vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

375 επισκέπτες, 9 χρήστες
Dorian, axilleaspro, Tem, yorgoss, Jorge, bloodlessz, zamploutos, Christos Z, Milarepa

Twitter

Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος dimigixx

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #120 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 04:10 »
καποιος συνατμιστης κατοχος του wave ρε παιδια?να ανταλλαξουμε καμια αποψη?
τον δουλευω εδω και δυο με τρεις εβδομαδες περιπου,πανω στο lab μιας και ειναι το μοναδικο μοντακι μου..
(εχω και ενα egrip οποτε δεν κουμπωνει επανω)
ακομη στο ψαξιμο ειμαι και μαλλον θα μου παρει καιρο ακομη αυτη η διαδικασια..


κανονικα στο egrip εστηνα απο 1,5 με 1,8 ωμ αλλα και γενικοτερα ειμαι ατμιστης υψηλων αντιστασεων..
τωρα λογο του μηχανικου μοντ(εχω ακουσει οτι αποδιδουν καλυτερα με χαμηλοτερες αντιστασεις)αλλα κυριως λογο του ατμοποιητη..τον στηνω με kanthal 0,30 στα 0,9 με 1 ωμ..
απ'οτι εχω καταλαβει ανεβαινοντας σε αντισταση η αποδοση του ατμο πεφτει..σιγουρα οσον αφορα το ντουμανι..


στις οριζοντιες αντιστασεις ακομη προσπαθω να ξεφυγω απο τα dry hits αλλα βλεποντας μια μερικη βελτιωση καθε επομενη φορα...βεβαια δεν εχω καταφερει να ατμισω αφοβα...


τωρα οσον αφορα το καθετο στησιμο για το οποιο ειναι μαλλον φτιαγμενος..
απο το πρωτο στησιμο εως και τωρα δεν εχω παρει ουτε μια φορα dry hit και ατμιζω απροβληματιστα...
απο γευση τι να πω αφου ειναι υποκειμενικο το θεμα,μιας και αλλαξα ατμοποιητη..εχω πορεια ακομη για δοκιμες και συγκρισεις υγρων..
το ιδιο υγρο,δειχνει να μου αρεσει πιο πολυ στο egrip...
ο wave μου το δινει πιο βελουδινο θα ελεγα,αλλα προς το παρον μεχρι εκει..


απο ντουμανια για επισκευασιμος,παλευει να φτασει το μετριο..δηλαδη βγαζει οσο ενας ναυτιλος στα 1,8 ωμ..(μιας και τον εχει φιλος μου και κοντραριζομαστε)..δεν θα πω οτι δεν με ικανοποιει αλλα ειχα μαθει τουλαχιστον στα διπλασια ντουμανια..τεσπα συνηθεια ειναι ολα που λενε..


για το χτυπημα θα ελεγα οτι ειναι απαλο ακομη και με 18mg νικοτινης που κανω,αν και ειχα ακουσει πως εχει πολυ δυνατο,εγω τουλαχιστον δεν το βρισκω...


το στησιμο του δεν ειναι  δυσκολο ακομη και για μενα που δεν εχω στησει και καμια βαπορια αντιστασεις..
πιο πολυ μπελαλιδικο νομιζω πως ειναι...και αυτο το λεω γιατι στο egrip στηνω χωρις να χαλασω χαρτοπετσετα ακομη και για να σκουπιστω,ενω στον wave δεν παιζει τετοια περιπτωση..
επισης ειναι και λιγο ατσουμπαλο στην περιπτωση της καθετης αντιστασης..
οι αντιστασεις που εφτιαχνα εως τωρα ηταν με αποσταση στις σπειρες,ισαπεχοντας η μια απο την αλλη..
εδω τα πραγματα αλλαζουν καθως προσπαθω αρκετα για να μην ακουμπαει καποια σπειρα πανω σε αλλη..οσο για την αποσταση ουτε που με νοιαζει πλεον..


στο τελος θα νομιζει και κανενας οτι κανω διαφημιση στο egrip αλλα σιγουρα δεν ειναι ετσι..
ο λογος που το αλλαξα ειναι οτι αρχισε να διαβρωνεται με τον καιρο αυτος ο συνδυασμος μεταλλου με πλαστικο απο το οποιο ειναι φτιαγμενο..πραγμα που δεν εχω να σκεφτομαι με τον wave..
δεν συγκρινονται σε καμια περιπτωση σαν κατασκευες..


απελπιστηκα λιγο στην αρχη σε σημειο να θελω να τον δωσω αλλα τελικα με τις μερες ανακαλεσα αφου εβλεπα βελτιωση στις δικες μου ικανοτητες με αποτελεσμα φυσικα την καλυτερη αποδοση του wave..
δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος αλλα ουτε και δυσαρεστημενος(αυτη η ελπιδα σε φερνει και σε τετοιες καταστασεις)..αυτο που με <στεναχωρει>ειναι που μπορω να συγκρινω την αποδοση του
(τουλαχιστον προς το παρον)με κατι το οποιο δεν εχει καμια ποιοτητα κατασκευης..


αυτα απο εμενα για αρχη...[/size]αναμενω συνατμιστες για ανταλλαγη πληροφοριων..
















« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2016, 04:21 από dimigixx »

Αποσυνδεδεμένος Marvel3404

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλο ατμισμα αλανια μου
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #121 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 03:28 »
Καλησπερα σε ολη τη κοινοτητα του ηλεκτρονικου καπνισματος καταρχην,
Εγω το ηλεκτρονικο καπνισμα το ξεκινησα πριν μερικους μηνες και περασαν απο τα χερια μου aspire bdc,nobacco easy,ijust 2 και υγρα αναπληρωσης παιρνω μονο απο Alter Ego και nobacco που ακουω οτι ειναι πιστοποιημενα αλλα τελευταια παιρνω απο queens γιατι ειδα οτι ο ijust2 καταστρεφεται με υγρα απο τις προαναφερθεντες εταιρειες.Βγαζει μυρωδια καμμενου με οση PG και να εχει το καθε υγρο.
Και τωρα στο θεμα μας!!Πριν λιγες μερες πηρα τον ατμοποιητη Wave Rta απο Vapeland και τον χρησιμοποιω πανω στην Ijust2 battery απο Eleaf (!!ειναι σωστο αυτο που κανω ή θα μεινω φαφουτης απο καμια εκρηξη;...Απαντηστε σε αυτο χωρις πλακα) :P .Εντυπωσεις απο Wave Rta:
1:Αν δειτε τα βιντεος για Vertical/Horizontal Coil και Refilling Wave rta τοτε ειστε κομπλε...με εξασκηση θα τα καταφερνετε σε 2-3 λεπτα να κανετε μια αντισταση
2:Βαμβακι εχω Nakamichi Pads και συρμα Kanthal A1 0.32 (λιγο βαμβακι να τυλιγετε και πρωτα να το βρεχετε αλλιως για να περασει το σωληνακι θα χετε χαλασει ολο το βαμβακι Ιαπωνιας :P ... μετα απο 5-10 προσπαθειες θα ξερετε ακριβως το σχημα και τη ποσοτητα βαμβακιου οποτε αραξτε τη πετσα σας)...τωρα σχετικα με τις σπειρες προσπαθηστε πολυ να μην ακουμπανε εστω και λιγο γιατι θα το ξανακανετε ολο απτην αρχη μολις μαυρισουν κατα τη καυση και θα σπαστειτε (προτεινω 4 σπειρες και το δεσιμο πανω πανω)
3:Να δειτε και το βιντεο Liquid Flow και κατα τη γνωμη μου να βαζετε τις μεγαλες τρυπες γιατι δε βλεπω να μπαινει πολυ υγρο μεσα σε θαλαμισκο αντιστασεως (αλλα θα βρειτε την ιδανικη ροη και μονοι σας και ετσι θα αποφασισετε τι ειναι καλυτερο για εσας)
4:Οταν το γεμιζετε με υγρο να θυμαστε οτι γινεται και απο το δοχειο και δε προυποθετει συριγγα οπως στα βιντεο αλλα και με λεπτη ακρη στομιου απο μπουκαλακι υγρου αναπληρωσης θα ειναι ολα ok
5:Τελος στο βιντεο που δενει το συρμα καπως περιπλοκα αυτος μεχρι να φτιαξει τις σπειρες απλα το κανει για να κρατηθει καλα...δε χρειαζεται να τον αντιγραψετε πιστα..μη κολλησετε σε αυτο τελοσπαντων αλλα στις σπειρες γιατι εκει ειναι ολη η ουσια

Προκειται για μια καταπληκτικη συσκευη...το χουν φτιαξει ωστε να γινεται γρηγορα η κατασκευη αντιστασεως και το συστημα να ειναι προσιτο στο χρηστη...το αγαπησα μολις το μαθα,καλοριζικο και ελπιζω να πηρατε μια ιδεα απο μενα και τα βιντεο ειναι σε youtube και ειναι τα ακολουθα: (Δειτε τα ολα)
1)
(Αναλυτικα η κατασκευη αντιστασεως και παρουσιαση των μερων του Wave RTA και συναρμολογηση του πριν απο ολα)
2)
(Refill πλαγιως του tank)
3)
(Refill απο τη κατω μερια του tank)
4)
(Πως να ρυθμισετε την εισροη υγρου -Liquid Flow)
5)

(Προσβαση στον στο σημειο που γινεται η εισροη υγρου στο θαλαμισκο αντιστασεως-Δειτε το για να το κρατατε ακριβως οπως πρεπει κατα το κλειδωμα στο τελος για να μην σας πεσει το υγρο κατω και γελανε και τα τσιμεντα :P )
Η γευση του παντως δε με εντυπωσιασε αλλα δε δοκιμασα καμια εντονη ακομα...


Υπενθυμιζω την ερωτηση μου για 3η φορα:Μπαταρια μπορω να χρησιμοποιησω την Ijust2 και αν οχι ποια χρησιμοποιειτε εσεις; Υπαρχει περιπτωση να θελει mod;

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος Mad Robot

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wave RTA by Atmizoo (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #122 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 09:13 »
Το εάν κάνει η μπαταρία εξαρτάτε από το τι αντίσταση φοράει ο ατμοποιητής. Οι μπαταρίες έχουν ένα εύρος αντιστάσεων το οποίο υποστηρίζουν, π.χ.: 0,3Ω εώς 3,0Ω. Η συγκεκριμένη επειδή είναι ηλεκτρονική, θα αρνιόταν να λειτουργήσει αν ήταν εκτός αυτού του εύρους. Δεν υπάρχει λοιπόν πρόβλημα υποστήριξης, απλά με ένα μοντάκι νομίζω θα έχεις καλύτερη απόδοση με αυτόν τον ατμοποιητή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 2 3625 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:08
από Dorian
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15471 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias