vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

234 επισκέπτες, 10 χρήστες
ZoeM, dkostas, Ελένη Π, antiklitos140, ramon, maprix, Milarepa, Leon_Virgo, Ribot, Doubt

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7380 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 12:02 »
Μικρή παραγωγή ατμού.
Αλλοιωμένη γεύση.
Μαυρίλα.
Υπολείμματα.
Συνήθως στα 20-30ml αναλόγως πόσο σκουρόχρωμα είναι τα υγρά ή 15 μέρες, ότι έρθει πρώτο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7381 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 13:41 »
Ένα μήνυμα που αφορούσε παρουσίαση μοντ, διαχωρίστηκε και δημιουργήθηκε νέο θέμα: Kangertech Topbox Mini Platinum 75W

Αποσυνδεδεμένος yasuo92

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7382 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 20:17 »
Έπλενα τον ατμοποιητη και μου έπεσε η αντίσταση μέσα στο νερό
Ύπαρχει περίπτωση να μπορεί να ξανα χρησιμοποιηθεί;ακομα μιας και το έφερε η κουβέντα μπορώ να της ρίξω νερό γενικά για να φύγουν οι παλιές γεύσεις;γιατί είναι για τον Τρίτωνα και γενικά κρατάει 40 ml περίπου

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7383 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 20:18 »
Απο clearomiser για μπαταρία ego, ποιόν να διαλέξω;
Αυτός που έχω τώρα είναι ο Aspire CE5 BDC και τον λειτουργώ με τις αντιστάσεις Aspire BVC 1.8Ω αλλα με τα υγρά που πήρα τελευταία επειδή έχουν μεγάλο %PG έχω συνέχεια υπερτροφοδοσία και δεν είναι ευχάριστο να ακούω τα σκασιματάκια και να πετάγονται σταγόνες συνέχεια.
Θέλω λοιπόν κάτι που να περιορίζει αυτό το πρόβλημα και να έχει φθηνές αντιστάσεις. Μέχρι τώρα ότι υγρό και να έχω δοκιμάσει με αυτόν τον ατμοποιητή μου κρατάνε max 4 μέρες οι αντιστάσεις, μετά αρχίζουν τα προβλήματα.

Είδα τον Κ1 της aspire αλλα απότι κατάλαβα οι αντιστάσεις είναι οι ίδιες, οπότε τα προβλήματα παραμένουν;
Μετά Τ2 της Kanger   μου φαίνεται καλυτερη λύση αφού είναι με πάνω την αντίσταση.
Και τέλος ο Mini protank της Kanger πάλι...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2016, 20:42 από remi0s »

Αποσυνδεδεμένος G.PAL

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7384 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 20:36 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΜΟΥ(I STICK 50).ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΛΩΔΙΟ Η ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑ.ΤΟ ΣΥΝΔΕΩ ΣΤΟ PC ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΡΤΙΣΕΙ.ΑΛΛΑ ΑΡΓΕΙ.ΕΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ(2.Α) ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ?

Παρακαλούμε: Μην γράφετε ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζετε αλλά και είναι και κουραστικά στην ανάγνωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2016, 22:53 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος yasuo92

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7385 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 20:44 »
Eγω με του iphone το φορτίζω και ειναι μια χαρα

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7386 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 20:48 »
Με μολις 10 μερες χρησης χαλασαν οι βολτες της μπαταριας ijust2  και στραβοκουμπωνει ο ναυτιλος. Υπαρχει περιπτωση να υπαρχει καποιο ανταλλακτικο η παω για αλλη μπαταρια? Βιδωνει ακομη αλλα φοβαμαι μη χαλασω και τις βολτες του ναυτιλου.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7387 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 21:10 »
Έπλενα τον ατμοποιητη και μου έπεσε η αντίσταση μέσα στο νερό
Ύπαρχει περίπτωση να μπορεί να ξανα χρησιμοποιηθεί;ακομα μιας και το έφερε η κουβέντα μπορώ να της ρίξω νερό γενικά για να φύγουν οι παλιές γεύσεις;γιατί είναι για τον Τρίτωνα και γενικά κρατάει 40 ml περίπου

Εγώ παλιά τις αντιστάσεις του ναυτίλου τις έπλενα με νερό και μετά τις άφηνα μέσα σε καθαρό οινόπνευμα όλη νύχτα. Με αυτό τον τρόπο μου κράταγαν λίγο ακόμα. Με κράξανε βέβαια στο νήμα του ναυτίλου όταν με χαρά περιέγραψα την μέθοδο μου, αλλά εγώ τον χαβά μου. Αφού μου δούλευε το κόλπο; Τώρα βέβαια που οι περισσότερες αντιστάσεις έχουν βαμβάκι για απορροφητικό υλικό (τι αντιστάσεις χρησιμοποιείς εσύ;) δεν ξέρω εάν και πόσο δουλεύει αυτή η μέθοδος. Φοβάμαι δηλαδή μήπως η μάκα και το νερό γίνουν απλώς μια χειρότερη λάσπη μέσα στο βαμβάκι με αποτέλεσμα η γεύση να θυμίζει περισσότερο βρεμένα φύκια παρά καρύδα ή μήλο ή ότι άλλο συστατικό έχει το υγρό σου. Βέβαια δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Άσε την αντίσταση να στεγνώσει καλά (ίσως να την άφηνες και μερικές ώρες μέσα σε οινόπνευμα ή βότκα πριν) και μετά άτμισε την. Αν είναι χάλια η γεύση μετά τις πρώτες 7-8 τζούρες, πέτα την και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Αν είναι ΟΚ, πήγαινε σε παρακαλώ στο νήμα του ναυτίλου και κράξε για λογαριασμό μου αυτούς μου την είπαν πριν τόσους μήνες και εγώ ακόμα το θυμάμαι... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2016, 00:07 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος PaulosChania

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλησπέρα και καλή βραδιά!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7388 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 21:18 »
Εχω ένα θέμα με τον  kangertech mini v2 όταν το βαζω στο once tc με την 0.5ομ το once την διαβαζει 0.88 και στη χειροκινητη ρυθμιση δε μπορω να το κατεβασω κατω απο 0.72ωμ πως διορθώνεται αυτό;

Ξέρει κανείς;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παιδιά υπάρχει κανείς που να ξερει να απαντήσει;  συγγνώμη για τη βιασύνη αλλά έβαλα καινούρια αντίσταση και φοβάμαι μην την κάψω..δε το χρησιμοποιησα!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2016, 00:52 από PaulosChania »

Αποσυνδεδεμένος yasuo92

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7389 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 00:59 »
Εγώ παλιά τις αντιστάσεις του ναυτίλου τις έπλενα με νερό και μετά τις άφηνα μέσα σε καθαρό οινόπνευμα όλη νύχτα. Με αυτό τον τρόπο μου κράταγαν λίγο ακόμα. Με κράξανε βέβαια στο νήμα του ναυτίλου όταν με χαρά περιέγραψα την μέθοδο μου, αλλά εγώ τον χαβά μου. Αφού μου δούλευε το κόλπο; Τώρα βέβαια που οι περισσότερες αντιστάσεις έχουν βαμβάκι για απορροφητικό υλικό (τι αντιστάσεις χρησιμοποιείς εσύ;) δεν ξέρω εάν και πόσο δουλεύει αυτή η μέθοδος. Φοβάμαι δηλαδή μήπως η μάκα και το νερό γίνουν απλώς μια χειρότερη λάσπη μέσα στο βαμβάκι με αποτέλεσμα η γεύση να θυμίζει περισσότερο βρεμένα φύκια παρά καρύδα ή μήλο ή ότι άλλο συστατικό έχει το υγρό σου. Βέβαια δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Άσε την αντίσταση να στεγνώσει καλά (ίσως να την άφηνες και μερικές ώρες μέσα σε οινόπνευμα ή βότκα πριν) και μετά άτμισε την. Αν είναι χάλια η γεύση μετά τις πρώτες 7-8 τζούρες, πέτα την και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Αν είναι ΟΚ, πήγαινε σε παρακαλώ στο νήμα του ναυτίλου και κράξε για λογαριασμό μου αυτούς μου την είπαν πριν τόσους μήνες και εγώ ακόμα το θυμάμαι... ;)
ευτηχος βότκα εχω παντα σπιτι!
αλλα μια αντισταση 0.5 για τον τριτωνα την οποια την εχω χρησιμοποιήσει 1 φορα πριν 1 μήνα και την έβγαλα για να βάλω την 1,8 είναι ακομα βρεγμένη
και σκέφτομαι αμμα της ρίξω νερό θα στεγνώσει ποτέ η ουτε καν?εγώ θέλω να το κάνω αυτό για να φεύγει τελείως η παλιά γευση γιατι με κάποια υγρα οπως τα halo μενει για 4-5 Ml Μολις τα αλλάξω :P

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7390 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 01:49 »
Remi0s απλά πέτα την eGo
G.Pal κανένα πρόβλημα
PaulosChania λογικό είναι παίξε στα 15βατ μαξ και είσαι κομπλέ, δεν καίγεται
Yasuo92 αν απλά έπεσε μέσα θα ατμισεις λίγο νεράκι βρύσης, αν επεσε για πολύ ή αν τη στεγνωσες απλά πέτα την, το βαμβάκι δεν είναι πλέον απορροφητικό και θα σου βγάλει καμμένο, τη βότκα πιες την καλύτερα, είναι ακριβότερη απο την αντίσταση.
Giorgiokatr μεγάλη προσοχή και οσο αντέξει ο ατμο δεν νιώθει αν το στρίβεις όπως παει το στραβο πάσο και οχθ σφίξιμο, δυστυχώς η μπαταρία ειναι για πέταμα αν στραβώσει κι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7391 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 02:19 »
κάποια στιγμή όταν έρθει η παραγγελία με το mod θα γίνει και αυτό.... αλλα μέχρι τότε;με εκνευρίζει να μη μπορώ να κάνω μια τζούρα της προκοπής..

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7392 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 02:24 »
Δεν έχεις επιλογές, η μόνη επιλογή για τώρα αν έχεις καλό ατμοποιητη πάρε ενα ανταπτορα για να τον βηδωσεις. Αλλιώς υπομονή

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7393 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 02:43 »
ευχαριστώ για την απάντηση σου, αλλα δεν νομίζω οτι δεν υπάρχει λύση σε αυτό που ζήτησα. Ίσως δεν το διάβασες καλά ή εγώ το έγραψα λάθος. Έναν απλο ατμοποιητή θέλω να πάρω που να μη μου δημιουργεί πρόβλημα υπερτροφοδοσίας με υψηλά σε %PG υγρά.
και ανέφερα 3: k1 Aspirekanger T2,  kanger mini protank. Ποιός απο τους τρείς θα κάνει καλύτερα αυτή τη δουλεία με μια ego μπαταρία.

Αν πάλι όντως δεν υπάρχει αυτό που ζητάω, με συγχωρείς και ευχαριστώ για τον χρόνο σου :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2016, 02:48 από remi0s »

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7394 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 03:40 »
Αν επιμένεις να πάρεις κάτι αυτό είναι ο προ τανκ, τώρα υπερ-τροφοδοσία δεν φταίει ο ατμο σου αλλά η δύναμη της μπαταρίας σου που είναι αδύναμη, εν πάση περιπτώσει, ο προ τανκ είναι η καλύτερη λύση αλλά υπερ-τροφοδοσία θα έχεις και με αυτόν

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275240 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171309 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15180 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13911 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8938 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364