vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

541 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, vag21, Milarepa, manoslykos, angelosdes, Sergios, th3ofilos, john67

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος johnath

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Νεότερες πληροφορίες που αφορούν τον κλώνο Skyline R, είναι ότι οι υλοποιήσεις της SXK και της coppervape έχουν διαρροές και στο mtl δεν τα πάνε και πολύ καλά. 
Επίσεις από την ULTON έχει ζητηθεί να γίνουν διορθώσεις στα δισκάκια του αέρα.
Όσοι δεν βιάστηκαν ας περιμένουν λίγο ακόμη.
Εγώ που βιαστηκα έχω έναν coppervape στο δρόμο 

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Γενικά δεν τα πήγαινε καλά κ ο παλιός sky στο μτλ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Ήταν όμως μάλλον πρόβλημα του skyline γενικότερα. Δεν ήταν κατασκευαστικό λάθος των κλώνων. Και επίσης τόσο ο αυθεντικός όσο και οι κλώνοι δεν είχαν θέματα διαρροών.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Νεότερες πληροφορίες που αφορούν τον κλώνο Skyline R, είναι ότι οι υλοποιήσεις της SXK και της coppervape έχουν διαρροές και στο mtl δεν τα πάνε και πολύ καλά.
Επίσεις από την ULTON έχει ζητηθεί να γίνουν διορθώσεις στα δισκάκια του αέρα.
Όσοι δεν βιάστηκαν ας περιμένουν λίγο ακόμη.
Εγώ που βιαστηκα έχω έναν coppervape στο δρόμο

Για μένα λέει πολλά ότι αυτή η (προ)ειδοποίηση έγινε από τον ίδιο τον έμπορο (& είδα αρκετούς να σπεύδουν να αλλάξουν τις προπαραγγελίες τους).  Το ίδιο είχαν κάνει & με τον Arise. Ο της YFTK άφηνε αρκετό κενό στην βάση του & τον έδωσαν στεγνά & ασάλιωτα & μάλιστα με φωτογραφίες. Νομίζω ότι δεν κερδίζουν μόνο σε αξιοπιστία αλλά & ότι γλυτώνουν από μελλοντικές κακές κριτικές & καυγάδες για επιστροφές.  
Οχι πως τους αγιοποιώ. Φέρονται σαν σωστοί επαγγελματίες ως προς τους πελάτες τους ΣΥΝ το  ότι τους αξίζουν τα εύσημα πως (τουλάχιστον λειτουργικά) τους δοκιμάζουν & πως δεν μασάνε τα λόγια τους δημόσια, όταν βρίσκουν κάτι κακό.
Πληροφοριακά, για όποι@ν έχει Facebook λογαριασμό & ασχολείται/ενδιαφέρεται με το χόμπυ, μιλάω για την ομάδα της 2fdeal που λειτουργεί επίσης & σαν άμεση εξυπηρέτηση πελατών για κάθε θέμα, πρόβλημα ή ερώτηση.

Για να έχουν θέματα αυτοί οι κατασκευαστές φαντάσου τι θα πάθει η SXK :)) :)) :)) :))
Ούτε δείγμα δωρεάν δεν έπαιρνα απο αυτούς

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Ήταν όμως μάλλον πρόβλημα του skyline γενικότερα. Δεν ήταν κατασκευαστικό λάθος των κλώνων. Και επίσης τόσο ο αυθεντικός όσο και οι κλώνοι δεν είχαν θέματα διαρροών.
Δεν αναφέρθηκα σε διαρροές κλπ. Μίλησα γιατί ο παλιός ο sky ( είτε γνήσιος είτε κλώνος ) δεν είχε ως δυνατό του σημείο το μτλ . Υποθέτω ότι κ ο νέος δεν το έχει το μτλ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thebull

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Πριν καλά καλά κυκλοφορήσει το ορίτζιναλ..

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Παίζει να έχει και λιγότερα προβλήματα απο τον original

Το βλέπετε εκείνο το μικρό κομματάκι ultem;;;
Όταν πάτε να το βγάλετε για αλλαγή βαμβάκι θα θυμηθείτε όλα τα ευαγγέλια...

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Από γεύση, χτύπημα κλπ πως είναι?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Ζεσταίνεται υπερβολικά μετά τα 3 δευτερόλεπτα τζούρα οπότε όλα πάνε στράφη,χωρις να είναι κάτι ιδιαίτερο σε κάποιον τομέα.
Δύσκολο στήσιμο,ακόμη πιο δύσκολο rewicking,δύσκολο γέμισμα χωρίς κανέναν λόγο,επιλογές αέρα για τα πανηγύρια πάνω απο το 2,0mm...απορώ με τα παιδιά που ξέρω πόσο μελετάνε τα πράγματα πως βγάλανε στην παραγωγή αυτόν τον ατμοποιητή...Ήθελα να ήξερα ποιά ξεφτέρια τον κάνανε beta testing...

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Ψήνομαι για τον kayfun lite 2021 της sxk. Τον πηρε κάνεις; εχει άποψη;

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Ζεσταίνεται υπερβολικά μετά τα 3 δευτερόλεπτα τζούρα οπότε όλα πάνε στράφη,χωρις να είναι κάτι ιδιαίτερο σε κάποιον τομέα.
Δύσκολο στήσιμο,ακόμη πιο δύσκολο rewicking,δύσκολο γέμισμα χωρίς κανέναν λόγο,επιλογές αέρα για τα πανηγύρια πάνω απο το 2,0mm...απορώ με τα παιδιά που ξέρω πόσο μελετάνε τα πράγματα πως βγάλανε στην παραγωγή αυτόν τον ατμοποιητή...Ήθελα να ήξερα ποιά ξεφτέρια τον κάνανε beta testing...
H αλήθεια είναι πως οι ατμοποιητές των παιδιών έχουν τα θεματάκια τους!
Κάτι ανάλογο ήταν κι ο insider tank it

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Ψήνομαι για τον kayfun lite 2021 της sxk. Τον πηρε κάνεις; εχει άποψη;
Στη 2f ο noname κλώνος έχει καλές κριτικές. Φαντάζομαι ο sxk θα είναι ακόμη καλύτερος. Υπάρχει και ο Ulton για πιο σίγουρα. Ο treloneritis που είναι η ειδικότητα του οι sxk, ίσως θα μπορούσε να μας πληροφορήσει περισσότερο :)

Ψήνομαι για τον kayfun lite 2021 της sxk. Τον πηρε κάνεις; εχει άποψη;
Τον εχω παρει εγω.Δεν ειναι κακος και δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα με διαρροεςκλπ.Machining αξιοπρεπες,μονο τα βιδακια του deck μου "κλωτσησαν" καναδυο φορες στην αρχη,μετα εστρωσαν...Με τον original εχουν διαφορες κυριως στην εμφανιση,αλλα γενικα ειναι κοντα.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Διάφορες στην εμφάνιση; δηλαδή δεν είναι 1 προς 1;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8464 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180876 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34097 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537191 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59997 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12