vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

525 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, camber, giorgos1999, tony1976, Ribot, manoslykos, yorgoss

Twitter

G4 CARTOMIZERS

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 06, 2011, 19:18 »
ελπιζω οταν ολοκληρωθει να εχουμε ενημερωση

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 06, 2011, 19:26 »
ελπιζω οταν ολοκληρωθει να εχουμε ενημερωση
;)

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 06, 2011, 19:45 »
Craven στα 04:30 σου θυμίζει κάτι αυτο το μπιζελο κομματι πλαστικο?
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 :yes:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 06, 2011, 20:27 »
Αμαν! Αυτό θα πει ντουμάνι!
Σε πόσα βολτ παίζει στο βίντεο?
Μπράβο Craven!!!!

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 06, 2011, 21:31 »
Κλασικά και σταθερά........... 18650.. :)

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 06, 2011, 21:55 »
ωραιο!
τι χωρητικοτητα εχει?

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 25, 2011, 03:30 »
Παιδιά, επειδή πολύ μου αρέσουν αυτά τα ψιψιψίνια, τα πήρα και μπορώ να πω οτι ήταν όπως τα περίμενα.
Η παραγγελία έγινε από την heaven-gifts (http://www.heaven-gifts.com/product-336.html) στα 8,5 ευρώ (μαζί με τα μεταφορικά) το πακετάκι των 5

Έχουμε και λέμε :



Βγαίνει σε 2 σπειρώματα, εγώ το πήρα σε 510



Γερή κατασκευή, πιο σκληρό το πλαστικό του από τα άλλα clearomizer που με το δάκτυλο μπορούσες να τα πατήσεις. Δεν τα φοβάσαι καθόλου στη μεταφορά και σίγουρα μπορείς να τα εμπιστευτείς χωρίς να τα φοβάσαι μην διαλυθεί μέσα σε καμιά τσέπη.
Σε κάποια άλλα review διάβασα οτι το πλαστικό πώμα μπαίνει και βγαίνει πολύ εύκολα. Εγώ παιδιά κάτι τέτοιο δεν είδα. Ταπώνει πολύ καλά, σίγουρα χωρίς διαρροές και εφαρμόζει σταθερά στον εσωτερικό σωλήνα και στον εξωτερικό. Το πώμα μπαίνει 8 χιλιοστά μέσα στο μεγάλο σωλήνα και ο μικρός σωλήνας μπαίνει μέσα στο πώμα άλλα 3 χιλιοστά, ίσα ίσα για να στεγανοποιήσει το carto. Το πώμα έχει ευχάριστη αίσθηση στο στόμα και δε χρειάζεται αλλαγή όπως στα clearomizers με drip tips. Είναι σιλικόνης, μαλακό, εύκαμπτο και απροβλημάτιστο.  Στην αρχή προβληματιζόμουν (πριν τα πάρω καν) που θα βρω drip tip για να σφραγίζει σωστά και τον εσωτερικό σωλήνα, αλλά τελικά κάτι τέτοιο δε χρειάζεται (άσε που δεν κάνουν τα drip tips για 510, αφήνουν 1 χιλιοστό κενό εσωτερικά και είναι βέβαιες οι διαρροές)



Στην βάση του υπάρχει ένα κενό με αέρα, που καίει η αντίσταση παράγοντας ατμό. Το υγρό κατεβαίνει γλύφοντας τα τοιχώματα με πολύ σταθερή ροή, χωρίς να υπερποτίζουν την αντίσταση, ό,τι υγρό και αν χρησιμοποίησα (VG ή PG). Την αντίσταση δεν την βλέπεις ποτέ να πυρακτώνεται, το μόνο που βλέπεις κατά τη χρήση είναι αυτό τον θάλαμο να γεμίζει με ατμό. Το οτι βλέπεις την αντίσταση μου αρέσει πολύ, καθώς πάντα με μια ματιά μπορείς να ελέγχεις την υγεία του carto και αν θέλει αλλαγή ή όχι.

Το carto το χρησιμοποιώ εδώ και μια βδομάδα αποκλειστικά, και δε μπορώ να πω οτι έχει κουραστεί καθόλου.  Κάπου μάλιστα την 3 μέρα το άφησα να στεγνώσει τελείως για να δω  τη συμπεριφορά του και δε μου έδωσε καθόλου καμένο, απλά έσφιξε απότομα η τζούρα σαν σημάδι οτι έμεινε από καύσιμο (πολύ καλό αυτό, δε μπορώ να το εξηγήσω πως το κατάφερε, μάλλον επειδή δεν έχει να δημιουργήσει ατμό στο θάλαμο ατμοποίησης τραβούσε προς τα πίσω τον αέρα  :hmmm: ). Δεν του έχω κάνει ακόμα dry cleaning ούτε το έχω ανοίξει, δε μου έχει δώσει αφορμή άλλοστε. Το πως είναι μετά από μια βδομάδα, δείτε εδώ



Τρώει συνολικά (με βαριά χρήση) 4-5 γεμίσματα, το γέμισμά του είναι πολύ εύκολο, απλά ξε-ταπώνεις και γεμίζεις. Αν πέσει καμιά σταγόνα στον εσωτερικό σωλήνα, δε τρέχει τίποτε, ταπώνεις, φυσάς με μια χαρτοπετσέτα από κάτω και τέλος.
Από υγρασίες, απλά ελάχιστες. 2-3 φορές υγρό στο στόμα μάλλον από λάθος χρήση επειδή το είχα για κομπολόι στο χέρι μου αρκετή ώρα, και 2-3 φορές βρήκα λίγο υγρό τον πόλο της μπαταρίας. Δε  μου έδωσε αφορμή για να ανησυχήσω.

Η γεύση του ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ. Όντως επιβεβαιώνει αυτό που λέει η heaven-gifts, οτι πρόκειται για τον πιο υγιεινό τρόπο ατμίσματος αυτή τη στιγμή. Πολύ καλό χτύπημα, και η θερμοκρασία του απολαυστική (καμία σχέση με τη κάψα των carto που είχαν την αντίσταση πάνω, όπως και με το ψύχος των Τ). Γενικά, πάρα πολύ ευχαριστημένος για αυτή την αγορά.

Τα αρνητικά του τώρα (έχει και τέτοια, σύμφωνα βέβαια με τα δικά μου τα γούστα)

1. Ο ατμός είναι πολύ ... αεράτος. Έχει 2 τρύπες αερισμού (αρκετά μεγάλες) συν τον πόλο που είναι κομμένος στη μέση, και τραβάει πολύ αέρα.



Έχει απίστευτα μαλακή τσούρα, τόσο εύκολη που τη ρουφάς και με τη μύτη  :tongue_smilie: Πίνεις όμως μαζί με τον ατμό και πολύ αέρα, και αυτό στην αρχή με δυσανασχέτησε μέχρι να το συνηθίσω. Μάλλον δεν το συνήθισα, απλά για να πάρω την ποσότητα ατμού που θέλω, αναγκαστικά κάνω τζούρες των 6-8 δευτερολέπτων. Με ικανοποιεί όμως, γιατί ο ατμός του είναι απόλυτα γευστικός και σταθερός και δεν ενοχλεί καθόλου, όπως μπορεί να συμβεί σε  όλους τους άλλους atmo (που από τζούρα σε τζούρα μπορεί να δεις διαφορά). Όσο και να προσπάθησα να κλείσω τις οπές εξαερισμού, η τσούρα του δε σφίγγει με τίποτε. Μάλλον ο τρόπος ατμίσματος αυτού του carto είναι πολύυυ μακρόσυρτες τσούρες

2.  Το σώμα του είναι ελάχιστα πιο χοντρό από τους 510, και έχει ως αποτέλεσμα να μην χωράει στο κονάκι του 510. Αυτό με ενόχλησε, γιατί δε μου αρέσει στα τσιγάρα μου να φαίνονται καθόλου πάσα, βιδώματα κτλ. Πέραν του οτι το κονάκι θα του έδινε και μια προστασία παραπάνω, νομίζω οτι θα μπορούσαν να το κάνουν ελάχιστα πιο μικρό για να χωρέσει.



(δίπλα σε ένα ego με 510 drip, πάνω σε μία ego μπαταρία και πάνω σε μία joy μπαταρία. Ειδικά αυτόν τον συνδυασμό τον κάνω πολύ χάζι και είναι ό,τι πρέπει για να ξεφύγεις από τα μαύρα μαρκούτσια του ego για αλλαγή)



Τα ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ του !!

1. Χωρητικότητα 1,1 ml, όσο και ο ego-T μόνο που κάνει απίστευτη οικονομία. Άτμιζα σαν τρελός λόγω μιας πολύ ειδικής υπηρεσίας (ξέρει ο abet) και πάνω από 5 γεμίσματα δεν είχα την ημέρα. Είμαι βέβαιος οτι με Τ θα έπινα ένα μπουκάλι για πλάκα

2. Οικονομικός στην μπαταρία !!. Αν και τα μέτρησα όλα και είναι στα 2,7 2,8 Ohm, την μπαταρία την σέβεται πολύ. Μέχρι και την 280άρα της πάνω φωτογραφίας την βγάζει μια μέρα. Με 1100αρα μπαταρία, παρά τη χρήση του, έβγαλα κάπου 28 ώρες χρήσης (ούτε και αυτό μπορώ να το εξηγήσω)

Σε γενικές γραμμές
  • Πολύ καλό χτύπημα (ακριβώς μεταξύ Τ και Τ-LR)
  • Πεντακάθαρη γεύση
  • Αντοχή για το κόστος του (αν βγάζει 10 μέρες ο ένας, νομίζω οτι 50 μέρες με 8 ευρώ είναι τίποτε)
  • Οικονομικός (στα υγρά και στις μπαταρίες του)
  • Ευκολία και αμεσότητα (βλέπεις τι ατμίζεις)

Σίγουρα αποτελεί εξέλιξη αυτό το carto.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2011, 04:09 από ArXoS »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 25, 2011, 03:55 »
[...]Στην βάση του υπάρχει ένα κενό με αέρα, που καίει η αντίσταση παράγοντας ατμό. Το υγρό κατεβαίνει γλύφοντας τα τοιχώματα με πολύ σταθερή ροή, χωρίς να υπερποτίζουν την αντίσταση, ό,τι υγρό και αν χρησιμοποίησα (VG ή PG). Την αντίσταση δεν την βλέπεις ποτέ να πυρακτώνεται, το μόνο που βλέπεις κατά τη χρήση είναι αυτό τον θάλαμο να γεμίζει με ατμό. Το οτι βλέπεις την αντίσταση μου αρέσει πολύ, καθώς πάντα με μια ματιά μπορείς να ελέγχεις την υγεία του carto και αν θέλει αλλαγή ή όχι. [...]

Πολύυυυυυ ενδιαφέρον!!!!  :o
Δηλαδή ούτε φιτίλι ούτε πολυεστέρας!! Νέος τρόπος τροφοδοσίας του υγρού και όλα στο φως!
Πώς τα καταφέρουν και ρέει σταθερά το υγρό; Μιλάμε για auto dripping δηλαδή!
Άμα λες μάλιστα ότι δουλεύει 10 μέρες χωρίς πρόβλημα τότε είναι πράγματι εξέλιξη!

Ευχαριστούμε και για την πολύ καλή παρουσίαση.  :respect:

EDIT: Μόλις είδα ότι εξαντλήθηκαν!
 

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 25, 2011, 04:04 »
Ευχαριστούμε και για την πολύ καλή παρουσίαση
no prob  :))

Πιστεύω οτι στον αγώνα αυτού του carto, Αμερική-Κίνα=0-1  :)) :)) :))
Φαντάζομαι θα βγει και σε LR. Εκεί θα γίνει μεγάλο πανηγύρι  :))


edit: Στο site λένε "can be refilled and reused for 3-4 times", εγώ πάντως με 40 γεμίσματα που το υπολογίζω, δε βλέπω το λόγο γιατί να το πετάξω  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 25, 2011, 04:08 »
Στο site λεει παντως πως μπορεις να το επαναγεμισεις κ να το επαναχρησιμοποιησεις το πολυ 3-4 φορες(Each G4 empty clear cartomizers can carry 1.1ml e-juices e-liquids! This G4 clear cartomizer can be refilled and reused for 3-4 times, the performance may obviously degrade if you overuse it!!).Με προχειρους απλους υπολογισμους θες 32euro το μηνα απ αυτα!!!Γιατι 3-4 φορες επαναγεμιση θα κανεις σιγουρα αφου χωραει 1ml κ μεσω ορο καποιος κανει απο 2-3ml αρα ανα μερα κ ατμο!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 25, 2011, 04:14 »
Αααα κ ελεγα που το χω ξαναδει,αυτο ειναι παρομοιο με το vortex που υπηρχε ως θεμα στο φορουμ...!

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 25, 2011, 04:15 »
όντως, έτσι είναι
Εγώ που τα υπολογίζω (5 ml την ημέρα = 1 carto την ημέρα) μου βγαίνει 50 ευρώ το μήνα.
Όποιος τα πάρει όμως στα χέρια του, από την πρώτη τζούρα μέχρι την τελευταία της επόμενης μέρας, δε θα βρει διαφορά  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 25, 2011, 04:22 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=R2aEmoR-R1g[/youtube]

Τώρα το είδα το βίντεο. Αν κοιτάξετε στο 3:10, ο τύπος το έχει λύσει τελείως. Όσοι ψάχνετε για τροφοδοσία υγρού στον Α2, ίσως το βρείτε ενδιαφέρον. Δεν ξέρω μάλιστα αν αλλάζει και σ' αυτό η αντίσταση.


Επίσης στο επόμενο βίντειο, κάπου στα 3:30 και μετά, φαίνεται και ο τρόπος λειτουργίας του. Το υγρό πρέπει να γλείφει από το πλάι και φτάνει στην αντίσταση. Ίσως με την υποπίεση που δημιουργείται με το ρούφηγμα. Δεν είμαι σίγουρος ότι το κατάλαβα καλά αλλά λογικά έτσι πρέπει να είναι γιατί αλλιώς θα έτρεχε όλη την ώρα το υγρό στον ατμοποιητή.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JRYt_EQqlTY[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 25, 2011, 04:25 »
όντως, έτσι είναι
Εγώ που τα υπολογίζω (5 ml την ημέρα = 1 carto την ημέρα) μου βγαίνει 50 ευρώ το μήνα.
Όποιος τα πάρει όμως στα χέρια του, από την πρώτη τζούρα μέχρι την τελευταία της επόμενης μέρας, δε θα βρει διαφορά  :hmmm:

Για να λενε κ στο site κατι τετοιο παντως μακακες δεν ειναι,γιατι θα μπορουσαν ευκολα να αποφυγουν να το πουν απλα.Αρα κατι ξερουν που το αναφερουν.Αλλωστε αν παρατηρησες τις φωτο/φιες ειδες πως εγινε μαυρο σαν "αραπης"?Τωρα αν στη γευση δεν εχει διαφορα δε σημαινει πως ενω μαυριζει σαν τον αφρικανο εσυ πρεπει να συνεχιζεις να ατμιζεις ανεμελα.Απ την αλλη,η υγεια του αλλου δικη του ειναι οτι θελει τη κανει,αποψη παραθετω αλλωστε οχι κανονα  :nope:

(offtopic οτι ειναι "σκατο" φτηνο δε σημαινει πως πρεπει να τρεχεις να το παρεις,οπως συμβαινει κ με το αντιθετο οτι ακριβο οχι κ καλο.Η αληθεια καπου στη μεση ειναι,αυτο ηθελα να εκφρασω)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: G4 CARTOMIZERS
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 25, 2011, 04:34 »
Τυου clearomizer εχει κ εδω http://www.ecoesmoking.com/site-store-item-237-en.php κ ειναι πιο φτηνα κ χωρανε πιο πολυ υγρο(1,8ml).

(τωρα αν ειναι καλα ή "μαπα" ξερουν μονο οσοι εχουν παραγγειλει απ αυτο το site) Χμμ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180498 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237316 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10195 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12