vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

UD (Youde) Zephyrus v2

Αποσυνδεδεμένος kompsognathous

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UD (Youde) Zephyrus v2
« Απάντηση #165 στις: Ιουνίου 25, 2016, 08:04 »
Θα τον βάλω σήμερα παραγγελία μαζί με άλλα καλούδια από FT. Οπότε τα λέμε με review μετά το Πάσχα που θα μου έρθει και θα έχω προλάβει να τον δοκιμάσω. :popcorn:

θα βαλεις review τι θα γινει; καλοκαιριασαμε ;D

λοιπον επειδη αυριο τον παραλαμβανω απο το ταχυδρομιο και μου τρεχουν τα σαλια διοτι ειναι ο πρωτος μου επισκευασιμος να ρωτησω τα εξης. ( θα εχω συρματα ss316L Α1 28AWG KAI kanthal A132 AWG)
σε τί στησιμο θα βρω την καλυτερη γευση;

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2016, 15:19 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος giotopoulos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UD (Youde) Zephyrus v2
« Απάντηση #166 στις: Ιουνίου 27, 2016, 14:58 »
Εγώ τη καλύτερη γεύση τη βρήκα με αυτό το στήσιμο:
 SS316L 28ga  διπλη αντίσταση σε 2αρι πυρήνα 10 σπείρες και το παίζω σε έλεγχο θερμοκρασίας..

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UD (Youde) Zephyrus v2
« Απάντηση #167 στις: Ιουνίου 27, 2016, 16:29 »
Δοκίμασε κάποια στιγμή να τον δοκιμάσεις και με κεραμικές κεφαλές αυτές: https://www.fasttech.com/products/0/10014947/3987102-authentic-ud-replacement-rocc-coil-head-for
Μιλάμε για γευσάρα.

Αποσυνδεδεμένος kompsognathous

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UD (Youde) Zephyrus v2
« Απάντηση #168 στις: Ιουνίου 27, 2016, 17:53 »
Θα τις παρω καποια στιγμη ναι, εχουν μπει στην wishlist.
Εστεισα ενα διπλο κανθαλ 1,2 ωμ αλλα ειχα ψιλοδιαρροες και μηδεν ντουμανι και γευση, τα παρατησα γιατι δεν ειχα χρονο. 

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UD (Youde) Zephyrus v2
« Απάντηση #169 στις: Ιουνίου 27, 2016, 19:16 »
Οι διαρροές οφείλονται στο βαμβάκι. Θέλει λίγο προσοχή στο στήσιμο και θα σε ανταμείψει. Διάβασε καλά το νήμα και δες και τα βίντεο και θα είσαι οκ.

Αποσυνδεδεμένος kompsognathous

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UD (Youde) Zephyrus v2
« Απάντηση #170 στις: Ιουνίου 28, 2016, 00:21 »
Λοιπον το μηχανημα πεταει.
Τωρα να ρωτησω, στην εφαρμογη vapetool με το στησιμο που εκανα, 
Εχει τερμα κατω μια γραμμη απο κιτρινο αριστερα παει στο κοκκινο δεξια και δειχνει το ευρος των watt που μπορω να παιξω;;;

Κανθαλ 32ga 
7 σπειρες 
2χιλιοστα πυρηνας
Διπλη αντισταση
1,3 ωμ περιπου
Σε αυτηνντην κιτρινοκοκκινη γραμμη παιζω;;;;

Αποσυνδεδεμένος lakis3

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • The Only One ALIVE !!!
Απ: UD (Youde) Zephyrus v2
« Απάντηση #171 στις: Ιουνίου 28, 2016, 09:12 »
Σωστά. Εκεί περίπου είναι το εύρος της αντίστασης.

Αποσυνδεδεμένος barba_bill

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UD (Youde) Zephyrus v2
« Απάντηση #172 στις: Ιουνίου 28, 2016, 09:52 »
Λοιπον το μηχανημα πεταει.
Τωρα να ρωτησω, στην εφαρμογη vapetool με το στησιμο που εκανα,
Εχει τερμα κατω μια γραμμη απο κιτρινο αριστερα παει στο κοκκινο δεξια και δειχνει το ευρος των watt που μπορω να παιξω;;;

Κανθαλ 32ga
7 σπειρες
2χιλιοστα πυρηνας
Διπλη αντισταση
1,3 ωμ περιπου
Σε αυτηνντην κιτρινοκοκκινη γραμμη παιζω;;;;

Η ερώτηση σου έχει απαντηθεί κ στο νήμα των αντιστάσεων....

