vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, camber, anetost, Tazz, manoslykos, Jorge, Koggiot, Tsimio

Twitter

Nextiny Genesis Atomizer by VWM

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 13:28 »
Επειδή ουσιαστικά απαντάς στο δικό μου σχόλιο και για χάριν της συζήτησης, επειδή εδώ αυτό κάνουμε και δεν μαλώνουμε, να σου εξηγήσω και το δικό μου σκεπτικό.
Πρώτα απ' όλα, τα παραδείγματα GG, Φαινόμενο, Apple, κινητά κ.λπ. τα ανέφερε ο netsplit ως παραδείγματα υψηλής ποιότητας και όχι εγώ κι εκεί τα δέχτηκες, ενώ όταν εγώ τα επανέλαβα, μου λες ότι είναι ατυχή παραδείγματα. :hmmm:
Η δική μου λογική λοιπόν, δεν μπορεί να εξηγήσει πως το Φαινόμενο π.χ. με 303ss είναι υψηλότερης ποιότητας από αυτό εδώ.

Συμφωνώ ότι καθετί ελληνικό, δεν σημαίνει και αυτομάτως ότι είναι καλό, αλλά διαφωνώ με το ότι οι τεχνικές προώθησης ενός (ελληνικού) προϊόντος δυσφημούν συλήβδην τα ελληνικά προϊόντα. Το αν ο τρόπος προώθησης του συγκεκριμένου προϊόντος είναι επιτυχημένος ή όχι, κρίνεται με βάση τον βαθμό επίτευξης των στόχων του κατασκευαστή κι αν εκείνος είναι ικανοποιημένος από τα όποια "μαρκετίστικα κόλπα" θεωρείς ότι καταφεύγει, δεν αφορά εμένα τον απλό ατμιστή.
Εγώ πληροφορούμαι για το προϊόν, αν με ενδιαφέρει θα το αναζητήσω κι αν ο τρόπος διάθεσής του στην αγορά με καλύπτει, θα το αγοράσω. Αν πάλι όχι, θα το προσπεράσω και ποσώς θα με απασχολήσει αν πρέπει να μπει ή όχι "στο ίδιο τσουβάλι" με άλλα ελληνικά προϊόντα.
Καταναλωτής είμαι και όχι κατασκευαστής για να θιγούν τα συμφέροντά μου, στην περίπτωση που το προϊόν μου τοποθετείται πλάι πλάι με κάποιο άλλο που δεν το αξίζει ενδεχομένως.

Τώρα για το αν έχεις πρόσβαση σ' αυτό ή σε οποιοδήποτε άλλο προϊόν, δεν το ξέρω και φυσικά δεν με ενδιαφέρει. Το σχόλιό μου λοιπόν, δεν αφορούσε προσωπικά εσένα αλλά ήταν μια γενική παρατήρηση που έχω διαπιστώσει σε διάφορες περιπτώσεις και για διάφορα προϊόντα, στα οποία η πρόσβαση για τους πολλούς είναι πράγματι κάπως δύσκολη.

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 15:53 »
Ribot,
Είμαι εδώ γιατί μου αρέσει να συζητάω και ακόμα περισσότερο να διαφωνώ, γιατί έτσι πιστεύω ότι "προοδεύει" μια συζήτηση.


Ανέφερα μια φράση από όλο το Post του netsplit με την οποία συμφώνησα, δανείστηκα κτλ.
Αυτό δε σημαίνει ότι συμφωνώ με ολόκληρο το Post του netsplit.
Γι' αυτό το λόγο δεν ανέφερα κάποιο όνομα στο προηγούμενο post μου.
Δεν απευθυνόμουν μόνο σε εσένα.


Μιλάω αποκλειστικά και μόνο για τον τρόπο που διακινήθηκαν τα ελάχιστα τεμάχια του συγκεκριμένου προϊόντος. Μου αρέσουν οι απόψεις σου σαν γενικές διαπιστώσεις και επίσης ο τρόπος που τις υπερασπίζεσαι αλλά δε χρειάζεται βιασύνη. Διάβασε από την αρχή όπως εξελίχθηκε το Θέμα αυτό.


