vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 2 χρήστες
dvelev, camber

Twitter

Billow V2 mini

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 25, 2015, 12:49 »
Τέλεια! Περιμένω και εγώ τα δικά μου (mod, σύρματα) να τον δοκιμάσω με ss. Μέχρι τώρα με Ni200 και Ti που τα προτιμώ απο Kanthal με έχει εντυπωσιάσει.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 25, 2015, 15:24 »
 Καλοάτμιστος, θα τον ευχαριστηθείς πολύ, είναι δύναμη! Αυτό που είπες για την γεύση συμφωνώ απόλυτα, τα λέω εγώ αλλά δεν με πιστεύουν..   ;D

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 25, 2015, 20:23 »
Πολυ καλος ατμο .. ο αγαπημενος μου αυτο τον καιρο .
Σημερα το πρωι μου σπασε το τζαμακι ομως και εχω τρελαθει .... κοιταω σε διαφορα e-shops και δεν μπορω να βρω ανταλακτικο ξερει κανεις καποιο μαγαζι αθηνα η γενικα ελλαδα που να το εχει να παω να το παρω μολις ανοιξουν τα μαγαζια !
Ε ρε τι επαθα χριστουγενιατικα ...  :wall: :wall: ¨
Χρονια πολλα καλες γιορτες

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 25, 2015, 20:32 »
Εδω εισαι  :)

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 25, 2015, 22:23 »
Ωραίος ατμοποιητής αν σου αρέσουν οι αεράτες τζούρες, με πολύ καλή απόδοση των γεύσεων, το μόνο κακό που του βρίσκω εγώ είναι η υψηλή κατανάλωση υγρών αλλά κι αυτό λόγω κατασκευής και φιλοσοφίας του είναι λογικό και αναμενόμενο. Τον δουλεύω συνήθως το βράδυ που θέλω πιο αεράτη τζούρα και το ένα τανκάκι το καταναλώνω για πλάκα.

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 25, 2015, 22:26 »
Ευχαριστώ lazy dog κρίμα που δεν έχουν μαγαζί στα νότια θα κάνω ηλεκτρονική παραγγελία !

Sent from my H60-L04 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alex2468

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 19:12 »
Ρε παιδια συγνωμη για την μαλλον χαζη ερωτηση αλλα ηθελα να ρωτησω θα λειτουργησει ο συγκεκριμενος ατμοποιητης σε standar μπαταρια οπως πχ η ijust2 που εχω σε χαμηλα ohm κατασκευης παντα η θα εχω προβλημα;  θελω να ασχοληθω με στησιματα σε επισκευασιμους κυριως rda αλλα δεν ειναι ευκολο αυτον τον καιρό να ξοδεψω 70+ ευρω σε modaki... Αν οχι να το ξεχασω να κανω υπομονη και να μην κανω τον κοπο να αγορασω rta η rda προς το παρον εως να  μπορω να παρω και ενα modaki μαζι

Αποσυνδεδεμένος teo46

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • No Half Measures
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 21:26 »
Αν το στήσεις από 0.5 μέχρι 0.3Ω μια χαρά θα κάνεις δουλειά σου!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 22:04 »
Κοίτα τώρα που μιλάμε τον έχω στημένο με αντίσταση ολική 0.89 Ω και άνετα τον ατμίζω με την εφεδρική μου μπαταρία aspire sub που έχω μια και φορτίζω το ipv d2, βέβαια με το ipv παίρνω καλύτερη γεύση αλλά αυτό είναι άλλο κεφάλαιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2015, 03:01 από bono »

Αποσυνδεδεμένος alex2468

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 00:17 »
Αααα τελεια καταλαβα ευχαριστω παρα πολυ παιδιά καλες γιορτες καλα Χριστουγεννα

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 20:56 »
Άλλος ένας στην παρέα του billow V2 Nano
Απο την δεύτερα κάτοχος και εγώ σε αυτών των ατμό μου ειρθαι απο την μακρινή  Κίνα και συγκεκριμένα απο fast tech..ανοίγοντας το κουτί αντίκρισα ενα παρα πολύ ωραίο θέαμα για τα δικά μου ματια ακόμα και μέσα στο κουτί ηταν μέσα σε κάποιο νάυλον σακουλάκι..
άρχισα ανυπόμονα να των λύσω να εξερευνήσο όλα του τα μέρη πραγματικα όλα του τα μέρη είναι  πεντακάθαρα  χωρίς κανένα ίχνος βρωμιά η οτι άλλο ακούγεται για άλλους ατμό  το δε βιδωσε ξεβιδωσε είναι κάτι το απίστευτο
που δεν έχω συνάντηση σε κανένα ατμό επισκευάσιμο  ακόμα και σε γνήσιο 
ενα πλύσιμο βιαστικό και σεταρισμα με SS316L  0.23mm  9 σπειρεσ 2.3mm αξονακι  0.70 ohm
έβαλα λίγο υγρό ανυπόμονος να πάρω τισ πρώτες τζουρεσ

