vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

376 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, dkostas, Mimhsdr, danys620, panoskapa, ahill2, maprix

Twitter

The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 16:16 »
Έχει ήδη κυκλοφορήσει ο ατμοποιητής του θέματος. Σε πρώτη φάση παρατηρώ ότι δεν κατασκευάζεται πλέον από την KEBO αλλά από την σχετικά νεοσύστατη UCT (Upper Class Technology). Θεωρείται ότι έχει κορυφαία ποιότητα και παραθέτω μερικά χαρακτηριστικά.

Προδιαγραφές:

- Μήκος: 80 χιλιοστά

- Διάμετρος:  23 χιλιοστά

- Όγκος πλήρωσης: 5,5 ml

- Μονωτήρες: PEEK

- Υλικό: ανοξείδωτο ατσάλι 316L

- Δεξαμενή: γυαλί πυρέξ

Η συσκευασία περιλαμβάνει:

- 1 x The Russian 3.0
- 1 X PYREX extra
- 1 x σακουλάκι ανταλλακτικών(Διάφορα ο ρινγκ και βίδες)
- 1 x σετ μονωτές PEEK.

Πωλείται εδώ.  http://ezig-online.de/selbstwickler/the-russian-30/the-russian-30-diy---rba--atomizer.php
Και αντί να φορτώσω το νήμα με πολλές φωτό το λινκ έχει πολλές φωτό για παρατήρηση.
Παραθέτω και ένα REVIEW στα γερμανικά μέν αλλά κατατοπιστικό.

Επίσης να αναφέρω ότι η τιμή είναι κατά την γνώμη μου αρκετά καλή 70 ευρώ + 7 ευρώ μεταφορικά.


Σκέφτομαι να τον χτυπήσω τι λέτε???

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 19, 2015, 19:17 από billythekid »

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 16:23 »
Χμμ... Απ οτι τον βλεπω, εμενα μου κανει για ατμο, για σφιχτη πνευμονικη με διπλες αντιστασεις μονο. Δεν μου αρεσει  :tongue_smilie:  Με χαλαει το ενδοιαμεσο. Προτιμω να ειναι ή σφιχτος για τσιγαρισεις ή αερατος για πνευμονικες. Και καλο θα ηταν να εχει και επιλογη να στησεις μονη.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 16:37 »
Σε κάποιο Review δεν θυμάμαι πού είδα ότι γίνεται και μονή αντίσταση πάνω και από τις δύο τρύπες αέρα.




Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 16:41 »
Review από τον Todd (στα αγγλικά γιατί τα γερμανικά δεν παίζουν για μένα τουλάχιστον).




Εγώ πάντως θα περίμενα να κάνει review και ο Busardo (που τον έχει γιατί τον χρησιμοποιούσε σε review για άλλο προϊόν).

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 16:43 »
Με πρόλαβες το είχα έτοιμο.

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 16:54 »
Είναι διαθέσιμος και στην Ελλάδα.
http://www.e-smokers.gr/shop/episkevasimoi-atmopoiites/the-russian-v3/

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 17:09 »
Σε κάποιο Review δεν θυμάμαι πού είδα ότι γίνεται και μονή αντίσταση πάνω και από τις δύο τρύπες αέρα.


Χωρίς να είμαι και ο εμπειρότερος στις επισκευές, με προβληματίζει πως οι δύο εισαγωγές αέρα θα είναι κάτω από το βαμβάκι (και ίσως και τα άκρα της αντίστασης αν έχει πολλές σπείρες) αλλά όχι κάτω από το κέντρο της αντίστασης. Φοβάμαι πως όσοι θέλουμε μονό setup θα πρέπει να αρχίσουμε τις περίτεχνες επισκευές για να αποφύγουμε διαρροές, καμένα κλπ. Στο προηγούμενο μήνυμα σου πρότεινα να περιμένεις το review του Busardo πριν τον αγοράσεις. Δεν σου κρύβω πως ελπίζω να μην με ακούσεις ώστε να μάθουμε τις εντυπώσεις σου μια ώρα αρχύτερα.  :)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 17:13 »
Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα και μάλιστα αυτός είναι ο λόγος που κάνουμε προεπισκόπηση για να πει ο καθένας την γν'ωμη του και να καταλάβουμε τι παίζετε. Φυσικά και θα περιμένω.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 19:08 »
Η UCT τον σχεδιάζει, η KEBO τον κατακευάζει παιδιά. Δεν σημαίνει τίποτε, και τους προηγούμενους Russian η KEBO τους κατασκεύαζε, δεν είχαν κανένα θέμα. 

