vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, dkostas, Jorge, bloodlessz

Twitter

Alpha by Atmomixani

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 16:02 »
Τι να λέει αν είναι έλληνας ο κατασκευαστής ή ξένος.
 Αυτό που ζητάμε είναι συγκεκριμένο.
 Να τιμάς τα λεφτά μας.
 
 Και εγώ θα κάνω την ερώτηση στους έχοντες και θα παρακαλούσα για μια ειλικρινή απάντηση.
 
 Το συνολάκι αξίζει τα 125?
 
 Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 16:37 »
κάτοχος και εγω απο την τριτη.
ΝΟ 084.
τα λεφτα τα αξίζει.
το μεγαλο του ελαττωμα στον δικο μου αν σφιξω τερμα τα βιδακια των πολων τοτε κοβει σαν βουτηρο το συρμα τής αντηστασης και στο TC ξερουμε ποσο σημαντικο ειναι το σφυξημο.
για το δαχτυλίδι του αερα ειναι ετσι φτιαγμένο για να σφυγγει οστε να αποφευγονται τα καταλαθος ξερυθμισματα.
ακομα θα ηθελα το SS TANK να ειχε τον λυκο χαραγμενο πάνω του και αυτο γιατι απο την στιγμη που θα το βαλεις δεν φαίνεται πια ο λυκος της καμπανας.
σαν γενικη εικονα ειναι προοιον atmomixani. :) :)
 :) :) :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2015, 17:44 από χολερας »

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 17:08 »
Φίλε Χολέρας, η μηχανική που διέπει αυτό τον τύπο σφιξίματος δεν είναι ελλάτωμα αλλά πρωτέρημα.


Περι του TC, το λάθος που καμμιά φορά γίνεται, είναι οτι δεν σφίγγουν επαρκώς στον "παραδοσιακό" τύπο βιδών, το ίδιο που ισχύει και σε VW παρ'ότι βγαίνει πρόβλημα δυσκολότερα, βίδες που πολλές φορές είναι πολύ στενής διαμέτρου, οπότε με ελλειπές σφίξιμο το σύρμα ξεπερνάει, είτε δεν κάνει καλή επαφή. Περί αυτής της περίπτωσης προτείνεται να σφίγγουν "καλά", εννοωντας το να σφίγγουν επαρκώς. Το πολύ δεν είναι θεμιτό σε καμμία περίπτωση. Στο συγκεκριμένο τύπο σφιξίματος τώρα, η επαφή είναι πέραν του δέοντος εύκολο να επιτευχθεί και γι'αυτό και όταν το παρακάνουμε κόβουμε το σύρμα … λέω εγώ τώρα, παρ'ότι όχι κάτοχος του Alpha ..  :laugh1:


Edit: Α, καλοάτμιστο το αργαλείο !!!!  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2015, 17:16 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 17:27 »
τεσπα του το συγχωρω γιατι γιατι ειναι καλος. ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 18:45 »
Φίλε Χολέρας, η μηχανική που διέπει αυτό τον τύπο σφιξίματος δεν είναι ελλάτωμα αλλά πρωτέρημα.


Περι του TC, το λάθος που καμμιά φορά γίνεται, είναι οτι δεν σφίγγουν επαρκώς στον "παραδοσιακό" τύπο βιδών, το ίδιο που ισχύει και σε VW παρ'ότι βγαίνει πρόβλημα δυσκολότερα, βίδες που πολλές φορές είναι πολύ στενής διαμέτρου, οπότε με ελλειπές σφίξιμο το σύρμα ξεπερνάει, είτε δεν κάνει καλή επαφή. Περί αυτής της περίπτωσης προτείνεται να σφίγγουν "καλά", εννοωντας το να σφίγγουν επαρκώς. Το πολύ δεν είναι θεμιτό σε καμμία περίπτωση. Στο συγκεκριμένο τύπο σφιξίματος τώρα, η επαφή είναι πέραν του δέοντος εύκολο να επιτευχθεί και γι'αυτό και όταν το παρακάνουμε κόβουμε το σύρμα … λέω εγώ τώρα, παρ'ότι όχι κάτοχος του Alpha ..  :laugh1:


Edit: Α, καλοάτμιστο το αργαλείο !!!!  :yes:
Συμφωνώ κι εγώ απόλυτα!!!!!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τι να λέει αν είναι έλληνας ο κατασκευαστής ή ξένος.
 Αυτό που ζητάμε είναι συγκεκριμένο.
 Να τιμάς τα λεφτά μας.
 
 Και εγώ θα κάνω την ερώτηση στους έχοντες και θα παρακαλούσα για μια ειλικρινή απάντηση.
 
 Το συνολάκι αξίζει τα 125?
 
 Ευχαριστώ
Φυσικά και τα αξίζει τα λεφτά του!
Και δεν είμαι από τους έχοντες.
Είμαι από τους τυχερούς που έχουν ΑΚΟΜΑ δουλειά!
Αλλά ούτε τα χρήματα είναι πολλά, ούτε περισσεύουν.
Το σκατό μου παξιμάδι έκανα που λένε με οικονομία απ το καθημερινό χαρτζιλίκι και για αρκετό καιρό μάζεμα ώστε να τον αποκτήσω.
Οπότε δεν μας παίρνει για "μ@#&κίες"!!!!
Πριν τον πάρω και άλλες γνώμες πήρα κάποιων που τον είχαν πριν από μένα και τον δοκίμασα από κοντά προς τιμήν των παιδιών της ατμομηχανής πριν αγοράσω.
Οπότε ήξερα τι έπαιρνα.
Αυτό όμως δεν με εμποδίζει τώρα που τον έχω από κοντά και τον έχω περιεργαστεί και δουλέψει περισσότερο, να πω όσα θεωρώ ό,τι χρήζουν βελτίωσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2015, 18:55 από commander »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 19:08 »
Κάποιες διευκρινήσεις από τον κατασκευαστή: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,27264.msg905240.html#msg905240

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 19:27 »
ακομα θα ηθελα το SS TANK να ειχε τον λυκο χαραγμενο πάνω του και αυτο γιατι απο την στιγμη που θα το βαλεις δεν φαίνεται πια ο λυκος της καμπανας.
σαν γενικη εικονα ειναι προοιον atmomixani. :) :)
 :) :) :) :)
Συμφωνώ απόλυτα για όσους θα ήθελαν το SS tank.
Προσωπικά προτιμώ το γυάλινο για δύο λόγους.
Πρώτον το θεωρώ πιό υγιεινό και δεύτερον θέλω να βλέπω την ποσότητα του υγρού μου.Γιατί όταν κάνεις Ni 200 με έλεγχο θερμοκρασίας τότε όταν τελειώσει το υγρό σου, γράφει no liquid και κόβει την παροχή ρεύματος.
Όταν όμως κάνεις VW και δεν το πάρεις χαμπάρι σου καίει αντιστάσεις και βαμβάκια!
Οπότε καλύτερα να βλέπεις τα υγρά σου!!!   

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 19:54 »
Νομίζω ότι οι διευκρινήσεις του κατασκευαστή είναι αρκετά κατατοπιστικές και ικανοποιητικές θα έλεγα. Και άμεσες να προσθέσω.

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 08:40 »
Γεια χαρά αφορμή του να γράψω ήταν η ευκολία γεμισματος υγρού σε tank και ο λόγος για τον άλφα της ατμομηχανής
Δεν θα σταθώ ούτε στον ατμοποιητη ούτε στην χρήση του αλλά πιστεύω ότι η αναπλήρωση υγρού είναι ότι πιο εύκολο μακράν από όλους τους υπόλοιπους πολύ έξυπνο σύστημα με την καμπάνα να κλείνει μόλις ξεβιδωνουμε το επάνω μέρος του tank. Και το γέμισμα να γίνετε με ότι μπουκάλι έχουμε
Μπράβο στον Μιχάλη για αυτό το έξυπνο tips τώρα για τα υπόλοιπα δεν θα μιλήσω περί ατμό γιατί είναι θέμα προσωπικό στον καθένα τι του αρέσει.
Στο γέμισμα όμως πιστεύω ότι είναι ότι πιο καλό υπάρχει μέχρι σήμερα .αυτά από μένα τα λέμε  :bye:

Συγχώνευση και διαγραφή 2 μηνυμάτων.
Παρακαλούμε: Πριν ανοίξετε νέο θέμα, ρίξτε μια ματιά στα περιεχόμενα ή χρησιμοποιήστε την αναζήτηση μήπως υπάρχει ήδη. Επιπλέον, προσέξτε που το ανοίγετε!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2015, 11:28 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 12:55 »
Επιστρέφω, όπως είχα υποσχεθεί, για να παραθέσω τις εντυπώσεις μου μετά από επίσκεψη στον χώρο της atmomixani.
Η ατμόσφαιρα φιλική, παρεϊστικη θα έλεγα, απ' όλα τα παιδιά χωρίς καβαλημένα καλάμια ή βλέμμα επιστήμονα!!!!!
Με μεγάλη ευχαρίστηση και απλό τρόπο λύθηκαν όλες οι απορίες που είχα, από τον Μιχάλη, που ξέρει και τι κάνει και τι λέει με ακρίβεια χιλιοστού!!!!!
Αυτό σε κάνει να νιώθεις σημαντικός και ασφαλής.
Το θέμα είναι πως θέλουν να σου δώσουν κάτι ποιοτικό για να μείνεις ευχαριστημένος και να νιώθεις πως ο,τι κι αν προκύψει θα έχεις τεχνική υποστήριξη και ανταλλακτικά.
Κάτι που ίσως δεν το ξέρουν  πολλοί είναι πως υπάρχει εγγύηση 2 ετών για το προϊόν σε ο,τι δεν αφορά άστοχη χρήση του ατμιστή!!!
Συνοψίζοντας λοιπόν, το θέμα της ρύθμισης του δαχτυλιδιού αέρα λύθηκε απλά με ρύθμιση του πόλου.
Το θέμα της διαρροής της σταγόνας μετά το γέμισμα οφειλόταν σε δικό μου λάθος στο στήσιμο του βαμβακιού, λύθηκε και αυτό.
Σε ο,τι αφορά το θέμα του alen, μου εξήγησαν πως δεν έγινε σκόπιμα για αποφυγή κόστους αλλά λόγω ευκολίας εύρεσης του συγκεκριμένου κλειδιού δεν αξιολόγησαν πως είναι απαραίτητο.
Θα συμπεριληφθεί όμως στο μέλλον.
Σε γενικές γραμμές λοιπόν για να μην πολυλογώ, μιλάμε για ένα ποιοτικό προϊόν, μελετημένο για ευρύ φάσμα αντιστάσεων, θερμοκρασιών, ρευμάτων,τζούρων, υγρών και μοντακίων.
Σιγουριά του κατασκευαστή για την ποιότητά του παρέχοντας διετή εγγύηση.
After market φιλική εξυπηρέτηση και υποστήριξη με επεξηγήσεις και ανταλλακτικά.
Έφυγα ευχαριστημένος και σίγουρος πως αγόρασα κάτι που άξιζε τα χρήματα που έδωσα.
Και το σημαντικότερο είναι πως μπορώ να λάβω όποια βοήθεια και λύση σε μελλοντικό πιθανό πρόβλημα απ' τους ίδιους τους κατασκευαστές!!!
Ο καθένας κρίνει ανάλογα με αυτά που ζητάει.
Εγώ καλύφθηκα πλήρως!!!!

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 19:00 »
Πέρασα και εγώ από το Μιχάλη σήμερα (άλλο που δεν ήθελα και είχα καιρό να τον δω το μπαγάσα) ;D

Αφού τα είπαμε , μου έλυσε και κάποιες απορίες που είχα σχετικά με κάτι ψιλο-διαρροες (έφταιγε το στήσιμό μου τελικά - λίγο μπαμπακι) πήρα τα δωράκια μου και έφυγα :yes:

Μιχάλη ευχαριστώ :respect_hat:



Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 20:22 »
οσοι θελετε για να μην βιδώνετε τον πολο για να σηκωθεί ο ατμο μπορείτε να βάλετε ενα o-ring στον πόλο κάνει ακριβώς την ιδια δουλειά και δεν πιέζει και την φωλιά του mod. ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 08:17 »
Γεια χαρα
Ερώτηση στον άλφα κάποιες φορές μου φέρνει καμμενο σε κάποιες τζούρες και κάποιες δουλεύει καλά τι φταίει.
Ευχαριστώ  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 09:59 »
Πιθανον η τροφοδοσια ξαναδες την αντισταση σου δεν χανεις και τιποτα  :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Alpha by Atmomixani
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 12:40 »
Λοιπόν παιδιά, έχω πάθει πλάκα!!!!
Μετά από την επίσκεψη στην atmomixani και τις συμβουλές του Μιχάλη για σωστό στήσιμο, λες και έχω άλλον ατμοποιητή!!!!
Ο ατμοποιητής παιδιά στρώνει!!!!!
Μου το λέγανε και δεν το πίστευα!!!
Σαν κάτι παλιά αμάξια με καρμπυρατέρ και πλατίνες!!!!!!
Όσο περνάει ο καιρός, γέμισμα το γέμισμα, άτμισμα το άτμισμα, τζούρα την τζούρα, γίνεται και καλύτερος!!!!
Άσε που δεν χάνω σταγόνα πιά.
Σε κάθε ρούφηγμα που κάνω γελάω σαν κάτι χαζοχαρούμενα που μιλάνε και γελάνε μόνα τους!!!!!
Χα χα χα!!!!!
Τα είδα όλα!!!!!
Καλή συνέχεια σε όλους!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180323 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237220 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 550 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136091 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35311 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10101 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12