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: UD (Youde) Zephyrus v2
« Απάντηση #173 στις: Ιουνίου 28, 2016, 22:42 »
Οκ. Απ'ότι φαίνεται είμαι ο μόνος ΜΗ ικανοποιημενος κάτοχος του συγκεκριμένου ατμο. Μόνο αρνητική η εμπειρία μου ως τώρα.Λοιπόν ξεκινάω. Ειναι ο 1ος (και μόνος) RTA που έχω. Έχω ξαναστησει μόνο τον derringer clone που εχω και κατα τα αλλα χρησιμοποιώ τους Cubis μου. Ανοιγω το κουτι και ξεκιναω να τον λυνω και να τον δενω αδειο 2-3 φορες, αφου διαβρεξω τα τσιμουχακια (o-rings ελληνιστι). ΤΡΕΛΟ ζορι στο πρωτο λυσιμο καθως και σε καθε δεσιμο μεχρι να 'κατσουν' τα χρωματιστα τσιμουχακια. Ακομα τα σπειρωματα του 'καπακιού' της επισκευασιμης κεφαλης πιανουν σωστα σε αναλογια περιπου 1:4. Αρκουντως εκνευριστικο. 1η αποπειρα στησιματος μετα απο to αρχικο ξενερωμα. Σκασιματα, 'μπουκωμενο' ατμισμα, ψιλοδιαρροες απο το δαχτυλιδι ρυθμισης του αερα...χαλια. Οκ λεω, νεος στο στησιμο εισαι, καποια μακακια εχεις κανει. Οντως ειχα βαλει πολυ βαμβακι και το ειχα βαλει μεχρι κατω στα αυλακια εισαγωγης του υγρου μιμουμενος την ταπα για την μονη αντισταση. Μετα απο θεαση σχετικων video στο youtube, ξαναστηνω με την σωστη (?!?!?!?!?!?!?!?) ποσοτητα βαμβακιου και μεχρι το υψος που επρεπε. Κλεινω, σφιγγω και γεμιζω απο επανω. ΚΑΙ ΙΔΟΥ. Μπρος στα εκπληκτα ματια μου αδειαζει ΟΛΟ το tank απο την ρυθμιση εισαγωγης αερα. Μετα απο τα σχετικα μπινελικια συμφιλιωνομαι με την ιδεα οτι ειμαι αχρηστος στο στησιμο και θα εξασκηθω ξανα αργοτερα. Κατσε λεω να βαλω τουλαχιστον την ετοιμη αντισταση (0,3Ω) που εχει το κουτακι να δω και εγω τη γευσαρα του. Τραβαω μερικες τζουρες και ενταξει δεν ειμαι και κανας γευσιγνωστης περιοπης αλλα δεν ειδα και καμμια φοβερη διαφορα απο τον ταπεινο Cubακο μου. Δεν βαριεσαι λεω και τον αφηνω για κανα μισαωρο. Μολις τον ξαναπιανω....το μοντακι μου εχει κανει ντουζακι με υγρο αναπληρωσης. :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:Μπινελικια part2. Τελικα εμενα μου 'δακρυζει' αλλες φορες περισσοτερο και αλλες λιγοτερο απο το δαχτυλιδι ρυθμισης εισαγωγης του αερα.Μπορει κανεις να βοηθησει ρε παιδες ή να αρχισω να κλαιω τα λεφτα μου;
ΥΓ. Ναι, σε ολα τα γεμισματα ειχα κλειστη την εισαγωγη του αερα (οσο πιο κλειστη γινεται δηλαδη)

Αποσυνδεδεμένος kompsognathous

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UD (Youde) Zephyrus v2
« Απάντηση #174 στις: Ιουνίου 28, 2016, 23:27 »
Το βαμβακι τελικα ειναι το κλειδι, οπως ειδες και στο βιντεο πιο πισω.  Παει μεχρι τις σπειρες του βιδωματος.  Το βρεχεις το φωλιαζεις και μετα βιδωνεις απο πανω το καλυμα.
Προσεξε το ντεκ οταν το βιδωνεις στην βαση του, κοιτα να το σφιξεις, αν παρατηρησεις ο πολος εχει τζογο. 
Βιδωνεις τα υπολοιπα και ειναι κομπλε.


