vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

525 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Jorge, camber, manoslykos, th3ofilos, Doubt

Twitter

Joyetech TRON

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Joyetech TRON
« στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 14:03 »
Eίχα να πάρω "εργοστασιακό" από την εποχή που πρωτοκυκλοφόρησε η κορυφαία σειρά Delta της Joyetech που τότε με είχε κατενθουσιάσει (ακόμα και τώρα).


Δίσταζα καιρό, γιατί είμαι της καϋφουνίσιας τζούρας, των απλών και μονών αντιστάσεων, και αυτή την πνευμωνο-σαμπωμο-θερμοκρασιο μόδα δεν την πάω.


Ένα "πείραμα" μου με subtank mini, παρά του ωραίου επισκευάσιμου κομματιού του, απέτυχε παταγωδώς μιας και δε μου αρέσει να ρουφάω από καμινάδες.


Σήμερα λοιπόν, είπα να πάρω έναν TRON o οποίος μου αρέσει πολύ εμφανισιακά και μιας και χάζευα, μέρες τώρα, τα καλά λόγια στο θέμα του EGO One που χρησιμοποιεί τις ίδιες κεφαλές.


Τον χρησιμοποιώ από το πρωί με CLR κεφαλή 1Ω έχοντας αντικαταστήσει τον KFL+ μου και οι πρώτες εντυπώσει μου είναι άριστες.


Άριστες για κάποιον που θέλει μια νορμάλ τζούρα, μπόλικο ατμό και χτύπημα, εύκολο επισκευάσιμο κομμάτι, καλή γεύση στα 10 - 15W.


Αυτό που μου έχει κάνει ιδιαίτερη εντύπωση είναι ο σχεδιασμός του airflow του. Είναι πραγματικά αόρατο. Δεν βλέπεις γραμμές ή τρύπες πάνω στον ατμοποιητή. Και δεν παίζει καταλάθος να το μπουκώσεις με το δάχτυλο σου. Ο αέρας μπαίνει από την περιφερειακή σχισμή μετάξυ του τανκ και του κάτω δακτυλίου. Ένας δακτύλιος που περιστρέφεται όσο σφιχτά πρέπει για να κρατάει τη θέση του.


Ευχάριστο τόνο δίνουν τα παρεχόμενα χρωματιστά λαστιχάκια που μπορείς να βάλεις πάνω στο τανκ και να διακοσμίσεις τον ατμοποιητή.


Χωράει 4ml και έρχεται με 3 κεφαλές, οι 2 για έλεγχο θερμοκρασίας. Όχι όμως με clr κεφαλή. 


Για άλλα συμπεράσματα, θα ενημερώσω το θεμα τις επόμενες ημέρες...




























 






Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Ένα μικρό τιπ.


Τα παρεχόμενα διακοσμητικά λαστιχάκια έχουν τριγωνική διατομή, όπως και η σχισμή που τοποθετούνται πάνω στο τανκ. Οπότε να προσέχετε πως το βάζετε γιατί εάν το βάλετε λάθος, θα βγαίνει εύκολα...


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2015, 16:38 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 21:39 »
Συνεχίζοντας για τα λαστιχάκια, είναι λίγο σπαστικά τελικά. Δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω το μοντ στην τσέπη μου και βγάζοντας το να μην φεύγουν απ τη θέση τους.

 Αντίο λαστιχάκια, χάρηκα που σας γνώρισα...!

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2015, 22:30 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 13:10 »
Και... συνεχίζω να μονολογώ και να ενθουσιάζομαι  :))  :








Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 17:02 »
Πολύ όμορφα τα σετάκια, ειδικά το μαύρο.  :)

Και πολύ καλό το δέσιμο οπτικά του μοντ με τον ατμοποιητή.

Μου φαίνεται ότι το μαύρο χρώμα έρχεται με τα χίλια για να μας κατακτήσει...  ;)

Αποσυνδεδεμένος lion7

Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 17:48 »
καλησπέρα.ήθελα να ρωτήσω για το κομμάτι το επισκευασιμο που λες κάποιες επιπλέον πληροφορίες καθώς δεν ήξερα οτι έχει. επίσης αν έχεις παρατηρήσει τίποτα διαρροές από την εισαγωγή του αέρα .τον περιμένω και εγώ να έρθει μαζί με το μοντακι αλλά σε κόκκινο.

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 18:12 »
Το επισκευάσιμο κομμάτι του Tron όπως και του Ego one - Ego one mega, είναι η κεφαλή CLR.   

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 18:25 »
καλησπέρα.ήθελα να ρωτήσω για το κομμάτι το επισκευασιμο που λες κάποιες επιπλέον πληροφορίες καθώς δεν ήξερα οτι έχει. επίσης αν έχεις παρατηρήσει τίποτα διαρροές από την εισαγωγή του αέρα .τον περιμένω και εγώ να έρθει μαζί με το μοντακι αλλά σε κόκκινο.
Δες στο νήμα του ego one για τις CLR κεφαλές. Διαρροές, ούτε σταγόνα μέχρι τώρα. Όλα πάνε ρολόι...

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 19:14 »
Και γιατί να έχει διαρροές, αφού η φιλοσοφία του είναι ίδια με του ego one mega που δεν έχει καθόλου διαρροές.
Χρησιμοποιεί επίσης τις ίδιες κεφαλές. ;)
Όντως είναι πανέμορφος ατμοποιητής. :yes:

Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 22:08 »
Οντως πολυ ωραιο το σετακι!
Εγω το πηρα ετοιμο και απτη μανα του με εκδοση 2,0 σε μαυρο


Επειδη αναφερθηκε κατι για διαρροες,εγω τις εχω παρατηρησει δυο φορες οταν ρουφηξα καλη τζουρα χωρις να πατησω το κουμπι και μονο τοτε...
Ειναι λογικο αυτο?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 22:14 »
Λογικό... Αφού δεν ατμοποιήθηκε. Σα να ρούφηξες φραπέ είναι. :)

Αποσυνδεδεμένος mvil

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 22:22 »
Εάν ειναι οπως ο  ego one  πρέπει  να καλέσω πυροσβεστική λόγω πλημυρας

Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 22:23 »
Το καλο ειναι πως παρολο που ρουφηξα δεν μου ηρθε στο στομα αλλα το πεταξε απτο πλαι μετα απο λιγο...
Στην αρχη δεν καταλαβα το γιατι αλλα μετα το συνδιασα με το κουμπι!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 22:24 »
Δεν ξέρω για τις άλλες κεφαλές του ego one, πάντως τόσες μέρες με τις CLR ούτε σταγόνα διαρροή. Ίσως βοηθάει και ο σχεδιασμός του airflow.

Αποσυνδεδεμένος Nacajima

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 22:35 »
Φιλε μου πες μας από γεύση πως τα πάει.. θα βοηθήσει πολύ πιστεύω στην επιλογή τις αγοράς του.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 22:38 »
Μια χαρά από γεύση... Σε 2-3 καπνικά που δοκίμασα. Ίσως και να πλησιάζει σε επίπεδα kfl+.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8484 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60026 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238084 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16325 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12