vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

371 επισκέπτες, 9 χρήστες
Milarepa, dkostas, GeorgeGTS, stamos937, treloneritis, Tem, panoskapa, Jorge, camber

Twitter

Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 10:05 »
Έγω πάλι πιστεύω πως ο λόγος ότι είναι 19 εκ. είναι ότι σύντομα θα βγεί 19άρι μοντάκι.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 13:08 »
Κάποτε, πριν αρχίσω να ατμίζω μποξάκια και μάλιστα τέρατα, είχα στο μάτι τον 2.1mini για να τον ταιριάξω με το VV No.1. Πλέον, με τα μποξάκια, 3mm λιγότερα δεν πιστεύω ότι παρουσιάζουν θέμα. Σε μένα τουλάχιστον, γιατί σέβομαι τον κάθε "ψείρα"(δεν το λέω υποτιμητικά, ούτε ειρωνικά) που θέλει ο ατμοποιητής του να ταιριάζει με ακρίβεια μm στο μοντάκι του.

Νομίζω πάντως ότι αν περπατήσει ο ατμοποιητής (που θα περπατήσει σίγουρα καθώς έτσι δείχνει η προϊστορία της εταιρείας), δεν θα αργήσουμε να δούμε κανένα Semovar mini 19mm με υβριδικό αντάπτορα τύπου KF4 για τον V3 ή κανένα Semovar  Box που θα τον δέχεται χωνευτό...

Αν πέσει στα χέρια μου όταν με το καλό κυκλοφορήσει, θα τον τεστάρω με 5-6 υγρά που "γνωρίζω" καλά και θα αποφανθώ αν όλα τα στραβά που αναφέρετε πιο πάνω αξίζουν τον κόπο ατμιστικά. Εμφανισιακά, εφόσον τον κουμπώσω πάνω σε κανένα κτήνος, δεν δικαιούμαι να έχω ενστάσεις, έτσι?  ;D

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 13:36 »
ποια regulations?!!?




εχω σκαλωσει στα 58mm. μετραω και ξαναμετραω τον τρον που εχω εχω και δεν μπορω να τον φανταστω με 2 ολοκληρα εκατοστα παραπανω!

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 13:56 »
ο naytilos mini +  SS Glass Hollow-out Tank χωρίς το drip-tip του επάνω είναι: 18mm διάμετρος (vs 19mm του km3) και ύψος χωρίς την 510 "βιδα" στα 49mm (vs 58mm του km3), δηλαδή ούτε πόντο πιο ψηλός (9mm) από τον μικρό Ναυτίλο!

Μια χαρά ή παραπάνω από μια χαρά μου φαίνεται το μέγεθός του και η χωρητικότητά του για τα features που έχει.




Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 17:03 »
Πάντως για ενημέρωση σε επικοινωνία που είχα με την FABVAPE μου εξήγησαν ότι την Παρασκευή το  Σάβατο και Πανευρωπαϊκά θα ανοίξουν τα συστήματα όλων των επίσημων μεταπωλητών SVOEMESTO γύρω στις 11-12 το μεσημέρι και όποιος πρόλαβε-πρόλαβε, να επισημάνω βέβαια ότι η αγορά θα είναι άμεση και όχι προπαραγγελία.
Όλα αυτά με κάθε επιφύλαξη βέβαια διότι δεν αποκλείεται να μην κατάλαβα καλά.
Όποιος φυσικά ενδιαφέρεται άς επικοινωνήσει καλύτερα με το κατάστημα και καλό στήσιμο μπροστά στο PC.
Η τιμή του θα είναι 100 ευρώ.

EDIT: Έγινε διόρθωση για το άνοιγμα των πωλήσεων από Παρασκευή σε Σάβατο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2016, 17:25 από billythekid »

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 17:10 »
τελικα δεν ειναι τοσο μεγαλος. απο το μοντ ειναι 45mm χωρις το ντριπ. καλα ειναι. και ο κφλ καπου εκει παιζει.


ακυρο, κοιτουσα το σχημα παραπανω αλλα ειναι του ναυτιλου

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 18:03 »
εγω με την σειρα μου πιστευω οτι το υψος του ειναι επιλογη για καλυτερη γευση,ποιο δροσερο ατμο και καλυτερη αισθηση ατμισματος στην τσιγαρισια τζουρα (βασικα πιστευω οτι οποιος ψαχνει πνευμονικες απλα ξεχναει οτι υπαρχει αυτος ο ατμοποιητης)
οπως και η επιλογη της καμπανας του ν4 μαζι με το υψος της καμιναδας πιστευω(η θελω να πιστευω) οτι δοκιμαστηκαν ξανα και ξανα και δεν επερνε αλλαγες λογο απωλειας γευσης.
η 19αρα διαμετρος οντως δεν εχει νοημα ουτε νομιζω οτι θα αλλαζε κατι αν ηταν 22.αρα ειναι μονο εμπορικοι οι λογοι που εγινε 19.....θα δουμε εν καιρο.
το γυαλακι του τανκ ειναι μεγαλο,δινει ομορφια αλλα ψωφα για σπασιμο.
η αλλαγη στην φωλια και το τοιχωμα που την περικλειει πιστευω οτι θα δωσουν εξτρα γευση και σιγουρα στεγανωτητα.
το οτι γεμιζει απο πανω ευκολα κανει τα 2ml να μην μιαζουν λιγα καθως στα συν ειναι και οτι η αντισταση ελεγχετε χωρις να αδειαζουν τα υγρα.
το ντεκ ειναι για μονη και μονο αντισταση και πιστευω οτι θα παιζει καλα στα 1,2ομ και πανω
το μοναδικο του πραγματικο μειωνεκτημα για μενα ειναι η ρυθμιση αερα....στο 2016 χρειαζετε βιδα για να ρυθμιζεις τον αερα την στιγμη που ο καθε κινεζικος ρυθμιζει με δαχτυλιδι ευκολα και γρηγορα.......φυσικα ο αερας δεν ειναι κατι που παιζεις συνεχεια,αλλα ειναι κατι που δινει λυσεις σε στιγμιαιες υπερτροφοδοσιες η υποτροφοδοσιες και ειναι χαζο να ρυθμιζει με βιδα απο κατω...(μαλλον στην επομενη εκδοση...εξαλλου μολις φυγαμε απο το γεμισμα απο κατω ολα μαζι δεν γινετε!!!!!!!)
βασικα θα τα δουμε ολα στην πορεια και σιγουρα οποιοι τον αγορασουν πρωτοι θα παιξουν τον ρολο του πειραματοζωου,.....εγω παντως θα περιμενω πολυ καιρο να δω πως παει και μετα βλεπουμε.....

