vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, bloodlessz

Twitter

Calix By Leo

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix By Leo
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 24, 2015, 00:50 »
Σύμφωνοι ,νομίζω όποιος αγοράσει τον calix για την φοβερή γεύση του θα τον αγοράσει  ;)  .
Τα σχόλια στο youtube δεν αντέχω καν να τα διαβάσω ,σε οποιοδήποτε video τα σχόλια ειναι απαράδεκτα :wall: :wall:


Δεν έχεις άδικο σε σχέση με τον kayfun v4 ,αλλα πιστεύω ότι αν δεν είχε γίνει το πάρτυ με τους κλώνους και δεν είχαν όλοι 2-3 κλώνους v4 το νήμα δεν είχε 200 σελίδες αλλα 50-60 άτομα θα τον είχαν αγοράσει ....οι υπόλοιποι απλά θα βρίζαμε για την τιμή και θα τον χαζεύαμε στα review ,τουλάχιστον στην Ελλάδα δεν γνωρίζω για εξωτερικό
Εγώ , άλλωστε,  δεν γνωρίζω το κόστος παραγωγής και τις επιμέρους λεπτομέρεις απ΄την παραγωγή ενός προιόντος μέχρι να φτάσει στα χέρια του καταναλωτή  , ούτε έχω πρόθεση να κρίνω αρνητικά την τιμή , αλλά μου φαίνονται λιγάκι πολλά ...όχι βέβαια ότι δεν μπορεί να τα αξίζει !



Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Calix By Leo
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 24, 2015, 00:56 »
Συμφωνώ μαζί σου και εγώ όταν άκουσα την τιμή με ξένισε.  Όταν τον δοκίμασα όμως (μου τον έδωσε φίλος ατμιστής για λίγο καιρό) πήρα την απόφασή μου και έκανα τα κουμάντα μου.


Απλά το ζουμί είναι στο τελευταίο σου σχόλιο, τα αξίζει τα άτιμα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Calix By Leo
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 24, 2015, 01:22 »
Αυτή είναι όμως και η βασική διαφορα μας με την αγορα της Αμερικής. Ο τυπικος Αμερικανος που δεν είναι και πολύ φραγκατος, δεν εχει την ευκαιρια να δοκιμασει πριν παρει ένα προιον σαν τον calix από μια μακρυνη αγορα.. Σιγα μην δωσει 125 $ για έναν αγνωστο ατμοποιητή οπου μπορει όπως ειπε ο τυπος να τον παρει μονο από εδώ. Ουτε εμεις πιστευω θα περναμε έναν αγνωστο γνησιο κινεζικο ή αμερικανικο στα € 120 βασιζόμενοι μονο σε rewies. Αποψη μου είναι ότι οι Ελληνες κατασκευαστες αν θελουν να μεγαλωσουν μεσα και εξω, πρεπει ή να στηθουν με συνεργασιες σε εκει μεγαλα μαγαζια ή representatives ή να ριξουν τις τιμες στα 60-80 $ βασιζόμενοι σε οικονομιες κλίμακος από τις μεγαλύτερες ποσοτητες παραγωγης τους.

Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix By Leo
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 24, 2015, 15:23 »
Καλησπέρα σε όλους,


ο κύριος GrimmGreen γιατί στον KAYFUN 4 review του δεν πέφτει ανάσκελα όταν αναφέρει την τιμή 190$ ??? Κύριοι έχω τον CALIX 2 μήνες και δεν διανοούμαι πλέον να ατμίσω κάτι άλλο, και έχω KAYFYN lite plus, Phenomeno, Eviva. Δεν είχα κανένα πρόβλημα απολύτως


Είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί για ΓΕΥΣΗ, και προσωπικά όταν για ολοήμερο υγρό έχω το castle long θεωρώ πως θα πρέπει να έχω και τον ανάλογο εξοπλισμό για να μην πετάω τα λεφτά μου όχι κάτι άλλο.


Ο CALIX για εμένα ήταν "plug&play" ούτε να ασχοληθώ για πόσο βαμβάκι να βάλω, αν θα είναι ψηλά, κοντά κλπ. Κάνει 120 ευρώ ναι, γιατί πρέπει να ασχοληθώ με το πόσο κοστίζει στον κατασκευαστή? Τα υλικά του είναι σωστά? μου αρέσει? με ικανοποιεί για την ανάγκη που τον θέλω? Τέλος, πληρώνω ατμίζω
Συμφωνώ με τον φίλο που αναφέρει πως τα 120ευρώ είναι ευκαιρία μπροστά στα 150 του γερμανού. Ναι ο Ελληνάρας δεν έχει ρίξει λεφτά σε διαφήμιση ή σε δίκτυα (κακό δικό του) αλλά στα δικά μου μάτια και ουρανίσκο είναι masterpiece τέλος. Εγώ θα πρότεινα σε αυτούς που το έχουν τώρα για καλοκαίρι να φορέσουν το staineless για να μην έχουν πρόβλημα με τα υγρά τους λόγω ζέστης. Τα υγρά τα ρυθμίζεις απο την τελίτσα που έχει το drip tip και τις αυλακώσεις που έχει το πάνω καπάκι, άλλη μια "εξυπνάδα" απο τον ελληνάρα ;D


Σας προτείνω να πάτε να τον δοκιμάσετε και να αναγκάσετε το μαγαζί να σας έχει υγρό με πολύπλοκη γεύση και τουλάχιστον 6 νικοτίνη και όχι τύπου ανθρακούχο υγρό με 0 νικοτίνη για να μπορέσετε να καταλάβετε. Εκεί να επιμένουμε για την τιμή, φίλε μου ζητάς 120ευρώ και θέλεις να δοκιμάσω COLA? στήστον βάλε υγρό σωστό και περιμένω. Σε εμένα τουλάχιστον δούλεψε γιατί πέταξα αφρούς όταν άτμισα στον calix, cola με 0 νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Calix By Leo
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 24, 2015, 20:21 »
Τι είναι  το  COLA?

Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix By Leo
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 24, 2015, 20:38 »
COCA COLA

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix By Leo
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 24, 2015, 22:38 »
 Ατμίζω με τον Calix από την πρώτη μέρα της παρουσίασης του, αφού πρώτα είχαν προηγηθεί τρεισήμισι μήνες με τον Apollo.
Σε όλο αυτό το διάστημα δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα  με κανένα από  του δύο με οποιοδήποτε στήσιμο και αν δοκίμασα.
Και πριν και μετά τον Calix είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω  αρκετούς ατμοποιητές, από κανένα δεν πήρα  κάτι που να με ικανοποιεί περισσότερο σε γεύση και χτύπημα που είναι και το βασικό  μου ζητούμενο, και για πρώτη φορά δεν ψάχνω για κάτι άλλο.
θεωρώ λοιπόν ότι αξίζει  και το το τελευταίο ευρώ, για την ποιότητα του, τη γεύση του, τις επιλογές στο στήσιμο την συνολική ποιότητα ατμίσματος που προσφέρει.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Calix By Leo
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 24, 2015, 22:55 »
Και εγώ φίλε μου κάτι παρόμοιο έκανα.  Πρώτα απόκτησα τον apollo και μετά, αφού είδα τι προσφέρει η φωλιά και μπόρεσα και τον δοκίμασα από φίλο με τα δικά μου υγρά και στησίματα μάζεψα τα λεφτά και τον αγόρασα.


Αυτή την στιγμή ατμίζω αποκλειστικά με apollo και calix.  Τον eviva τον έχω σαν 2ο (παρόλο που με ικανοποιεί πάρα πολύ αλλά για κάποιο λόγο ξαναγυρνάω εδώ  :dontknow: ).  Όπως πολύ σωστά είπες δεν ψάχνω κάτι άλλο (προς το παρόν τουλάχιστον :D )


Και επειδή τα καλά πράγματα πρέπει να μοιράζονται, στο νήμα του apollo έχω περιγράψει το αγαπημένο μου στήσιμο.  Το ίδιο ακριβώς κάνω και στον Calix με εξαιρετικά αποτελέσματα.  30mm Kanthal, 3mm διάμετρο, 7-8 σπείρες ~1,8Ω.  Στριμμένος ο πόλος ώστε να γεμίζει το deck και 11-13Watt.  Δοκιμάστε το  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος akoylini

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix By Leo
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 27, 2015, 15:00 »
παιδια καλο Σκ σε ολους.αγορασα απο εναν συνατμιστη τον Calix,τον έπλυνα καλα με τα παντα ολα και μετα το στυσιμο μου ερχοταν μυρωδια σαν απο χρηση του προηγουμενου υγρου του συνατμιστη,αρχισα λοιπον να πλενω παλι με σοδες κτλπ.η μυρωδια εχει φυγει τελειως εκτος....απο το Ο ring το συλικονουχο,ειναι σαν να το ειχες βαλει χρονια μεσα σε ενα μπουκαλι με υγρο....δεν φευγει με τιποτα και τελικα ολη η μυρωδια προερχετε απο εκει και μονο.τι κανω????

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Calix By Leo
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 27, 2015, 16:20 »
Όταν έχω υγρό που επιμένει βάζω το oring σε νερό με μαγειρική σόδα για λίγη ώρα και είναι εντάξει.  Όχι τελείως άοσμο αλλά σε σημείο που να μην με ενοχλεί.  Η αλήθεια είναι ότι το συγκεκριμένο oring κρατάει πολύ εύκολα μυρωδιές αλλά με αυτόν τον τρόπο καθαρίζει.

Αποσυνδεδεμένος akoylini

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix By Leo
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 27, 2015, 16:24 »
24 ωρες...σε σοδα λεμε και δεν αλλαξε κατι !!!!!!!!!!!!τωρα σε ξιδι....για να δουμε

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Calix By Leo
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 27, 2015, 16:37 »
Τι υγρό έκανε ο προηγούμενος ρε συ  :laugh1: .  Τι να σου πω φίλε μου, εμένα με σόδα φέυγει πάντα  :dontknow: , μάλλον έπεσες σε δύσκολο υγρό  :yes:

Αποσυνδεδεμένος akoylini

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix By Leo
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 27, 2015, 16:39 »
Seven Seas

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix By Leo
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 08, 2015, 05:45 »
καλησπερα παιδια,ημουν πανετοιμος να παω να αγορασω τον calix αυριο κιολας,και εκατσα να διαβασω τι εχει συζητηθει εδω μεσα και ενω καποιοι ισως τυχεροι ειναι ΥΠΕΡευχαριστημενοι ,υπαρχουν και εκεινοι που τους εκατσαν τα στραβα με το τζαμακι διαρροες κτλ,επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι και οταν πας να παρεις εναν τετοιο ατμοποιητη πας με το σκεπτικο οτι θα σου μεινει σαν μονιμος για πολυ καιρο,ειλικρινα φοβηθηκα και το μετανιωσα τελειως...  :(
ειναι περιεργο να ακους τοσο καλα πραγματα για εναν ατμοποιητη και ταυτοχρονα τοσες αναποδιες! μηπως τελικα να καταληξω σε εναν erlprinz?

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Calix By Leo
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 08, 2015, 08:45 »
Καλημέρα φίλε μου.

Μην το παίρνεις ότι εμείς που δεν είχαμε πρόβλημα είμαστε τυχεροί αλλά αυτοί που είχαν, άτυχοι.  Έχουν πουληθεί τόσα κομμάτια, εδώ και στο εξωτερικό και τα προβλήματα (τουλάχιστον αυτά που έχω δει να αναφέρονται στα forum) είναι ελάχιστα.  Επιπλέον, τα μαγαζιά και ο ίδιος ο κατασκευαστής πάντα στηρίζουν στα θέματα που μπορεί να έχεις.

Η γνώμη μου είναι ότι αν τον πάρεις δεν θα το μετανιώσεις  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35336 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182438 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9425 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364