vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, ramon, camber, Lobotomizer

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7950 στις: Απριλίου 19, 2016, 20:50 »

 

Αποσυνδεδεμένος nikossalonika

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7951 στις: Απριλίου 20, 2016, 21:48 »
Παιδία δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο topic αλλά δεν μπορούσα να βρω που αλλού να κάνω την ερώτησή μου.
Λοιπόν μένω σε πολυκατοικία και ο ταχυδρόμος αφήνει όλα τα γράμματα και τα μικρά δεματάκια έξω από την πόρτα της πολυκατοικίας. πως μπορώ να παραλάβω εγώ το δέμα όταν έρθει στα ελτα από fastek για να μην μου το αφήσει ο ταχυδρόμος έξω και το πάρει κάποιος καλοθελητής?

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7952 στις: Απριλίου 20, 2016, 21:53 »
Εφόσον είναι με tracking code το δέμα πρέπει να πάρει υπογραφή σου για να στο παραδώσει. Οπότε δεν νομίζω να το αφήσει. Αλλιώς με το που δεις ότι έφτασε στο ταχυδρομείο, πας πρωί πρωί κατά τις 8 με την ταυτότητα σου και το παίρνεις (το έχω κάνει 2-3 φορές :D )

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7953 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:02 »
Οτι είναι συστημένο παει χερι με χερι και υπογραφή απο των δικαιούχο τα απλα μπορεί να τα αφήσει όπως λες συστημένο ποτε..να φανταστείς έστειλα μια μέρα την σύζυγο για να παραλάβει αντί για εμένα και έπεσε τηλ απο των ίδιο των ταχυδρόμο προκειμένου να διαπιστώσει αν δεχομουν να τις το δώσει και υποτίθεται ήμαστε μία γειτονιά με των ταχυδρόμο     

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7954 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:05 »
Ρε παιδιά είναι φυσιολογικό να μου μένουν στο στόμα μετά το άτμισμα - χωρίς να κάνω δυνατές τζούρες - κάτι σαν κομματάκια / χρωστικές από το υγρό αναπλήρωσης ? Halo tribeca κάνω, επίσης το παρατήρησα και στο επιστόμιο σιλικόνης που απο μέσα γεμίζει με ένα καραμελώδες χρώμα . Από το μαγαζί μου είπαν ότι πρόκειται για υδρατμούς. Ισχύει ή να ανησυχήσω ?

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7955 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:08 »
Το καραμελώδες χρώμα είναι φυσιολογικό (ανάλογα με το χρώμα του υγρού πάντα) και ναι, είναι υδρατμοί.

Αυτά τα "σαν κομματάκια/χρωστικές"... μάλλον πρέπει να μας το περιγράψεις λίγο καλύτερα.
Είναι κάτι στέρεο ή υγρό;

Αποσυνδεδεμένος vasilis_klmt

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7956 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:16 »
καλησπέρα, είμαι νέο μέλος και ψάχνω πληροφορίες για τη ρύθμιση του έλεγχου θερμοκρασίας στο istick 100tc που έχω τη χαρά να είμαι κάτοχος 

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7957 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:43 »
Στερεό είναι σε πολύ μικρή ποσότητα και μέγεθος σαν κόκκος κανέλας

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7958 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:53 »
καλησπέρα, είμαι νέο μέλος και ψάχνω πληροφορίες για τη ρύθμιση του έλεγχου θερμοκρασίας στο istick 100tc που έχω τη χαρά να είμαι κάτοχος
Πως θα σου φαίνονταν αυτές εδώ;)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Στερεό είναι σε πολύ μικρή ποσότητα και μέγεθος σαν κόκκος κανέλας
Αυτό ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να είναι από το υγρό.
Έχεις πλύνει τον ατμοποιητή σου;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7959 στις: Απριλίου 20, 2016, 23:21 »
Στερεό είναι σε πολύ μικρή ποσότητα και μέγεθος σαν κόκκος κανέλας

Αυτα μαλλον είναι κατάλοιπα απτην αντίσταση.
Πόσο καιρό έχεις τη συγκεκριμένη αντίσταση στον ατμοποιητη;

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7960 στις: Απριλίου 21, 2016, 08:28 »
Αυτό ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να είναι από το υγρό.
Έχεις πλύνει τον ατμοποιητή σου;
Ναι καθημερινά , x2 φορές ... για να είμαι ακριβής γιατί μάλλον μπερδεύτηκα και εγώ, έμοιαζε πιο πολύ με κολλώδες κομματάκι παρά για σκληρό στερεό. 


Αυτα μαλλον είναι κατάλοιπα απτην αντίσταση. 
Πόσο καιρό έχεις τη συγκεκριμένη αντίσταση στον ατμοποιητη; 
Την αντίσταση την έχω μια βδομάδα με αρκετή χρήση ~ 3500 puffs  να την αλλάξω ?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7961 στις: Απριλίου 21, 2016, 08:46 »
 Σπύρο αν και αντίσταση μαζί και βαμβάκι αλλάζω κάθε 3τη μέρα καθαρά προσωπικό θέμα σε εμένα η κατανάλωση σε 1 εμελ αντιστοιχεί απο 90 έως 100 Puff το πολύ αρα μιλάμε για μια κατανάλωση πανω απο 35 εμελ,, ακόμα και σκέτη βαση να έκανες και η αντίσταση αλλά και το βαμβάκι θέλουν αλλαγή..   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7962 στις: Απριλίου 21, 2016, 08:57 »
Σπύρο αν και αντίσταση μαζί και βαμβάκι αλλάζω κάθε 3τη μέρα καθαρά προσωπικό θέμα σε εμένα η κατανάλωση σε 1 εμελ αντιστοιχεί απο 90 έως 100 Puff το πολύ αρα μιλάμε για μια κατανάλωση πανω απο 35 εμελ,, ακόμα και σκέτη βαση να έκανες και η αντίσταση αλλά και το βαμβάκι θέλουν αλλαγή..  

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Δίκιο έχεις Γιώργο είμαι ήδη στα 20- 25mL κατανάλωση , έλεγα να την αλλάξω στο δεκαήμερο (nautilus mini bvc 1.8 ), η αλήθεια είναι ότι όσων αφορά στην γεύση-ποσότητα ατμού ακόμα δεν έχω δει διαφορά. Anyway  θα την αλλάξω και θα ανοίξω την παλιά να δω τι κράτησε μέσα. Σαν γενική οδηγία πότε πιστεύεις ότι πρέπει να τις αλλάζουμε ?

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7963 στις: Απριλίου 21, 2016, 09:46 »
για μενα γυρω στα 15-17 ml θελουν αλλαγμα και βαμβακι και αντισταση.οχι οτι δεν θα σου βγαλουν καμια 10αρια ml ακομα αλλα για την δικη σου υγεια και ευχαριστηση πρωτιστως!!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7964 στις: Απριλίου 21, 2016, 10:24 »
Φίλε Σπυρο μιλώντας για αλλαγή σε αντίσταση και βαμβάκι φαντάζομαι κατάλαβες οτι αναφέρωμουν σε επισκευάσειμη    και όχι σε εργοστασιακή  αντίσταση,, που εκτός απο την επιλογή που έχω σε βαμβάκι και σύρμα τα κόστη είναι τελείως μα τελείως δυσανάλογα ..

Στο θέμα ναυτίλου αρχικά είχα δουλέψει την 1.6 και 1.8 ωμ   έτσι και αλλιως αυτές ηταν και η μοναδικές τοτε ...στο θέμα αλλαγής αντίστασης άλλαζα αντίσταση απο 25 έως και 35 έμελ ανάλογα το ποσο σκούρο ηταν το εκάστοτε υγρό που χρησιμοποιούσα,  παντα  ανοίγοντας καποιες κεφαλές μετα απο κάθε αλλαγή έβλεπα ενα βαμβάκι απο εξω χρωμα καφετί σκούρο και στο εσωτερικό μαυρο έξισου και η δε αντίσταση κατραμη μαύρη και να μου αφήνει υπολείματα στα χέρια όπως όταν πιάνεις κάρβουνο ...αυτό ηταν και η αιτία συν του κόστους και  η ενασχόληση μου με τους εργοστασιακους ατμό και αντίστασης τερμάτισε   σχεδόν  στις πρωτες 25 ατμιστικέσ  ημερες...η μόνες κεφαλές που μου έδιναν κάποιο καλό  αποτέλεσμα και την δυνατότητα να  ξανά επισκευαστούν  εξίσου καλά  οπως τις RBA ηταν "  του subtank mini αλλά και αυτό για πολύ λίγο ....

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364