vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, manoslykos, th3ofilos, athmichalop, bloodlessz

Twitter

Marquis Dripper (clone)

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 17:50 »
http://atmokipos.gr/index.php/product/553-marquis-rda-clone-by-tobeco
Τό χτύπησα απο τον πατριώτη μου !!!
 :o για πνευμονικές τζούρες οιιιιι μανούλαμμμμμμ :o .... :angel: θα αγιάσουμε στο τέλος... :angel: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 18:21 »
Επειδη σκεφτομαι να τον αγορασω..μονο για πνευμονικες κανει;;

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 18:27 »
Προσωπικά για αυτο τον επέλεξα αλλά κανει και για κανονικές τζούρες εαν φυσικα ρυθμίσεις τις τρύπες του...αποψή μου φυσικά μην σε πάρω και στον λαιμό μου .. θα σου απαντήσουν και οι συμφουρίτες επ αυτού !!! καλές απόκριες  :bow:

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 22, 2015, 11:07 »
Να σαι καλα φιλε...Μαλλον θα την κανω την αγορα..Καμια δεκαρια σταγονες χωραει μεσα??

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 22, 2015, 11:13 »
Καλημέρα !! ουτε συνεννοημένοι να είμασταν... 8)  αναλόγως τα μπουκαλάκια του καθενός ... αλλα προσωπικά μεχρι και 30 του εχω ρίξει!!!! :yes: αλλά παρατήρησα με τις διπλες αντιστάσεις που εφτιαξα και είμαι και τζιμινιέρα... φευγουν στο πι & φι.. :wall:

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 22, 2015, 11:20 »
Χαχα..Καλημερα..Αυτο σκεφτομουν και εγω..Εχω τον magma και με χει βολεψει απιστευτα η χωριτικοτητα του..Μαλλον επειδη εχει μικροτερο ντεκ θα ξενερωσω που θα σταζω ανα 7-8 τζουρες..

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 10:44 »
o magma χωρίς φιτίλι χωράει 1ml και ο marquis 0,80ml αυτο πόσο ειναι; δεν εχω ασχοληθει με σταγόνες, αλλα νομίζω κανα 3 σταγόνες πρέπει να ειναι.... προσωπικά βάζω υγρό στο φιτίλι μέχρι να αρχίσει να βγαίνει στο ντεκ.
Για mtlung τι πρόβλημα να έχεις; κλείνει και τελείως ο αέρας αμα θες και με όση ακρίβεια μπορείς να αντέξεις αφου έχει τέτοιο efc. Εχει τεράστιο ντριπ τιπ βέβαια, αλλα εμένα και ο hcigar o magma εχει ανάλογο , και βέβαια έχει και αντάπτορες για 510

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 11:30 »
Σε ευχαριστω πολυ...Οπως το ειπες..Αν αλλαξεις κ ενα drip tip θα ερθει στα γουστα μου...Μαλλον θα το τζιμπησω... :yes:



Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 14:59 »
Καλησπέρα στην παρέα.
Κάτοχος και εγώ του Marquis SKU:2044802 από FastTech.
Η ποιότητα κατασκευής είναι πάρα πολύ καλή, δεν έχω κανένα παράπονο την τελευταία σχεδόν εβδομάδα που τον χρησιμοποιώ. Σύμφωνα με τα σχόλια και τις κριτικές στο κινέζικο site, έρχεται με το washer screw που παγιδεύει τα σύρματα στον θετικό πόλο μέσα στην κορώνα. Στην δική μου περίπτωση η βίδα απουσιάζει και η αναπληρωματική στην συσκευασία δεν ταιριάζει στον συγκεκριμένο ατμοποιητή αφού τα σπειρώματά της είναι αρκετά πιο χοντρά (και δεν είναι και washer screw).
Κατά την διάρκεια του καθαρίσματος παρατήρησα ότι οι βίδες που παγιδεύουν τα καλώδια άρχισαν να σκουριάζουν (τις είχα αφήσει με τον ατμοποιητή σε νεράκι με απορρυπαντικό μερικές ώρες). Οι ράβδοι των 2,5 εώς και 4 χιλιοστών εσωτερικής διαμέτρου βοηθούν αρκετά στο στήσιμο άλλα νομίζω ότι το κερασάκι στην τούρτα είναι η βίδα που μου λείπει (ή ήρθε λάθος).
Όσον αφορά τώρα την γεύση και την παραγωγή ατμού είμαι απόλυτα ικανοποιημένος (έχω στήσει από 0,5 διπλή αντίσταση εώς και 1,5 μονή). Ο ατμοποιητής πίνει υγρό αναπλήρωσης όπως αμερικάνικα Muscle car πίνουν βενζίνη.
Είναι ιδανικός για πνευμονική όσο και για στοματική-πνευμονική τζούρα.
Διαρροές για ντρίπερ δεν θα έλεγα ότι έχει κάποιος εκτός αν πνίξει τις αντιστάσεις και αρχίζει και στάζει από τις τρύπες αερισμού.
Προσωπική μου άποψη είναι ότι το στήσιμο του δεν είναι πιο εύκολο από οποιονδήποτε 3 post dripper. Επίσης εξαιτίας του ότι από την πάνω μεριά της αντίστασης δεν έχεις την ίδια ποσότητα βαμβακιού και το ντεκ έχει τον σχεδιασμό που έχει σε ξεγελάει το βάθος με την χωρητικότητα η οποία τελικά μου φάνηκε ελαφρώς ανεπαρκής σε σχέση με τα διαφημιζόμενα. Άλλα είναι ντρίπερ οπότε ούτως ή άλλως αυτή είναι η δουλειά του, δηλαδή να δίνει γεύση και ντουμάνι θυσιάζοντας την αυτονομία.
Ευχαριστώ και καλά ατμίσματα.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 19:37 »
τί εφτιαξε ο άνθρωπος..


απίθανο afc ?

Αποσυνδεδεμένος Angel81

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 19:44 »
xxpistoss Αν έχεις πρόβληματα με την τροφοδοσία όταν 'τραβάς τζούρα' δοκίμασε να γέρνεις ελαφρά τον ατμοποιητή προς την κατευθύνση που είναι οι τρύπες εισαγωγής αέρα για να τσουλάει το υγρό προς το βαμβάκι! Στο λέω γιατί έχω παρατηρήσει οτί πολύ υγρό μένει χαμηλά στο deck!

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 28, 2015, 00:31 »
Παρέλαβα σήμερα τον κλώνο της tobeco και έχω θέμα,δε μπορώ να βγάλω την καμπάνα.Τον έβαλα κατάψυξη δοκίμασα και με χειρουργικά γάντια αλλα τίποτα,το μόνο που κατάφερα ήταν να τον στρίψω λίγο και απο αυτό το λίγο φαίνεται να έχει 5 κιλά μούργα γιαυτό δε βγαίνει.Καμια ιδέα κανείς?

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 28, 2015, 00:45 »
Από Vapesin; Εμένα μου ήρθε πολύ καθαρός απλά παίζω με τα στησίματα τώρα γιατί αυτό που μου είχε μέσα το παιδί (2-2.1Ω single coil) μου ήταν λίγο υποτονικό. Anyway, βιδωμένο πάνω σε μοντ προσπαθείς σίγουρα έτσι; Εγώ αυτό που θα έκανα στην θέση σου είναι να βγάζω το drip cap και να τον πλημμυρίσω μέσα με μηδενική PG. Αν δεν έχεις ρίξε άλλο λιπαντικό, ελαιόλαδο, που λέει ο λόγος, ή baby oil. Μετά έτσι όπως θα είναι μέσα πλημμυρισμένος προσπάθησε να το βγάλεις σιγά σιγά. Λογικά θα έχει μέσα build, οπότε δοκίμασε με PG/VG να τον λιπάνεις γιατί μετά πάει στράφι...

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 28, 2015, 00:51 »
Οχι απο vapesin,δεν ήξερα ότι θα τον έφαιρνε και τον παρήγγειλα απέξω.Βιδωμένο πάνω σε μόντ όχι μη χαλάσω μοντ, τον βίδωσα σε ένα coil jig αλλα τζίφος.Τραβάω αλλα τίποτα!Τον έριξα μέσα σε σαπουνόπερο τώρα μπάς και...Κατι κομματάκια απο τη μούργα πάντως έχουνε αρχίσει και κολυμπάνε!

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Marquis Dripper (clone)
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 28, 2015, 01:04 »
Δεν έχεις καμία απλή μπαταρία που να παίρνει 510 ή έστω με αντάπτορα; Είναι αρκετά σφιχτός ακόμα και καθαρός όταν είναι στεγνός.

Anyway, δοκιμάζω τώρα dual coil στα 1.2Ω σύνολο. Καλά τα πάει αλλά παίρνει λίγα δευτερόλεπτα να δώσει. Τον έχω σε istick 30 και αν δώσω 15w περιμέεεενω. Στα 20w κάτι γίνεται. Σαν πολλά δεν είναι; Μάλλον είναι θέμα dual coil έτσι; Πρώτη φορά χρησιμοποιώ dual coil αλλά έχει λογική ακόμα και στα ίδια Ω με single coil να παίρνει πιο αργά επειδή έχει διπλάσιο σύρμα. Τώρα θα κάνω ένα single coil εκεί στα 0.8-1Ω να δω τι παίζει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8392 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180783 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34049 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536775 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237799 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15984 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085433 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12