vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, lagoudakis, Parolos, Chris66, Jorge, tasos1976, FaniFox, th3ofilos, Kouros17, Milarepa

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #525 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 21:32 »
Δεν εβγαλα φωτο τη δικη μου.απο τη σελιδα του ναγαζιου την πηρα.γιατι;


Mobile klaz speaking...

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #526 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 21:32 »
Hey. παρακαλώ περισσότερους  κατόχους να πουν την γνώμη τους για την κατανάλωση.και σας παρακαλώ σε σύγκριση με kayfun αν μπορείτε

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #527 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 21:39 »
με τον 3.1 kayfun  μπορώ να πω ότι η δεν βλέπω καμία αισθητή διαφορά στην κατανάλωση με το ίδιο μοντ,ίδια αντίσταση κ ίδια watt.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #528 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 21:47 »
Σε σύγκριση με τον Κ4, η κατανάλωση είναι εμφανώς χαμηλότερη στον Cloud :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #529 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 21:50 »


Δεν θα απαντησω στην ερωτηση του φιλου πιο πανω , αλλα θα κανω εγω καποιες ερωτησεις σε εσας που ρωτατε αν ο ενας ρουφαει περισσοτερο απο τον αλλο:

Αμα καποιος κανει μικρη αντ/ση , αμα δωσει πολυ δυναμη , αν κανει πνευμονικες αρκετων δευτ/των , αν ατμιζει με μεγαλη συχνοτητα ...... πιστευετε οτι θα υπαρχει  διαφορα απο ατμ/τη σε ατμ/τη στο θεμα καταναλωση ;;;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2015, 21:57 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #530 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 21:55 »
Εγώ συγκρίνω για τον εαυτό μου Βασίλη, με βάση τον τρόπο που ατμίζω ο ίδιος και τα υγρά που φτιάχνω μόνος μου.
Δεν άλλαξα ατμιστικές συνήθειες στις 20 μέρες που έχω τον cloud και έγραψα την εντύπωση που έχω διαμορφώσει.

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #531 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:06 »
Το ότι μιλάμε για ίδια στησίματα και ίδιο τρόπο ατμισματος  εξυπακούεται βρε παιδιά. Και σύμφωνα με αυτά που διαβάζω αφού έχει πυκνό ντουμανι μου φαίνεται λογικό να τσιμπάει λίγο.

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #532 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:10 »
Κάτοχος και εγώ του cloud από σήμερα.
Πριν γράψω τις εντυπώσεις μου (θέλω λιγο χρόνο μαζί του) ήθελα να ρωτήσω : το δαχτυλίδι του αέρα γυρνάει σαν τρελό  :eyesplash: τι oring θέλει για να σταθερόποιηθει?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #533 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:11 »

Εγώ συγκρίνω για τον εαυτό μου Βασίλη, με βάση τον τρόπο που ατμίζω ο ίδιος και τα υγρά που φτιάχνω μόνος μου.
Δεν άλλαξα ατμιστικές συνήθειες στις 20 μέρες που έχω τον cloud και έγραψα την εντύπωση που έχω διαμορφώσει.

Σωστα.
Αλλα αν ειναι να μιλησουμε για καταναλωση , θα πρεπει και οι ατμ/τες να ειναι με το ιδιο στησιμο , στο ιδιο μοντακι , με την ιδια ισχυ.


Δεν υπαρχει περιπτωση ο Kayfun και ο Cloud να ειναι ιδιοι οπως και να προσπαθησει καποιος να το κανει.


Στον Kayfun εχουμε ενα σταθερο αερα και στον Cloud τρυπαρα ρυθμιζομενη.
Ατμιζει κανεις σας τον Cloud με αερα σαν του Kayfun ??


Αν δωσω αερα , θα εχω και παραπανω καταναλωση , γιατι θα υπερχει πιο καλη ατμοποιηση και ετσι ολο το υγρο που ειναι στο βαμβακι στο σημειο της αντ/σης θα ατμοποιηθει.
Επομενως θα ρουφιξει κιαλλο απο το τανκ.


