακων βρίσκονται μόνο στο εξωτερικό των αυτοκινήτων και ποτέ στο εσωτερικό και μπερδεύτηκα.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2016, 00:28 από microchip »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 03:52 »
Για την ιστορία, εγώ εννοείται πως ψήφισα "όχι ποτέ".
Γιατί ναι μεν είδα με τα γεμάτα τρόμο ματάκια μου ένα βαμο να σφυρίζει φεύγοντας από το παράθυρο και ένα rig να σπάει πλακάκι καθώς έπεφτε από τα τσουρουφλισμένα χέρια του ιδιοκτήτη, αλλά όπως είπα και στα δυο σκηνικά ήταν θέμα χρήστη.
Συγκεκριμένα ο ένας είχε την εντύπωση ότι τα κενά στα μοντ τα "μαζεύουμε" με ότι βρούμε, οπότε είχε κέρμα ανάμεσα στον θετικό και μπαταρία ( 25r ).
Ο δεύτερος είχε κάτι που έμοιαζε με κικ μέσα στο βαμο, χάι τέκ πράματα, όπως και δύο αγνώστου στοιχείων στακαρισμένες 18350.
Γίνεται να θεωρήσεις τώρα από τα παραπάνω ότι όντως, υπήρξε θέμα από τις μπαταρίες;

Anyway,
Σε μένα, θέματα σαν αυτό όπως και μερικά άλλα, δείχνουν το ελάχιστο ποσοστό των μπαταριών που πραγματικά έχουν αστοχία υλικού με ότι αυτό συνεπάγεται και ΚΥΡΙΩΣ πόσο μεγαλύτερο είναι το ποσοστό των μπαταριών που εξερράγησαν/εκτονώθηκαν/βραχυκύκλωσαν λόγο κακής χρήσης ή άγνοιας.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 08:22 »






Το χρήσιμο συμπέρασμα από τα μέχρι στιγμής είναι ότι η AW IMR 1600 μπορεί να εκραγεί.



Δεν ειπα οτι εκανε εκρηξη,εβγαλε αερια με πολυ δυνατο θορυβο και καπνο,αλλα θεωρω οτι συμπεριφερθηκε οπως ακριβως επρεπε. Αυτο πρεπει να κανει μια imr μπαταρια.
Και επειδη γινονται αρκετες αναφορες για το ποσο ασχετος ειναι οποιος του συμβαινει κατι τετοιο,στη δικη μου περιπτωση κοπηκε το λαστιχακι που μονωνε το +_ στο 510 του ατμοποιητη.
Και ειναι τοσες οι παραμετροι που μπορει να συμβει για διαφορους λογους μια εκτονωση μπαταριας.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 09:51 »
Αν μου επιτρέπεται, η ψηφοφορία δεν πρέπει να κλείσει.
Ίσως ανά χρονικά διαστήματα να κλειδώνει με ταυτόχρονη δημιουργία νέας.
Αν μου ξαναεπιτρέπεται, οι eGo όπως και τα mod με ενσωματωμένη μπαταρία, πρέπει να συμπεριληφθούν.
Κατά κανόνα περιέχουν LiPo.
Η περιγραφή του συμβάντος (σε περίπτωση που υπάρχει), είναι απαραίτητη έως η ουσία του νήματος.
Κατά κανόνα τα συμβάντα οφείλονται σε κακοσχεδιασμένη χρήση.
Της μπαταριοθήκης ή των μεταλλικών αντικειμένων στην τσέπη φύλαξης.
Έχει ουσία να δούμε πως συμπεριφέρεται μια μπαταρία σε βραχυκύκλωμα.
Ούτως ή άλλως δεν πρόκειται να δούμε κάτι άλλο.
 


   Ο φίλος microchip ως συνήθως συνόψισε, εστιάζοντας στην ουσία του πράγματος και τον ευχαριστώ.
Πράγματι ανά 200-250 ψήφους μπορούμε να κλείνουμε την ψηφοφορία, ο microchip να κάνει το resume και κάθε χρόνο, ή όποτε θεωρείτε πως άλλαξε κάτι στην τεχνολογία των στοιχείων να ξεκινάμε νέο κύκλο .




Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 11:38 »
Nick74...
όλα αυτά που γράφεις... τι σχέση έχουν με το νήμα? :dontknow:




απαντηση στο οτι καποιος για να ατμισει πρεπει να διαβασει, να μπει σε φορουμ να γινει geek


σα να λεμε οτι για να παραγγειλεις μια πιτσα και να τη φας οτι πρεπει να εχεις βγαλει σχολη μαγειρων.