αρχίζω με τέρμα ανοιχτό των αέρα πρωτη τζουρα με υγρα DIY 9mg
Ρουφηγμα έως το vtc mini των κόφτη των 10 δευτερολέπτων ντουμάνι απίστευτο γεύση τρελή ακόμα και απο όλους τουσ ατμό που έχω στην κατοχή μου τα mg φυσικά ηταν πολλά για αυτών των ατμό και για τέτοιες μακρόσυρτες τζουρεσ η ζαλάδα δεν άργησε  όπως ηταν και φυσικο κλειστοσ τέρμα ο αέρας κανει άνετα τσιγαρισια τζουρα στιλ kayfun L+ αλλα και η γεύση παράμεινε σταθερή που σε άλλο ατμό αεράτο  πχ subtank mini και  Lemo2 δεν μπόρεσα  να βρω αν και έχω πείρα σε μονές και διπλές αντίστασης δεν με δυσκόλεψε καθόλου παιζει πολύ καλά και δεν έχει ουτε διαροεσ ουτε υπό τροφοδοσία ουτε υπέρ τροφοδοσία ξέροντας απο πριν λογου το οτι τα Τζαμάκια σπάνε ακόμα και στα ποιο προσεχτικά χέρια έβαλα και ενα ανταλλακτικό και ασ είναι αχριαστο  αυτά τα λιγα απο εμένα και καλά ατμισματα 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 21:07 »
Καλοάτμιστος Γιώργο, θα τον ευχαριστηθείς σίγουρα, είναι ο μόνος αεράτος που έχω κρατήσει, οι άλλοι (subtank & goblin) έμειναν στα χέρια μου μόνο λίγες μέρες.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 21:26 »
bono σε ευχαριστώ πολύ και από ότι βλέπω και εγώ θα παραμείνω με των billow αντε να αφήσω τους κλώνους kayfun Lite plus και monster και είναι και ο Τηλέμαχος στον δρόμο σε καμία 10ρια μέρες και κλείσιμο για πολύ καιρό για να πάρω άλλο

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 21:29 »
@giorgos maniadakis  Φίλε Γιώργο καλοάτμιστος! Όπως είπε και ο bono, σίγουρα θα τον ευχαριστηθείς!  :thumpup:

Κάνε μου μια χάρη όμως σε παρακαλώ. Επειδή έχω δει γενικά δοκιμάζεις πράγματα και "παιδεύεσαι" και εσύ, αν τον στήσεις με Ni200 πες μας τη γνώμη σου για τη γεύση που σου δίνει σε σχέση με το ατσάλι που έστησες τώρα! Thanks!  :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 10:32 »
Φίλε estrifan. έτσι και αλλιώς ήταν στο πρόγραμμα ή δοκιμή με Ni200 απλός αντί να το κάνω σε αόριστο χρόνο θα το κάνω τώρα...
Ni200
0.23mm απο zivipf
 9 σπείρες Σε 2.3mm άξονα
Τελικό αποτελεσμα 0.10 ohm
Πάμε τώρα στο τελικό συμπέρασμα..
Η γεύση είναι σε πολύ ικανοποιητικο επίπεδο σχεδόν ίδια με του ss 316 L
Με την διαφορά σε χαμηλή θερμοκρασία πχ 225 βαθμούς να έχω κάπως χλιαρό ατμό και στο DIY  RY4 Duble να χανω την γεύση της καραμέλας και να έχω μόνο το καπνικο κομμάτι φυσικά με 235 ακόμα και στους 240 βαθμούς το αποτέλεσμα για τα δικά μου γούστα ήταν πολύ καλύτερο και η γεύση της καραμέλας έκανε την εμφάνιση της τώρα στα +στο σύρμα ss είναι ότι με ίδιο πάχος συρματοσ φτιάχνω με περισσότερα ohm πχ 0.70 που σε σύγκριση με το Ni200 χρειάζεται λιγότερα βατ και βαθμούς θερμοκρασίας που με κάτι τέτοιο δεν καταπονησ την μπαταρία και λογικά θα σε κρατήσει παραπάνω από το Ni200
Και στα υπόψιν ότι το Ni200 είναι πιο μαλακό από το ss και θέλεις περισσότερο προσοχή στο στήσιμο αυτά για την ώρα απολαμβάνω το νέο σεταπ. Ελπίζω να σε βοηθήσα κάπως


Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276118 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9405 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364