vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 6 χρήστες
vasim, dkostas, ipomonias, danys620, treloneritis, Sergios

Twitter

Cthulhu Massive Air RTA

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 23:15 »
Tον εχω εδω και καμμια 15αρια μερες και μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος


με την αποδοση του σε γευση και σε ντουμανι λιγα προβληματακια ειχα στην αρχη με την τροφοδοσια υγρου


αλλα τελικα ολα καλα ποιοτητα κατασκευης καλη και εμφανιση στιβαρος αλλα πρεπει να εχεις καποια εμπειρεια


για να τον στησεις και να τον χειρισθεις δεν ειναι για αρχαριους  :) :)

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 18:47 »
Τον έστησα με vertical  2.5 mm με Ni200 στα 0.20 Ω , νομιζω ετσι ειναι καλυτερη η γευση


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 02, 2016, 00:55 »
Απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του. Αψογος σε γευση και ντουμανι. Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ακομα δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει η ρυθμιση υγρων.

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 02, 2016, 10:49 »
Ανοιγει και κλείνει τα υγρά απλά.. Ανεβαίνει και κατεβαίνει το εσωτερικό δαχτυλίδι και κλείνει τις σχισμές εισαγωγής του υγρού. Δεν δουλεύει καλα ο ρυθμιστής. Εγω να φανταστείς το εχω αφαιρέσει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 02, 2016, 11:33 »
Mετα απο χρηση 6 μηνων μπορω να πω οτι εχει μια καμπυλη εκμαθησης 
και θελει τεραστια υπομονη η ρυθμιση υγρων δεν δουλευει οτι και νακανεις 
ειδικα οταν ο ατμοποιητης ειναι βιδωμενος στο μοντ το γεμισμα ειναι απαγορευτικο 
απο πανω οσες φορες το γεμισα απο εκει ειχα πλυμηρες ισως επειδη το ανοιξε κλεισε 
των υγρων δεν δουλευει σωστα και τι κανω το γεμιζω απο κατω μικρες οι τρυπουλες 
αλλα δεν εχω προβληματα διαροης.
Κατα τα αλλα ο ατμοποιητης ειναι στιβαρος τα ντουμανια του κορυφαια και η γευση του 
πολυ καλη ισως τα δυο τελευταια ειναι αυτα που με επεισαν να κρατησω τελικα 
και να τον χρησιμοποιω κανονικα εως σημερα παρολες τις δυσκολιες  :)

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 02, 2016, 12:38 »
Φίλε Νίκο τον εχω και εγω καπου στους 6 μήνες , το δαχτυλίδι ελέγχου ροής υγρών το εχω αφαιρέσει , τον γεμίζω κανονικα και σπάνια πλέον εχω διαρροές. Θέμα στησίματος ειναι και ποσότητες βαμβακιού. Το βαμβάκι πρέπει να μπαίνει αρκετό αλλα να μην στουμπωνει. Στησε κανονικα και πέρασε το βαμβάκι στα κανάλια μέσα στο δαχτυλίδι. Βρέξει λιγο το βαμβάκι στο πανω μέρος ΑΛΛΑ οχι μέχρι τα κανάλια. Απο το καναλι τροφοδοσίας μέχρι την αρχή του coil άστο στεγνό. Βιδώνεις και αρχίζεις να γεμίζεις. Διαρροές 0


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 02, 2016, 12:44 »
Oλα τα εχω δοκιμασει και αυτο που λες τις διαροες τις εχω οταν γεμιζω απο πανω 
τελος παντων εχω βρει αυτον τον τροπο τωρα και ολα καλα ευχαριστω για την συμβουλη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 02, 2016, 12:47 »
Απλά επειδή ειναι δύσκολο απο τις κατω οπές. Εγω γεμίζω παντα απο πανω και πλέον το εχω βρει.

Βέβαια ειναι σιγά σιγά η στιγμή που θα βγει απο βασικός ατμό. Εχω προπαραγγείλει Vaporesso Gemini


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 02, 2016, 13:42 »
Ανοιγει και κλείνει τα υγρά απλά.. Ανεβαίνει και κατεβαίνει το εσωτερικό δαχτυλίδι και κλείνει τις σχισμές εισαγωγής του υγρού. Δεν δουλεύει καλα ο ρυθμιστής. Εγω να φανταστείς το εχω αφαιρέσει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αφαιρεσες το εσωτερικο δαχτυλιδι?

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 02, 2016, 13:53 »
Ναι δεν το εχω καθολου γιατι ετσι και αλλιώς δεν ειναι λειτουργικό. Ειναι εδω και 3 μήνες περίπου στο κουτί του ατμό


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 02, 2016, 15:11 »
Το εβγαλα και εγω. Εκλεισα τον αερα και τον ξανα γεμισα απο επανω κανονικα.Καμμια διαρροη!!
Με τις διπλες αντιστασεις παντως "καιει"πολλα! :))

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 02, 2016, 15:14 »
Καίει παρά πολυ αλλα..! Ο καινούριος μου θα καίει περισσοτερο αχχαχαχα
Θέλει καλή ποσότητα βαμβακιού και να μη το βάζεις μέσα στα λουκια βρεγμένο γιατι στουμπωνει
Το αφήνεις στεγνό και ρουφάει μόνο του


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 16:42 »

V3
από χθες......
στα 024Ω με 2 alien στα 100watt  +/- 10% 
α ψ ο γ ο ς !



Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 04, 2016, 23:35 »
Σημερα ατμισα αυτον τον υπεροχο και αξιολογο ατμοποιητη, version 2 ο οποιος περα απο πνευμονικος μπορει να κανει ανετα και πιο σφικτες τζουρες χαρις στο πολυ καλο ρυθμιστη αερα. Δοκιμαστηκε αρχικα με το deck διπλου στησιματος, με 0,32mm kanthal, 2,5mm πυρηνα 8 σπειρες η καθεμια. Δινει πολυ πλουσιο ατμο και εντονη γευση ακομα και με λιγο airflow ανοικτο για σφικτη πνευμονικη, ομως. . . Στα 25 watt και με μακροσυρτη τζουρα το drip tip ακομα και το delrin που εχει το πακετο καιει,σε σημειο που δεν αντεχεται. Το μονο deck στηθηκε και αυτο και αποδιδει εξαιρετικα, ο ατμο ειναι στιβαρη κατασκευη,οχι με τα τελεια σπειρωματα αλλα στην πορεια στρωνουν. Χρειαστηκε ενα oring αλλαγη λογο ελαχιστης υγρασιας-διαρροης στο δαχτυλιδι ρυθμισης υγρων. Γεμιζει απο το πανω μερος, το μονο που θα δυσκολεψει καποιον στο χειρισμο ειναι ο ρυθμιστης υγρων που αρχικα ειναι σφικτος αλλα στην πορεια μαλακωνει.Το πακετο δινει ολα τα εργαλεια που χρειαζονται πολλα oring και ανταλλακτικο γυαλινο frosted τανκ. Το airflow εχει μεγαλο ευρος ρυθμισης και η αλλαγη του deck γινεται ξεβιδωνοντας την βιδα του πολου. Μπορει ο ατμιστης να παρεμβει στην αντισταση ή να αλλαξει deck χωρις να αδειασει το υγρο. Στο γεμισμα απαραιτητο το κλεισιμο των υγρων. Τοσο καιρο εχανα εναν ατμοποιητη ο οποιος δεν εχει ακουστει πολυ αλλα αξιζει και η τιμη του ειναι προσιτη. Οσο για την τριτη εκδοση ενα χαρακτηριστικο του που τον κανει να ξεχωρίζουν ειναι η 26αρα διαμετρος του. Αναρωτιεμαι βεβαια αν υπαρχει ατμο με διπλο στησιμο που να μην καιει τοσο το επιστομιο. . . Οποιος παντως εχει την τριτη εκδοση ας μας γραψει για αυτον, θε εχει ενδιαφέρον αν κρινουμε απο την δευτερη εκδοση. Στο διπλο στησιμο προσοχη οι αντιστασεις κοντα στα post αλλως ακουμπανε ευκολα την καμπανα και γίνεται βραχυκυκλωμα. Παντως στηνεται ευκολα. Να συμπληρωσω οτι ειναι αθορυβος.  Διαρροες δεν εχει, ο ρυθμιστης υγρων λειτουργει κανονικα και οι  οδηγοι βοηθουν μεχρι που και πως τοποθετείται το βαμβακι . Η τροφοδοσια του επαρκεστατη. Καλο ειναι να μην σφιγγετε πολυ το top cap, γιατι θα ταλαιπωρησει  στο γεμισμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2016, 00:39 από pngtszs1976 »

Αποσυνδεδεμένος konmac

  • **
  • 405
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 10:11 »
http://www.cthulhumod.com/
στιβαρη κατασκευη, καλη γευση ,φαινετε αθανατος . Οσο για την ρυθμιση υγρων δεν την καταλαβα πως λειτουργει, αλλα λειτουργει. Τον εστεισα μονο με μονη αντισταση. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171612 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364