vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tazz, dkostas, manoslykos, camber, Jorge

Twitter

Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 30, 2009, 22:51 »
Δεν βρίσκω λόγια να διαμαρτυρηθώ  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( :'( :'( :'( :'( :'( :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :angry_red: :angry_red: :angry_red: :angry_red: :angry_red: :angry_red_tooths: :angry_red_tooths: :angry_red_tooths: :angry_red_tooths: :angry_red_tooths: :angry_tickedoff: :angry_tickedoff: :angry_tickedoff: :angry_tickedoff: :angry_tickedoff:
πολιτικοί :fight_shot_thickgun: :fight_shot_thickgun: :fight_shot_thickgun:τεχνοκράτες :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: και τέλος όλοι εμείς :sign_voithiaaaa:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 30, 2009, 23:13 »
Αντί να μας πούν και μπράβο που προσπαθούμε να απαλλαγούμε από το τσιγάρο και είναι ευκαιρία για όλους όσους είναι εξαρτημένοι από αυτόν τον "καρκίνο" να έχουν μια δεύτερη ευκαιρία μιας και το ομολογούμε ότι μας είναι αδύνατο να το κόψουμε  αυτοί μας ρίχνουν στο "πύρ το εξώτερον".Τι νομίζουν ότι κάνουν???

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 30, 2009, 23:29 »
Αν λεω αν και ελπιζω ακομα ισχυουν τα παραπανω που εγραψα, να μας εξηγησουν το λογο της απαγορευσης. Το η.τ. δεν ειναι τσιγαρο, δεν περιεχει καπνο, δεν ειναι προϊον καπνου. Ακομα ακομα αν δεν περιεχει και νικοτινη ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ.
Ειναι σαν να μας απαγορευουν τη συσκευη gps ή τον φορτιστη του κινητου μας ή το blue tooth μας :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Μ'αρεσει που ψάχνετε λογική....

Πονάει χέρι, κόβει κεφάλι! Πάντα έτσι δεν γινονται όλα στο ελλαδιστάν; Γιατι το ΗΤ να ξεφύγει;
Εννοείται βέβαια πως από τους 300 καραγκιόζηδες της βουλής, άντε ζήτημα να ξέρουν το τι είναι το ΗΤ οι... 3; 5; Και πολλους λέω!!

Αλλά τι να λέμε.... εδώ οι άνθρωποι είναι τόσο ΓΕΛΟΙΟΙ που απαγορεύουν τα ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ που..... πιθανόν να μοιάζουν με τσιγάρο η προϊόντα καπνού....
Αν εγω δηλαδή εχω ενα... μπρελόκ με σχήμα πίπας είμαι παράνομος!!!!

Οπως πάντα η Ελλάδα πρωτοτυπεί στην ηλιθιότητα, όπως την εποχή που για να "προστατευτεί" ο πολίτης από τα "φρουτάκια" κυρίχθηκαν παράνομα τα..... Game Boy και το World of Warcraft, κάνοντάς μας ΠΕΡΙΓΕΛΟ στο εξωτερικό!!!

Με αυτη την κίνηση φυσικά καταδικάζουν τον καπνιστή στην συνέχιση του βίτσιου του (μιας και, απαγορευση μεν, αλλά τα τσιγάρα συνεχίζουν να πωλούνται Κ Α Ν Ο Ν Ι Κ Ο Τ Α Τ Α, μην μας βάλουν και χέρι οι καπνοβιομηχανίες), καταδικάζουν τα παιδιά στο παθητικό κάπνισμα (μιας και, απαγορευεται εδω, απαγορευεται εκει, απαγορευεται παραπέρα, ε, το σπίτι μου θα κάνω τεκε!) και καταδικάζουν και τις επιχειρήσεις που τωρα ξεκινησαν σε μαρασμό (με οτι αυτό συνεπάγεται για τους εργαζόμενους)...