Εγω τον παρελαβα εχθες. Ειναι η πρωτη φορα που στηνω ατμο. Μεχρι τωρα ειχα μελο 3 μινι. 
Ναι, στην αρχη δεν μπορουσα να τον ανοιξω, ηταν εκνευριστκα σφιχτα ολα, ιδρωνα
Ναι , το τζαμι δεν εμπαινε στα τσιμουχακια, εβριζα
Ναι, δεν μπορουσα να γυρισω το πανω δαχτυλιδι για να γεμισω.
Ναι στο πρωτο στησιμο πασαλειφτηκα, άμεσως τον ανοιξα κουρεψα το βαμβακι μεχρι τις σπειρες του πασου το βολεψα και 
Ναι δεν εχανε σταγωνα, απο εκει και περα πηραν φωτια τα βατ και σκοτεινιασαν τα φωτα στο σπιτι.

Τωρα μολις εφτιαξα μια μονη με ss και στις πρωτες 10 τζουρες σταματησε να λειτουργει.

Ενταξει ολα καλα μην μασας

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: UD (Youde) Zephyrus v2
« Απάντηση #175 στις: Ιουνίου 28, 2016, 23:36 »
Ενταξει φιλε μου ,καταλαβαινω τα περι επισκευασιμης (αν και στη δευτερη αποπειρα το εκανα οπως περιγραφεις) αλλα διαρροες με την ετοιμη κεφαλη;;;; ΓΙΑΤΙ :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος kompsognathous

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UD (Youde) Zephyrus v2
« Απάντηση #176 στις: Ιουνίου 28, 2016, 23:39 »
Εχει τζογο ο πολος, βιδωσε το ντεκ πρωτα στην βαση του και μετα ολο το συστημα στο μοντακι. 
Δες μην εχασες και το λευκο λαστιχακι που εχει το ντεκ 

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UD (Youde) Zephyrus v2
« Απάντηση #177 στις: Ιουνίου 28, 2016, 23:57 »
Οι Εργοστασιακές κεφαλές που είναι στην συσκευασία μάλλον είναι προβληματικές, ρίξε μια ματιά στην απάντηση #148 και θα σου λυθούν οι απορίες γιατί και εγώ έπαθα το ίδιο περίπου. Ο ατμοποιητής όμως είναι κορυφή στο επισκευάσιμο κομμάτι και θα αποδώσει τα μέγιστα με διπλή αντίσταση, απλώς πιστεύω ότι χρειάζεται υπομονή να βρεις το σωστό στήσιμο. Είναι από τους ατμοποιητές που δεν συγχωρούν λάθη. Υπομονή λοιπόν και δοκίμασε ξανά και ξανά μέχρι να βρεις την χρυσή τομή. Στην αρχή χρησιμοποίησε σκέτη βάση για να μην πηγαίνει χαμένο το υγρό.
Ανέβασε και καμία φωτό να βοηθήσουμε καλύτερα. Επίσης κάνε και ένα καλό έλεγχο(με μεγ. φακό) μήπως κάποιο ορινγκ λείπει ή και έχει φθορά.
Καλή επιτυχία

Αποσυνδεδεμένος kompsognathous

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UD (Youde) Zephyrus v2
« Απάντηση #178 στις: Ιουνίου 28, 2016, 23:57 »
Αυτο καταλαβα εγω την δευτερη φορα, αν βιδωσεις πρωτα την βαση πανω στο μοντακι σηκωνεται ο οολο εσωτερικα εκει στον χωρο εισοδου του αερα, βιδωνοντας μετα το ντεκ μενει ενα ελαχιστο κενο (οσο ο τζογος του πολου)  με αποτελεσμα να πεφτει υγρο εκει και να στο ξερναει απο τις εισαγωγες αερα. 

Εμενα που μου πεταει την μια βιδα; για αυτο δεν διαβαζε πριν λιγο.
Τι να πω; ποσο να την σφιξω, σπαει το συρμα ελεος ;D

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: UD (Youde) Zephyrus v2
« Απάντηση #179 στις: Ιουνίου 29, 2016, 01:29 »
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια. Παντως πρωτα δενω ολο τον ατμοποιητη και μετα τον βιδωνω στο μοντακι. Θα δω αυριο για το ορινκακι και θα σας πω. Και παλι ευχαριστω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278626 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos