vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Jorge, manoslykos, Milarepa, treloneritis, th3ofilos, billythekid

Twitter

G4 CARTOMIZERS

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 25, 2011, 04:36 »
Για να λενε κ στο site κατι τετοιο παντως μακακες δεν ειναι,γιατι θα μπορουσαν ευκολα να αποφυγουν να το πουν απλα.Αρα κατι ξερουν που το αναφερουν.Αλλωστε αν παρατηρησες τις φωτο/φιες ειδες πως εγινε μαυρο σαν "αραπης"?Τωρα αν στη γευση δεν εχει διαφορα δε σημαινει πως ενω μαυριζει σαν τον αφρικανο εσυ πρεπει να συνεχιζεις να ατμιζεις ανεμελα.Απ την αλλη,η υγεια του αλλου δικη του ειναι οτι θελει τη κανει,αποψη παραθετω αλλωστε οχι κανονα  :nope: [...]

Γιατί τα άλλα (τα κλασικά με το φιτίλι) μένουν άσπρα μετά από μια δυο μέρες;
Ίσως να έχεις και δίκιο αλλά παίζει και το ενδεχόμενο η υπόδειξη για αλλαγή μετά από 3-4 γεμίσματα να υπάρχει για μεγαλύτερη κατανάλωση. Στο εξωτερικό ο κόσμος ακολουθεί περισσότερο τις υποδείξεις των κατασκευαστών.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 25, 2011, 04:38 »
Τυου clearomizer εχει κ εδω http://www.ecoesmoking.com/site-store-item-237-en.php κ ειναι πιο φτηνα κ χωρανε πιο πολυ υγρο(1,8ml).
αμ δε που είναι τέτοιου είδους carto  :)) :))
και αν βγαίνει 50 ευρώ το μήνα, μόνο σκατο" φτηνο δε το λες

Αλλωστε αν παρατηρησες τις φωτο/φιες ειδες πως εγινε μαυρο σαν "αραπης"?Τ
Έχεις ανοίξει καμιά φορά κανένα άτμο να δεις πως είναι η αντίσταση μετά από μια βδομάδα? Εκεί να δεις αραπίλα.  :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 25, 2011, 04:38 »
Τυου clearomizer εχει κ εδω http://www.ecoesmoking.com/site-store-item-237-en.php κ ειναι πιο φτηνα κ χωρανε πιο πολυ υγρο(1,8ml).

(τωρα αν ειναι καλα ή "μαπα" ξερουν μονο οσοι εχουν παραγγειλει απ αυτο το site) Χμμ!

Καμία σχέση. Αυτά έχουν φιτίλι.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 25, 2011, 04:40 »
Καμία σχέση. Αυτά έχουν φιτίλι.
Δεν είναι στο φιτίλι η διαφορά, αλλά στο οτι η αντίσταση είναι κάτω  ;)
Τα έχω δοκιμάσει όλα (εκτός το giantomizer) και δεν αντέχονται πάνω από 2 μέρες

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 25, 2011, 04:43 »
Γιατί το φιτίλι λίγο το 'χεις;
Εδώ έχουν ξοδευτεί τόνοι (ψηφιακής) μελάνης για την εύρεση του σωστού φιτιλιού.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 25, 2011, 04:48 »
αμ δε που είναι τέτοιου είδους carto  :)) :))
και αν βγαίνει 50 ευρώ το μήνα, μόνο σκατο" φτηνο δε το λες
Έχεις ανοίξει καμιά φορά κανένα άτμο να δεις πως είναι η αντίσταση μετά από μια βδομάδα? Εκεί να δεις αραπίλα.  :thumpdown: :thumpdown:

Ναι ανοιξα το Hybrid μου(αν κ θεωρειται cartomizer) κ ειναι απλα σκουρο λιγο γκρι παρ ολο οτι περασαν 15μερες συνεχους χρησης.Οσο για το οτι δεν ειναι τετοιου ειδους καρτο ναι τωρα το ειδα κ γω,συγνωμη λαθος :P
Αν ακολουθησεις τις οδηγιες πραγματι φτηνα δεν ειναι το ειπα κ γω αλλωστε εξ αρχης.Αλλα λεω με τη λογικη του reviewer πως 10μερες κ ολα καλα με 1 ατμο χωρις αλλαγη λεει πως ειναι φτηνα 8ευρο το μηνα που δεν ειναι ετσι,κατα τη γνωμη μου.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 25, 2011, 04:52 »
ναι, και με την ίδια λογική αυτό το site δε δίνει εγγύηση 1 μήνα στους lr ατμοποιητές γιατί χαλάνε μέσα σε 10 μέρες

Εγώ που έχω 5-6 lr πάνω από 2 μήνες και δουλεύουν, να τους πετάξω ?  :wall:

Επίσης, σύμφωνα με τα αγγλικά μου, το site λέει οτι στο 3-4 γέμισμα θέλει αντικατάσταση, γιατί θα πέσει η απόδοσή του. Το review λέει λοιπόν οτι μετά από 7 μέρες χρήσης, δεν έπεσε καθόλου.

Αντίθετα, σε άλλα carto κλειστού τύπου, η εταιρία λέει αντικατάσταση όχι για να δικαιολογήσει την μειωμένη απόδοση, αλλά επειδή όντως εκεί υπάρχει πρόβλημα καθώς υπάρχει με την αντίσταση και το φιτίλι επαφή με πολυεστέρα που καίγεται. Εδώ δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, το μόνο που υπάρχει είναι τα γνωστά κατάλοιπα αντίστασης ατμοποιητή. Αν θέλει αντικατάσταση στο λέκιασμά του σε 2 μέρες, τότε θέλουν όλοι οι ατμο αντικατάσταση στις 2 μέρες, ασχέτως επίδοσης  :idiot1:

Γιατί τώρα λέει η εταιρία οτι πρέπει να το σουτάρεις την ίδια μέρα ? Γιατί περίπου το ίδιο έλεγε και για τους 510LR και όταν τους αγόρασα τον Δεκέμβρη, πήρα καμιά 20αρια για να βγάλω τον μήνα. Ε λοιπόν, το έχω γυρίσει στο drip μπας και ξαλαφρώσω το στοκ μου αλλα οι μπάσταρδοι ακόμα αντέχουν  :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2011, 05:06 από ArXoS »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 25, 2011, 05:01 »
ναι, και με την ίδια λογική αυτό το site δε δίνει εγγύηση 1 μήνα στους lr ατμοποιητές γιατί χαλάνε μέσα σε 10 μέρες

Εγώ που έχω 5-6 lr πάνω από 2 μήνες και δουλεύουν, να τους πετάξω ?  :wall:

Ασχετο εντελως,παρακαλω διαβαζετε τη γραφω κ μετα απαντατε.Δεν μιλησα ουτε για εγγυηση ουτε για πεταμα.Μιλησα για αξιοπιστια κ αν συμφερει οικονομικα.Κ κατα την ταπηνη μου γνωμη δε με καλυπτει σε τιποτε απ τα 2.Κ το αλλο αρνητικο ειναι η χωρητικοτητα 1ml δηλ καθε 3 κ λιγο γεμισμα αρα δε το περνεις εξω για κανενα λογο.Τωρα αν καποιος εχει αντιθετη αποψη,ενταξει,δε θα τον δειρω κιολας  :idiot1: Απλως γνωμη,οπως,ειπα καταθετω σαν ολουσ τους αλλους.Αν επειδη στα περισσοτερα εχω επιφυλαξεις δε σημαινει πως ειναι κακο αυτο.Παντα κοιταω κ την παραμικρη λεπτομερια για να πω κατι καλο για κατι γιατι αυτο κανει τη διαφορα.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 25, 2011, 05:10 »
Steamboy, να σου στείλω ένα ? Θα σου λυθούν όλες οι απορίες (free εννοείται  :)))

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 25, 2011, 05:16 »
Ευχαριστω πολυ,arxos,ειληκρινα :) Αλλα θα προτιμησω να μεινω(ελπιζω για πολυ ακομη) στο Hybrid μου :D

(offtopic.Tωρα αν μου εστελνες φυσικα 1 alpha dual voltage pack απο innovapor,να μου λυθουν οι αποριες μου(χαχα) δεν υπαρχει κανενα μα κανενα προβλημα) :P

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 25, 2011, 05:20 »
(offtopic συνέχεια .. χαχα σου αρέσουν και σένα τα slides? Ωραία δουλειά  :thumpup:)

Όσο για το G4, ελπίζω όταν το φέρει η Nobacco να μην αλλάξεις γνώμη  :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2011, 05:26 από ArXoS »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 25, 2011, 05:26 »
(offtopic Ευχαριστω :P ) χαχαχα :)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 25, 2011, 10:55 »
arXo(nta)s πολύ καλή η παρουσίαση :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 25, 2011, 10:56 »
εγω που τους δοκιμασα, απογοητευτηκα.

πολυ ελαφρυ τραβηγμα, αλλα ελαχιστη παραγωγη ατμου...

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 25, 2011, 11:34 »
ArXos πολύ καλό review και κατά σύμπτωση έκανα παραγγελία G4 χθες το μεσημέρι.
Όταν παραλάβω και δοκιμάσω θα πω και εγώ τη γνώμη μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8471 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34114 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238039 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35558 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10416 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12