Οσον αφορα το θεμα των ego ισως κατα τη γνωμη μου θα πρεπε να προστεθουν μεν αλλα  ξεχωριστα γιατι προκειται για "ειδικη κατηγορια" που πωλειται σε παζαρια, περιπτερα, πλανωδιους και δε συμαζευεται.
Ο νεος ατμιστης δεν ειναι περιεργο να αγορασει την πρωτη του συσκευη απο περιπτερο (για τον απλουστατο λογο οτι μεσα στο κεφαλι του εκει παει και βρισκει τσιγαρα, ετσι ξεκινησα κι εγω το 11 παιρνοντας κατι egot της κακιας ωρας και κατι απιστευτα υγρα με 30 νικοτινη και βλακωδη ονοματα απο μαρκες τσιγαρων)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 12:15 »
Δεν έχω δει ατμιστικό μαγαζί που να μην πουλάει eGo. Νομίζω πως πρέπει να συμπεριληφθούν.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 19:29 »
  Πριν κλείσουμε την ψηφοφορία θα παρακαλέσω τους άλλους 3 συνατμιστές που ψήφισαν "ναι , από άλλη αιτία" να αιτιολογήσουν την απάντησή τους, έστω με λίγα λόγια  :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 00:25 »



απαντηση στο οτι καποιος για να ατμισει πρεπει να διαβασει, να μπει σε φορουμ να γινει geek


σα να λεμε οτι για να παραγγειλεις μια πιτσα και να τη φας οτι πρεπει να εχεις βγαλει σχολη μαγειρων.

Οσον αφορα το θεμα των ego ισως κατα τη γνωμη μου θα πρεπε να προστεθουν μεν αλλα  ξεχωριστα γιατι προκειται για "ειδικη κατηγορια" που πωλειται σε παζαρια, περιπτερα, πλανωδιους και δε συμαζευεται.
Ο νεος ατμιστης δεν ειναι περιεργο να αγορασει την πρωτη του συσκευη απο περιπτερο (για τον απλουστατο λογο οτι μεσα στο κεφαλι του εκει παει και βρισκει τσιγαρα, ετσι ξεκινησα κι εγω το 11 παιρνοντας κατι egot της κακιας ωρας και κατι απιστευτα υγρα με 30 νικοτινη και βλακωδη ονοματα απο μαρκες τσιγαρων)

Δυστυχώς έτσι είναι.
Για να ατμίσεις με απλή ego δεν θα χρειαζόταν να έχεις διαβάσει. Και δε χρειάζεται όσο περιορίζεσαι σε εργοστασιακούς με κεφαλές NR. Ελα όμως που είτε από άγνοια, είτε στο κυνήγι του φτηνού, βρέθηκαν άτομα με μπαταρίες μπαζούκας - noname. Θυμάμαι κάτι Noname που ούτε μπορώ να πω πώς βρέθηκαν στα χέρια μου... Μια βραχυκύκλωσε με έναν ego dripper που τράβηξε μάλλον πολύ ρεύμα κι απλά σταμάτησε να λειτουργεί. Μια άλλη έκανε κάτι κουλά και και την πέταξα στο μπαλκόνι κάτω από γλάστρα. Ημουν υποψιασμένη όμως, επειδή διάβαζα το φόρουμ. Το ίδιο κι όταν δυο φορές έβαλα ανάποδα τη μπαταρία στο dna20 κι άρχισε να υπερθερμαίνεται το σύμπαν. Ψύχραιμα άνοιξα το μοντ και το τίναξα να βγει η μπαταρία (και να πέσει στα μαλακά, βέβαια)

Κάποιοι πάλι είναι κάγκουρες με ό,τι κι αν πιάνουν. Μια καλή Janty ego την χάρισα σε φίλη, που την έδωσε στον άνδρα της. Κατάφερε να την κάνει να εκραγεί.
- Μην το βάζεις στην πίσω τσέπη το η.τ., καλέ μου.
- Καλά.
Καλάθια. Στην πίσω τσέπη το έβαζε, καθόταν πάνω του (είναι και βαρύς ο άτιμος) δεν ήθελε πολύ για να αρχίσει να μπαινοβγαίνει το πάνω μέρος της. Γυμνώθηκαν καλώδια, αυτός εκεί. Πατούσε το πάνω μέρος με τον πόλο και το ξανάβαζε μέσα.
Τα πάθη του χριστού και όλων των χριστιανών στα λιοντάρια πέρασε η janty, μέχρι που τον εκδικήθηκε. Την τελευταία φορά που πάτησε προς τα πάνω το καπάκι προσπαθώντας ταυτόχρονα να πατήσει τα καλώδια να κάνουν επαφή, η janty άρχισε να ζεσταίνεται.
Μέχρι εκεί του έκοβε να βγει να την πετάξει σε ένα παρτέρι με δέντρο.
Το έκανε το μπουμ η janty, ευτυχώς το δέντρο ήταν μεγάλο, δεν έπεσε να έχουμε κι άλλα και μετά έβαλε και τις φωνές στη φίλη μου
- να με σκοτώσεις, ήθελες. Τι μπαταρία ήταν αυτή που μου έδωσες;  :idiot1: :wall:

Σόρι, αλλά στη στοιχειώδη λογική, λίγες γνώσεις (κι όχι απαραίτητα όσες του μικρού Τσιπ) ποτέ δε θα περισσέψουν.

