vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Sergios, tony1976, antiklitos140, camber, Stelan Patra

Twitter

Ερώτηση του Ευρωβουλευτή ΣΥΡΙΖΑ κου Χρυσόγονου για το Ηλεκτρονικό Τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Κοιτάζοντας λοιπόν τη σελίδα μου στο FB, εμφανίζεται μια ανάρτηση από τον Πάνο Παναγιωτόπουλο, τον γνωστό σε όλους μας kallitexnis της Atmos Lab. Ήταν από το blog του κου Χρυσόγονου και αφορούσε ερώτησή του στην Ευρωβουλή.

Link: http://chrysogonos.blogspot.gr/2015/12/blog-post_93.html

Ήδη έχουν σχολιάσει ο Πάνος, ο Βασίλης από Smart Smoke, εγώ και άλλοι.

Τα σχόλια, δικά σας! Και προπαντώς, ευγένεια!

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Θα συμφωνησω μονο σε ενα πραγμα, για τις επικινδυνες ουσιες/συστατικα που μπορει να περιεχουν καποια υγρα/αρωματα. Εκει θελω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ & ΑΛΗΘΙΝΟ ελεγχο... για ολα τα υπολοιπα, δειχνει να μην γνωριζει τι σημαινει η.τ  η ειναι μεσα στο ''συστημα" των καπνοβιομηχανιων με τα πολλα δις.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Άλλος ένας βουλευτής, είτε άσχετος είτε όργανο κάποιων κέντρων οικονομικής εξουσίας :eleos:
Και στις δύο περιπτώσεις επικίνδυνος!
 

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Σχολίασα ευγενέστατα αν και πιστεύω δεν θα ιδρώσει το αυτί του  ;D

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Εγραψα αυτό, δεν το βλέπω όμως, ίσως είναι με προέγκριση το blog.


Γνωρίζοντας πως η λογική των μέτρων που παίρνονται (αλλά ευτυχώς ...δεν εφαρμόζονται!) είναι η 'πονάει κεφάλι - κόψει κεφάλι,
θα πρότεινα να είσαστε πιο προσεκτικός
και να επικεντρωθείτε μονάχα στην επιβολή απαγόρευσης των τάχα μου επικίνδυνων ουσιών.

Διαφορετικά, σπέρνοντας τον τρόμο στον απλό κόσμο, στρέφοντας τον είτε πίσω στο τσιγάρο, είτε να μη το σταματήσει

θα θεωρείστε πλέον όχι Χρυσόγονος

αλλά καρκινογόνος.

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
αν και πιστεύω δεν θα ιδρώσει το αυτί του  ;D
Oυτε καν...εδω για αλλα και αλλα δεν ιδρωνει,με τα κοπροσκυλα ολα.

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας









όχι άλλο σώσιμο σας παρακαλώ. :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Πω πω. Διαβαζα τις απαντησεις και ελεγα απο μεσα μου, διδακτορες απο την φιλοσοφικη τα γραφουν? Μπραβο στα παιδια που του την "ειπαν" τοσο καλα!

Αποσυνδεδεμένος tomar tarif

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Σκεπτομενος απλα αν ειχα μια μεγαλη καπνοβιομηχανια κ εχανα ενα μεγαλο κομματι του τζιρου μου απο το η.τ. θα επενδυα στην ερευνα αυτου του προιοντος με στοχο να αποδειξω οτι το προιον που παρεχω εγω ειναι καλυτερο η εφάμιλλο παλι σκεπτομενος απλα λεω οτι οι μελετες πανω στο η.τ. απο τις καπνοβιομηχανιες εχου γινει κ  βλεποντας τα κρατικα κ επιστημονικα  φερεφωνα να μιλουν τωρα για τα δηλητηρια που εχει το η.τ. παρουσιαζοντας τα μεμονωμενα κ οχι σε αντιπαραθεση με το κανονικο τσιγαρο ειναι απλα για να σταματησουν την στροφη του κοσμου στο η.τ απλα γιατι  εχουν βρει οτι το η.τ. ειναι καλυτερο . 20 χρονια καπνιστης κ 2 χρονια ατμιστης εμπιστευομαι μονο το σωμα μου κ τις αισθησεις μου

