vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, bloodlessz, Mimhsdr, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2550 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2022, 10:19 »
Τίποτε, @noe μου, να σαι καλά.


@Xameno_Skli, τίποτα από αυτά που πσώνισα δεν είναι κάτι που δεν ξέρουμε ήδη.

Τον Millennium v1.1 τον ξαναματαγόρασα επειδή λες & είναι φτιαγμένος για μένα.

Τον Skyline R περίπου ήξερα τί να περιμένω έχοντας ήδη τον κλασσικό & απλώς τον καθυστέρησα μέχρι να βεβαιωθώ ότι δεν υπάρχει πρόβλημα εφαρμογής στα αεροπινάκια του.

Και 2 αεροπινάκια 1.00mm για τον καλό, κλασσικό ορθόδοξο Hussar, πρόσφατη κινεζιά που δεν υπάρχει ούτε στον γνήσιο.


Και για τους τρεις υπάρχουν ήδη τα δικά αναλυτικά τους νήματα στο φόρουμ...

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα παιδιά μετά απο μια μεγάλη αποχή απ το φόρουμ μιας και ειχα κατασταλαξει σε σετ απ με τον κλωνο καυφουν v3 mini αλλα μιας και ολα τα καλά έχουν τελος η βιδα του πόλου έσπασε και ψάχνω κατι καινούργιο, τι έχετε να προτείνετε ώστε να ανανεώσω λίγο την ατμιστικη μου γκαρνταρόμπα;

Ψάχνω καθαρά mtl ατμοποιητες με αρκετά σφιχτή τζούρα οχι πολύ μπελαλιδικο στήσιμο ,το γέμισμα απο πάνω δεν ειναι απαραίτητο αλλα θα εκτιμηθεί και γενικά να παίζει ευχάριστα με λεπτά σύρματα.

Και κατι ακομα, υπάρχει κανένας που να έχει και να χρησιμοποιεί ακομα τον παλιό rose v3 κλώνο; Έχω μερικές ερωτήσεις μιας που τον ξεθαψα απ το συρτάρι και είπα να τον στήσω

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Τον Bishop περιγράφεις,
οικονομικός, εύκολος, μηδενικές διαρροές, πολύ καλό χτυπημα και γεύση.
Τον έχω στημένο με 28 κάνθαλ στο 1,05ohm και είναι super

Καλησπέρα παιδιά μετά απο μια μεγάλη αποχή απ το φόρουμ μιας και ειχα κατασταλαξει σε σετ απ με τον κλωνο καυφουν v3 mini αλλα μιας και ολα τα καλά έχουν τελος η βιδα του πόλου έσπασε και ψάχνω κατι καινούργιο, τι έχετε να προτείνετε ώστε να ανανεώσω λίγο την ατμιστικη μου γκαρνταρόμπα;

Fev κλώνος, Bishop, Alberich είναι ότι πρέπει για σένα. Ο Alberich έχει το ευκολότερο στήσιμο και γεμίζει και από επάνω.

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Expromizer v4 MTL RTA. Έχει όλα όσα ζήτησες (παίζει πολύ ωραία με μονόκλωνο - εγώ τον στήνω με  0.30mm 5 σπείρες 2.5 ID). Και ροή υγρών. Και αέρα από πάνω (αλλά χτυπά την αντίσταση από κάτω). Και (με έξτρα bubble τζαμάκι) 4ml. Και θυμίζει Kaifun αν δε θες να αλλάξεις συνήθειες. Και είναι και τζάμπα...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2022, 23:22 από thanoulis »

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
  Αποσυνδεδεμένος mamutsis Και γιατί δεν συνεχίζεις με ένα καινούργιο Kaifun ;)

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις

@gstamatos πολύ ωραίο deck ο bishop θα τσεκαρω video σίγουρα

@stamatisgr εχω ενα κλώνο fev v3 που ειχα πάρει απο ft το 17 τον οποίο προσπάθησα να στήσω ουκ ολίγες φορές αλλά ποτέ δεν πήρα το αποτέλεσμα που ήθελα πολύ μπελάς,κοψε ραψε mesh να βάλεις στις τρύπες εισαγωγής υγρού στο βαμβάκι και γενικά πολύ ταλαιπωρία, αλλά για φονικό όπλο λόγω μεγέθους αρκετά καλός. Ο alberich όμως φαίνεται αρκετός θα μπει στην wishlist

@thanoulis με ατμοποιητες με αέρα απο πάνω δεν έχω καλές εμπειρίες εκτός απ τον sxk Corolla ο οποίος ηταν τρομερός αλλα τον χάρισα σε φίλο που ήθελε να ξεκινήσει το ατμισμα και δεν μπόρεσα να τον ξαναβρώ,αν και αυτός βλέπω οτι δεν έχει την αντίσταση πάνω αλλα κάτω βέβαια άφησα τον expromizer στο v2 οπότε σίγουρα θα έχει αλλάξει προς το καλύτερο, wishlist

@Nikrom στις 4 τα ξημερώματα έβαλα παραγγελία απο 2f τον lite plus 2021 22mm που μου φανηκε οτι πιο κοντινό σε αυτό που ψάχνω και που είχα

Επίσης τσεκαρω και τον dvarw 16mm όπως και τον dram 2 ίσως τα πάρω ολα τελικά και οτι δεν μου κάνει τα δωσω δεξιά αριστερά σε γνωστούς.

Ξανα ευχαριστώ για τις προτάσεις σας παίδες

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το deck του Alberich είναι της ίδιας φιλοσοφίας με του Bishop αλλά σαφώς υπερτερεί στο ότι δέχεται αντιστάσεις με όποια φορά κι αν έχουν στριφτεί (έχει 4 βίδες αντί για τις 2 του Bishop)


Μιλώντας για fev εννοώ τον v4.5s+
Καμία σχέση με τον 3!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2022, 21:44 από stamatisgr »

Και πολύ καλά έκανες με τον lite plus. Και τον original lite plus να έπαιρνες τον παλιό, μία χαρά θα ήσουν. Το ότι μπορείς να τους βρεις σχετικα  εύκολα ακόμα, καθώς και τον v3 mini, είτε σε κλώνους είτε original  λέει κάτι

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Ειχα τον alberich, τώρα έχω τον Bishop. Σαφώς πιο άνετο στήσιμο με τον albe, αλλά χτύπημα και γεύση δεν πηρα ποτέ. Με τον Bishop οτι στήσιμο και να του κάνω είναι οκ ο άτιμος...

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Θα συμφωνήσω κι εγώ πως ο Bishop είναι πολύ καλύτερος σε ΟΛΑ και μπράβο σε όσους κατάφεραν να τα βρουν με τον Alberich, εμένα μετά από λίγο μου αλλοίωνε τη γεύση, δείγμα κακής τροφοδοσίας, ίσως έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι και μου άφησε κακή εντύπωση.

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά καλημέρα μία βοήθεια ψάχνω να βρω για αγορά το sputnik σε κλώνο από AliExpress έφαγα άκυρο από το coolvape ενώ τον έκανα παραγγελία δεν διεκπεραιώσει την παραγγελία μέσα σε επτά μέρες οπότε και θα γινει αυτόματη
Επιστροφή χρημάτων από 2f δεν υπάρχει διαθέσιμος γνωρίζετε κάποιο άλλο κατάστημα που μπορώ να το αποκτήσω, ή αν κάποιος θέλει να τον αποχωριστεί.

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Κανε ενα τηλ στη Nexxton

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας


Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click



Να κάνω ένα τηλέφωνο μπορώ ακόμα να περάσω και από κει αλλά πάντως στη σελίδα τους δεν είναι διαθέσιμος.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2022, 22:32 από Buliwyf »

Παιδιά καλημέρα μία βοήθεια ψάχνω να βρω για αγορά το sputnik σε κλώνο από AliExpress


Πάντως εγώ που τον είχα ήταν σκέτη απογοήτευση. Σε 10 μέρες και μετά από πολλές δοκιμές, τον σούταρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34050 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536787 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237801 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15985 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085433 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12