vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 5 χρήστες
Mimhsdr, Buliwyf, maprix, Jorge, ΨΗΛΟΣ

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 04, 2015, 16:03 »
Τον έκλεισα και  :cigar:
θα ανεβάσω όμως κάποια στιγμή.
Τα φιτίλια τα πάω μέχρι κάτω και η διατομή είναι ίδια από άκρη σε άκρη (όσο είναι η αντίσταση είναι και οι άκρες).

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 04, 2015, 23:00 »
Sorry παιδια λογω εργασιας δε προλαβαινω να βλεπω ολα τα μηνυματα
αν και ο Wilde συμπληρωσε επιτυχως οτι ρωτηθηκε ..
Κι εγω εχω καταληξει στο στησιμο της προηγουμενης φωτο που εβαλε
Αν κι αλλες φορες στηνω σε σχημα Ζ πανω στο πρωτο ντεκ 
Σε περιπτωση που φατε κανα καμενο τον γυρνατε αναποδα ξεβιδωνεται λιγο τη καμπανα
απο πανω εκει που μπαινει το ντριπ τιπ , γυρνατε κανονικα να μπει αρκετο υγρο στο ντεκ
και τη ξαναβιδωνετε τραβατε και μια τζουρα χωρις να πατατε κουμπι ωστε να κατσουν τα βαμβακια καλα
κι ουτε γατα ουτε ζημια .   ;)

Στη πρωτη βερσιον που εχω εγω γεμιζει μονο απο κατω και αναποδα
Στη δευτερη εκδοση  γεμιζει απο τις πανω τρυπες στη κανονικη βερσιον
αλλα και στη Lite εκδοση .

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 05, 2015, 23:41 »
Νομίζω ότι το πρώτο στήσιμο που έχω ανεβάσει σε σχήμα S είναι από τα καλύτερα


Και το Lite γεμίζει από κάτω  αλλά δεν υπάρχει λόγος καθώς από τις τρύπες είναι πανεύκολο.
Αλλά βολεύει να θες να φτιάξεις την αντίσταση χωρίς να χύσεις το υγρό.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 11, 2015, 12:21 »
Απέκτησα τον phenomenon lite πριν λίγες μέρες και έχω εντυπωσιαστεί κυρίως από την γεύση που βγάζει. Κάνω το ίδιο υγρό εδώ και 2 χρόνια και πρώτη φορά παίρνω τόσο καθαρά και έντονα αυτή την γεύση. Ευχαριστημένος πολύ είμαι και από το ντουμάνι και το χτύπημα αλλά αυτό που απογειώνεται κυριολεκτικά είναι η γεύση. Στα θετικά του, μικρός, ελαφρύς, εύκολο γέμισμα, ικανοποιητική χωρητικότητα (4ml) εύκολος στο στήσιμο, εύκολη ρύθμιση αέρα, ρυθμιζόμενος πόλος και καλή ποιότητα κατασκευής. Κάτι αρνητικό δεν έχω βρει μέχρι τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Dr Salonius

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 12, 2015, 00:32 »
Για αυτη την απίστευτη,αλλα πραγματικά απίστευτη γευση που σου δίνει αυτος ο ατμοποιητής,αξίζει τον κόπο να τον αποκτήσεις!! Πολλά μπράβο στον κατασκευαστή!!!

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 13, 2015, 20:04 »
Προς τους κατόχους: Ρε παίδες σίγουρα κάποιος από εσάς θα είχε παλιότερα στα χέρια του Καυφουν... Σε σχέση λοιπόν με αυτόν η γεύση είναι σαφώς καλύτερη ? Θα μπορούσατε να συγκρίνεται την απόδοση με κάποιον rda?Σορυ για τις άμεσες σύγκρισεις λίγο ακομψο αλλά μιας και με ενδιαφέρει πολύ η γεύση γιαυτό ρωτάω

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 13, 2015, 22:52 »
Φιλε its κατοχος ολων των Καιφουν καθώς και των δύο Φαινομενων κανονικου και Λαιτ σε ενημερώνω οτι η γεύση των φαινομένων ειναι εξαιρετική, κάποια κλίκ παραπάνω των Καιφούν, μηδέ εξαιρουμένου και του 4, η λειτουργία τους απροβλημάτιστη χωρίς διαρροές και με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Συστήνονται ανεπιφύλακτα.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 14, 2015, 01:25 »
Τουλάχιστον από Ιθάκη (με το update) και τον kayfun lite+ που χρησιμοποιούσα εδώ και πολύ καιρό, ο Phenomenon βγάζει πολύ καλύτερη γεύση με διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 14, 2015, 07:28 »
Η αλήθεια είναι ότι η γεύση  είναι απίστευτη αλλά εξακολουθώ να λέω ότι και το ντουμάνι και το χτύπημα είναι super.


Α να και ένα εναλλακτικό κουστουμάκι  :D



Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 14, 2015, 10:58 »
Είναι πανέμορφος ο άτιμος  ;D
Δλδ παιδιά θα λέγατε πως η γεύση του πλησιάζει rda ?

Αποσυνδεδεμένος Philip

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
    • RentalDeals.gr
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 14, 2015, 11:04 »
Κάνει και για mouth to lung ή μόνο για πνευμωνικές?

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #56 στις: Μαρτίου 14, 2015, 11:08 »
Εγώ με τον πρώτο τρόπο ατμίζω και είναι super

Αποσυνδεδεμένος xristoskap11

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #57 στις: Μαρτίου 14, 2015, 11:11 »
παιδια υπαρχει διαφορα στην κανονικη εκδοση και στην lite σε γευση η στον τροπο λειτουργιας??

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 14, 2015, 16:28 »
Ο ατμοποιητης είναι παρα πολύ καλός.

σήμερα στην γνωριμία μου μαζί του,μετα από καλό πλυσιμο-στήσιμο εμεινα αφωνος.


απευθείας γεύση με την πρώτη τζούρα.

μηδέν διαρροές-μηδέν υπερτροφοδοσία-ουτε καμένο ουτε τιποτα.

από το πρώτο λεπτό στησίματος παιζει κανονικότατα.

πήρα την lite εκδοση.η άλλη εκδοση αργότερα.

οσο για το γέμισμα δεν συζητάμε.σε δευτερόλεπτα γεμίζεις ατμίζεις.



Συγχαρητήρια και από εμένα στην ομάδα.

Κωστή εφαγες στιφάδο όταν τον έφτιαχνες. :thumpup: :thumpup:











Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 14, 2015, 16:51 »
Η αλήθεια είναι ότι η γεύση  είναι απίστευτη αλλά εξακολουθώ να λέω ότι και το ντουμάνι και το χτύπημα είναι super.


Α να και ένα εναλλακτικό κουστουμάκι  :D


(Image removed from quote.)
Πολύ ωραίο το κοστουμάκι Θα το βγάλουν; Κάνεις δοκιμές; Υποθέτω πως χάνεις το πλεονέκτημα να βγάλεις την βάση χωρίς να αδειάσεις το υγρό ε;

Για όσους έχουν προβλήματα στο γέμισμα (πλημμύρα κάτω από τις τρύπες αέρα), κλείστε με το δάχτυλο σας το ντριπ τιπ από πάνω την ώρα που γεμίζετε Εννοείται γεμίζουμε με κλειστές τρύπες αέρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 179 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181405 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 57 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8793 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537955 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16636 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085896 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63