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 18:22 »
προτιμω να εχει βιδα στον αερα προσωπικα. δεν ξερω, την συνήθισα και μου αρεσει. οσο λιγοτερα κινουμενα εχει τοσο γουσταρω. παντως η τιμη πρεπει να συνοδευετε απο πραγματικα καλη αποδοση γευσης γιατι διπλα στον κφλ που κανει 60 δεν ξερω ποιος θα δωσει 100 να παρει κατι παρομοιο με λιγοτερη χωρητικοτητα και ψηλοτερο μονο και μονο επειδη γεμιζει απο πανω.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 21:28 »
Το σοβαρότερο του μειονέκτημα, αλλά μόνο για τους κάτοχους του KF 4, είναι το ανάποδο κλείσιμο των υγρών. Στον 4 το κάνεις 2-3 φορές και μετά γίνεται μηχανικά. Ξεβιδώνεις, ξεβιδώνεις, γεμίζεις, βιδώνεις, βιδώνεις, τέλος. Αν πάρεις και τον μινι 3 το μηχανικά τέρμα – θα πρέπει να σκέφτεσαι τι πας να γεμίσεις κάθε φορά.
Από τα θεματάκια που έχουν επισημάνει οι προηγούμενοι θεωρώ πως το σοβαρότερο είναι τα 19 mm. Και με τα μεγαλύτερα τανκάκια, που σίγουρα θα βγάλουν οι κλωνοποιοί, θα μοιάζει μάλλον με high-tech κλύσμα... ;)

ΥΓ. Ότι και να λέμε εμείς εδώ τώρα βέβαια, σαν τα ζεστά ψωμάκια θα πουλήσει...

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 06:04 »
Οκ, δεν ξερω Γερμανικα, (το ειδα με mute) αλλα το βιντεακι ειναι πολυ καλο με πολυ κοντινα πλανα με ολες τις λεπτομερειες & ενα στησιμο...

* Μην ψαρωσετε στην αρχη του βιντεο  O0



Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 11:39 »
Συγνώμη αλλά αν δεν το πω θα σκάσω.Μου κάνουν Review,οκ,μαζί τους,να δούμε λειτουργικά πως
είναι και εσωτερικά,όλα καλά.

Πως μπορείς να έχεις άποψη όμως για το πως λειτουργεί ατμιστικά,όταν μου πατάς τα microcoil και τα
σφιχτά βαμβάκια μέσα που στην καλύτερη θα έχεις "υπόνιες" βαμβακίλας στην γεύση σου και αυτοί
εκφράζουν τέτοιες ομορφες απόψεις; Ειλικρινά αυτό δεν το κατάλαβα ποτέ..

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 12:26 »
προτιμω να εχει βιδα στον αερα προσωπικα. δεν ξερω, την συνήθισα και μου αρεσει. οσο λιγοτερα κινουμενα εχει τοσο γουσταρω. παντως η τιμη πρεπει να συνοδευετε απο πραγματικα καλη αποδοση γευσης γιατι διπλα στον κφλ που κανει 60 δεν ξερω ποιος θα δωσει 100 να παρει κατι παρομοιο με λιγοτερη χωρητικοτητα και ψηλοτερο μονο και μονο επειδη γεμιζει απο πανω.
Μα και τα  KF lite,lite+,3,1 κ.τ.λ γεμιζουν από πανω πανεύκολα με το κολπο δακτυλο στην τρυπα αναποδογύρισμα και το σφιξημο του καπακιού,10 δευτερα δουλεια χωρις σταξιματα και τρεξίματα,εγω οσο καιρο ειχα το KF 3,1 ουτε μια φορα δεν γεμισα από κατω,οσο για την βιδα του αερα μια φορα την ρυθμίσα  και δεν ξανασχοληθηκα!

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 16:29 »
Συγνώμη αλλά αν δεν το πω θα σκάσω.Μου κάνουν Review,οκ,μαζί τους,να δούμε λειτουργικά πως
είναι και εσωτερικά,όλα καλά.

Πως μπορείς να έχεις άποψη όμως για το πως λειτουργεί ατμιστικά,όταν μου πατάς τα microcoil και τα
σφιχτά βαμβάκια μέσα που στην καλύτερη θα έχεις "υπόνιες" βαμβακίλας στην γεύση σου και αυτοί
εκφράζουν τέτοιες ομορφες απόψεις; Ειλικρινά αυτό δεν το κατάλαβα ποτέ..
... είμαι σίγουρος ότι έχεις καταλάβει τον λόγο απλά δεν θέλεις να τον πεις, χεχε

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 01:02 »
Και η τιμή αυτού.. :D


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 01:05 »
ΟΚ είναι. Oύτε εκατό ευρώ... :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2016, 02:13 από cpbaroque »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63112 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3719 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1000 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem