vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

541 επισκέπτες, 6 χρήστες
angelosdes, Sergios, manoslykos, dkostas, th3ofilos, john67

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:24 »
Δεν ειναι καποιος απειρος ο κατασκευαστης του.
Εχουν περασει παρα πολλα μηχανακια απο τα χερια του.


Ο οποιοσδηποτε απο εμας , αν ειχαμε τις ακρες με μηχανηματα , προμηθευτες και το κυριοτερο αν ειχαμε ατομα που μπορουμε να στηριχτουμε επανω τους ωστε να κανουμε καποια κατασκευη και με τη βοηθεια τους να τη δωσουμε στην αγορα , το σιγουρο ειναι οτι ολα οσα θελουμε σε ενα ατμ/τη ή γενικα σε καποια κατασκευη , θα μπορουσαμε να τα υπολοιησουμε  και παντα κατα προσωπικη εκτίμηση του καθενα για το πως βλεπει το ατμισμα , θα ηταν ενας ατμ/της που θα καλυπτε τις δικες μας , αλλα και τις αναγκες πολλων ατμιστων , που ψαχνουν σχεδον ή τα ιδια δεδομενα απο ενα ατμοποιητη ή μια κατασκευη γενικα.

Στον Cloud one , βλεπουμε μια καμπανα με θολο.
Καθαρα κινηση για ενίσχυση της γευσης και της ροης του αερα , χωρις να εχουμε γωνιες που δημιουργουν τύρβη. Ανακατωμα δηλαδη του αερα λογο μη ομαλης κινησης του αερα επανω σε μια επιφανεια ή λογο πιεσης του κατα την κινηση του μεσα σε εναν αγωγο.


Ας δουμε λοιπον πρωτα πως θα παει ο ατμ/της και μετα να πουμε για τα υπερ ή τα κατα που εχει η κατασκευη και αφου τον δουλεψουμε πρωτα.


Το θεμα για 'μενα δεν ειναι αν ειναι καλυτερος απο τον Eviva - Phenomenon - Kayfun 4 - Calix - Taifun.....κλπ. κλπ. κλπ.
Ο καθενας εχει τα υπερ και τα κατα , οπως ολοι αλλωστε οι ατμ/τες ή καποια κατασκευη γενικα .


Το τι θα παρω εγω ή ο οποιοσδηποτε ατμιστης , ειναι καθαρα προσωπικο γουστο.


Εμενα μου αρεσει να ατμιζω με genesis,αλλα δεν μπορω να πω οτι ο Cloud one για παραδειγμα δεν θα μου δωσει κατι καλο ή ο οποιοσδηποτε αλλος ατμ/της φυσικα.


Πριν απο καιρο , ειχα αγορασει ενα ατμ/τη που δεν μπορεσα ποτε να παρω ουτε μια τζουρα και μαλιστα η τιμη του ηταν κοντα στο 100ρικο.
Τον εδωσα και πηρα εναν παρομοιο στην ιδια διαμετρο , αλλα με  20€.
Αυτον τον ατμ/τη τον εχω λιωσει στο ατμισμα και τον χαρηκα υπερβολικα στην κυριολεξια.
Αυτος που πηρε τον ακριβο ατμ/τη που του πουλησα , ακομα ατμιζει στο ονομα μου.
Η αξια και το ατμιστικο αποτελεσμα του ακριβου , ηταν , ειναι και θα ειναι παντα ανωτερη , αλλα στα δικα μου χερια ηταν αχρηστος , γιατι εγω δεν ταιριαξα μαζι του.
Τον δοκιμασα οπως τον εστησε ο φιλος μου και επαθα πλακα.  Εγω ομως δεν τα καταφερα ποτε.


Αυτο παει να πει οτι ο καθενας απο εμας εχει το δικο του στυλ ατμισματος και τα δικα του δεδομενα.


Οποτε το αν ειναι καλος ή οχι ο Calix,o Phenomenon,o Tilemahos και γενικα ο οποιοσδηποτε ατμ/της , ειναι καθαρα θεμα γουστου  και προσωπικα οι συγκρισεις με αλλους ατμ/τες γενικα  , παντα ηταν ακυρες στα δικα μου ματια.


Ο Cloud one εχει παρει καποια καλα στοιχεια απο τον ταδε , αλλα απο τον ταδε , μερικα απο τον ταδε και εγινε ενα παντρεμα που εδωσε ενα αποτελεσμα που καλυπτει πολλες απαιτησεις ατμιστων , αλλα μερικοι θελουν κατι αλλο.
Αρα για τον ατμιστη που θελει αυτο το κατι αλλο , δυστυχως δεν γινεται να τον καλυψει.


Εξαλου δεν υπαρχει κατι καινουριο στους ατμοποιητες εδω και πααααρα πολυ καιρο και δεν πιστευω οτι θα δουμε κατι το διαφορετικο για πολυ καιρο ακομα.


Ειδα πιο πανω μια αναφορα οτι ειναι Kayfunοειδες.............   Μηπως καπου τα εχετε κανει ολα ..... νερο ;;;
Το οτι υπαρχουν δυο βιδες και μπαινει αναμεσα η αντ/ση , δεν ειναι κολπο του Kayfun , αλλα του Bulli smoker αρκετα χρονακια πισω.
Ο Kayfun τη στιγμη που παλευαμε με συρματα non και Sera , εκανε αυτο το deck εμνευσμενο απο τον Α2 , αλλα σε τανκ με σταθερη τροφοδοσια υγρου απο δυο τρυπες.
Υπηρχε και πριν τον Kayfun αυτο το στυλ και προσωπικα ομοιοτητα βλεπω στον Spheroid/Aιολος , παρα σε οτιδηποτε αλλο.

Επομενως το να δωσω το ονομα καποιου αλλου ατμ/τη σε μια νεα κατασκευη , θα πρεπει να ξερω και που ειναι η αρχη και οχι μονο αυτο που προσφατα εμαθα και βαση αυτου που εγω ξερω , να τα ονομασω ολα το ιδιο.
Σχεδον σε ολους τους τανκατους  πλεον , αυτο το συστημα βλεπουμε.
Αυτο θα πει οτι ειναι ιδιοι ολοι ;;;

Δεν ειδα στον Kayfun τον αερα του Cloud one , ουτε την καμπανα του.
Δεν ειδα ουτε την ανεση του στησιματος στο deck , ουτε τη ρυθμιση τηε ροης υγρου του Cloud One.
Πως ειναι ενας Kayfunοειδες λοιπον ;;;

Eιναι μια Ελληνικη κατασκευη , απλη , ομορφη , με ευκολια στο γεμισμα και στο στησιμο , με γραμες που ταιριαζουν σε πολλα μοντακια και σε μια τιμη που για μεταλλο με μικρη περιεκτικοτητα σε ανθρακα , πιστευω οτι ειναι καλη.

Απο 'κει και περα ο καθενας μας κανει την επιλογη του και ειναι καθαρα θεμα γουστου αν του αρεσει ή οχι.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:25 »
Και από τον υφέρποντα ενθουσιασμο.. στον υφέρποντα εκνευρισμο !! Ribot είσαι θεος !!!!

Ποιος είναι ρε αγορια ο Oldboy ? Εχει σχεση με τους crazy vapers στην Πετρούπολη? Εχει κανει κάποια άλλη κατασκευη? Ψάχνοντας είδα κάπου κατι για mod, αλλα δεν κατάλαβα...


shadockan δεν ζήταγα κανα λοτο, εκανα την ερωτηση ενώ εσυ απαντούσες!!

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:29 »
 Ενας πολύ καλός και εύκολος  ατμοποίητης πού από το πρώτο  στήσιμο είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο γεύσης και απόλαυσης, οπότε πολύ εύκολα οποιοσδήποτε μπορεί να τον φέρει ακριβός στα μετρά του.
Στα συν θα προσθέσω την πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, την φανταστική καμπάνα και την ευκολία χρήσης.
Διαρροές όσο και αν προσπάθησα δεν κατάφερα να προκαλέσω, και πραγματικά είναι ένας ατμοποίητης που μπορείς να τον έχεις όλη μέρα  στην τσέπη και να είναι εκεί για να σου προσφέρει ατμιστική απόλαυση οπότε τη χρειάζεσαι.


Δεν θα κάνω καμία σύγκριση με άλλους Ελληνικούς ατμοποιητές  άλλα θα ήθελα να γράψω κάποιες σκέψεις διαβάζοντας τα μέχρι τώρα post, ειλικρινά χωρίς καμιά διάθεση αντιπαράθεσης.


Πέρα από τη  σχεδίαση ενός ατμό που είναι και το πρωταρχικό, το υλικό κατασκευής σαφώς και παίζει σημαντικότατο ρόλο στην ποιότητα του ατμισματος,  στην θερμοκρασία του ατμού, στην καθαρότητα τις γεύσης και κατ’ επέκταση στην υγειά μας.
Τι νόημα έχει να ζητάμε τα μύρια όσα διαπιστευτήρια από τους κατασκευαστές υγρών (οχι ότι δεν πρέπει) και να τα ατμίζουμε σε ατμοποιητές κατασκευασμένους από “ατσαλι” γεμάτο μόλυβδο και άλλα “ευγενή” μέταλλα. 


Η σχεδίαση λοιπόν και οι πολύμηνες δοκιμές που απαιτούνται, τα σωστά υλικά και το υψηλότατο κόστος κατεργασίας τους συμβάλουν στην τιμή ενός ατμό.


Διάβασα αρκετά παραδείγματα και συγκρίσεις στο θέμα τιμής  (και μάλλον αρχίζω να βγαίνω λίγο off topic) όπως του KL+  γιατί  όχι με Kayfun 4 που έχει 150 εύρω, ή άλλους
kayfun όπως  o 3.1? μη ξεχνάμε ότι η τιμή του KL+ έπεσε αρκετά μετά την κυκλοφορία του K4 .
Να θυμίσω επίσης και αρκετούς ατμοποιητές  από Αγγλία μεριά στα 150+ έως και 200+ εύρω που γινότανε σφαγή για μια θέση στο vapist .


Προσωπικά λοιπόν, και τονίζω και πάλι χωρίς να θέλω να αντιπαρατεθώ σε κανένα, τον θεωρώ  ένα πολύ καλό  ατμοποίητη, με εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και ατμισματος , πολύ καλή απόδοση γεύσης, και λογική τιμή γι΄αυτα που προσφέρει.
Δεν χρειάζεται να απαξιώσουμε και να πετάξουμε στα σκουπίδια ότι ατμίζαμε μέχρι χτες για να είναι  καλός  ένας  καινούργιος ατμοποιητης.


 




 












 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:46 από oaksmoke »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:38 »
Δεν τον φτιαχνει ο oldboy , αλλα η Cloud mods .


Το ονομα του κατασκευαστη ομως δεν εχει καμια σημασια.
Προσωπικα πιστευω οτι αυτο που θα αγορασει καποιος θα πρεπει να καλυπτει τις ατμιστικες του αναγκες και οχι το αν ειναι απο τον ταδε ή τον αλλο ταδε.


Αγοραζω πραγματα που πιστευω οτι θα με ευχαριστησουν και οχι γιατι το εφτιαξε ο ταδε.


Αφου αναφερθηκε ομως το ονομα του , ειναι ο κατασκευαστης του Elevator και καποιων βελτιωτικών προϊοντων για καποιους ατμ/τες .


Το θεμα ομως ειναι ο ατμ/της και οχι ο κατασκευαστης.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:38 »
5.  Το οτι ενας KFL  μπορει να βγαινει απο μια γραμμη παραγωγης μαζικα και να στοιχιζει τα μισα (αν αποδιδουν τα ιδια και εχουν αντιστοιχη ποιοτητα κατασκευης) ουδολως ενδιαφερει τον τελικο καταναλωτη.
 Αλλοστε αν το παρουμε απο την αρχη, ας δουμε ποσες εργατοωρες, φαια ουσια ξοδεψε και ποσες δοκιμες-λαθη εκανε ο svoemesto ( :respect: ) μεχρι να καταληξει στο  τελικο προιον και  τωρα πια μπορει ο καθε ικανος κατα τα αλλα κατασκευστης σε μια γωνια των βαλκανιων να αντιγραφει/βελτιωνει

Μα κανείς δεν είπε το αντίθετο, ότι δεν αντιλαμβανόμαστε δηλαδή το τι ξόδεψε ή τέλος πάντων τι "επένδυσε" ο Svoemesto στο να φτάσει σήμερα το προϊόν εκεί που έφτασε σήμερα. Μπορεί μάλιστα στους πρώτους kfl+ του να έμπαινε "μέσα" με τα μπούνια που λένε ενώ σήμερα να πουλάει έναν ατμοποιητή και να του μένει το 80-90% του κόστους στην τσέπη, κανείς δεν μπορεί να το ξέρει αυτό.
Μη θεωρήσουμε δεδομένο όμως και ότι ο κατασκευαστής αυτού εδώ του ατμοποιητή έχει τρελό κέρδος από τις πρώτες του τουλάχιστον πωλήσεις, δεν ξέρουμε, δεν έχουμε προσπαθήσει ποτέ να κάνουμε κάτι τέτοιο, έχουμε το δικαίωμα της απόφασης για το αν αξίζει ή όχι τελικά.

