vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

190 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, CharlesTar

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7275 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 02:07 »
@marios tdm900 εγω θα σου πω δυο πραγματακια (στα γρηγορα λογω ωρας) που εχω καταλαβει απο την δικια μου εμπειρια.
1.παρε βαση να φτιαξεις εσυ (ειναι απλο) και θα βρεις την ιδανικη αναλογια pg/vg (προτεινω 65/35) στις καπνικες.εφοσον λες οτι εισαι προς pg. προτεινω ry69 της ατμοςλαμπ για αρχη ή ry4 flavorart
2.το καλυτερο μοντ που παιζει κατεμε value for money αυτη την στιγμη ειναι το vtc mini. istick 40 ειχα και χαλασε στον μηνα (ισως ειχε προβλημα το δικο μου).αλλα δεν το λεω επειδη εβγαλε προβλημα αλλα επειδη απεκτησα το vtc.
εχει και αποσπωμενη μπαταρια.(βασικο) ειναι ακριβοτερο αλλα το εχω καταευχαριστηθει
3. ο subtank mini καλυπτει απο σχετικα σφιχτη/μετρια τζουρα εως και πνευμονικη με ενα απλο γυρισμα στο δαχτυλιδι και εχεις την δυνατοτητα και του επισκευασιμου κομματιου για αργοτερα.εγω δεν εχω διαρροες ουτε για πλακα.

αυτα ειναι προσωπικη μου αποψη και σιγουρα καποιοι θα διαφωνισουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 02:14 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7276 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 02:17 »
Τι τρυπα εχει...5 χιλιοστα? :eleos:   χα χα χα εξατμιση  ξεταπωτη κανονικα ε?
Οκ οποτε αυριο ολα δοκιμη,υγρα-ατμο.. και βλεπουμε,,ελπιζω να εχει subtank o τυπος για δοκιμη αλλιως θα σπαστω πολυ αν δεν τον  δοκιμασω θα σκασω λεμε!! :angry_orange:
Αυτο θελω να τεσταρω κυριως την 1.2ohm αντισταση με την μια τρυπα εισαγωγης που απ οτι καταλαβα μαλλον θα την κλεινω και λιγο,,,δεν εχει ανοχη να γυρναει ο δακτυλιος να παει στα μισα της τρυπας?
Δε μπορεις  να φανταστεις,η μαλλον θα μπορεις :D   2 μερες τωρα εχω δει τις παρουσιασεις στο youtube,,εχω κανει ταχυρυθμα μαθηματα και οχι μονο,σχεδον ολων των tanks που υπαρχουν ,εχει γινει το κεφαλι μου καζανι και δεν εχω καταληξει καπου συγκεκριμενα.
Ειδικα οι παρουσιασεις απο ελλαδα μαυρα χαλια.
Οτι τανκ και να εχουν παρουσιασει,και μαπα να ειναι το βγαζουν γαματο,,μονο απο τα σχολια και το κραξιμο απο κατω καταλαβαινω αν οντως ειναι καλο η οχι.
Τα λιγοτερα αρνητικα τα εχω δει στο subtank-mini-nano και kayfun για να ειμαι ειλικρινης και κανα 2 ακομα που δε θυμαμαι τωρα.
Εν τω μεταξυ σε αμερικανικα και αγγλικα sites τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα απο μαρκες και ποιοτητες κατα τα λεγομενα τους και αν ψαχτεις και σε αυτα,χανεσαι ακομα πιο πολυ....

http://vaping360.com/best-sub-ohm-tanks/

Σε αυτο το site κυριως,ειδα και άλλα που δεν τα ηξερα .

Αν θελεις πες μου τα υγρα που μου ειπες απο ποιες εταιρειες ειναι και ονομασια-nicotine κλπ να τα υσεκαρω,,μπορει να εχουμε παρομοια γουστα. :thumpup:
Σ ευχαριστω και παλι

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7277 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 02:25 »
αθηνα εισαι τωρα ή κρητη?
αν εισαιστο νησι κανονιζουμε για τεστ

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7278 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 02:30 »
Αntonelos σε ευχαριστω πολυ και μου αρεσει που μου λες για subtank οτι θα κανω δουλεια και με σχετικα σφιχτη τζουρα,,ελπιζω να βγεις εσυ αληθινος και εγω ευχαριστημενος ;)
Για τα υγρα που μου ειπες απο atmos lab ,κοιτουσα προχτες το βραδυ και ειδα τα δυπ που μου ειπες οπως επισης και το bebeca και θελω να τα δοκιμασω γιατι ειδα πολυ καλα σχολια,,δυστυχως δεν ειμαι σιγουρος αν αυτος που παω εχει τα συγκεκριμενα στο Ηρακλειο αλλα θα ψαχτω.

Οποτε να μην κοιταω για τον nano και παω για mini αφου το rba μου φαινεται και ενδιαφερον.
Προς το παρον βεβαια ειμαι με την τελευταια αντισταση στο ναυτιλο που την εβαλα το πρωι σημερα και το ταμειο ειναι πολυ μειον και οποιαδηποτε αγορα κανω τωρα θα με παει πισω σε λογαριασμους αλλα απ την αλλη σε 3-4 μερες το πολυ δε θα εχω αντισταση να συνεχισω.
Απο ebay που παραγγειλα vdc θα ερθουν σε 20 μερες :angry_orange:

Τεσπα,θα δω τι θα κανω θα τη βρω την ακρη,,το πολυ πολυ να πηγαινω να τραβαω τις τζουρες μου δοκιμαστικα και καλα στο καταστημα :))
Σ ε ευχαριστω για την απαντηση σου, βοηθησες και εσυ οπως και οι αλλοι :thumpup:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ηρακλειο ειμαι Αγ,Ιωαννη χωστο μενω αν ξερεις

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
αθηνα εισαι τωρα ή κρητη?
αν εισαιστο νησι κανονιζουμε για τεστ

Ηρακλειο ειμαι Αγ,Ιωαννη χωστο μενω αν ξερεις
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 02:36 από ΜΑΡΙΟΣ TDM 900 »

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7279 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 02:42 »
Καλά κάνεις και το ψάχνεις τόσο! Έχω ρίξει και εγώ διάβασμα και έχω δει βίντεο...ατελείωτες ώρες...
Ο δακτύλιος γυρνάει στα μισά της τρύπας αλλά μόλις τον δεις απο κοντά θα δεις οτι ήδη είναι πολύ μικρή...τώρα για τη μεγάλη...όπως θα δεις στη φωτό δεν την λες καν τρύπα ε...  :tongue_smilie:
Και εγώ πάντως κάπως έτσι κατέληξα στον subtank mini, αλλά με κέρδισε κυρίως το οτι έχω την επιλογή και για εργοστασιακές αλλά και για rba κεφαλή (παρόλο που έμεινα στην rba τελικά αφού μου αρέσει να στήνω) και η γεύση. Σαν μέγεθος φαντάσου μου φάνηκε και μεγάλος...για το nano πήγαινα και ευτυχώς μου είπαν στο μαγαζί οτι δεν παίρνει rba. Ο kayfun απο την άλλη είναι μια εξίσου πολύ καλή επιλογή αλλά με το μόνο μειονέκτημα οτι δεν έχει εργοστασιακές κεφαλές. Εκτός απο τον V6 νομίζω που είναι και κλωνουβρίδιο??? Δεν τους ξέρω καθόλου...μη λέω και βλακείες...
Τα υγρά είναι το Paradisio απο THENANCARA και το Outlaw απο DanLucas. Άμα θες και κανένα γλυκό...έχω κανά δυο να σου προτείνω...  :tongue_smilie:
Λοιπόν όσο είσαι κρήτη θα συο δίνει για δοκιμές ο antonelos και όσο αθήνα εγώ...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7280 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 02:46 »
Καλο βραδυ σε ολους,θα τα πουμε συντομα,ευχαριστω που βοηθησατε :bye:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Καλά κάνεις και το ψάχνεις τόσο! Έχω ρίξει και εγώ διάβασμα και έχω δει βίντεο...ατελείωτες ώρες...
Ο δακτύλιος γυρνάει στα μισά της τρύπας αλλά μόλις τον δεις απο κοντά θα δεις οτι ήδη είναι πολύ μικρή...τώρα για τη μεγάλη...όπως θα δεις στη φωτό δεν την λες καν τρύπα ε...  :tongue_smilie:
Και εγώ πάντως κάπως έτσι κατέληξα στον subtank mini, αλλά με κέρδισε κυρίως το οτι έχω την επιλογή και για εργοστασιακές αλλά και για rba κεφαλή (παρόλο που έμεινα στην rba τελικά αφού μου αρέσει να στήνω) και η γεύση. Σαν μέγεθος φαντάσου μου φάνηκε και μεγάλος...για το nano πήγαινα και ευτυχώς μου είπαν στο μαγαζί οτι δεν παίρνει rba. Ο kayfun απο την άλλη είναι μια εξίσου πολύ καλή επιλογή αλλά με το μόνο μειονέκτημα οτι δεν έχει εργοστασιακές κεφαλές. Εκτός απο τον V6 νομίζω που είναι και κλωνουβρίδιο??? Δεν τους ξέρω καθόλου...μη λέω και βλακείες...
Τα υγρά είναι το Paradisio απο THENANCARA και το Outlaw απο DanLucas. Άμα θες και κανένα γλυκό...έχω κανά δυο να σου προτείνω...  :tongue_smilie:
Λοιπόν όσο είσαι κρήτη θα συο δίνει για δοκιμές ο antonelos και όσο αθήνα εγώ...  :laugh1:

