vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

374 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dkostas, bloodlessz, zamploutos, Milarepa, panoskapa, Giannis.B, teo77

Twitter

The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 23:42 »
Κανένα πρόβλημα. Πές μας τι στήσιμο του έκανες και πως πάει από γεύση. Διπλή αντίσταση ή μονή??? Γενικά τις πρώτες σου εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος TheoJamaica

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 00:07 »
Όπως σου είπα δεν έχω εμπειρία αλλά μπορω να σου πω τα παρακάτω.Τον δουλεύω με διπλή αντίσταση.Μην με ρωτήσεις διαστάσεις υλικό κτλ δεν ξέρω την τύφλα μου.Τα υλικά μου τα έδωσε-πρότεινε ο πωλητής.Το mod είναι cool fire 4 και τον δουλεύω στα 4.3 volt 12.5 watt.Στον πίνακα υπάρχει και η ένδειξη 0.86 ohm.Από γεύση σαφώς ικανοποιημένος εφόσον πριν είχα τον nautilus mini.Οι τζούρες μου είναι στα 3.5-4 δευτερόλεπτα και ο όγκος που πέρνω με τον nautilus θα χρειαζόμουν 5-6.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 09:50 »
Εσείς που τον έχετε στην κατοχή σας, δεν μας ανοίγετε ένα νέο θέμα με μια παρουσίαση?  :)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 16:10 »
Τρύφωνα μόνο ο TheoJamaica τον έχει αν κατάλαβα καλά. Εγώ έκανα την προεπισκόπηση και φυσικά επειδή σκέφτομαι να τον πάρω σύντομα θα κάνω και κανονική παρουσίαση. Όσον αφορά τον TheoJamaica κατάλαβα ότι αδυνατεί να κάνει μια καλή παρουσίαση διότι είναι ακόμη μαθαίνει τους επισκευάσιμους.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 16:33 »
Έψαχνα χθες alibaba (και 40 κλέφτες :p), η ΚΕΒΟ δίνει τον V3.0  ~55~60USD και τον Russian 91% ~42USD από 10 κομμάτια και πάνω.

Κρίμα που υπάρχει κίνδυνος τελωνείου αλλιώς μαζευόμασταν 10 για ομαδική.


Περί ομαδικών
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2016, 20:30 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 16:38 »
Παιδιά μη βιάζεστε να τον πάρετε. Τον δοκίμασε ο busardo και έχει θέματα με ξέσφυγμα της κεντρικής βίδας (γι'αυτό και οι διαρροές) και με ελαττωματικά air flow rings. Ετοιμάζεται ήδη 2η παρτίδα από τον κατασκευαστή ο οποίος προσπαθεί επίσης να αποφασίσει τι θα κάνει με όσους ήδη έχουν πάρει τις πρώτες φουρνιές.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 17:07 »
Μπορείς να μας βάλεις το Λινκ του BUSARDO γιατί δεν μπορώ να το βρώ??

Αποσυνδεδεμένος vendetta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 18:45 »
https://youtu.be/o8P6uyAl3tQ?t=2m25s

εδω εξηγει τ εγινε με τον Russian 3.0

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Νομίζω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι ειχε ανεβάσει σχετικο βιντεο για τον russian αλλα πρεπει να το κατέβασε για τους λογους που εξηγει..

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 20:13 »
Πράγματι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το AFC διότι είναι κάπως χαλαρό και έχει σαν αποτέλεσμα να χάνει μερικές φορές τις ενδιάμεσες ρυθμίσεις. Επίσης σε μερικά Reviews έχει αναφερθεί το πρόβλημα με την επάνω βίδα που σφίγγει το τανκ και μόνο σε περιπτώσεις που δεν σφίξουμε καλά όλα τα κομμάτια του ατμποποιητή. Αυτό συμβαίνει όταν αλλάζουμε τον έλεγχο υγρών τακτικά. Δεν έχει αναφερθεί όμως σε κανένα Review ότι υπάρχει θέμα με απώλεια υγρών. Σε γενικές γραμμές όμως παρόλο που Ο Busardo θεωρείται ένας πολύ καλός Reviewer, όταν τον είδα να στείνει τον Τηλέμαχο στο κομμάτι του βαμβακιού έχασε αρκετούς πόντους. Για αυτούς που ξέρουν τον Τηλέμαχο θα καταλάβουν τι εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος TheoJamaica