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
20 χρόνια καπνιστής τα τελευταια  6 με στριφτό χωρίς φιλτράκια κλπ και 1 εβδομάδα η.τ έχω να πω πως με καλύπτει απόλυτα και δεν έχω καπνίσει κ.τ 4 μέρες οπότε ο πόλεμος γίνεται γιατι χάνονται πολλάααααααααααααα φράγκα

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
  Κακώς του απαντάτε και μάλιστα με σοβαρά επιχειρήματα.
Είναι σαν να έχει δίκαιο και εμείς αμυνόμαστε.
Ας του απαντήσει ο μόνος αρμόδιος ο κ Φαρσαλινός.
Αλλά δυστυχώς στου κουφού την πόρτα...
Απορώ που τους βρίσκει το σύστημα αυτούς τους "ποιμένες" και μάλιστα τους στέλνει και στην Ευρώπη.
  Θα μου πεις όμως. Εδώ είχαμε δημιουργικώς ασαφή υπουργό, ο τσομπάνος αυτός σε ενοχλεί;






Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Ένα μεγάλο μπράβο σε όσους του έδωσαν την πρέπουσα απάντηση. Δε μπορείς να έχεις άποψη για κάτι για το οποίο δεν έχεις την παραμικρή ιδέα. Αλλά θα μου πείτε εδώ ψηφίζουν μνημόνια χωρίς την παραμικρή ιδέα για το τι λένε όπως ανέφερε ο συμφορουμίτης πιο πάνω, στο ηλεκτρονικό τσιγάρο θα κολλήσουν; Αν έχουν πέσει τα συμφέροντα (και δεν εννοώ το συμφέρον της υγείας των πολιτών που αποδεδειγμένα από την κατάσταση στον τομέα της υγείας ποσώς τους ενδιαφέρει) θα βρουν τον τρόπο να πλήξουν το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Είμαστε η πρώτη χώρα σε κατά κεφαλή κατανάλωση τσιγάρων σύμφωνα με https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_cigarette_consumption_per_capita

Η επικινδυνότητα του ηλεκτρονικού μας μάρανε...

Αποσυνδεδεμένος Nietzsche

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Πολιτικός είναι ο άνθρωπος, πρέπει να έχει και γνώση; Να έχει διαβάσει 2 πράγματα;
Όφειλε;

Αν ενδιαφέρονται για την δημόσια υγεία στο θέμα, ας χορηγήσουν χρήματα για περαιτέρω έρευνες πάνω στο η.τ. ιδίως για θέματα που θα έπρεπε ήδη να έχουμε περισσότερα δεδομένα (βλ. αρώματα υγρών, σύρματα κτλ).

Μπράβο σε όσους απάντησαν στο blog του, ορθολογικές οι απόψεις που διάβασα, αλλά δεν νομίζω να ιδρώσει και κανένα αφτί.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Αυτός ήταν και ο σκοπός που το ανέβασα και εδώ και στα Social Media: να μπει κόσμος και να σχολιάσει. Αν έχει συνηθίσει να βλέπει 5 σχόλια στα ποστ του επειδή ακριβώς κανείς δεν πιστεύει ότι ιδρώνουν αυτιά, και ξαφνικά δει 100-200-1000 δεν ξέρω εγώ πόσα, νομίζω ότι ίσως πάρει μια ιδέα ότι τα ψηφαλάκια που τον έστειλαν σε πλούσια αμοιβόμενη θέση, κινδυνεύουν.

Και αν αυτό δεν είναι κίνητρο για ένα πολιτικό, τι είναι?  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35029 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9199 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364