 :respect: :respect: :respect: Μπράβο σας!!! Αξιοι οι παχυλοί μισθοί σας!  >:( >:( >:(

Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 30, 2009, 23:46 »
Ρε παιδιά πώς είναι δυνατόν να απαγορεψούν κάτι που δεν είναι προϊόν καπνού?
Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ σοβαρό επιχείρημα και καμιά λογική σε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 30, 2009, 23:47 »
Υπαρχει η αμαθεια και η ημιμαθεια ομως  >:(

Αποσυνδεδεμένος Xarmana

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 30, 2009, 23:51 »
θα ηθελα να ζω  ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ    ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :(

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 30, 2009, 23:53 »
Έχω ξενερώσει κι εγω πάρα πολύ.
Νιώθω, μέσα σε 6 μόνο ημέρες, άλλος άνθρωπος. Κάποια στιγμή θα αποστείλω τις σημειώσεις ενός νεοφώτιστου.
Η αναπνοή μου καλυτέρευσε,ο ύπνος μου αλλά και ο ...ξύπνιος μου! ξυπνάω πολύ πιο εύκολα
Και πρέπει να πω ότι δοκίμασα το e-cig για να δω αν μπορώ με αυτό να απαλαγώ από μερικά χαζά τσιγάρα στη δουλειά
που τα κάνω και σε κλειστούς χώρους, με τα οποία καταδίκαζα τους συνεργάτους μου σε παθητικό κάπνισμα και βαριές άσχημες μυρωδιές.
Πλέον τα studio στα οποία εργάζομαι μοσχοβολάνε!
Τελικά το τσιγάρο το έκοψα χωρίς να το θέλω καν ! δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου, λίγο ηλεκτρονικό έλεγα και μετά πολύ τσιγάρο.
Με γέμισε όμως πολυ, ίσως περισσότερο και τελικά το τσιγάρο κόπηκε ως δια μαγείας.
Δε μπορώ να το πιστέψω ότι έκοψα το τσιγάρο...έτσι απλά.
ΟΚ παίρνω Νικοτίνη, αλλά όλοι ξερουμε πως και τι και πόσο κλ.π. καλύτερα έιναι να την παίρνει ατμίζοντας.
Τι θα μπορούσαμε άραγε να κάνουμε ως διαμαρτυρία;
Κάποιοι παλιοί και γνώστες ή δεν ξέρω τι να μιλήσουν δεν ξέρω σε ποιες επιτροπές;
κάτι να κάνουμε, δεν ξέρω τι...

Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 30, 2009, 23:57 »
Συμφωνώ adreas και μάλλον πρέπει να αρχίσουμε να στέλνουμε σε δημοσιογράφους ( τους πλέον ημιμαθείς και απληροφόρητους) τα κείμενα του www.ecassoc.org.
Το http://www.ecassoc.org/resources/myths-and-facts/ νομίζω τα λέει όλα.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 01, 2009, 00:00 »
Τι θα μπορούσαμε άραγε να κάνουμε ως διαμαρτυρία;
Κάποιοι παλιοί και γνώστες ή δεν ξέρω τι να μιλήσουν δεν ξέρω σε ποιες επιτροπές;
κάτι να κάνουμε, δεν ξέρω τι...

Δυστυχώς τίποτα απολύτως....
Και να.... αυτοπυρποληθούμε στο Σύνταγμα που λέει ο λόγος, απο το ένα αυτι θα μπούν, απο το άλλο θα βγουν. Μη σου πω πως θα βγουν και απο πάνω και θα κοκορευονται πως.... δεν λύγισαν στις πιέσεις...

Μόνο οι αντιπρόσωποι μπορουν να πετύχουν κάτι, μιας και εχουν εννομο συμφέρον. Αλλά εδω ΔΥΣΤΥΧΩΣ και πάλι, θα πρεπει να μιλήσει η μόνη γλώσσα που καταλαβαίνουν: Το μετρητό.
"τι μου δίνεις κύριε για να σου επιτρέψω να πουλάς το προϊόν σου!"
Ετσι θα πουν, και κόβω το κεφάλι μου...

