vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, th3ofilos

Twitter

StarPlat board (προεπισκόπηση)

Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 23:13 »
Δεν ειναι τπυ σκοπου μου να μπω σε Καμμια αντιπαραθεση με κανεναν αλλα θεωρω αστοχη τη συγκριση τσιγαρου με Αυτοκινητο.ο αυτοσσκοπος θα επρεπε να ειναι οτι το ητ τσιγαρο ειναι το μεταβατικο σταδιο απο το καπνισμα στο κοψιμο του και αθτο θα επρεπε να "διαφημιζεται"και να πρωωθηται σαν θεμητος στοχος και οχι να δημιουργησουμε νεο εθισμο και να τον επικροτουμε.γνωμη μου ειναι και ειλικρινα οσο και να θελω να ειναι ειλικρινη ολα οσα γραφω,αυτη ειναι η αισθηση μου.δεσμιοι απο τη μια απο τια καπνοβιομηχανοες απο τη μια και τον καταναλωτισμο της νεας ασιατικης τεχνολογιας απο την αλλη.ψαξτε το και ισως δειτε οτι χανουμε το δασος συντροφοι


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 23:19 »
Άντε την τερματίσαμε την εξέλιξη του η.τ. σε 5 χρόνια.


Τα ίδια έλεγαν και το 85 για τους υπολογιστές.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 23:35 »
δεν με χαλαει καθολου τα πραγματα να εξελίσσονται .. ισα ισα νομιζω μεσα απο την εξελιξη θα βγουν και πραγματα που ισως θα μας φωτισουν και στο θεμα υγειας .. τωρα αν εγινε χομπυ ..χμμ.. αναμενομενο το ειχα να γινει ... εχω σκευτει πολλες φορες μονος μου .. εκει που ατμιζω αν δεν ηταν χομπυ αραγε θα με κραταγε μακρυα απο το ΚΤ ?  η απαντηση ερχοταν παλι αβιαστη μεσα στο μυαλο μου ... ισως δεν θα με κραταγε ..

τωρα επειδη βγηκα και εγω οφ τοπικ ... σκετικα με την πλακετα ... νομιζω ετσι καποια στιγμη πρεπει να παμε .. στα μινιμαλ και οσο γινεται πιο απλα και μικρα ... και ειλικρινα αν καποιος εβγαζε ενα ητ με διαστασεις τετοιες σαν κτ και με αυτονομια σαν ενα GOD  αλλα τρυφωνα .. θα ετρεχα να το αρπαξω οσο και αν εκανε ... τωρα θα μου πεις ρε συ τι λες ?  αλλα αυτο μαλλον ζηταω απο την εξεληξη του ητ...

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 23:38 »
Τωρα που βγαινουν εργαλεια που φλετρανε τοσο σε μοντ οσο και σε ατμ/τες ειμαστε να κοβουμε το ατμισμα ??  :))
Αυτο και κανα παλιοκρασο καταντησαμε πλεον να απολαμβανουμε... :))
Κωστα καταλαβαινω το σκεπτικο σου,και εχεις δικιο,αλλα μετα απο 4 αποτυχημενες προσπαθειες να κοψω το κ.τ και μετα απο χρονια καταναλωση 2 πακετων την μερα και 30 χρονια καπνιστης για μερικους απο εμας νομιζω πως το ατμισμα ειναι ο παραδεισος στην γη.Μακαρι να μην ειχαμε κακες συνηθειες αλλα οποιος το δει μακρια απο άκρατο καταναλωτισμο και σαν μια ευχαριστη συνηθεια καθως και ενα ταξιδακι στον κοσμο των γευσεων θα ειναι μια χαρα...
Υ.Γ.Ζητω ταπεινα συγνωμη για το offtopic.

Οσο για το μοντ και την πλακετα του δεν γνωριζω κατι και δεν βλεπω να υπαρχει για την ωρα περιπτωση να το δουμε ελλαδα μερια.Οσοι το αγορασουν ελπιζω να το χαρουν.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 23:51 »


Για το  DNA απεναντι στην Starplat αν ειναι καλυτερο ή οχι , δεν εχω καμια αντιρρηση οτι ειναι καλυτερο απο την Starplat , αλλα αν δεν τη δουμε απο κοντα και δεν την ατμισουμε , νομιζω ειναι δυσκολο να πουμε αν ειναι ευχαριστο το ατμισμα της ή οχι.

Μερικα χαρακτηριστικα ομως της πλακετας απο τον ιδιο τον κατασκευαστη , λενε οτι ειναι μια αξιολογη πλακετα.

The important features of this board are energy efficiency (half a day of regular waping more time then other chips like DNA40 or SX350), temperature control (it's the first board witch can be manually tuned with the coefficient of TC) and minimal heat generation.

Ελληνας που ειναι χρονια στο η.τ. , που εχει κατασκευασει κι αυτος δικο του μοντακι , που ατμιζει με VV/VW μοντακια , λεει οτι εχει πολυ καλο step down και ο ελεγχος θερμοκρασιας δουλευει υποδειγματικα.

Παραπανω δεν ξερω για να εχω γνωμη.  Και 'γω μεταφορα αποψεων μπορω να κανω μονο. 
Αρα δεν μπορω να πω αν ειναι ή οχι καλη η πλακετα απο προσωπικη εμπειρια αφου δεν την εχω ακομη στα χερια μου και επομενως θα δεχτω φυσικα την ανωτεροτητα του DNA (αφου ειναι και για 'μενα η αγαπημενη μου πλακετα... ;D ) , αλλα δεν ειναι κακο να κοιταμε και καποια καινουρια πραγματακια..... 8) .



Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 00:01 »
Το μέγεθός της κάνει για σωλήνα;  Εμένα μου φαίνεται ότι θα χρειαστεί σωλήνα με διάμετρο κοντά 30mm για να χωρέσει, σωστά;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 00:11 »
Κακό δεν είναι να κοιτάζουμε.
Αλλά ας έχουμε υπόψην ότι αυτά που υπόσχεται ο κάθε κατασκευαστής δεν είναι δεδομένα.
Θα χαρώ πολύ περισσότερο από όλους σας αν έχω ένα πολύ καλό και πολύ μικρό μοντάκι, γιατί όχι και με μικρότερες μπαταρίες, μια και δεν ατμίζω σε βατ και αμπέρ που δεν μπορεί να σηκώσει μια 18350.
Αλλά ας μην ενθουσιαζόμαστε κάθε φορά που κάποιος άγνωστος(ή και γνωστός εδώ που τα λέμε  ;D ) μας υπόσχεται ότι έβγαλε την πλακέτα που θα κάνει evolv & yihi να κατεβάσουν κεπέγκια. Γενικά, αυτός ο τσαμπουκάς του "ήρθα για να βάλω τα γυαλιά σε όλους" δεν είναι ό,τι καλύτερο. Λίγη σεμνότητα από κάποιον νεοεισερχόμενο στο χώρο δε βλάπτει. Ειδικά όταν είναι εκτός κυκλωμάτων, όταν δεν μπορεί καν να επικοινωνήσει με τους πελάτες του. Και βέβαια ένα νέο προϊόν πρέπει να έχει και μια "τιμή γνωριμίας"

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 00:19 »
"The price is $62 + $4 shipping. The first pre-order has totally sold out, but another batch should be available soon."
Η τιμη της πλακετας ειναι αυτη μονο...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 00:52 »
Φοβερό και τρομερό το StarPlat!
0-9V, 40W, 0.1Ω, efficiency καλύτερο από DNA και SX, TC, φορτιστής, γυροσκοπικός έλεγχος, σύνδεση με Η/Υ, προστασία αντίστροφης πολικότητας.
Νταξ... Αλλά σε δύο πλακέτες 20.5Χ23.5mm;   :o    :hmmm: :hmmm:



 :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 28, 2015, 02:00 από microchip »

Αποσυνδεδεμένος MILGR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 08:24 »
Καλημέρα Το Union box ξέρουμε τιμή;;;

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 04:35 »
half a day of regular waping more time then other chips like DNA40 or SX350

Δεν περνάει το sniff test. Εκτός και αν κατασκευαστής βγάζει 8-9 μέρες με μια μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: StarPlat board (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 10:22 »
Εμένα πάντως με συγκίνησε η πλακέτα τουλάχιστον από πλευράς specs & μεγέθους και σκέφτομαι με υπολογισμένο ρίσκο να την παραγγείλω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536468 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59833 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15786 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136165 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12