Εψαχνα να βρω μια άλλη ιστορία μέλους, που ούτε θυμάμαι ποιος ήταν κι αν μπαίνει ακόμη. Εβαλε τις μπαταρίες στην τσέπη να κάνουν παρέα με κλειδιά και κέρματα. Ενα εγκαυματάκι το έπαθε, ευτυχώς οι μπαταρίες εξώθηκαν από την παραλίγο φλεγόμενη τσέπη και πετάχτηκαν χωρίς να εκραγούν στα μούτρα άλλου. Η ιστορία αυτή μας έκανε να το βάλουμε καλά στο μυαλό μας: ποτέ χύμα οι μπαταρίες σε τσέπες και τσάντες. 

Οταν λοιπόν κάποιος θέλει να κάνει advanced και όχι entry level χρήση κάποιου εργαλείου, που έχει πιο περίπλοκη λειτουργία από αυτήν ενός ατμοσίδερου, τότε πρέπει να διαβάσει.
Αλλιώς θα βάλει σύρμα νικελίου σε μηχανικό με xfire 18350.

35Α είναι η αντίσταση της ηλεκτρικής κουζίνας και του γενικού του σπιτιού μας. Για να πέσουν οι αντίστοιχες ασφάλειες στον πίνακα σκεφτείτε τι πρέπει να ανάψουμε ταυτόχρονα. Και στο η.τ. νιώθουμε ασφάλεια ότι μπορούμε να παίζουμε μέχρι τα 35Α με μπαταριούλες των 3.7 βολτ. Σαφέστατα και θέλει προσοχή και διάβασμα αν θέλουμε να έχουμε μηχανικά μοντ ή ηλεκτρονικά με 2-3 μπαταρίες και πολλά βατ, με διπλότριπλες αντιστάσεις σε πολύ χαμηλά ομ.
Αλλιώς παίρνουμε μια καλή ego, έναν CE5 και δε διαβάζουμε τίποτα.

Οπότε, θα συμφωνήσω με τον netsplit ότι οι 3 (ναι, αυτοί οι 3) θα ήταν καλό να μας μεταφέρουν την εμπειρία τους.

Αποσυνδεδεμένος lemon3

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 18:56 »
Να δηλώσω κι'εγώ ότι μπήκα στο κλαμπ της καμμένης μπαταρίας :thumpup:

Τόσο καιρό νταλαβεριζόμουνα με μπαταρίες, ποτέ σε κουτάκι αλλά πάντα προσεκτικά, δηλαδή όχι σε τσέπες κτλ, πάντα σε θήκη μόνη της σε τυχόν τσαντάκι που έφερα μαζί μου κτλ. Στο αυτοκίνητο που είχα πάντα stand-by μπαταρία-ες πάντα όρθιες στην ποτηροθήκη χωρίς άλλα αντικείμενα μέσα.
Έλεγα ότι λόγω προσοχής δεν θα την πατήσω παρά τα ελλειπή "μέτρα ασφαλείας". Έλα όμως που μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλο λόγο μη λες...
Σήμερα φεύγω βιαστικά από το σπίτι πρωί πρωί, ούτε καφέ σχεδον δεν είχα προλάβει να πιώ. Πετάω στη θέση του συνοδηγού ατζέντες-κλειδιά, μπαταρία και το τσιγάρο. :fight_hammered2:
Όλα καλά κι όλα ωραία, πάω να πάρω το μοντάκι να κάμω καμμιά τζούρα (μετακινώντας κλειδιά-μπαταρία), και μετά από λίγο η ερώτηση: τι βρωμάει ρπμ, κάτι καίγεται. Μετά από 2 δευτερόλεπτα θυμάμαι ότι έχω πετάξει κλειδιά και μπαταρία χύμα στο κάθισμα (πού είναι η φατσούλα που μουτζώνει; :)) 
Κατευθείαν με μιά κίνηση νίντζα πετάω τη μπαταρία στα πόδια του συνοδηγού και ψάχνω μέρος να σταματήσω. Ευτυχώς ήμουν σε επαρχιακό δρόμο. Σταματάω, εκπαραθυρώνω σε χρόνο dt την μπαταρία που είχε προλάβει να κάνει μια ωραιότατη τρύπα στο ύφασμα του καθίσματος :angry_orange: και λέω φτηνά τη γλιτώσαμε...

Η μπαταρία προς τιμήν της (μια keeppower 2500 mAh) δεν έκανε τίποτα βίαιο, απλά ζεμάτισε και έβγαλε αέρια. Προφανώς μετά από πολύ ζόρι γιατί τα κλειδιά δεν πιάνονταν για κανένα πεντάλεπτο μετά το συμβάν...
Ευκαιρία λοιπόν, στάση σε γνωστό μπαταριά της Θεσσαλονίκης, ένα σετάκι καινούριες και ένα κουτάκι να τις κουβαλάω :-[
Άμα δεν πάθεις δεν μαθαίνεις που λένε...

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 20:18 »
Συμπεραίνω πως ψήφισες "ΝΑΙ, από δικό μου λάθος".   :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 23, 2016, 20:24 από netsplit »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34049 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536771 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59907 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237796 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15973 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085433 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12