Αποσυνδεδεμένος Xarmana

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 01, 2009, 00:13 »
Και βεβαια θα επρεπε κατι να κανουμε, αλλα φοβαμαι πως ολα αυτα τα καθαρματα που σε λιγο θα αποφασιζουν και για το τι και πως θα σκεπτομαστε δεν ειναι διατεθειμενα να βγουν εστω και στο παραμικρο απο το αρωστημενο σχεδιο τους ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΣΚΥΜΕΝΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ λυπαμε . :(

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 01, 2009, 00:26 »
ελπίζω να μη συμβεί το χειρότερο των σεναρίων, να απαγορέψουν το ηλεκτρονικό τσιγάρο τελείως!
Τρέμω στη σκέψη της επιστροφής στον καπνο....

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 01, 2009, 00:28 »
Μαλιστα....
Γι'αυτο σημερα καποιοι στη δουλεια αρχισαν να μουρμουριζουν ξαφνικα  "και που ξερουμε εμεις τι εχει μεσα αυτο;"
Ενω ολα τα αλλα που βαζεις στο στομα σου ξερεις ακριβως τι ειναι βλαμμενη;
Και εσυ έτερε ηλιθιε τι με κοιτας μιλωντας ταυτοχρονα στο κινητο 8ης γενιας που εκτος απο καφε σου ψηνει και τον εγκεφαλο;

Και μεσα σε ολους τους ηλιθιους εγω ο πιο ηλιθιος θα πρεπει να τραβιεμαι στα καπνιστηρια και θελοντας και μη να κανω 5-6 παθητικα τσιγαρα την ημερα.

Αμα δεν σκασω μυτη με ναργιλε .......
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 01, 2009, 00:42 από Cyan »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 01, 2009, 00:30 »
ελπίζω να μη συμβεί το χειρότερο των σεναρίων, να απαγορέψουν το ηλεκτρονικό τσιγάρο τελείως!
Τρέμω στη σκέψη της επιστροφής στον καπνο....

Αυτό δε γίνεται γιατί είναι τελείως γελοίο.
Να απαγορεύσουν το ηλεκτρονικό και να πωλούνται ελεύθερα τα κανονικά;
 :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 01, 2009, 00:40 »
Αυτό δε γίνεται γιατί είναι τελείως γελοίο.
Να απαγορεύσουν το ηλεκτρονικό και να πωλούνται ελεύθερα τα κανονικά;
 :idiot1: :idiot1:

Δεν το πιστεύω κι εγώ, απλά το φαβάμαι.
Μπορεί να πουν κάτι σχετικά με την τοξικότητα της νικοτίνης
- -η αλήθεια είναι πως αν βάλεις τσιγάρα σε ζεστό νερό για κάποιες ώρες, το υγρό αυτό γίνεται θαυμάσιος δολοφόνος για παρίσακτους οργανισμούς και έντομα που την πέφτουνε στους κάκτους - -
Πιθανόν αν ψάξουν να βρούνε κάτι ασήγμαντο, αλλά η πολιτική έχει αποκτήσει μια μορφή δικτατορίας
και πλέον εύκολα αποφασίζουν και διατάσουν.
Τρρρρρέμω στην ιδέα!
Φυσικά και δεν το πιστεύω βέβαια,. απλά δικαιολογώ την ατάκα που πέταξα στο τραπέζι. :)) ;D :D :) ;)

Απ: Θα απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 01, 2009, 00:49 »
Δηλαδή θα  σου δίνουν πρόστιμο για κάπνισμα ενώ με το ηλεκτρονικό ΔΕΝ καπνίζεις?
ΠΟΣΟ μ@##κες είναι ρε παιδιά?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180540 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33942 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237362 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12