Αν κανω τον Cloud ή οποιοδηποτε αλλο ατμοποιητη με τα δεδομενα του Kayfun ή οποιουδηποτε αλλου ατμοποιητη , θα εχω και τα ιδια αποτελεσματα.




Ksoura φιλε μου δεν τα γραφω για 'σενα , αλλα ειναι γενικη προσωπικη αποψη αδερφε.
Και δεν γραφω αυστηρα , απλα ειναι γραπτος λογος.
Φιλοι ειμαστε ολοι ........... :)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #534 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:14 »
ksouras,
Μα γι' αυτό ξεκαθάρισα ότι μιλάω για τον εαυτό μου, γιατί και τον subtank mini τον έχω από αρχές Γενάρη και δεν έχω παράγει ποτέ τόσο ντουμάνι όσο στον Cloud, αλλά το υγρό το καταπίνει νεράκι παρ' όλα αυτά :dontknow:

its,
σε μένα μια χαρά σφιχτούτσικο είναι, με το πολυκαρβονικό τανκ -το ατσάλινο δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη- αρκεί όταν το βιδώνεις στη βάση να το σφίγγεις 1/4 της στροφής βάζοντας στην τρύπα αέρα το αλενάκι. ;)

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #535 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:15 »
Δεν διαφωνώ μαζί σου shadockan. Απέναντίας.απλά αναφέρθηκε στο νήμα. Ίσως επειδή είναι καινούργιος και τον χαίρονται

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #536 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:22 »

its,
σε μένα μια χαρά σφιχτούτσικο είναι, με το πολυκαρβονικό τανκ -το ατσάλινο δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη- αρκεί όταν το βιδώνεις στη βάση να το σφίγγεις 1/4 της στροφής βάζοντας στην τρύπα αέρα το αλενάκι. ;)

Φιλε Ribot και εγώ απευθείας το πολυκαρβονικό έβαλα.
Όχι φίλε δυστυχώς γυρνάει πολύ πολύ εύκολα.
Δοκίμασα και το spares oring λιγο καλύτερο αλλά πάλι γυρνάει χαλαρά.
Τι εννοείς 1/4 της στροφής με το αλενάκι?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #537 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:24 »
Βάζεις το αλενάκι στην τρύπα του αέρα σαν μοχλό και σφίγγεις λίγο ακόμη τη βάση, κρατώντας σταθερό το τανκ.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #538 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:26 »
Δεν διαφωνώ μαζί σου shadockan. Απέναντίας.απλά αναφέρθηκε στο νήμα. Ίσως επειδή είναι καινούργιος και τον χαίρονται





Κατι αλλο που παιζει πολυ μεγαλο ρολο οπως αναφερω και πιο πανω , ειναι το οτι οι αντιστασεις ειναι στα 0.01 - 0.5Ωμ.
Σκεψου λιγο τι καταναλωση εχει τετοιες αντιστασεις ........... ;)

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #539 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:33 »
Βάζεις το αλενάκι στην τρύπα του αέρα σαν μοχλό και σφίγγεις λίγο ακόμη τη βάση, κρατώντας σταθερό το τανκ.
Ναι κατάλαβα τι λες. .. αυτό το έκανα στην προσπάθεια μου να εξάλειψω ένα ελάχιστο κενό που είχε το δαχτυλίδι αέρα πανω-κάτω όπως και έγινε. Η ευκολία που γυρνάει το δαχτυλίδι γύρω γύρω μάλλον θέλει αλλαγή  o ring.  Όχι τπτ άλλο δλδ αλλά την τζουρα την θέλω τόσο σφιχτη με αποτέλεσμα η ακρίβεια στην ρύθμιση αέρα να είναι σημαντική
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2015, 22:44 από its »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63768 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix