vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 5 χρήστες
sotosz5, dkostas, thebull, Jorge, manoslykos

Twitter

Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 01, 2009, 01:06 »
ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΣΚΥΜΕΝΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ λυπαμε . :(

Είχαμε την ίδια ακριβώς ιδέα!
Και εγω κάτι τετοιο εγραψα στο blog μου, πως αυτοι οι "νομοι" για το "καλό μας" δεν είναι τίποτα παραπάνω από προσπάθειες να δουν το τι αντοχες έχουμε, και μεχρι πόσο μπορουν να μας χειραγωγήσουν ως μάζα!


Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 01, 2009, 01:15 »
Εγω παλι πιστευω πως δεν ειναι για να δουν τις αντοχες μας,αλλα για να εξυπηρετησουν συμφεροντα.
Μακαρι αυτο να ισχυε μονο στην περιπτωση του η.τ.,αλλα δυστυχως τα περισσοτερα πραγματα στη ζωη μας,ειναι αποτελεσμα χειραγωγησης με σκοπο την εξυπηρετηση συμφεροντων.Το πιο τρανταχτο παραδειγμα το φαγητο που καταναλωνουμε καθημερινα
Αλλα επειδη το φιλοσοφησα πολυ,να στειλω το μηνυμα μου στους βουλευτες:
ΑΠΕΛΑΣΗ ΡΕ ΑΠΕΛΑΣΗΗΗΗ
Μαθε ατμισμα αγορι μου!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 01, 2009, 01:19 »
Τεσπά....
Εν αναμονή λοιπόν, μεχρι να μάθουμε και στα σίγουρα το πόσο βλάκες μπορεί να είναι.....

Εγω πάντως, μεχρι η όποια απόφαση να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως δηλώνω πως ΘΑ ΑΤΜΙΖΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ, και όποιος γουστάρει ας ερθει να μου την πει!!! 

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 01, 2009, 01:22 »
εεεεεετσι
ατμιστης τυγχανω,κι οτι θελω κανω  ;D

Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 01, 2009, 01:46 »
Εγω πάντως, μεχρι η όποια απόφαση να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως δηλώνω πως ΘΑ ΑΤΜΙΖΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ, και όποιος γουστάρει ας ερθει να μου την πει!!!

Αν απαγορεύσουν τα e-cigs θα φτιάξω στριφτά σε μέγεθος καμινάδας με χαρτί από την εφημερίδα της κυβέρνησης και θα τα αφήνω να καίνε δίπλα στους εξαερισμούς του υπουργείου υγείας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 01, 2009, 01:52 από liquidx »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 01, 2009, 06:59 »
Παιδια μην μας διαφευγει το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ
ΤΟ Η.Τ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΪΟΝ ΚΑΠΝΟΥ
Ο ΝΟΜΟΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΚΑΠΝΟΥ
ΒΑΣΕΙ ΠΟΙΟΥ ΝΟΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ Η.Τ.??
  :angry_orange:  :angry_orange:
Να δουμε αν θα βγει καποιος απο την..... κυβερνηση να πει γιατι απαγορευεται το η.τ.
Μου φαινεται ο πρωθυπουργος μαζι με ολα τα αλλα μετρα, παει για αρνητικο ρεκορ διαφορας με την επομενη κυβερνηση :laugh1:
Δεν μπορεις ρε φιλε να επιβαλεις ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΟΜΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ κατι στο 50% των ελληνων, πως να το κανουμε :angry_orange: :angry_orange:
Αναδημοσιευω τη σχετικη παραγραφο αυτουσια απο το συγκεκριμενο νόμο της απαγορευσης:
"2. Κατά την έννοια του παρόντος νόμου:
α) προϊόντα καπνού είναι όσα παρασκευάζονται εξ
ολοκλήρου ή εν μέρει από φύλλα καπνού ως πρώτη ύλη
και προορίζονται για χρήση μέσω εισπνοής, μύζησης ή
μάσησης"

Λινκ για το νομο:
http://career.duth.gr/cms/files/fek_a262_291208_0.pdf
Εμπρος αντιπροσωποι! Μεταφερεται το ερωτημα μας στα αρμοδια οργανα, μια και εσεις ειστε οι αμεσα θιγομενοι ;)
Δν ασχολουμαι με την πολιτικη, μην με παρεξηγησετε, απλα λεω τη γνωμη μου :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 01, 2009, 08:06 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 01, 2009, 09:35 »
Παιδια μην μας διαφευγει το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ
ΤΟ Η.Τ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΪΟΝ ΚΑΠΝΟΥ
Ο ΝΟΜΟΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΚΑΠΝΟΥ
ΒΑΣΕΙ ΠΟΙΟΥ ΝΟΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ Η.Τ.??
  :angry_orange:  :angry_orange:
Να δουμε αν θα βγει καποιος απο την..... κυβερνηση να πει γιατι απαγορευεται το η.τ.
Μου φαινεται ο πρωθυπουργος μαζι με ολα τα αλλα μετρα, παει για αρνητικο ρεκορ διαφορας με την επομενη κυβερνηση :laugh1:
Δεν μπορεις ρε φιλε να επιβαλεις ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΟΜΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ κατι στο 50% των ελληνων, πως να το κανουμε :angry_orange: :angry_orange:
Αναδημοσιευω τη σχετικη παραγραφο αυτουσια απο το συγκεκριμενο νόμο της απαγορευσης:
"2. Κατά την έννοια του παρόντος νόμου:
α) προϊόντα καπνού είναι όσα παρασκευάζονται εξ
ολοκλήρου ή εν μέρει από φύλλα καπνού ως πρώτη ύλη
και προορίζονται για χρήση μέσω εισπνοής, μύζησης ή
μάσησης"

Λινκ για το νομο:
http://career.duth.gr/cms/files/fek_a262_291208_0.pdf
Εμπρος αντιπροσωποι! Μεταφερεται το ερωτημα μας στα αρμοδια οργανα, μια και εσεις ειστε οι αμεσα θιγομενοι ;)
Δν ασχολουμαι με την πολιτικη, μην με παρεξηγησετε, απλα λεω τη γνωμη μου :)
Σ Ω Σ Τ Ο Σ  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 01, 2009, 10:14 »
Εγώ πιστεύω πως μιας και είναι ανίκανοι και άτολμοι θα ακολουθήσουν την ξένη νομοθεσία, για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο.

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 01, 2009, 10:25 »
Η "λογική" τους είναι ότι σκανδαλίζεις αυτόν που θέλει να το κόψει, λογικές Μουλάδων, να βάλουμε και μπούργκα στις γυναίκες, να απαγορευτεί το ποτό από τα μπαρ γιατί κάποιοι έχουν πρόβλημα αλκοολισμού, να απαγορευτούν οι μπριζόλες στις χασαποταβέρνες γιατί κάποιοι θέλουν να γίνουν χορτοφάγοι και το "μπαλαμούτιασμα" δημοσίως γιατί έδωσα όρκο αγνότητας  :wall:

Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 01, 2009, 10:31 »
Θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι, στο σημερινό φύλλο της εφημερίδας "ΤΑ ΝΕΑ" και συγκεκριμένα στο ειδικό αφιέρωμα για την απαγόρευση του καπνίσματος, δημοσιεύονται δύο ολοσέλιδες διαφημιστικές καταχωρήσεις των εταιριών GAMUCCI", "NJOY" και "NOBACCO".
Είναι αυτονόητο ότι άν το ηλεκτρονικό τσιγάρο θεωρείτο "προϊόν καπνού" αυτές οι διαφημιστικές καταχωρήσεις δεν θα εγκρίνονταν απο το Νομικό Τμήμα της εφημερίδας και δεν θα δημοσιεύονταν.
Το ίδιο συμβαίνει και με τα άλλα έντυπα και ραδιοφωνικούς σταθμούς, όπου αυτή την εποχή τρέχει την διαφημιστική της καμπάνια η NOBACCO.

Με εκτίμηση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 01, 2009, 11:16 από NOBACCO »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 01, 2009, 10:44 »
Κατανοητό, αλλα εχει μεγαλη διαφορα από το να βγει καποιος και να πει "επιτρεπεται το η.τ. σε ολους τους χωρους", καθαρα και ξαστερα!
Τα νομικα τερτιπια ειναι πολλα, θα πρεπει να εχουμε μια γραπτη αποδειξη ωστε να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο απο καθε ηλιθιο κομπλεξικο κλπ ζωα ;)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 01, 2009, 11:25 »
Αντικαπνιστικός Νόμος: "Το κάπνισμα επιτρέπεται σε ψυχιατρικές κλινικές"

Κων. Καραμανλής (ο θείος): "Η Ελλάδα είναι ένα απέραντο φρενοκομείο"

 :laugh1: Συναγωνιστές, το παραθυράκι βρέθηκε!!!!!!!! Καπνίστε ελεύθερα!!!  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 01, 2009, 12:20 »
ΖΗΤΩ!!!!!!!! :sign_kalooo:΄Εγώ πάντα το έλεγα,στην Ελλάδα ζούμε και για να συνεχίζουμε να εδώ .........κάτι δεν πάει καλά.........

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 01, 2009, 12:35 »
Αντικαπνιστικός Νόμος: "Το κάπνισμα επιτρέπεται σε ψυχιατρικές κλινικές"

Κων. Καραμανλής (ο θείος): "Η Ελλάδα είναι ένα απέραντο φρενοκομείο"

 :laugh1: Συναγωνιστές, το παραθυράκι βρέθηκε!!!!!!!! Καπνίστε ελεύθερα!!!  :laugh1: :laugh1:

Άραγε επιτρέπεται στα ψυχιατρεία μόνο ή γενικά σε όλους τους ψυχικά ασθενής όπου και να'ναι; ;D
Να πάμε να μας δώσουνε διαπιστευτήρια ψυχικής ασθενείας και έτσι θα καπνίζουμε παντου! :))

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 01, 2009, 13:40 »
Αντικαπνιστικός Νόμος: "Το κάπνισμα επιτρέπεται σε ψυχιατρικές κλινικές"

Κων. Καραμανλής (ο θείος): "Η Ελλάδα είναι ένα απέραντο φρενοκομείο"

 :laugh1: Συναγωνιστές, το παραθυράκι βρέθηκε!!!!!!!! Καπνίστε ελεύθερα!!!  :laugh1: :laugh1:

 :laugh1: :laugh1:
Under, δεν παίζεσαι! Έχεις φοβερό χιούμορ και κάνεις τους πιο απίθανους συνδυασμούς.  :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8478 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180894 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60021 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238062 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10423 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12