Αυτή η απάντηση είναι αποκλειστικά για εσένα Ribot.


Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 00:17 »
 :)

Αποσυνδεδεμένος mixailaggelos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 20:44 »
ρε σεις,δε παιζεστε!μπηκα να διαβασω κανα καλο σεταπ για τον Nextiny τη γνωστη κωμωδια με τα ασχετα σχολια κ να μανουριαζεται.. παντως για τους θυγομενους υπαρχουν ακομα κομματια τουNextiny στα 140 κ οχι 170 ευρω.καλο σας βραδυ..

Αποσυνδεδεμένος brokuna

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Be cool, Be excellent!
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 01:08 »
Highest End just means :







Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 07:14 »
Βοήθεια , αν κάποιος απο τους guru  των genesis, γιατί "στάζει¨ απο τις τρυπίτσες της εισαγωγής αέρα ?
Βρείτε ,σας παρακαλώ το λάθος, γιατί εχω βαρεθεί να αλλάζω σαλιάρες  :-[

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 23:39 »
Λογικα εχεις λιγοτερο μες απ'οσο πρεπει.
Ή χρησιμοποιεις λαθος μες για τα υγρα που κανεις.


Για ανεφερε τι στησιμο εχεις κανει, τι υγρο (pg/vg ratio).
Αραια κ που, εχω καποια δακρυα αφου τον γεμισω, αλλα μετα τπτ.
Ουτε κατα την μεταφορα, ουτε κατα τη χρηση, ακομα κ αναποδα να τον γυρισω.

Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 07:27 »
Διαστάσεις mesh 80 x13.5 , 200  αρι  ,90-10 vg-pg

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 17:27 »


Στάλθηκε από το 2017


Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 02, 2016, 01:12 »
Δεν έχει ξεκολήσει από τα χέρια μου από την στιγμή που τον πείρα.
Τελικά για ακόμη μια φορά επιβεβαιώνεται το ότι πληρώνεις παίρνεις.





Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 23, 2016, 13:53 »
Ίσως από τα καλύτερα σετάπ που έχω κάνει στον Τάινι....

0,28 κάνθαλ, 250άρι πλέγμα με τελική διάσταση 45mm, αλλά ίσως ήθελε λίγο ακόμη κόψιμο στα 42mm... Ξεκίνησα τις δοκιμές από τα 60mm αλλά δεν χωρούσε καν... Στην άκρη έχω διπλώσει περίπου 3mm το πλέγμα... ;)
Το Castle Long είναι homemade...




































Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 23, 2016, 13:59 »
Μου άρεσε πολύ η λεπτομέρεια του να τσακίσεις το σύρμα στην αρχή, :respect:

Το mesh είναι super fine;  Επίσης, τι εννοείς με το
Στην άκρη έχω διπλώσει περίπου 3mm το πλέγμα... ;)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 23, 2016, 14:05 »
Δεν είναι σούπερ Fine...

Δεν εννοώ κάτι περίεργο, απλά το έγραψα έτσι για να δώσω έμφαση οτι πρέπει στην άκρη που μένει στο εξωτερικό του πλέγματος να διπλώνουμε το πλέγμα για να μην υπάρχουν "ξέφτια" από το πλέγμα τα οποία μπορεί να δώσουν βραχυκύκλωμα...

Λεπτομέρεια επίςης και το τςάκιςμα του σύρματος στο ποδαράκι...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 23, 2016, 14:13 »
Nαι............. , μονο που βλεπω οτι αλλαξες την εκφραση.....
Τωρα τα λες ''ξεφτια'' και οχι.....''τρι....'' :lipssealed:  !!!
Συμμορφώθηκες βλεπω.....

:tongue_smilie: ;D :tongue_move_02: :tongue_2:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 23, 2016, 17:29 »
Το έμαθα το μάθημά μου!!!!! :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180610 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33964 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59783 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237453 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12