vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 5 χρήστες
grag, dkostas, sakissalonika, Jorge, camber

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

ΑΝ θα έπαιρνα , μόνο ULTOΝ.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Με ποιο κριτήριο το λές αυτό? Στον προηγούμενο skyline όλοι σχεδόν έλεγαν μόνο coppervape, προφανώς γιατί ήταν η καλύτερη αντιγραφή, αλλά εδώ κανείς δεν έχει άποψη ακόμη. Μήπως έχασε το κύρος της στο μεταξύ η coppervape και δεν το έχω πάρει χαμπάρι? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Αν θυμάμαι καλά τον πρώτο Sky μόνο η Coppervape είχε βγάλει κλώνο και μια noname αγνώστων στοιχείων,λογικό της coppervape να είναι ο καλύτερος.Ότι coppervape έχει πέσει στα χέρια μου είτε λαδίλα,είτε πολύ κακή ποιότητα orings,είτε μέτριο machining είτε και όλα μαζί.Η tobecco που έχει εξαφανιστεί πλέον καλύτερους κλώνους έβγαζε!

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Εχουν κάνει πολύ δρόμο από την εποχή του Skyline & της Copervape οι κινέζοι αντιγραφείς. Πλέον ό,τι ψωνίζω έχει καλή έως άψογη μηχανουργική κατεργασία, ανεκτά έως άψογα (ως προς τις ανοχές)  o-rings, πεντακάθαροι.
Η Copervape έχει καιρό να εμφανιστεί με κάτι νέο (νέα αντιγραφή, δηλαδή) οπότε δεν έχω άποψη. Με τον Skyline της πάντως είχα παιδευτεί αρκετά μέχρι να καταλάβω γεύση. Οποια γεύση μπορούσε να δώσει σε mtl ο συγκεκριμένος, δηλαδή.
Με τα σημερινά δεδομένα, the Oskar goes to...Ulton, σαν συνολικά οι καλύτερες υλοποιήσεις & ό,τι πιό αξιόπιστο & ακριβές 1:1 αντίγραφο.
Δεν τον βρίσκω σε αυτήν; Τότε με κλειστά μάτια, YFTK, πάντα όμως σαν 2η επιλογή.
Αν θέλω να έχω εμπειρίες ελληνικού παράδεισου (καλός είναι μωρέ, αλλά να...πότε δεν δουλεύει αυτό, πότε τους ξέφυγε το άλλλο, ααα..ναι,  είναι & ο ακριβότερος, αλλά γκαμώτο δεν τον έχουν βγάλει οι άλλοι, ε, τότε ξεπέφτω σε SXK... :bye:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Ρε την Ulton, έχει πάρει κεφάλι δηλαδή!! Απ' ότι είδα έχει και κυριλάτο site, με όλες τις -λες και προέρχονται από ψαγμένο r&d- δημιουργίες της παραταγμένες. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Ελπίζω το site να είναι original  ;D

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Επειδή τα χουμε τα χρονάκια μας, ας θυμηθούμε ότι αυτά τα ζήσαμε στα 60s-80s με τα φτηνιάρικα γιαπωνέζικα αυτοκίνητα, μοτοσυκλέτες, ηχητικά συστήματα. Δικά τους ή αντιγραφές. Μετά μάθαμε & τους κορεάτες.
Τώρα (τριτώσαμε) παρακολουθούμε τους κινέζους. Ιδιο μοτίβο: ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ - ΦΤΗΝΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ - ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ. Πλέον & πολύ αξιόλογα δικά τους προϊόντα κυκλοφορούν & συνεργασίες με επώνυμους hi-end σχεδιαστές & κατασκευαστές προσελκύουν.
Το αφήνω εδώ, επειδή το επόμενο βήμα απαιτεί πολιτικές, γεωπολιτικές & οικονομικές αναλύσεις & θα βγούμε οφτόπιτς όχι μόνο στο νήμα, αλλά & συνολικά στο ίδιο το φόρουμ. :)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Ο δικός μου πάντως ο Coppervape Skyline είχε έρθει στα χέρια μου πεντακάθαρος (τότε, μ' εκείνη την απίστευτη ομαδική που είχε ψωνίσει το μισό φόρουμ και οι γιαγιάδες μας μαζί). Βέβαια δεν ήμουν ο πρώτος παραλήπτης και μπορεί κάποιο καλό παιδί να έβαλε ένα χεράκι για μην ατμίσω μηχανόλαδα, αλλά είμαι μιας ηλικίας και δεν θυμάμαι πια... :dontknow:

Ο ατμοποιητής βέβαια μάπα ήταν... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
[member=13885]cpbaroque[/member] Μιας και ψάχνεις αντικατάστατη του eviva δεν κοιτάς προς yftk Flash evapor να κάνεις μια δοκιμή?
Άψογη υλοποίηση πολύ κοντά στον γνήσιο!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog

Ναι ο FEV ήταν ο πρώτος που μπήκε στα υπ' όψη. Έχω διαβάσει πολύ καλά πράγματα γι' αυτόν αλλά μόνο από ατμιστές που ατμίζουν πολύ σφιχτούς (κι εγώ ατμίζω τον eviva με το 2.5 πιν...). Πρέπει επίσης να πάει απαραιτήτως πακέτο με μοντάκι SBS γιατί είναι πολύ κλαρίνο αδελφάκι μου! Παρ' όλα αυτά όμως μάλλον θα τον αγοράσω γουρούνι στο σακί κι αν τελικά δεν μου αρέσει θα τον κάνω δώρο σε κάποια ατμοσυνάντηση. Το 2028 ή 2029 που θα μας αφήσουν επί τέλους λυτούς... :eyesplash:

Ευχαριστώ πολύ!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Imperia, ίσως; Βέβαια, βγαίνει μόνο σε SXK & μπορεί τα αρεοδισκάκχια του να κομπλάρουν ανάποδα, αλλά δεν νομίζω να τα φοράς συνέχεια τα γυαλιά σου & συ... ούτε που θα το βλέπεις.
Είναι & μικρούλης. Σαν τον ανφόλο...:yes:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog

Σιγά μη δω τα δισκάκια ρε Γιώργο. Και τον ατμοποιητή με δυσκολία τον βλέπω. Ακόμα και με γυαλιά... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Αν θυμάμαι καλά τον πρώτο Sky μόνο η Coppervape είχε βγάλει κλώνο και μια noname αγνώστων στοιχείων,λογικό της coppervape να είναι ο καλύτερος.Ότι coppervape έχει πέσει στα χέρια μου είτε λαδίλα,είτε πολύ κακή ποιότητα orings,είτε μέτριο machining είτε και όλα μαζί.Η tobecco που έχει εξαφανιστεί πλέον καλύτερους κλώνους έβγαζε!
Τον skyline τον είχε βγάλει και η SXK αλλά ως συνήθως δεν ήταν 1:1 κλώνος.

Με ποιο κριτήριο το λές αυτό? Στον προηγούμενο skyline όλοι σχεδόν έλεγαν μόνο coppervape, προφανώς γιατί ήταν η καλύτερη αντιγραφή, αλλά εδώ κανείς δεν έχει άποψη ακόμη. Μήπως έχασε το κύρος της στο μεταξύ η coppervape και δεν το έχω πάρει χαμπάρι? :hmmm:
Εχουν περάσει πολλοί κλώνοι απο τα χέρια μου, για να μην γίνομαι κουραστικός ο τρελονεριτης με κάλυψε πλήρως με την απάντηση του, έχω ακριβώς την ίδια γνώμη.
ΑΝ θα έβαζα παραγγελία σκαιλαιν R κλώνο με τις επιλογες που υπάρχουν σήμερα θα ήταν μονο της ULTON.
Οτι έχω πάρει απο αυτούς δουλεύει άψογα, σε αντίθεση ας πούμε με την SXK (τα έχεις δεί και στο ανάλογο νήμα του imperia)
Μια χαρά πάντως ήταν και της coppervape.

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Επειδη η coppervape εχει να φανει καιρο, το λογικο ειναι να εκμεταλλεύεται καποιος κλωνοκατασκευαστης το όνομά της (λογω πετυχημενης αντιγραφης του πρωτου SL) :yes:
Επισης (παραδειγμα) μπορει η σημερινη ulton να ειναι η πρωην coppervape ή tobeco  :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180509 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33928 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536027 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59741 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237325 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15480 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136099 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35371 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12