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 19:13 »
Οκ κατάλαβα, άρα από πλευράς ποιότητας να υποθέσω ότι είναι κορυφή?? Το λέω γιατί εδώ μιλάμε για 316ςς και επομένως από τιμή πάμε καλά νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 20:19 »
Υπάρχει και εδώ: http://ezig-online.de/selbstwickler/the-russian-30/the-russian-30-diy---rba--atomizer.php

συνολικό κόστος με τα μεταφορικά 77ευρώ.


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 20:25 »
Ναι το έχω υο λινκ στο πρώτο πόστ ήδη.

Αποσυνδεδεμένος TheoJamaica

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 01:53 »
Πριν 2 μέρες αγόρασα τον V3 και δυστυχώς διαπιστώνω ότι έχει θέμα με την στεγανότητα.Αν πάλι σφίξω αρκετά τα μέρη του τότε δεν είναι λειτουργικός ο ρυθμιστής πλήρωσης υγρού.Οποιοσδήποτε είναι κάτοχος θα ήθελα να μάθω εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 17:32 »
Δεν έχω ακόμη τον ατμοποιητή, αλλά ρίξε μια ματιά στα βιντεάκια που είναι μερικά πόστ πριν και προσπάθησε ξανά. Μέχρι τώρα όσο το ψάχνω δεν έχω δεί ή ακούσει για διαρροές στον συγκεκριμένο ατμοποιητή ακόμη και με το σύστημα ελέγχου του υγρού. Μπορώ μάλιστα να πώ το αντίθετο έχει αναφερθεί (μηδέν διαρροές), επίσης ρίξε μια ματιά στα ο ρινγκ μήπως ΄και λείπει κανένα, εάν δε συνεχίζεται μάλλον πρέπει να περάσεις από τα παιδιά του E-smokers η οποίοι και τον έχουν και θα σε κατατοπίσουν.
Όταν όλα πάνε καλά και θέλεις κάνε μας και μία παρουσίαση, εκτός και εάν προλάβω εγώ.

Αποσυνδεδεμένος TheoJamaica

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The RUSSIAN 3.0 by UCT (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 23:38 »
Billythekid

Πριν 2 ώρες τον έλυσα και τον συναρμολόγησα για τρίτη φορά.Προς  το παρόν δεν βλέπω διαροή.Πιθανώς μαλάκωσαν τα ρινγκάκια και σφίγγει καλύτερα.Όσον αφορά τον ρυθμιστή ροής γυρίζει λίγο δύσκολα αλλά αν μείνουμε σ'αυτό δεν τρέχει τίποτα.Ο πωλητής στο esmokers προθυμοποιήθηκε να μου δείξει τα πάντα αλλά λίγο η πίεση χρόνου που είχα λίγο το ότι περίμεναν αρκετοί πελάτες του είπα άστο θα το ψάξω μόνος μου.Τώρα σχετικά με την παρουσίαση νομίζω ότι δεν θα μπορούσα να δώσω κάτι καλύτερο από τα βίντεο που κυκλοφορούν μιας και δεν είμαι και έμπειρος στους επισκευάσιμους.Αν υπάρχει κάποια απορία σχετικα με τον ατμοποιητή ευχαρίστως να σας κατατοπίσω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3653 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 954 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183669 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem