vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

219 επισκέπτες, 5 χρήστες
Mimhsdr, Milarepa, camber, Harris, anetost

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6975 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 23:48 »
Εγώ που τις βλέπω μπορώ να πώ μάλλον δεν παίζει κάτι καλό για ξεκίνημα, ρίξε μια ματιά κι εδώ αν βιάζεσαι: http://www.car.gr/xyma/?ca=3723&sort=modified είδη καπνιστή.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6976 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 23:50 »
Οι αγγελίες είναι κλειδωμένες μέχρι να κάνω 50 posts?
Αφού δεν έχω ατμίσει ποτέ.. και ψάχνω μοντάκι.. πρέπει να τρολάρω με το ζόρι?!!!
(δεν μου πάει και με τον χαρακτήρα που χω!!)

Αν όντως είσαι άστεγος, θα σου χαρίσω εγώ και μπαταρία και ατμοποιητή. Αν ΔΕΝ είσαι, έχεις κάνει πολύ άστοχη επιλογή user name...

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6977 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 23:55 »
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, δεν το πρόσεξα καθόλου, σοβαρά και χωρίς να θέλω να πικάρω προτείνω αλλαγή username λόγω κοινωνικής ευαισθησίας.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6978 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 23:57 »
Δεν με λες άστεγο, ας πούμε πως είμαι φιλοξενούμενος!
Σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά σου.
..η αλληλεγγύη ειναι το σημαντικότερο στις μέρες μας

Είμαι έτοιμος να πάρω το evic vt.. παρά τα προβληματα που ακούω.
Με κόλλησε λίγο το οτι κατάλαβα πως δεν λειτουργεί o έλεγχος θερμοκρασίας σε ss αντιστάσεις.
Αλλά δεν βρίσκω και κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Δηλαδή ένα nickname "Killer" είναι κακό?
Θα προέτρεπε σε κάποιον να κάνει κάτι ας πούμε?
Με τους ανθρώπους που έχουν προβληματα πρέπει να έρθουμε κοντά.
Όχι να φτιάχνουμε ταμπού.
Γιατί πρέπει να ντρέπεται οποιοσδήποτε άστεγος?
Και γιατί να προσβληθεί κάποιος?

Παιδια.. χάνουμε το νόημα..
Όταν κάτι συμβαίνει και είναι λάθος πρέπει να το αλλάξουμε. Όχι να το κρύψουμε!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2016, 00:02 από ASTEG0S »

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6979 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 00:17 »
Το evic vt είναι πολύ καλό το δουλεύω συνεχώς καθώς και το ipv d2, τεράστια αυτονομία το evic vt που δεν είναι όμως αναβαθμίσιμο 60W και τέλος, κανένα από τα δύο δεν υποστηρίζει SS αλλά και τα δύο το δουλεύουν σε VW mode, το ipv d2 το δουλεύει με έλεγχο θερμοκρασίας και σε Ti mode στο evic vt δεν το έχω δοκιμάσει σε Ti mode και δεν μπορώ να ξέρω αν δουλεύει, επίσης όταν και εφόσον παραδώσουν το πνεύμα οι 3 μπαταρίες LiPo σε παράλληλη σύνδεση που έχει το evic vt το πετάς και παίρνεις άλλο.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6980 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 00:18 »
Ίσως οι νέοι χρήστες να έπρεπε να μπορούν να δούν τις αγγελίες ασχέτως # post. Να τις δουνε μόνο για να μπορούν ας πούμε να αγοράσουν από τους άλλους. Να μην μπορουν να πουλήσουν αν δεν έχουν όχι 50 αλλά 500 post. Όπως και να έχει, οι κανόνες είναι κανόνες και ισχύουν για όλους το ίδιο, και όποιος συμφωνεί καλώς, όποιος δεν .....

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6981 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 00:23 »
Δεν με λες άστεγο, ας πούμε πως είμαι φιλοξενούμενος!
Σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά σου.
..η αλληλεγγύη ειναι το σημαντικότερο στις μέρες μας

Είμαι έτοιμος να πάρω το evic vt.. παρά τα προβληματα που ακούω.
Με κόλλησε λίγο το οτι κατάλαβα πως δεν λειτουργεί o έλεγχος θερμοκρασίας σε ss αντιστάσεις.
Αλλά δεν βρίσκω και κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Δηλαδή ένα nickname "Killer" είναι κακό?
Θα προέτρεπε σε κάποιον να κάνει κάτι ας πούμε?
Με τους ανθρώπους που έχουν προβληματα πρέπει να έρθουμε κοντά.
Όχι να φτιάχνουμε ταμπού.
Γιατί πρέπει να ντρέπεται οποιοσδήποτε άστεγος?
Και γιατί να προσβληθεί κάποιος?

Παιδια.. χάνουμε το νόημα..
Όταν κάτι συμβαίνει και είναι λάθος πρέπει να το αλλάξουμε. Όχι να το κρύψουμε!!
Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότεροι Έλληνες είμαστε εν δυνάμει άστεγοι με τους σωτήρες που έχουμε μπλέξει (εσωτερικούς κι εξωτερικούς) αλλά αυτή είναι μια άλλη κουβέντα κατάλληλη για να γίνει σε κάποιο blog κι όχι εδώ οπότε εγώ προσωπικά  κλείνω το θέμα με το username σου. Καλώς ήλθες.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6982 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 00:26 »
Ναι, δεν ζήτησα εξαίρεση.. απλά καταλαβα στη πράξη οτι ίσως κάνει και κακο στο forum γιατί πολλοί θα γράφουν άσκοπα πράγματα για να φτάσουν στα 50.

Το θέμα με τις μπαταρίες του evic πιστεύω πως λύνεται απο ηλεκτρονικό. Απλά είναι και αυτές λίγο ακριβές... Μεχρι να χαλάσουν βέβαια υποθέτω πως θα είναι έτσι κι αλλιώς διακοσμητικό το μοντάκι.
Τον έλεγχο θερμοκρασίας τον ήθελα μεχρι να συνηθίσω το dripping.. θα μάθω με Ni απο ότι φαινεται.

Καλώς σας βρήκα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2016, 00:35 από ASTEG0S »

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6983 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 00:33 »
Δυστυχώς δεν τις βρίσκεις το έχω ψάξει (είναι συγκεκριμένο μέγεθος που προφανώς ο κινέζος τις έφτιαξε για την joytech) αλλά όπως είπες μέχρι να χαλάσουν το μοντάκι θα είναι ήδη για μουσείο.

Αποσυνδεδεμένος adam

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6984 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 00:58 »
Οι αγγελίες είναι κλειδωμένες μέχρι να κάνω 50 posts?
Αφού δεν έχω ατμίσει ποτέ.. και ψάχνω μοντάκι.. πρέπει να τρολάρω με το ζόρι?!!!
(δεν μου πάει και με τον χαρακτήρα που χω!!)
Βασικά αυτό είναι κάτι που θα πρέπει να επανεξετάσουν οι διαχειριστές του φόρουμ (sorry κιόλας που μπαίνω στα χωράφια σας :-[ )
λογικό να μην μπορεί ο καθένας με την εγράφη του να ανεβάζει αγγελίες
αλλά γιατί να μην μπορεί να δει και να πάρει κάτι για να ξεκινήσει ένας νέος ατμιστής

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6985 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 01:01 »
Μπορείτε να το προτείνετε σε αυτό το νήμα που παρακολουθείται συχνά από τους διαχειριστές http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,110.1605.html

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6986 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 01:05 »
Προσωπικά αυτό με τις 50 απαντήσεις μου φαίνεται ότι έχει μια λογική διότι σημαίνει ότι ο ενδιαφερομενος έχει μελετήσει αρκετά θέματα έχει πάρει πολλές γνώμες και έτσι θα είναι πιο σίγουρος στο τι θα αγοράσει.αν λοιπόν εγώ γίνω μέλος χωρίς να είμαι ατμιστης αλλά θέλω να ασχοληθώ και δω μια αγγελία και το αγοράσω αμέσως ίσως να μην μου αρέσει και να γυρίσω πάλι στο κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6987 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 01:06 »
Το θέμα έχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές.
Ένας από τους προφανείς λόγους είναι ότι μπορεί να αγοράσει κάτι πολύ ακριβά, διότι σαν νέος έχει άγνοια και των τιμών και του "τεχνικού" ελέγχου.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6988 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 01:12 »
Σε σχέση με τις τιμές, αυτό μπορεί να συμβεί και στα καταστήματα.
Υποθέτω πως πριν αγοράσεις κάτι περιμένεις να το δεις να λειτουργεί..
αν και γενικά με τις αγγελίες στο internet είναι αναπόφευκτο να τη πατήσεις κάποια στιγμη.


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2016, 01:18 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6989 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 01:15 »
Γι αυτό φροντίζουμε να μη συμβεί εδώ, τουλάχιστον  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8995 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364