vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

496 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

bellus RTA

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 20:46 »
shadowjump, στο πρώτο tank δεν είχα καθόλου. Προς το τέλος του δεύτερου εμφανίστηκαν. Εντάξει, μην φανταστείς τραγικές καταστάσεις, αλλά απαιτεί εξωτερικό σκουπισματάκι με ένα υγρό πανάκι κατά προτίμηση. Παρεμπιπτόντως, ήταν το πρώτο μου στήσιμο με ss και δηλώνω πολύ ευχαριστημένος ακόμα και με την ευκολία χρήσης του συγκεκριμένου σύρματος. 

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 20:54 »
Με το ss σύρμα κάνεις ανοιχτές σπείρες?  Έχει καλύτερη γεύση από kanthal?

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 20:58 »
Ναι, ανοιχτές σπείρες και χωρίς καθόλου dry burn ή ζέσταμα (στο kanthal πάντα έκανα και κάνω). Τώρα για γευστική σύγκριση με kanthal, είναι ακόμη λίγο νωρίς να σου πω. Θα τον στήσω όμως και με kanthal που θα πάει...

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 22:29 »
τον αγορασα σημερα ,δυστηχως το πανω καπακι που γεμιζει,δε ξεβιδωνει :angry_orange:
Δεν σου δινει και "χερι",για να μπορεσεις να ξεβιδωσεις το πανω καπακι με τις τρυπες
Ακομα και αν ξεβιδωσει καποια στιγμη,πρεπει να προσεχεις που το πιανεις,για να μη ξεβιδωθει ολο το τανκ
Δεν τον επλυνα καθολου,μου φανηκε καθαρος,εκτος απο ενα σημειο στο προσωπο του πανω καπακιου,οπου ειχε υπολειματα υγρων κοπης,...με ενα βρεγμενο χαρτι εφυγε αμεσως
Περασμα της αντιστασης(0,9ωμ) και του βαμβακιου που ειχε στο πακετο,και αναγκαστικο-προς το παρων γεμισμα απο κατω!
Για γευση δε μπορω να βγαλω συμπερασμα ακομη
Δεν μου εβγαλε καμενο,σε απανωτες τζουρες,ουτε υγρο στο στομα
Απο διαροες,υγρασια στη τρυπα αερα,τουλαχιστον σε ορθια θεση που τον εχω μεχρι στιγμης στο κλουπορ
δεν εχει
Το χτυπημα του,το βρισκω υποτονικο(μονο coil),με αερα σε θεση mtl ας πουμε!




Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 23:06 »
Απο οτι ειδα στα reviews ολοι το λενε αυτο ikare. Απλως θελει καλο σφηξιμο η καμιναδα & απ την αλλη ελαχιστο του καπακιου του γεμισματος... ενα τοσο απλο πραγματακι η UD το εκανε ψιλοταλαιπωρια για τους ατμιστες  :)

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 23:22 »
Τύλιξε το γυαλί μαζί με το μικρό μεταλλικό δακτυλίδι μερικές στροφές  σφικτά με μονωτική ταινία και πιάσε το καπάκι με ένα λευκό γάντι μιας χρήσης.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 23:39 »
Τα λευκά γάντια μιας χρήσης είναι απίστευτα πραγματικά..!!

Αποσυνδεδεμένος LeonGR

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 00:41 »
Για καλη μου τυχη σε μια προσφατη παραγγελια μου βαλαν μεσα σαν δωρο ενα απο αυτα τα προστατευτικα δαχτυλιδια σιλικονης.
Δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο βοηθαει στο σφιξε λασκαρε.

Ontopic τωρα.... λετε παραπανω οτι για αερατες ειναι καλος και οτι εχει μεγαλο ευρος ρυθμισης κλπ αλλα δε φτανει τον καυφουν σε τσιγαρισιες.
Εχω τον καυφουν 4 σε ενα σημειο αρκετα αερατο σε σχεση με τον λαιτ αλλα και καπως σφιχτο για πνευμονικες, λετε θα με ικανοποιησει ο bellus? Και σε γευση σε σχεση με τον 4σαρη τι λεει για καποιον που τους εχει και τους δυο?
Ευχαριστω προκαταβολικα!

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου


Αποσυνδεδεμένος kapogias31

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 00:59 »
λεον αυτή η ερώτηση μου άρεσε που έκανες γεια τούς δυο αυτούς!και εγώ περιμένω να δω απαντήσεις αν και δεν συμπαθώ τον kayfun καθόλου!

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 08:24 »

Εχω τον καυφουν 4 σε ενα σημειο αρκετα αερατο σε σχεση με τον λαιτ αλλα και καπως σφιχτο για πνευμονικες, λετε θα με ικανοποιησει ο bellus? Και σε γευση σε σχεση με τον 4σαρη τι λεει για καποιον που τους εχει και τους δυο?
Ευχαριστω προκαταβολικα!
Επειδή και εγώ τους έχω και τους δύο, βέβαια τον V4 σε κλώνο, θα προσπαθήσω να σου απαντήσω με... ποδοσφαιρικούς όρους  ;)
Ντουμάνι / ευκολία στις πνευμονικές: Bellus - kayfun v4: 2-0
Γεύση: Bellus - kayfun v4: 0-4
Παιδιά, το είπα και πιο πριν. Γευστικά είναι σε επίπεδα λίγο παραπάνω από subtank...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2015, 08:30 από megst »

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 13:56 »
Sorry κιολας αλλα διορθωστε με αν το εχω καταλαβει λαθος... μιλατε για πνευμονικες & υποθετω σε πολλα w & με coils της ταξης 0.3/1.0 ohm. Ρε αδερφια περιμενετε να παρετε & την αναλογη γευση μετα? Σκετο αερα τις περισσοτερες φορες παιρνετε... δοκιμασα subtank απο φιλο & ενιωθα οτι ατμιζω σκετο αερα. Η γευση σιγουρα ειναι στους καλυκες του καθε ενα σε διαφορετικη διασταση, αλλα μπροστα στις τσιγαρισες τζουρες με αντιστασεις 1.6/1.8 ohm & ως 13w δεν πιανουν μια οι πνευμονικες. Θες γευση? Πας σε υψηλες κεφαλες - χαμηλωνεις τα w & νιωθεις κανονικα ολα τα συστατικα του εκαστοτε υγρου...

Τωρα για τον Bellus, οι περισσοτερες αναφορες ειναι οτι κανει κανονικα τσιγαρισιες (mouth to lung) & εχει πολυ ωραια γευση ακομα & με την μια αντισταση, βεβαια οταν θα τον δοκιμασω θα μπορω βεβαια να πω περισσοτερα  O0

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 14:07 »
Θα μου επιτρέψεις όμως να σου πω, πως τη γεύση που παίρνεις από τον v4, δεν θα τη πάρεις από τον bellus ακόμα και αν τον στήσεις με 22 οhm αντίσταση. Aυτό είπα παραπάνω και έτσι πιστεύω μετά από...συναναστροφή και με τους δυο....

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 14:45 »
Λοιπον μια συγκριση με ΚΛ+ αφου εριξα ενα πλυσιματακι ;D στο μπελους
Ο Καυφουν με αντισταση 1,6 χωρις βιδακι αερα στα 10βατ
Ο μπελους στα 0,9 με 17βατ και οι  3 τρυπουλες ανοικτες
Εχουν περιπου την ιδια τζουρα,με καλυτερη ροη αερα ο μπελους(πιο smooth)
Στη γευση ο καυφουν αν και εχει περισοτερα μλ με το ιδιο βαμβακι μου φαινεται λιγο καλυτερος
To πανω καπακι ακομα δε καταφερα να το ξεβιδωσω :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 16:13 »
Φιλε megst, συγκρινεις ανομοια πραγματα... ο V4 κανει 150 EUR & ο Bellus μολις 40. Θα πρεπει να βαλεις επισκευασιμους στην ιδια κατηγορια για να βγαλεις το ρεζουμε με αυτα που προσφερουν

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 16:15 »
Αθηνα που υπαρχει ξερουμε καταστημα :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9336 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9385 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364