Προσωπικά πάντως πιστεύω ότι το κέρδος του ανθρώπου/ανθρώπων ίσως δεν είναι μεγάλο, ίσως και να πέφτω έξω. Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι το ίδιο εύκολο για τους δύο αυτούς ανθρώπους να κατασκευάσουν τούτη τη στιγμή που μιλάμε ένα "τεμάχιο" προς πώληση. Αυτό από μόνο του με κάνει και να "αποδέχομαι" κατά κάποιο τρόπο τη διαφορά της τιμής τους, άσχετα απ'το αν θελήσω μελλοντικά ή κι αν μπορέσω τελικά να αγοράσω τον ελληνικό.
Σαν καταναλωτής ίσως δεν με απασχολεί άμεσα η διαφορά τους, αν όμως θελήσω να αγοράσω τον ελληνικό σαφέστατα και θα μετρήσουν κι άλλα πράγματα στο να καταλήξω τελικά στην αγορά του. Μεταξύ τους και η κρίση μου για το πόση μελέτη και αγάπη έπεσε από έναν συμπατριώτη μου για την υλοποίηση ενός προϊόντος φυσικά.. ;)

Γράφω ατμίζοντας τον kfl+ μου τον οποίο λατρεύω βέβαια, ελπίζω στο μέλλον να βρω την ευκαιρία να δοκιμάσω και αυτόν εδώ (όπως και άλλους ελληνικούς φυσικά ) και να γράφω γι'αυτούς ώρες ατελείωτες..

Νομίζω ότι οι έλληνες σε αυτό το κομμάτι είμαστε σε πολύ καλό επίπεδο παγκοσμίως, παρά τις δυσκολίες δεν το βάζουμε κάτω και δημιουργούμε αριστουργήματα.
Άσχετα απ'τις τιμές που εμείς δεν αντέχουμε, υπάρχει κόσμος εκεί έξω που θα έδινε πολλά περισσότερα γι'αυτό που τους προσφέρουμε μέχρι σήμερα.. :)

Αποσυνδεδεμένος teot1

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:59 »
Το μονο σίγουρο παιδια ειναι οτι ο κατασκευαστής δεν ειναι άπειρος οπως ακουστικε πιο πανω!!!τωρα για τον ατμοποιητη πρεπει να τον δοκιμάσει καποιος εγω μονο αυτο θα πω γιατι τα γούστα διαφέρουν,εμενα μου άρεσε πολυ εχει 3 καλα στοιχεία που εγω ψαχνω εύκολο γεμισμα καλο ντουμανι(αερατο έως σφιχτό) και έλεγχο υγρών!!μπραβο για αλλη μια φορα σε εναν έλληνα κατασκευαστή!!!και παιδια έλεος με τις τιμές οποιος δεν μπορει δεν αγοράζει και το zero εχει φτάσει στα 750 τι να λεμε νου αρεσει αλλα δεν το παίρνω!!!παντος σε σύγκριση τιμής και μονο με τον kayfun 4 ειναι πολυ καλυτερη 149 ο kayfun συν τα οποία έξτρα χρειαζόσουν!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 01:07 »
ο συγκεκριμενος ατμοποιητης ετσι οπως τον βλεπω στις φωτο μου θυμιζει μια μιξη απο καιφουν,gus και imeo...και απο την στιγμη που και οι 3 εχουν βγαλει καταπληκτικους ατμοποιητες, αυτο το παντρεμα σε εναν ατμο θεωρω οτι θα δινει πολυ καλο αποτελεσμα...μαλλον θα τον τιμησω  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 01:14 από aoratos »

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 08:14 »

καλο θα ηταν φιλε μου να γινοταν αυτο αλλα κοιτα και τους αλλους ελληνικους ατμο που κυκλοφορουν τωρα παιζουν απο 129 ευρω εως 88 ευρω
εκτος και μου ξεφυγε καποιος
και παλι λεω μια πιο χαμηλη τιμη η εστω μια γερη εκπτωση για το φορουμ νομιζω οτι εκτος οτι θα το εκτιμουσαμε ολοι θα εφερνε ισως και περισσοτερες πωλησεις στον κατασκευαστη ;)

Συμφωνω και επαυξανω.Ετσι ευκολα βγαινουν τα κατοσταρικα;

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 10:30 »
Παντως φαινεται καλη η προσπαθεια...
Παρολα αυτα με συμπαθεια να προτεινα στον κατασκευαστη Η στους εμπορους (μιας & εμπειροι ατμ/τες) να δουν την πιθανοτητα μειωσης της τελικης τιμης με γνωμονα την εμπορικη επιτυχια πχ...
Εξαιρετικο το κουτακι αλλα δεν θα με χαλαγε να το παραλαμβανω μεσα σε ενα πουγκι
Ωραιο το γεγονος του SS αλλα θα ηθελα μια εκδοση lite με διαφανο τανκ μονο
Διοτι οταν εισαι εμπειρος ατμ῎της & ξερεις την πιατσα, ακομα & εαν ο ατμο σου το αξιζει, δεν πας μονομιας κατατασοντας το προίον στις υψηλες τιμες χωρις να εχεις brand name...
Βεβαια ο καθενας εχει το δικαιωμα να αξιωνει οτι τιμη θελει για την κατασκευη του...
Καλη επιτυχια λοιπον στον ατμοποιητη & περιμενουμε 2-3 reviews απο χρηστες...


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 11:22 »
Και εμένα το full SS δεν με ενθουσιάζει. Δεν είναι θέμα όμως αυτό καθώς είτε ο κατασκευαστής, είτε τίποτα Steam Tuners και σία όλο και κάποιο άλλο κοστούμι θα του ράψουν.

Με παραξενεύει λίγο η αρχιτεκτονική του. Η καμπάνα του είναι σαν διασταύρωση καμπάνας Τηλέμαχου και Φαινόμενου, ενώ το υπερυψωμένο Deck δεν ξέρω τι απόδοση μπορεί να έχει. Και εγώ θα ήθελα να ακούσω άτομα που τον δοκίμασαν όσον αφορά την απόδοση, τα + και τα - σε σχέση με ατμοποιητές-σημεία αναφοράς.

Όσο για την τιμή, δεν σχολιάζω. Ο κατασκευαστής έχει το δικαίωμα να τιμολογήσει σύμφωνα με τα κριτήριά του, όποια και αν είναι αυτά. Το αγοραστικό κοινό πάλι, έχει το δικαίωμα να επικροτήσει ή να αποδοκιμάσει την πολιτική αυτή, με την αγορά του ή όχι. Είναι το ίδιο πιθανό να αξίζει κάθε ευρώ που ζητάει ο κατασκευαστής, ή όχι.

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #55 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 11:34 »
Εγω παντως πηυ διαβασα κανα 2 ατομα μεσα στο φουμπου,ειπανε τα καλυτερα σε σχεση με πολυ γνωστους ατμο στην αγορα.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #56 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 11:40 »
Όταν και αν τον δοκιμάσουμε θα δούμε
Αυτό που με τρελαίνει είναι ότι σώνει και καλά να το πάρουμε με SS tank που πολύ αμφιβάλω αν έστω ένα 10% το χρησιμοποιεί και θα μείνει στο συρτάρι, ενώ θα έπρεπε να υπάρχει η επιλογή του διάφανου.

ps
ίσως αυτό για εμένα να είναι πια απόρριψη για αγορά αφού δεν μου δίνει την δυνατότητα να επιλέξω.

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #57 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 12:02 »
να πω πως και μένα στην αρχή με άγχωσε το ss tank μιας και έχω μάθει με τα διάφανα αλλά πριν τελειώσει το υγρό στέλνει μήνυμα
δεν ασχολούμαι καν με το υγρό

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #58 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 13:13 »
Εχω και εγώ ανάλογο προβληματισμό με του Τρύφωνα αλλά εμένα η καμπάνα μου θυμίζει τον eviva. Μονοκόματη φαρδιά καμπάνα με μικρή απόσταση (σωλήνα) από την κορυφή της καμπάνας ως την βάση του drip tip. Δεν μπορώ να καταλάβω τι εξυπηρετεί το υψωμένο deck. Βέβαια το  υψωμένο deck σε συνδιασμό με αυτή την καμπάνα μειώνει εσωτερικά τον όγκο της καμπάνας και άρα βελτιώνει την γεύση.
Μου αρέσει η ρύθμιση ροής με περιστροφή της καμπάνας , η ρύθμιση ροή αέρα καθώς και το γέμισμα από πάνω.
Φαίνεται στιβαρή κατασκευή.
θα προτιμούσα κι εγώ να υπάρχει επιλογή με clear tank αλλά οκ.

Σίγουρα θα ήθελα να τον δοκιμάσω !

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #59 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 16:00 »
πιστεύω ότι το υψωμένο deck εξυπηρετεί(εκτός από την μείωση του χώρου καύσης με αποτέλεσμα καλύτερη γεύση) κ στην καλύτερη διαδρομή του αέρα που έρχεται εξωτερικά κ κτυπάει την αντίσταση με αποτέλεσμα να συμβάλει  στην γεμάτη αλλά κ αθόρυβη τζούρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8463 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34096 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59997 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237996 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136241 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12