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 20:20 »
Επιστρέφω με αφορμή το βίντεο που δίνει ο Βεντέτα λοιπόν με μία φωτό για να εξηγήσω όσο καλύτερα μπορώ το πρόβλημα.Στο 4:40 ο Busardo εξηγεί ότι ο τρόπος με τον οποίο σφίγγει το τανκ ανάμεσα στον ρυθμιστή ροής (1) και στο πάνω καπάκι (2) είναι ένα από τα αρνητικά του ατμοποιητή.Υπάρχει δυσκολία στο γύρισμα του ρυθμιστή (1).Όταν πάω να το γυρίσω το πιο πιθανό είναι να μου ξεβιδωθεί το σημείο που ενώνεται η βάση με το υπόλοιπο ατμοποιητή (4) με (3) παρά να γυρίσει ο ρυθμιστής.





Στο 5:00 όπως θα δείτε στο βίντεο ακινητοποιεί μια εικόνα όπου δείχνει τα σημεία διαρροής όπως ανέφερα στο πρώτο ποστ μου στο θέμα.


Κατά ένα περίεργο λόγο εδώ και δύο μέρες δεν μου ξαναέκανε διαρροή.






Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Και πάλι η φωτό με το σημείο "4".Σόρυ για τα πολαπλά ποστ.





Και ενώ είχα την εντύπωση πως οι διαρροές σταμάτησαν λόγω του ότι μαλάκωσαν τα όρινγκ ξέχασα πως ανάμεσα στα σημεία 1 και 3 (όπου κυρίως υπήρχε διαρροή) δεν υπάρχει τίποτα.Λογικό εφόσον το ένα εξάρτημα γυρίζει πάνω στο άλλο όχι πρακτικό.


Τώρα Bill επειδή με ρώτησες για στησίμο και δεν σκαμπάζω.Σήμερα τον έδειξα στον κουνιάδο μου παλιός με επισκευάσιμους και Καιφουνάς.Μου τον έκανε με μονή αντίσταση στα 1.5 Ohm με σύρμα 3.2 και 2.5 διάμετρο.Βαράει στα αυτιά κι απότι μου λέει είναι φουλ πνευμονικός.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2016, 20:32 από TheoJamaica »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 20:31 »
Μήπως ο περίεργος λόγος είναι ότι δεν ρυθμίζεις πλέον τα υγρά μετά το γέμισμα ή έχεις σφίξει αρκετά καλά τα πάνω κομμάτια ώστε με το ρύθμισμα των υγρών να μην ξεβιδώνει το τανκ????

Αποσυνδεδεμένος TheoJamaica

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 20:34 »
Όχι.Εφόσον συμπλήρωσα υγρό (πράγμα που θέλει κλείσιμο του ρυθμιστή και πάλι άνοιγμα) θα έπρεπε να χάσει.


Όμως.


Όσες φορές χρειάστηκε να τον ρυθμίσω μου έκανε το χατήρι και γύρισε σχετικά εύκολα.Απ'ότι καταλαβαίνω δλδ όταν ζοριστεί υπάρχει διαρροή.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 20:37 »
Μήπως λοιπόν στην αρχή μέχρι να στρώσουν τα ορινγκ συμβαίνει αυτό??? και σιγά σιγά στρώνοντας έχει καλύτερο έλεγχο

Αποσυνδεδεμένος TheoJamaica

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 20:43 »
Μάλλον ναι.Όμως όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά.Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι θα είναι σταθερός.Εγώ στην αρχή σκέφτηκα ότι χαράμησα 90 ευρώ.Τώρα είμαι οκ.Στο λέω επειδή θέλεις να τον πάρεις.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 20:50 »
Φυσικά και ευχαριστώ και ο σκοπός του Forum είναι και αυτός ώστε να μαθαίνουν τα μέλη τι παίζεται με κάποιον ατμοποιητή. Και να συμπληρώσω ότι πάντα υπάρχει και εγγύηση και φυσικά όταν ένα προϊόν δεν κάνει αυτά που υπόσχεται ο κατασκευαστής επιστρέφεται στον πωλητή σαν ελαττωματικό και έτσι δεν χάνεις τα χρήματά σου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 946 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 2 3643 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:08
από Dorian
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem