vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος kerai

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 02:44 »
Μιλάς με γρίφους, γέροντα...!  :))
Για την τελική τιμή δεν χρειάζεται να περιμένεις. Η Atmizoo το πουλάει 123 ευρώ.
Ωπ ναι σωστά! Και ένα lab και έφυγε το μηνιάτικο (αν υπάρχει).

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 03:25 »

Μιλάς με γρίφους, γέροντα...!  :))
Για την τελική τιμή δεν χρειάζεται να περιμένεις. Η Atmizoo το πουλάει 123 ευρώ.
 




Το τανκ ειναι το Bayou και μεσα σ΄αυτο εβαλαν ενα ατμοποιητη. 

Μη πανε χαμενα και τα τανκακια για τα carto.Θα πρεπει να γεμισεις το τανκ στα 3/4 για να μπορει ο ατμοποιητης να εχει τροφοδοσια οπως στα Carto.
Δηλαδη βλεπουμε ενα νεου τυπου Carto , με τιμη διπλασια απο του Diver-Scouba / Σοφια-Cage ???

Kαι στα Carto δεν ειχαμε βιδες και κατσαβιδακια.
Αυτο τι σημαινει ;;; Οτι ειναι κατι καινοτομο ;;;Και στους The Dripper , Diver V1-V2 κ.α , αλλα και στους  εργοστασιακους   πιαναμε το συρμα στα σπειρωματα  και στα σωματα .

Ξερω, ξερω..... Καποιος θα πει τωρα οτι θελω να δημιουργήσω εντυπωσεις και να κανω κακα σχόλια για να φανει ο ατμοποιητης αχρηστος.

Δεν ειναι ετσι. 
Απλα βλεπω τον ατμ/τη αυτο εδω και ... ενα χρονο...  , (δεν θυμαμαι , μπορει και παραπανω) και ξαφνικα παρουσιαζεται ενας νεου τυπου Carto .Χωραει στο Scouba,Salt&Peper,Loki,Cage , στο Varadero και στα αλλα τανκ του κυρ. Φανη και ολα τα υπολοιπα γενικα ;;;;
Αν μπορει να μπει στο Bayou , μπορει να μπει και στα υπολοιπα.
Ακομα και στα πλαστικα των 5€.

Οποτε ρωταω αν πουλανε σκετο τον ατμοποιητη εχοντας αυτη τη σκεψη , αλλα μαλλον ''δεν κανει στα υπολοιπα τανκακια στα οποια δουλευαμε τα Carto , τον Diver , τη Σοφια , αλλα δουλευει τελεια στο Bayou , που δεν περπατησε γιατι ξεπεραστηκε η μοδα και εμεινε στα ραφια. Τωρα ξαφνικα εγινε ατμοποιητης ;;;''

Ας σοβαρευτουν πρωτα αυτοι απεναντι στο ατμιστικο κοινο , ειτε εδω (που δεν τους ενδιαφερει καθολου απο την πρωτη στιγμη ), ειτε στο εξωτερικο στο οποιο πουλανε  και μετα θα σοβαρευτω και 'γω απεναντι τους.

Ειμαι ενας παλιοχαρακτηρας που δεν γουσταρει να βλεπει ατομα που δεν εβαλαν ποτε το τσιγαρο στο στομα τους , πραγμα που φυσικα δεν ειναι καθολου κακο ,αλλα να  βλεπουν το η.τ. μονο σαν φράγκα και τους ατμιστες πηγη εσοδων.....εεεεεε.......καπως με πειραζει.Εμενα και αλλους απο 'δω μεσα γενικα νομιζω.

Πως να μην ειμαι ομως παλιοχαρακτηρας και κακος ανθρωπος , οταν βλεπω ατομα που δεν ειχαν σχεση με τσιγαρα και δεν ηξεραν το ζορι του καθενα απο εμας εδω μεσα και μαλιστα να κοροϊδευουν κιολας την πρωτη φορα που ειδαν τον καπνιστη/ατμιστη της παρεας , τον Δ. , με ενα η.τ. τυπου EGO ;;;

Τεσπα......δεν θελω ερωτησεις , δεν θελω απαντησεις. 
Ο καθενας μας μπορει να κανει οτι θελει και μοπως θελει. 
Δεν μιλαω για τους ατμιστες που θα αγορασουν ή οχι τον ατμ/τη , αλλα για την ιδια την εταιρια.
Να μαθουν να σεβονται αυτους που τους βοηθησαν και τους υποστήριξαν οταν δεν τους ηξερε κανεις. 
Δεν ειναι κακο να 'χεις και φιλότιμο. Κακο ειναι να μην εχεις .

Παω για υπνο τωρα , γιατι αυριο δουλευω . 
Ναι εχω δουλεια και πληρώνομαι.  Δεν τα βρησκω στο δρομο....
Μαζευω και χρηματα λιγο λιγο για να παρω εναν ατμοποιητη σωστο και καινουρια ιδεα πραγματικα.
Και ναι θα εχει κι αυτος την τροφοδοσια  στη μεση.
Τουλαχιστον εκει που θα δωσω τα χρηματα μου αξιζει και ειναι αυτο που λενε.  Καινουριο.

Αντε καλημερα ......  Αρκετη διαφημιση τους εκανα.....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2015, 03:39 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 11:09 »
Οι παλιότεροι και εμπειρότεροι από εμένα ατμιστές μάλλον θα δουν τον wave και αμέσως θα καταλάβουν περίπου πως δουλεύει, πως στήνεται κλπ. Εγώ που ξεκίνησα τους επισκευάσιμους με άτμο τύπου kayfun μπήκα στη σελίδα του support για να δω περί τίνος πρόκειται και τρόμαξα :helpsmilie:
Μετά την τρομάρα ήρθε η βαρεμάρα. Αν είναι να πρέπει να διαβάσω πέντε σελίδες και να δω καμιά δεκαριά βίντεο για να καταλάβω πως λειτουργεί και σετάρεται ο άτμο, ευχαριστώ δε θα πάρω (το ότι είναι όλα στα αγγλικά δεν το σχολιάζω).
Όλα αυτά φυσικά δεν αποτελούν καμία κριτική για το εάν ο άτμο είναι καλός ή όχι, γιατί για να πω την αλήθεια δεν έχω την εμπειρία σε τέτοιου τύπου ατμοποιητές να το κάνω.
Δεν ξέρω γιατί επιλέχθηκε τέτοιος τρόπος παρουσίασης του άτμο και όχι ένα απλό και περιεκτικό βιντεάκι που να τα εξηγεί όλα (στα αγγλικά και στα Ελληνικά), αλλά μέχρι να βγει (εάν βγει) δε νομίζω πως θα ξάν' ασχοληθώ. 


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 12:37 »

Το τανκ ειναι το Bayou και μεσα σ΄αυτο εβαλαν ενα ατμοποιητη. 

Μη πανε χαμενα και τα τανκακια για τα carto.Θα πρεπει να γεμισεις το τανκ στα 3/4 για να μπορει ο ατμοποιητης να εχει τροφοδοσια οπως στα Carto.
Δηλαδη βλεπουμε ενα νεου τυπου Carto , με τιμη διπλασια απο του Diver-Scouba / Σοφια-Cage ???
Ο Shadockan πήρε το όπλο του!
Κατανοητά όλα και εν συντομία συμφωνώ.
Ρώτησα πιο συγκεκριμένα για την βάση (και γιατί είναι "απ' τα παλιά") επειδή δεν θυμόμουν τέτοια υλοποίηση.
[Παλιοχαρακτήραααα!  :laugh1: ]

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 14:19 »
εγω την atmizoo ουτε που την ηξερα.
μολις ειδα το ποστ του μανκαρ72 την πρωτη φορα πηγα τον ειδα μου εκανε κλικ η ολη ιστορια του ατμο γιατι δεν ειχα ιδεα απο πριν τυπου σοφια και τετοια.
μολις ειδα οτι δεν θελει κεραμικο λεω να μαστε.
η ποιοτητα ομως ξαναλεω ειναι σε ανωτερα επιπεδα. :) :) :) :) :) :)


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 14:37 »
Η Atmizoo είχε πάντα προσεγμένο φινίρισμα και καλό ντηζάιν -και έμεινα πολύ ευχαριστημένος από το after sales όταν το χρειάστηκα. Ελπίζω να είναι καλός ατμοποιητής, φαίνεται περιποιημένος αλλά κι αυτά που είπαμε πιο πριν ισχύουν: οι επιλογή του τανκ και της τιμολόγησης μου αφήνει την εντύπωση αρπαχτής.

Ας πάμε στο άτμισμα όμως:
Χολέρα γίνε πιο συγκεκριμένος... Βλέπω στα μηνύματά σου πως κάθε τόσο είσαι με καινούργιο ατμοποιητή και σχεδόν όλους τους βρίσκεις θεϊκούς, απίστευτους και καταπληκτικούς!  8)
Οπότε συμπάθα με που κρατάω μικρό καλάθι και πες μας σε τι είναι "ανώτερος" και με ποιούς τον συγκρίνεις;

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 14:39 »
Big.....εισαι εσυ μια αλεπου.......... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Δεν μπορεσα να δω τη βαση του.  Ετσι κακος που ειμαι , φοβαμαι μηπως ειναι καμια μεσοτελιωμενη βαση του Squid.
Αν και δε νομιζω να φτανει τοσο μακρια η φαντασια τους....

Αρκετα ομως με 'μενα .........

Οποιος τον αγορασει να τον χαρει.




Φιλε  μου χολερας ,
αν δεν εχεις δοκιμασει τυπου Diver-Sofia-Killer ατμοποιητες , να κατσεις να φτιαξεις τις αντιστασεις τους μετα χερακια σου , να τις βαλεις μεσα στο κεραμικο και ολο μαζι στο deck του ατμοποιητη , θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι εισαι απο τους τυχερους που δεν ηρθες με τετοια ''ταλαιπωρια'' σε επαφη , αλλα κατα πολυ χαμενος σαν εμπειρια ατμοποιητων που το κυριο σημειο αναφορας τους ηταν καθαρα η αποδοση της γευσης του υγρου.
Μη μιλαμε λοιπον για ''ανωτερα'' προϊοντα'' , οταν δεν εχουμε δοκιμασει διάφορα στυλ ατμισματος.
Το ανωτερο επιπεδο ποιοτητας που λες , που ειναι ;;;
Επιασες στα χερια σου καποιο αλλο τανκ ;;
Το ξερεις το Loki  ??  Το Salt & Peper ??  Tου LEO ???  Tου κυρ.Φάνη ;;;;  Το SCUBA ??? ?


Νιωθεις το μεταλλο του τανκ δυνατο  ή το νιωθεις καπως ''ελαφρυ'' - ''αδυναμο'' ;;;;


Πιασε και τα αλλα τανκακια και μετα ξαναμιλαμε.......

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 15:02 »
...
Ξερω, ξερω..... Καποιος θα πει τωρα οτι θελω να δημιουργήσω εντυπωσεις και να κανω κακα σχόλια για να φανει ο ατμοποιητης αχρηστος.

...

Θα στοιχημάτιζα ότι δεν είναι αυτή η πρόθεσή σου.
Το αποτέλεσμα όμως είναι ακριβώς αυτό.

Δεν καταλαβαίνω την ομοιότητα του Wave με τους Σοφία, Diver και Killer, εκτός από την κοινή κατηγορία (carto) στην οποία ανήκουν.


...............νταξ..............και τι θα έκανα τα πραγματακια που ειχαν στο ραφι ;;;;
...

ΑΙΛΛΑΙΩΣ !!!



...
Φιλε  μου χολερας ,
αν δεν εχεις δοκιμασει τυπου Diver-Sofia-Killer ατμοποιητες , να κατσεις να φτιαξεις τις αντιστασεις τους μετα χερακια σου , να τις βαλεις μεσα στο κεραμικο και ολο μαζι στο deck του ατμοποιητη , θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι εισαι απο τους τυχερους που δεν ηρθες με τετοια ''ταλαιπωρια'' σε επαφη , αλλα κατα πολυ χαμενος σαν εμπειρια ατμοποιητων που το κυριο σημειο αναφορας τους ηταν καθαρα η αποδοση της γευσης του υγρου.
Μη μιλαμε λοιπον για ''ανωτερα'' προϊοντα'' , οταν δεν εχουμε δοκιμασει διάφορα στυλ ατμισματος.
Το ανωτερο επιπεδο ποιοτητας που λες , που ειναι ;;;
Επιασες στα χερια σου καποιο αλλο τανκ ;;
Το ξερεις το Loki  ??  Το Salt & Peper ??  Tου LEO ???  Tου κυρ.Φάνη ;;;;  Το SCUBA ??? ?


Νιωθεις το μεταλλο του τανκ δυνατο  ή το νιωθεις καπως ''ελαφρυ'' - ''αδυναμο'' ;;;;


Πιασε και τα αλλα τανκακια και μετα ξαναμιλαμε.......

Θα μπορούσε κάποιος να ισχυριστεί ότι είναι ο ορισμός του ατμομπούλινγκ.
Όχι εγώ.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 17:27 »
  Δεν κρινω κανενα γιατι δε γνωριζω και τιποτα, αλλα φαινεται οτι υπαρχουν προσωπικες διαφορες μεταξυ καποιων   :confused1: και καποιων αλλων :confused1:  και απο το ποστ του shadockan και απο διαφορα ποστ στο νημα για τον Cloud. Καποιοι δε γουσταρουν καποιους αλλους. Τιποτα δε λεγεται ομως ξεκαθαρα παρα μονο υπαινιγμοι για το παρελθον και για καταστασεις που η πλειοψηφια των μελων δεν γνωριζει τιποτα. Αυτο θεωρω οτι δεν κανει καλο για την αξιοπιστια των αποψεων και μπερδευει τα μελη (μεταξυ των οποιων και εμενα) που διαβαζουν τα νηματα προσπαθωντας να παρουν μια αποφαση για μια καθολου ευκαταφρονητη (οικονομικα) αγορα  :dontknow: :dontknow: [size=0pt][/size]
 

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 18:06 »
αντιγραφή επικόλληση τα λόγια του Shadockan στο νημα του cloud
...................................................................................................
Τι λες βρε Νικο  ;;;
Τι να απαγορευεται  ;;;
Να πεις τη γνωμη σου ;;;     Αν ειναι δυνατον.......


Οχι αγορι μου και με παρεξηγησες.  Δεν το εγραψα αυστηρα οτι δεν πρεπει να συγκρινουμε .
Αναφερομουν απλα στο οτι ειναι διαφορετικου στυλ ατμοποιητες και θα εχεις εντελως διαφορετικο αποτελεσμα.
Ειτε ο Α , ειτε ο Β , οποιος και αν σου αρεσει εχει ξεχωριστα γνωρισματα και θα ειναι εντελως αλλιωτικη η εμπειρια.


Για να καταλαβεις , με το κεραμικο θα εχεις πιο ξηρο ατμο και καθαρη τη γευση σου.
Με τον Cloud One θα εχεις τι γευση του γρου στο καλυτερο επιπεδο απο οσους εχω ατμισει σε τετοιο στυλ  , αλλα διαφορετικη και η τζουρα θα ειναι πιο υγρη.
Σαν χτυπημα , ο Cloud εχει καλυτερο , αλλα ειναι σε διαφορετικη θεση και η αντ/ση.  Πολυ πιο ψηλα.
Το οτι ειναι πιο ψηλα η αντ/ση , παιζει ρολο και σε πολλα αλλα πραγματα.
Μικρη αποσταση για να διανησει ο ατμος.
Πιο κοντα στο στομα , αρα και εντονη η αισθηση.
Στο Eviva υπαρχει μεγαλη αποσταση , οπως και μεγαλυτερος θαλαμος.
Ο ενας εχει .... τσουναμι , ο αλλος εχει αναλογες με του κεραμικου τρυπες εισαγωγης αερα.


Τον κυριοτερο ρολο σε ενα αποτελεσμα ομως , να θυμομαστε οτι το παιζουν τα χερακια μας........


Καποιο υγρο θα σου αρεσει περισσοτερο στον Α και καποιο αλλο θα σου αρεσει πιο πολυ στο Β.


Ειναι πολλες οι διαφορες που δεν μπορει καποιος να τους βαλει διπλα διπλα.
Σαν στησιμο στον Cloud ειναι πιο ευκολο.  Και στον Eviva ομως με το που θα τον στησεις μια δυο φορες , θα τον μαθεις.
Ολοι ομως εχουν τη δυσκολια τους και ολους τους μαθαινουμε.
Τους δυο αυτους ατμ/τες , θα τους παρει καποιος για εντελως διαφορετικο αποτελεσμα.   
Αυτη ειναι η γνωμη μου φυσικα και δεν απαγορευεται απο κανενα να την εκφρασω.
Οπως και ολοι μας φυσικα.


Υ.Γ.
Μη παρεξηγειστε παλικαρια.
Γραπτος λογος ειναι.  Συζήτηση κανουμε παντα.
..........................................................................................

φίλε μου Shodockan έτσι πάνω κάτω θα έπρεπε να είναι  η στάση σου και εδώ
είσαι από τους παλιούς και θα έπρεπε να δίνεις το σωστό παράδειγμα
Μη με παρεξηγήσεις  γνώμη μου είναι και την λέω ,,,,μπορεί να κάνω και λάθος

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 18:12 »
Ας μετρήσουμε μέχρι το 10 φίλτατοι!  :)
[Χμμμμ.... εισπνοή..., φιιιιιιιιού... εκπνοή. Πάμε πάλι!]

@microchip:
Ενδεχομένως ο Shadockan να έγινε υπερβολικός στα... προαπαιτούμενα μαθήματα για να κρίνουμε έναν ατμοποιητή. ΟΚ, μπορούμε να μιλάμε και όσοι δεν έχουμε κάνει διδακτορικό.

Αλλά νομίζω πως κι εσύ το πήρες λίγο απότομα.
Η μικρή κατηγορία των "κάρτο"-επισκευάσιμων έχει αναγκαστικά πολλά κοινά: περιορισμό δυνατών στησιμάτων, μικρές φυτιλοαντιστάσεις, αέρας από κάτω, μικρή καμπάνα (και σχετικά σφιχτή τζούρα), δυσκολία να χωρέσουμε τα χέρια μας στα μικρά ντεκ/βάσεις και να κάνουμε δουλειά, χωράνε σε καρτο-τανκ κλπ.

Αυτό το τελευταίο δεν είναι λεπτομέρεια. Όταν έχουμε μπροστά μας υλοποίηση που μάλλον χρησιμοποιεί παλιό υπάρχον τανκάκι που τεχνολογικά έχει μείνει στα αζήτητα και που ξαφνικά ονομάζεται αναπόσπαστο κομμάτι του ατμοποιητή (εκτινάσοντας την τιμή στο Θεό), δεν είναι λεπτομέρεια. Ούτε είναι συνομωσιολογία το να το παρατηρήσεις. Προσωπικά το βρίσκω προφανές και ρεαλιστικό.

Ίσως αυτό να μας παρασύρει και να απομακρυνόμαστε από το πιο βασικό, το πόσο καλά αποδίδει ο Wave. Έχει ενδιαφέρον αυτή η μινιατούρα και ελπίζω να δικαιώσει το όνομα της εταιρίας -που για μένα είναι καλό και έχω δώσει λεφτά για προϊόντα της και τα έχω συστήσει σε άλλους. Όμως, όσο περιμένουμε περισσότερους χρήστες να μας διαφωτίσουν, είναι δύσκολο να μην κουνάμε το κεφάλι μας με κάποιες επιλογές.

Ως ευχαριστημένος χρήστης του Diver, πιστεύω πως έχει πολλή σημασία να μιλήσει για τον Wave κάποιος που μπορεί να κάνει την σύγκριση. Είναι πολύ σημαντικό το αν υστερεί ή προέχει του Diver ή της Σοφίας, γιατί πιο δύσκολα θα συγκριθεί με Καϋφούν και γιατί το κοινό του είναι το κοινό που θυμάται τα καρτο-τανκ και γουστάρει μικροσκοπικά σωληνάκια. Ε, παίζει ρόλο αν ένα πράγμα που κοστίζει τα τριπλά από αυτό που με κρατά ικανοποιημένο είναι καλύτερο ή όχι (και αν το να φορτωθείς με το ζόρι ένα τανκ της εταιρίας δικαιολογεί αυτή την χρηματική διαφορά) για να ξέρω τι να προτιμήσω ή τι να συστήσω! Ο φίλος των αεράτων ντρίπερ για πνευμονικές τι σύγκριση να θέλει με τον Wave;


@caros:
Παντού υπάρχουν άνθρωποι που δεν γουστάρουν άλλους.  :D
Και υπάρχουν και άνθρωποι που συμπαθιούνται μια χαρά αλλά κάποτε διαφωνούν. Έλληνες είμαστε, μπορεί να διαφωνήσουν κι έντονα. Εδώ πάντως η μόνη αναφορά στο παρελθόν αφορά το "παρελθόν" των ατμοποιητών και όχι των ανθρώπων.
Ας μην φέρουμε και σε αυτό το νήμα έριδες.

[Σημειωτέον, στο παρόν νήμα δεν μπήκε κανένα νέο μέλος των 2 μηνυμάτων να μας πει πως το νέο "θαύμα" θα τους σβήσει όλους τους άλλους. Και όσα βλέπουμε είναι από το εκτενέστατο επίσημο site της εταιρίας ή δικές μας εντυπώσεις, όχι κουβέντες από κάποιους άγνωστους στο FB. Οπότε... καλά πάμε! Κι αν πούμε κάτι λάθος η πορεία θα μας διαψεύσει.]

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 18:20 »
Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου Caros.   Πραγματι λαθος μου.
Αλλα θα επρεπε να φανουν και καποια πραγματακια.  Δεν ειναι καποιο καινουριο τανκ ή καποια καινουρια κατασκευη , αλλα ας ειναι.
Δεν με ενδιαφερει ο ατμ/της οποτε θα σταματησω εδω. Πραγματικα εκανα πολυ καλη διαφήμιση τελικα.....
Να τον χαρειτε οσοι τον αγορασετε.


microchip
Πραγματικα νοιωθω  '' ΜΠΟΥΛΗΣ '' .... αφου ετσι νομιζει και ετσι με αποκαλεσε και ο microchip.
Aυτος βεβαια (microchip) θα με  ξερει απο μικρο παιδι μαλλον και θα μ' εχει δει πολλες φορες στη ζωη του να κανω μπουλινγκ....... :confused1:      :confused1:   

Δεν εχω κανει ποτε μπουλινγκ και αν ειδες κατι τετοιο..........κατι θα ξερεις εσυ.
Οποτε δεχομαι τον χαρακτηρισμο σου αν θελεις να με βλεπεις σαν μπουλη.
Θα πρεπει βεβαια να δεχτεις και 'συ οπως και ολοι μας απο 'δω και περα , οτι την αληθεια θα πρεπει να την ονομασουμε ''μπουλινγκ''.....
Αν το δεχεσαι , ναι για την Atmizoo κανω μπουλινγκ.
Αν ομως δεν το δεχεσαι , τοτε δεν κανω μπουλινγκ , αλλα γραφω και αναφερω οτι κατι υπαρχει απο το παρελθον που δεν περπατησε και τωρα ξαφνικα το πουλαει σαν καινοτομο , χωρις να υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ καινοτομια.


Υ.Γ.
Δεν εγραψα οτι ειναι Diver-Sofia.
Οτι ειναι ενα καρτο νεου τυπου εγραψα.
Υπαρχει ενα τανκ απο προηγουμενη δουλεια , που βρηκε εδω εφαρμογη.  Κανενα κακο , αλλα οχι οτι ειναι κατι καινουριο.
Ο τροπος δεσιματος των συρματων δεν ειναι κατι καινουριο , αλλα δεν ειναι και κατι σταθερο.  Υπαρχουν και οι βιδες πλεον....  Αλλα μαλλον δεν το εμαθαν...


Volteros , δεν εχεις αδικο φιλε , αλλα καποιες στιγμες και ο πιο πράος ανθρωπος .... αναβει ....


Συνεχιστε λοιπον χωρις εμενα , γιατι μονο κακο θα κανω. 
Δεν το γραφω ειρωνικα . 
Πραγματικα πιστευω οτι εδω δεν μπορω να βοηθησω πουθενα.
Το αντιθετο μαλιστα.

Αποσυνδεδεμένος 11100

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 18:49 »
Κακώς τα λέτε σε νήμα ατμοποιητη και ούτε καν επίσημο ( δεν απευθυνεσαι σε κατασκευαστή ) .
Τον ατμο βαρεθηκαμε να τον περιμένουμε, είχε γίνει ο vir των ατμοποιητων, αλλά μιας και βγήκε εαν μπορεί κάποιος που έχει στήσει Σοφία ή killer ή diver  να μας πεί τα + - 
Ακριβός μου φάνηκε πάντως.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2015, 01:21 από 11100 »

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 19:16 »
Εγω θα πω ενα πραγμα παντως.Απο τα χερια μου εχουν περασει 2 σοφιες και ενας diverv2.Aξιολογοι ολοι τους...αλλα καποτε ρε παιδια :yes: :yes: !Πλεον εχουν βγει πιστευω πιο αξιολογοι ατμο,με περισοτερο ευκολια πανω απ ολα!!Εκατσα να δω το βιντεο του στησιματος,και βαρεθηκα μονο και μονο να το δω...οχι να το κανω κιολας :confused1: !Δεν λεω,πρωτοτυπο..αλλα  :hmmm: ???Μακαρι να διαψευτουμε ολοι και να χει γινει ακομη ενας καλος ατμο κατα τα αλλα....ειδωμεν!!

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 19:27 »
Δύσκολο να δούμε σύγκριση από κάποιον πιστεύω..
Εγώ με σοφία d-base και killer telescopic δε θα έδινα
135 ευρώ για να κάνω σύγκριση ανάμεσα σε κεραμεικό και μη
μόνο και μόνο για το non σύρμα.Είμαι ρομαντικός τι να κάνω.
Δεν γειώνω τον ατμοποιητή και την εταιρία προς θεού αλλά βαρέθηκα
αυτό το τρυπάκι.Όλο αγοράζουμε,δε κάνουμε τίποτα άλλο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 943 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 2 3638 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:08
από Dorian
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem