vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

496 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, zamploutos, Sergios, tony1976

Twitter

Cthulhu Massive Air RTA

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Cthulhu Massive Air RTA
« στις: Ιουνίου 29, 2015, 03:39 »
Πρόσφατα σε περιήγηση στο Facebook διάβασα για έναν ατμοποιητή με το περίεργο όνομα Cthulhu και με το σχόλιο  συνατμιστή (που δυστυχώς δεν θυμάμαι) όπου σε γενικές γραμμές υποστήριζε ότι έχουμε κολλήσει με υπερτιμημένους ξένους και ντόπιους ατμοποιητές  και δεν δίνουμε ευκαιρίες σε προσπάθειες φθηνών, γνήσιων ατμοποιητών με πολύ καλές αποδόσεις.
Έδωσα λοιπόν μια ευκαιρία, τον βρήκα και θα κάνω την πρώτη μου προσπάθεια να τον παρουσιάσω μιας και είδα ότι δεν υπάρχει καμιά αναφορά σε αυτόν σε όλο το φόρουμ. (εάν όμως υπάρχει κάπου, παρακαλώ τους διαχειριστές να  μεταφέρουν το ποστ στο σωστό νήμα)
 
Cthulhu RTA λοιπόν ή (Massive Air RTA όπως τον πλασάρουν), από την  CTHULHU MODS (http://www.cthulhumod.com)  ( https://www.facebook.com/cthulhumodz), Shenzhen, China. Νέα σχετικά στον χώρο εταιρεία με σχεδιαστικό τμήμα αλλά και δίκη της παραγωγή (cnc).  Έχει σχεδιάσει και παράγει δυο ατμοποιητές έως τώρα, τον εν λόγω RTA και ένα RDA ονόματι Hastur. Έχει ενεργή συμμετοχή, απαντά και  ενημερώνει για διορθώσεις και updates μέσω Facebook και κάπου διάβασα ότι και για τον σχεδιασμό του  Cthulhu ζήτησε συμβουλές στο Reddit.

 


Ο ατμοποιητής προφέρετε κ(α)-θού-λου (Κθούλου) και  το όνομα του αφορά σε μια τερατόμορφη οντότητα ενός συγγραφέα μυστηρίου (H.P. Lovecraft.) που ούτε ξέρω ούτε και με πολυνοιάζει να μάθω.. Τα χαρακτηριστικά του και η απόδοση του από την άλλη κινούν το ενδιαφέρον και δεν περνούν απαρατήρητα.
 
ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ
 
Όταν έψαξα να τον βρω μπήκα στην σελίδα του κατασκευαστή και σtους retailers είδα το Κυπριακό My-ecigshop (http://www.my-ecigshop.com/cthulhu-rta-massive-air-rta-en.html?search=CTHULHU) όπου και τον προμηθεύτηκα με τιμή € 32+ 4,5 μεταφορικά, 8 περίπου ημέρες από την παραγγελία. Κανά δυο μέρες μετά τον είδα on sale στο desire-ecig με € 24 και τώρα € 27 (http://www.desire-ecig.com/index.php?route=product/search&search=CTHULHU) αλλά και στην Gearbest με € 26 (http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_184885.html ). Ελλάδα δεν νομίζω ότι παίζει αν και η εταιρία ψάχνει έντονα retailers. (αυτο ισχυε οταν τον εψαχνα εγω, πλεον και μετα την παρατηρηση του φιλου dallaskpd προσθετω οτι υπαρχει εδω, στο mpixlimpidi.net με € 39 http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=61_93&product_id=844)
 
ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ
 
Ο ατμοποιητής έρχεται σε ένα μικρό αλλά στιβαρό, σκληρό, πλαστικό, λευκό ημιδιάφανο κουτάκι με εύκολο άνοιγμα και κλείσιμο με τυπωμένο το λογότυπο και ένα QR code στην όψη. Μέσα βρίσκεται ο Cthulhu και το κλασικό σακουλάκι με τα spares. ( διάφορα o rings, δυο επιπλέον εξάγωνες βίδες για τους πόλους, δυο αγνώστου ταυτότητας αντιστάσεις, ένα εξάγωνο  γάμα κατσαβίδι (απολύτως απαραίτητο) και το κλασικό μπλε).
Στον πάτο, πάνω σε ένα χαρτονάκι βρίσκετε ο κωδικός όπου στο αντίστοιχο μέρος του site του κατασκευαστή ελέγχεις την αυθεντικότητα του προϊόντος μαζί με άλλο ένα Qr για εύκολη πρόσβαση. 
Πρακτική και προσεγμένη η συσκευασία και παρά το πλαστικό κουτί δεν δείχνει φτωχή.

 



ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Medical Grade 304 Stainless Steel
Pyrex γυάλινος σωλήνας με συνολική χωρητικότητα του τανκ 4 ml.
3mm airflow holes με προσαρμοζόμενο AFC δακτυλίδι.
Χάλκινος 510 connector.
Στο deck, 2 Χ 3mm  ανεξάρτητα κανάλια για τον αέρα η ροη του  οποίου δεν ακουμπά στον χάλκινο 510 connector (όπως υποστηρίζει η εταιρεία).
4 X 2.5mm τεράστια κανάλια τροφοδοσίας υγρού
Deck τριών σημείων για dual coils (4X1.6mm τρύπες για το σύρμα) με τους δυο αρνητικούς πόλους ενσωματωμένους στην βάση. 
Αναπλήρωση υγρών από επάνω μέσω 4 τρυπών στο top cap αλλά και από κάτω με βίδα.
Ύψος 55,5 mm (χωρίς drip tip) / 70mm (με drip tip)
Διάμετρος 22 mm.
 
ΣΧΕΔΙΑΣΗ
 
Ο Cthulhu εξωτερικά, είναι σχεδιαστικά λιτός αλλά πολύ όμορφος, μαζεμένος και στιβαρός. Εξωτερικά τουλάχιστον το ματ φινίρισμα του είναι ωραίο και δείχνει να έχει αντοχή στις μικρογρατζουνιες. Το drip tip είναι όμοιο με το υπόλοιπο σώμα και αν και μεγαλούτσικο είναι όμορφο, απλό και λειτουργικό. Το γυαλί είναι καθαρό, δείχνει ανθεκτικό και υγρού επιτρέποντος, αφήνει να φαίνεται το χαραγμένο στην καμπάνα λογότυπο.

 

 
Εσωτερικά, αν έχεις φάει στην μάπα τα 41 κομμάτια του Kayfun V4, τότε τα περίπου 20 δικά του (χωρίς τα ο rings), φαίνονται λίγα, αλλά δεν είναι. Βέβαια ο όλος σχεδιασμός έχει λογική και μετά το πρώτο λύσιμο δέσιμο όλα είναι τυφλοσούρτης. Ο ατμο ήρθε σχετικά καθαρός (αργότερα είδα στο Facebook ότι σε νέες παραγωγές τους χρησιμοποιούν ultrasonic cleaner), αλλά το έλυσα όλο για μπανακι. Με δυσκόλεψε πολύ να αφαιρέσω τα δυο insulators του θετικού πόλου (ένα άσπρο που μονώνει το χάλκινο 510 πιν και ένα μαύρο που μονώνει τον κεντρικό θετικό post στο deck) τόσο που παραλίγο να τα αφήσω να βράσουν. Ωστόσο και αυτό έχει λογική καθώς ειδικά το σκληρό μαύρο (που δείχνει και ανθεκτικό σε πολλά watt)  σφίγγει το ποστ και δεν το αφήνει να αγγίξει τους πολύ πολύ κοντά του αρνητικούς.
Τώρα, δυστυχώς τα σπειρώματα γενικά, μόνο ¨βούτυρο¨ δεν είναι. Αντίθετα είναι άγρια και λίγο δύσκολα ώσπου να κάνεις την αρχή αλλά μετά βιδώνουν καλά. Δυσκολία να βρεις την σωστή αρχή έχει η καμπάνα και το καρυδάκι που ασφαλίζει το top cup με το τζάμι (αλά V4). Ειδικά αυτό το τελευταίο ακόμη και όταν κάνεις την αρχή, φτάνεις στην μέση και ανακαλύπτεις ότι δεν πάει άλλο γιατί έχει στραβοβιδώσει. Επειδή ξεκινά να βιδώνει και ελαφρά πλαγίως, το κόλπο είναι όταν ξεκινάς να το ευθυγραμμίζεις με το μάτι. Με την χρήση όλα αυτά «στρογγυλεύουν»  αλλά είναι κρίμα γιατί ο ατμοποιητής αδικείτε από την έλλειψη ενός απλού, καλύτερου και πιο προσεγμένου εσωτερικού φινιρίσματος.
 
Ο  Cthulhu  δεν είναι κλώνος. Δεν είναι όμως και παρθενογένεση. Είναι σχεδιασμένος πατώντας πάνω στα καλά χαρακτηριστικά του Youde Goblin και δανειζόμενος το top fill design του Κayfun V4. Η αλήθεια είναι ότι ο Cthulhu είναι συνδυασμός  αυτών των δυο ατμοποιητών, σε πάρα πολύ καλή όμως, βάσει του αποτελέσματος, υλοποίηση.   
 
(Πριν συνεχίσω θα ήθελα να ζητήσω προκαταβολικά συγγνώμη αν η άποψη μου από εδώ και πέρα, φανεί στους εμπειρότερους φτωχή ή ίσως και επιφανειακή. Δεν έχω μεγάλη εμπειρία, γι αυτό συγχωρέστε λαθάκια και προτείνετε άφοβα διορθώσεις. Ντεκ που έχω δουλέψει είναι της Σοφίας, dripper, kayfun l+, V4, magma, Apollo Calix και ίσως πιο κοντινό σε wicking και αέρα αυτό του Aqua V2. Επίσης, θα ήθελα, για το απαραίτητο από εσάς φιλτράρισμα, να δηλώσω γενικά την προτίμηση μου στα χαμηλά  (έως 13) έναντι των υψηλών Watt και των mouth to lung έναντι των πνευμονικών εισπνοών αντίστοιχα. Αυτό θεωρώ ότι έχει σημασία καθώς τα δικά μου στησίματα και η αξιολόγηση ίσως αδικεί τον sub ohm  χαρακτήρα και δυνατότητες του Cthulhu … )
 
 
ΣΤΗΣΙΜΟ
 
Κοιτώντας άπραγος,  πάνω από 10 λεπτά το ντεκ του Cthulhu, το πρώτο πράγμα που κατάλαβα είναι ότι τα 0,75 βαθμών πρεσβυωπίας γυαλιά μου, θέλουν πλέον άλλαγμα. Ο χώρος είναι περιορισμένος και όλα μου φάνηκαν μικρά (τρύπες, βιδάκια, ποστς κλπ). Ειδικά οι εξάγωνες τρύπες πάνω στις βίδες είναι μικρότερες από ότι έχω έως τώρα δουλέψει και τα αλλενακια που είχα (ακόμη και τα μπλε Philips) δεν έκαναν, κάνοντας έτσι εντελώς απαραίτητο το κλειδί που δίνουν μαζί με τα spares.
 Αλλά η γκρίνια σταματά εδώ. Το στήσιμο είναι πανεύκολο σε ότι διατομή σύρματος από τις  0,25 έως  0,32  που δοκίμασα. Το κατσαβίδι μπαίνει στις βαθιές τρυπούλες της βίδας και μένει εκεί χωρίς να το κρατάς, δίνοντας σου χέρι να περάσεις το coil  από τις άνετες τρύπες στα posts και να το στήσεις σωστά πριν σφίξεις και χωρίς κλοτσήματα και εκπλήξεις. Το βέλτιστο είναι για κάθε coil  να χρησιμοποιείς τον ένα αρνητικό πόλο και την πιο μακρινή του τρύπα στον θετικό. (- + + -). Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα να κόψω το περισσευούμενο σύρμα απλά σαν tip προτείνω όταν κάνουμε το πρώτο coil να το αφήνουμε χαμηλά στην βάση του ντεκ έως ότου τοποθετήσουμε και κόψουμε το σύρμα και από το δεύτερο. Με τοποθετημένα τα coils  φαίνονται τεράστιες οι τρύπες του αέρα από κάτω τους και το ίδιο μεγάλα είναι και τα κανάλια τροφοδοσίας υγρού. Το βαμβάκι περνά εύκολα αν και εδώ βοήθησε η πρότερη εμπειρία με τα κανάλια του Aqua V2. Το κόλπο είναι να κοπεί σύριζα στο χείλος του ντεκ, να τριμμαριστεί αρκετά και ένα μικρό και λεπτό κομμάτι να μπει  ανάλαφρα έως περίπου την μέση του καναλιού. Δεν θέλει μεγάλη ποσότητα αν και γενικά κατάλαβα ότι ο ατμοποιητής, λόγο της καλής τροφοδοσίας του δεν είναι τόσο εκδικητικός σε λαθάκια στησίματος. Υποτροφοδοσια και καμένο, όσο και αν τον ζόρισα (για τα δικά μου δεδομένα) δεν πήρα, ούτε αντίστοιχα υπερτροφοδοσια και διαρροές. Βρήκα πολλά αρνητικά σχόλια για σφιχτό δακτυλίδι αέρα, δυσκολία σφιξίματος του coil κλπ, αλλά εγώ δεν τα αντιμετώπισα, ίσως γιατί διορθωθήκαν και έτσι απλά τα αναφέρω..




Έστριψα αντιστάσεις από 0,5 έως και 1,0 Ω σύνολο με καλύτερη σε αποτέλεσμα για μένα την 0,7Ω σε 2,5μμ τρυπανακι με 30αρι σύρμα 7 σπείρες ανά coil ή 8 σπείρες με 32αρι. Όσο δοκίμαζα τόσο με έπιανα να ψήνομαι να βρω μέχρι και 40αρι σύρμα, αλλά συγκρατήθηκα και το αφήνω για αργότερα..

]



Δεν βάζω κάποιο βιντεακι καθώς μπορείτε να βρείτε πολλά μαζεμένα στο site της εταιρείας εδώ: (http://www.cthulhumod.com/review-coil-building)
 
ΑΠΟΔΟΣΗ
 
Τον δοκίμασα από όσο πιο κλειστές τις τρύπες του αέρα και χαμηλά watts έως τέρμα ανοικτές τις τρύπες και όσο πάει το clouporaki μου. Απίστευτα καλή παραγωγή ατμού και όντος massive air flow, ροή όμως παραμετροποιήσιμη ανάλογα με όλα τα γούστα από πνευμονικές ως και mouth to Lang.
Με κίνδυνο να φανώ υπερβολικός, εκεί που ο Cthulhu τα «σπάει» είναι η Γεύση. Η γεύση η οποία σε όσα watts και αν τον δοκίμασα εγώ ήταν απλά καταπληκτική και πραγματικά περισσότερο συγκρίσιμη με RDA παρά με RTA που, τους περισσότερους από όσους εγώ γνωρίζω,  ξεπερνά μακράν (δεν διεκδικώ την πατρότητα αυτής της σύγκρισης, πολλά reviews το αναφέρουν και συμφωνώ απόλυτα). Δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει τον goblin, αλλά προσπερνά λίγο τον Aqua και κατά πολύ τον kangertech subtank mini. Δεν μπορώ να τον συγκρίνω με τους καυφουν μου χωρίς να αδικήσω στα σημεία και αυτόν αλλά και τους καυφουν λόγο της διαφοράς τους στο στυλ ατμισματος. Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως είναι ότι όσο περισσότερο τον χρησιμοποιώ, τόσο περισσότερο αλλάζω γνώμη για ένα στυλ που θεωρούσα ότι δεν μου ταιριάζει γιατί μου στερεί την γεύση που ζητώ.
Αυτό δεν παίζει με τον Cthulhu,  αντίθετα ανακάλυψα ευχάριστες πτυχές στα αρώματα μου που με τον δροσερό ατμό και τα χαμηλά watts που ατμιζα δεν είχα έως τώρα βρει. Δεν λέω ότι θα αλλάξω στυλ, αλλά σίγουρα θα γίνω περισσότερο διαλλακτικός.. Πραγματικά θα ήθελα να ακούσω την άποψη ενός συνατμιστη που αρέσκετε σε πνευμονικές τζούρες και subohm ατμοποιητές γιατί θα την θεωρήσω πιο πλήρη και λιγότερο ενθουσιώδη από την δική μου έκπληξη για την απόδοση του Cthulhu . Λίγη προσοχή στην κατανάλωση γιατί ο ατμο και παράγει πράμα αλλά και γίνεται εύκολα πιπίλα.

 


ΘΕΤΙΚΑ
 
Εξωτερική εμφάνιση
Ποιότητα υλικών κατασκευής και εξωτερικό φινίρισμα
Καλή αυτονομία 4 ml
Εύκολο (ναι τελικά εύκολο στήσιμο)
Top and bottom fill.
Απίστευτος αέρας και ντουμάνια
Απροβλημάτιστη τροφοδοσία, τεράστια κανάλια.
Απίστευτη απόδοση
Πολύ καλή σχέση τιμής – απόδοσης.
 
ΑΡΝΗΤΙΚΑ
 
Κακό εσωτερικό φινίρισμα και σπειρώματα.
Το να βιδώσεις το καρυδάκι σπάει νεύρα.
Λίγο λιγότερο η καμπάνα και η καμινάδα.
Δεν έχει πρόσβαση στην αντίσταση χωρίς άδειασμα υγρών.
Μικροδιαρροές από τις τρύπες αέρα αν και λύνεται αν πριν σφίξουμε εντελώς, γυρίσουμε ανάποδα τον ατμοποιητή.
 



ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ…..
 
Η άποψη μου για τον ατμοποιητή είναι θετική. Ο Cthulhu είναι ένας sub ohm ατμοποιητής που άξιζε να ασχοληθώ μαζί του σε βαθμό του να γράψω και όλο αυτό το σεντόνι. Είναι πανέμορφος, μαζεμένος, η απόδοση του είναι εκπληκτική και με την τιμή που έχει, δεν διστάζω να τον προτείνω ανεπιφύλακτα ακόμη και σε mouth to lang χρήστες. Από την άλλη, ο κατασκευαστής έχει δείξει ότι ακούει και διορθώνει ατέλειες και ένα version 2 είναι μάλλον κοντά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα σας απογοητεύσει η τωρινή πρώτη έκδοση ….Αυτά.
 
 
Chris
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 01, 2015, 12:54 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 29, 2015, 09:15 »
Μπράβο πολύ ωραία παρουσίαση! Παρεπιπτόντως Ελλάδα είναι διαθέσιμος από mpixlimpidi.net.

Αποσυνδεδεμένος frantic

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 29, 2015, 11:14 »
nice review chzamp :)

στην παρούσα περίοδο με ενδιαφέρουν οι single coil optimised rdas/rtas, αλλιώς η συλλογή ατμοποιητών θα μεγάλωνε... ;)

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 29, 2015, 14:12 »
Μπράβο πολύ ωραία παρουσίαση! Παρεπιπτόντως Ελλάδα είναι διαθέσιμος από mpixlimpidi.net.


Ευχαριστώ για την υπόδειξη.. Το πρόσθεσα ήδη. Όταν έψαχνα δεν το είχαν φέρει Ελλάδα. :)




Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Cthulhu Massive Air RTA ΚΑΙ V2
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 27, 2015, 19:12 »
Αν και σε εμάς δεν είχε μεγάλη απήχηση ο συγκεκριμένος ατμοποιητης, έρχεται η νέα βελτιωμένη του έκδοση με αρκετά ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά και  βασικό για μένα το deck access. Αν στην γεύση μοιάζει με τον πρώτο τότε θα αποτελεί μια αξιολογότατη λύση για αυτούς που ψάχνουν τανκατους με εύρος από πνευμονική έως "κάπως" σφιχτή τσιγάρισια…  :


http://www.cthulhumod.com/cthulhu-rta-v2/


Cthulhu RTA V2



Features:
 
1. Cthulhu RTA comes with two decks(single coil and dual coil);
2. Bigger airflow and bigger desk.
3. 2 posts and 4 holes design for dual coil desk;(super easy for coil building)
4. Access to the build deck without draining the tank
5. Juice flow control
6. Easier top fill system.
7. Lip around the oval air hole to prevent leaking
8. Bigger juice channels than V1
9. Easy to remove top fill cap.
 
10.Adjustable 510 pin








« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 27, 2015, 19:31 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 27, 2015, 20:07 »
Ενδιαφέρον το deck για μονη αντισταση στυλ kayfun και για διπλη στυλ velocity με στησιμο αλά aqua. Γνωριζουμε σε τι τιμη θα παιξει;

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 27, 2015, 20:07 »
Νομιζω και ..θελω να πιστευω οτι ο V2 θα ειναι αρκετα καλυτερος απο τον ν1 αν κρατησει οπως λες chzamp και την "γευση" ή ακομη καλυτερα την βελτιώσει...
Οτι τους ζητησαν απο το reddit το εκανα πραξη παντως και εχει πολλα πλεονεκτηματα σε συγκριση με τον πρωτο

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 28, 2015, 01:23 »
Είναι γνήσιος αλλά δεν παύει να είναι Κινέζος mamutsis, αρα δεν πιστεύω ότι θα βγει πανω από 30-45 $.