Οκ λοιπον,βρηκαμε καβατζες οταν ξεμεινουμε :D και Αθηνα και Κρητη,,αν και Ηλιουπολαρα ανεβαινω μια φορα το χρονο πια,,κυριως ειμαι κατω πλεον.
Φιλε μου οτι εχεις να μου προτεινεις καλο ειναι γιατι μαθαινω κι αυκολα και το rba με ενδιαφερει αρκετα σαν ιδεα και κυριως γιατι θα μπορω,τουλαχιστον να προσπαθησω να φτιαξω οσο μπορω αντισταση πανω απο 1.2ohm,,,φανταζομαι το rba δεν ειναι μονο για subohm φαση ε??
0.3-0.4-0.5 δε με ενδιαφερουν γιατι δεν τις μπορω τις πνευμονικες,,εδω με το ναυτιλο που εκανα στην τελειως ανοιχτη τρυπα αρκετες τζουρες σε στυλ πνευμονικες με επιασε το στηθος μου,,εκτος κι αν κανω εγω κατι λαθος,η εχουν θεμα τα πνευμονια μου αλλα δε νομιζω,,εχω κανει προσφατα γενικο τσεκ απ,ολα δουλευουν ρολοι :tongue_smilie: στο μοτερ.
για τα υγρα οτι και να μου προτεινεις,με ενδιαφερει και οτι αλλο εχεις σχετικα και με το subtank και θα κανονισω και με τον Αντωνη να βρεθουμε για test drive και να δω και απο κοντα αν μπορει για rba να παρω μια ιδεα!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 02:57 από ΜΑΡΙΟΣ TDM 900 »

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7281 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 03:04 »
.για το nano πήγαινα και ευτυχώς μου είπαν στο μαγαζί οτι δεν παίρνει rba.

Φυσικά και παίρνει rba.. Απλά δεν την έχει μέσα και πρέπει να την πάρεις ξεχωριστά..

Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7282 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 03:33 »
Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά αλλά απο όσο γνωρίζω to Rebuildable deck εφαρμόζει σωστά μόνο στον subtank και στον mini , όχι στον nano
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 04:15 από KingKong667 »

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7283 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 04:02 »
Φίλε μου καλώς ήρθες στην παρέα και σου εύχομαι καλή αρχή και καλά ατμισματα. Άποψη μου είναι ότι το βασικό βήμα για μια καλή αρχή είναι να βρεις τι τύπος ατμιστη είσαι .γουστάρεις σφιχτες τζούρες ή πνευμονικες .από εκεί και πέρα όλα θα τα βρεις με λίγο μελέτη .άλλη μια συμβουλή είναι μην ακούς κριτικές και review.ο καθένας λέει ότι θέλει και ότι του πουν να πει .εδώ μέσα όμως θα βρεις καλές κριτικές αληθινές χωρίς να γίνεται διαφήμιση των προϊόντων ακόμα και αν είναι μάπα.γενικα αμα ρίξεις μια ματιά θα δεις για ποιους ατμό λένε όλοι .άρα δύσκολα να είναι μάπα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα σου αρέσει κιόλας .Επίσης πάντα να δοκιμάζεις κάτι πριν το αγοράσεις.ακομα και αν δεν το έχει στο κατάστημα γράψε εδώ και όλο και κάποιος θα βρεθεί να σε βοηθήσει.μην παρασυρθείς όμως από τις καλές κριτικές και φορτωθείς έναν ατμό με 40 ευρώ και πεις τι μα@@@@ έκανα .το μυστικό της επιτυχίας είναι υπομονή μελέτη προσπάθεια και δεν θέλει απογοήτευση.αμα το κάνεις αυτό σε δύο τρεις μήνες θα στρίβεις αντιστάσεις σε δευτερόλεπτα και θα κάνεις υγρά μόνος σου που θα λες πω πω τι μαγείρεψα ρε φίλε .να φανταστείς εγώ πρώτη φορά κάνω υγρά έφτιαξα 3 που ήταν ωραία αλλά τα άλλα δύο σκέφτομαι να τα κάνω από 1 λίτρο το καθένα :ρ χαχαχαχα .Τέλος πάντων επειδή σας κούρασα σου εύχομαι και πάλι καλά ατμισματα και υπομονή .όλα θα πάνε καλά .καλή αρχή :)

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7284 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 07:34 »
Μαριε εχεις πμ

Nai_Ego

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7285 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 10:13 »
Καλό μήνα σε όλους.

Για το θέμα του Subtank καλύτερα να κοιτάξει στο αντίστοιχο νήμα που υπάρχουν όλα πιο αναλυτικά. Συνοπτικά, να πω τα εξής: Είναι για αεράτες τζούρες, ακόμα και στην μικρότερη οπή δεν δίνει τσιγαρίσιες. Είναι απ' τους πιο δακρυστούς ατμοποιητές (στο 99,9% των χρηστών δακρύζει έστω και λίγο), έχει φοβερή γεύση και απόδοση όμως. Από αντιστάσεις, εμπειρικά θα σου έλεγα να ΜΗΝ πάρεις 1.2Ω.

Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7286 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 13:41 »
Καλημέρα παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα αν ξέρεις κάποιος να βοηθήσει.
[/size]
[/size]Λοιπόν, έχω το Joyetech evic VT με την eGo ONE mega. Αρχικά άτμιζα με την Ni200 με την οποία έρχεται και αφού άρχισε να "χαλάει" το coil την αντικατέστησα με την Ti με την οποία έρχεται. Εφόσον σιγά σιγά τα φτηνε και αυτή, παρήγγειλα 2 νέες Ni κεφαλές VT. Λοιπόν όταν ήρθαν έβγαλα κλασσικά το tank πάτησα το Fire ώστε να πάει γίνει το "restart" του Mod (ότι βάζω δηλαδή νέα αντίσταση) έριξα δυο σταγόνες πάνω στο σύρμα όπως επίσης έριξα juice και στις τρυπούλες. Τώρα όταν το βίδωσα και κούμπωσα και το tank. Όλα φάνηκαν κομπλέ. Έβαλε μόνο του το modάκι τα ohms στα 0,20, τα watt όπως τα χα στα 30 (που είναι και το κατώτερο όριο στο VT σε temp Ni mode) και την θερμοκρασία την έχω στους 510 F (οι προτινόμενες από την joyetech θερμοκρασίες για Ni είναι από 500-520 αν δεν κάνω λάθος σίγουρα πάντως είναι πάνω από τους 500 και ανάμεσα σε 500 και 550 αυτό που προτίνει η εταιρία). Επόμένως όλα θα έπρεπε να είναι κομπλέ. Όταν πάω όμως να ατμίσω μου έρχεται πολύ λίγος ατμός. Υπερβολικά λίγος πράγμα που με παραξενεύει γιατί όταν είχα βγάλει τον Ni τον πρώτο που είχε χαλάσει και είχα βάλει τον Ti όλα ήταν smooth και η παραγωγή καπνού-ατμού εξαρχής μεγάλη. Τι μπορεί να φταίει;

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7287 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 15:36 »
Καλησπερα σε ολους :bye:

Λοιπον,εχουμε και λεμε σχετικα με το subtank mini και οποιες αποριες ειχα,περι σφιχτης τζουρας η οχι.
Συναντηθηκα με τον Αντωνη(antonelos) πριν κανα 3 ωρο και εφερε μαζι του 2 απο τα πιο καλα tank αναμεσα σε πολλα που κυκλοφορουν,,,σιγουρα υπαρχουν κι αλλα που αλλους τους αρεσουν και αλλους οχι.
Εγω σαν νεος σχετικα ατμιστης και με μετρια εμπειρια,,τουλαχιστον απο πολλες παρουσιασεις,ελληνικες που εχω δει στο νετ,δεν εβγαλα ακρη,,αφου οι πιο πολλοι που τους παρουσιαζουνε,,τους εχουν βγαλει ολους καλους.
Κατι που δεν ισχυει σε κανενα προιον στην αγορα,στα παντα και οχι μονο στους ατμοποιητες,mods κλπ κλπ.
Δοκιμασα  τον subtank mini kagertech kai ton  kayfun v4.
Και στους 2 ειχε rba εννοιται,,ειδικα στον kayfun αφου η λειτουργια του ειναι rba.
Ωραιο χτυπημα και οι δυο,πολυ καλη γευση και οι δυο αλλα με κερδισε το subtank mini και θα πω και τους λογους.
1)Θεωρω οτι εχει περισσοτερες ρυθμισεις,φυσικα για τα δικα μου γουστα, που ειναι καθαρα υποκειμενικο.
2)Ελαχιστη διαφορα σε γευση,οχι κατι το τραγικο για να πω την αληθεια αλλα και παλι για λιγο ο subtank μου φανηκε καλυτερος.
3)Μου αρεσε περισσοτερο σαν κατασκευη,,δεν εννοω ποιοτητα γιατι δεν το εχω στα χερια μου για να μπορω να πω και να κρινω και τους 2 αντιστοιχα.(οπτικα μιλαω παντα).

Οσο για την απορια που ειχα, αν τελικα με τον subtank μπορω η οχι να κανω σφιχτες τζουρες η οχι,,τελικα το ελυσα και ειδα οτι με την 1.2ohm και τελευταια τρυπα εισαγωγης αερα,,ειναι αρκετα κοντα στα γουστα μου,ουτε πολυ σφιχτη αλλα και οχι πολυ χαλαρη,,οποτε  :thumpup: :thumpup: ,,ειδικα αργοτερα που σιγουρα θα ασχοληθω με το rba κομματι γιατι ειναι πολυ ενδιαφερον και θα μπορω να παω αντισταση πανω απο 1.2 , θεωρω οτι θα ειμαι υπερ ευχαριστημενος.
Καποιοι μπορει να διαφωνησουν, αλλα ο μονος λογος που το ανελυσα, ειναι επειδη ειχα την απορια,μιας και μετα απο nautilus mini το βρισκω πολυ λογικο να παω σε subtank,εφοσον με καλυψε στη δοκιμη που εκανα.Αν δεν με καλυπτε,θα εψαχνα για κατι αλλο σιγουρα και θα τον ειχα απορριψει κιολας.
Α εκανα και πνευμονικες αλλα,ρε παιδια δεν ξερω γιατι ενω θελω να κανω,δεν με πανε με τιποτα,με μπουκωνουν και με χαλανε,,αντε να κανω 2-3 αλλα μεχρι εκει.Δε μπορω να το υιοθετησω αυτο το στυλ με τιποτα.
Ετσι κι αλλιως δε με ενδιαφερει να βγαλω ντε και καλα ντουμανια,,με ενδιαφερει ενα καλο χτυπημα ατμισματος-καπνισματος στυλ.
Γουστα ειναι αυτα ετσι κι αλλιως,,ο σκοπος ολων μας ειναι μα νην ξαναβαλουμε στο στομα μας τσιγαρο,οποτε ολοι βαδιζουμε προς την σωστη κατευθυνση,ειτε πνευμονικες ειτε τσιγαρισιες.

Αντωνη ευχαριστω για την δοκιμη ;) ,,τα ειχαμε στησει πανω στη σελα απο το μηχανακι σε ενα παρκινγκ,,ολα τα λεφτα λεμε.
Και εχουμε και σεμιναριο 2ο μην ξεχνιεσαι,,παμε για αντιστασεις συρματα και τα σχετικα :thumpup:

Αυτα απο μενα,,μου λυθηκαν οι αποριες,ειδικα με το subtank,,ολα καλα.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7288 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 16:06 »
Φυσικά και παίρνει rba.. Απλά δεν την έχει μέσα και πρέπει να την πάρεις ξεχωριστά..


Και εγώ απο ότι ξέρω και είπε και ο KingKong667, ναι μεν βιδώνει στη βάση του nano, αλλά δεν χωράει μετά με το τανκάκι...εγώ δεν το έχω κάνει,αν το έχεις κάνει εσύ και ατμίσει κιόλας...πάω πάσο...  :dontknow:   ;D

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7289 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 17:45 »
Το έχω βιδώσει μόνο για να δω αν μαπίνει και μου φάνηκε έμπαινε κανονικά.. Δεν έβαλα υγρό να ατμίσω όμως.. :dontknow: θα το  δοκιμάσω αύριο στον nano του συνεταίρου μου και θα σας πω for sure..

Πάντως από την στιγμή που nano και mini παίρνουν ακριβώς τις ίδιες αντιστάσεις δεν καταλαβαίνω αυτή γιατί να μην παίζει..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9032 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364