@Anubis Μου έκανε πολύ καλη εντύπωση πως και στον πρωτο και στον δεύτερο άκουσαν τις προτάσεις των χρηστών του reddit :
https://www.reddit.com/r/electronic_cigarette/comments/3d76tx/what_is_your_suggestion_for_cthulhu_rta_v2_we/

Και εδώ είναι η συζητηση στο ECF : 
https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/cthulhu-rta-v2-similar-posts-to-the-velocity-rda.695111/

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 23:06 »
Ξέρουμε ποτε θα ερθει και αν θα ερθει ελλαδα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 01:22 »
Εγώ απλά σοκάρομαι που υπάρχει άνθρωπος που δεν ξέρει τον Lovecraft....  :)) :)) :))

Αστειεύομαι, ωραίες παρουσιάσεις και τον v2 θα τον τιμήσω πιστεύω, φαίνεται καλός all-arounder.

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 01:55 »
photo που μου έστειλαν από vapourdepot από όπου το έχω κάνει preorder


το κουτάκι περιέχει:

1 x Cthulhu RTA V2
1 x Spare Glass Tank
1 x Extra Drip Tip
2 x Spare O-Ring Sets(They will come in white, blue and red)

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 02:36 »
Ξέρουμε ποτε θα ερθει και αν θα ερθει ελλαδα;


Λογικα θα το φερει το mpixlimpidi που εχει και το V1 Ακόμη είναι σε Preorders εξω και το πρωτο batch θα είναι 2000 τμχ..

στην φωτο του kokalo φαινεται το διαφανο και όχι το frosty tank και έτσι τελικά θα βγει η πρωτη παρτίδα....

https://smogdistro.com/shop/cthulhu-rta-v2-cthulhu-mod/




Φιλε mindtrapper, ξερεις τι ξυλο εφαγα μικρος απο την μανα μου για να διαβαζω Lovecraft.. Αλλα που μυαλο... ;D :))
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 13:58 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 02:07 »
Παρέλαβα σήμερα τον V2, πρώτες εντυπώσεις καλές.
Η ποιότητα είναι σχετικά καλή, δεν έχει σημάδια κλπ, τα σπειρώματα δεν είναι βούτυρο αλλά δεν βρίσκει κάπου ούτε γρατζουνάει. Καλή συσκευασία με extra tank, drip tip, o-rings σε 3 χρώματα, βίδες και 2 αντιστάσεις. Αρκετά καθαρός, δεν είχε λάδια ούτε γρέζια (που έχω δει σε κάποια reviews να αναφέρουν). Τον καθάρισα με λίγο μούλιασμα σε απορρυπαντικό πιάτων και ένα πέρασμα με οδοντόβουρτσα.


Κάπως περίπλοκη κατασκευή, το juice flow control το κοιτούσα κάνα τεταρτάκι σαν χαζός μέχρι να καταλάβω πως δουλεύει. Η αλλαγή του deck πολύ εύκολη ξεβιδώνοντας τον πόλο από κάτω.


Τον έστησα με το μονό deck με μία από τις δύο 0.65 ohm αντιστάσεις που είχε στο πακέτο. Πολύ εύκολος στο στήσιμο, τα σύρματα πιάνουν πολύ όμορφα ανάμεσα στην βίδα και τα πλαϊνά της. Έχει και ένα προαιρετικό δαχτυλιδάκι για να κρατάει τα βαμβάκια. Ευκολότερο και από kayfun.


Με τον αέρα σχεδόν κλειστό κάνει πολύ καλές τσιγαρίσιες τζούρες. Με τον αέρα τελείως ανοιχτό clouds for days  ;D 


Τον έχω γεμίσει 2 φορές από πάνω κλείνοντας το juice control χωρίς την παραμικρή ιδέα διαρροής.


Από αρνητικά βρίσκω μόνο το σκληρό juice control που όμως έχω διαβάσει ότι μαλακώνει με τη χρήση, και το σχετικά μεγάλο ύψος.


Αυτά μέχρι στιγμής

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 02:50 »
Αν μπορείς βάλε φωτός από το στήσιμο σου και τον ατμομοποιητη

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Cthulhu Massive Air RTA
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 05:08 »
Δεν τον βλέπω τον V2 στο μπιχλιμπιδι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9201 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364