vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

176 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, SEB, cstavcr, dkostas, Ηρακλης

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος vaporcity

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5430 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 20:14 »
ναι για το ιδιο πραγμα μιλαμε φανταζομαι...αυτες λοιπον οι κεφαλες τις αγοραζω ξεχωριστα οσες θελω και δεν εχουν ουτε ονομα ουτε τιποτα περισσοτερο μοιαζουν με φαρμακα επειδη εχουν την ιδια συσκευασια με καψουλες που αγοραζουμε στο φαρμακειο

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5431 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 20:26 »
Εφοσων κανεις οσα ειπαμε και παλι εξακολουθεις να εχεις προβλημα ειναι πολυ πιθανο να εχεις πεσει σε ελλατωματικη παρτιδα( ειπες οτι εβαλες καινουρια και παλι τα ιδια ετσι;). Να τις πας στο μαγαζι που τις πηρες και να τους πεις το προβλημα σου. Αλλιως να πας να αγορασεις μια απο καποιο αλλο μαγαζι και να δεις το προβλημα λυθει.

Αποσυνδεδεμένος vaporcity

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5432 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 20:31 »
θα το δοκιμασω και αυτο....παντως σε ευχαριστω πολυ για ολα cOOKieR (οπως το αρωμα μου συμπτωματικα !!) , και σιγουρα θα επανελθω με νεωτερα ...φυσικα οποιος αλλος φιλος εχει καμμια αλλη ιδεα παρακαλω πολυ να την καταθεσει , μηπως και βρουμε καμμια λυση

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5433 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 20:37 »
Τιποτα φιλε μου και εγω στη θεση σου ημουν και εδω μεσα με βοηθησαν. Περιμενω νεοτερα σου. Κeep vaping!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5434 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 01:39 »
@ vaporcity, να σε καλωσορίσω και εγώ με την σειρά μου στην παρέα μας.

Στο ερώτημά σου για καταστήματα που έχουν γεύσεις να δοκιμάσεις θα απαντήσω εγώ.
Πλέον τα περισσότερα καταστήματα, που σέβονται τον ατμιστή, έχουν δοκιμαστήριο.
Κάποια, έχουν και πίνακα εμπόρου στο φόρουμ.
Ενδεικτικά θα σου αναφέρω το zerobacco στην Κάνιγγος, το Replacesmoke στο Ν. Ηράκλειο και στην Αμφιθέας, κλπ κλπ.
Εάν κάνεις μια αναζήτηση μέσα στους πίνακες των εμπόρων θα δεις αρκετά καταστήματα που διαθέτουν δοκιμαστήριο.

Όσο αφορά τώρα το θέμα που αντιμετωπίζεις με τον ατμοποιητή σου.
Σου έγραψε κάτι η petra που δεν το πρόσεξες ή τουλάχιστον λόγο της αναστάτωσης που έχεις δεν το κατάλαβες.
Επειδή είμαι και εγώ με protank II, τον κανονικό όχι τον μίνι, όταν το υγρό πάει κάτω από την μέση, στους περισσότερους μινι  και όχι μόνο, χάνει την υποπίεση και κάνει αυτά που λες ότι κάνει (μπουρμπουλήθρες κλπ).
Η λύση είναι να μην τον αφήνεις να πηγαίνει κάτω από την μέση.

Για το θέμα του καθαρισμού, δεν χρειάζεται να βάζεις ava και νερό και να τους αφήνεις μέσα.
Ακόμα και αλλαγή γεύσης να θες να κάνεις, αλλάζοντας αντίσταση-ατμοποιητή και ξεπλένοντας με άφθονο νερό το tube, έχεις καλύτερο αποτέλεσμα μιας και δεν σου μένει η πρώτη γεύση του ava. ;)
Προσωπική άποψη, μην πλένεις τον ατμοποιητή-αντίσταση, χίλιες φορές καλύτερα να τον-την πετάς και να βάζεις καινούργιο-α.
Και ένα tip, στην αντίσταση-ατμοποιητή υπάρχει ένα στρογγυλό συλικονάκι, περασμένο στην βάση του μεταλλικού καλαμακίου.
Αυτό βγάλτο και βίδωσε έτσι την αντίσταση-ατμοποιητή πάνω στη βάση και μετά στο tube.

Και λέγοντας αντίσταση-ατμοποιητή, δες την φωτό.

Αυτή δεν έχεις και εσύ μέσα στο tube?

Αποσυνδεδεμένος vaporcity

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5435 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 12:04 »
jeke04 ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον , τις πληροφοριες, και το καλωσορισμα  :)

κατ αρχας , φανταζομαι οτι η λυση στο βασικο μου προβλημα που εχει να κανει με το "μπουκωμα"-"μπουρμπουληθρες" πρεπει να ειναι απλη , γιατι δεν ειναι δυνατον να συμβαινει κατι τοσο σοβαρο...θα σου πω τι εκανα σημερα απο το πρωι , και αυτη την στιγμη που σου γραφω ΔΕΝ αντιμετωπιζω καποιο προβλημα.. 8)   σημειωστε πως ολες οι προηγουμενες μεθοδοι που ειπωθηκαν δυστυχως απετυχαν!

λοιπον , εβγαλα την μπαταρια την καθαρισα καλα με ενα χαρτακι , εβγαλα το δακτυλιδι με την αντισταση (οπως την λες εσυ και που πραγματι ειναι αυτη ακριβως που δειχνεις στην φωτο) , τα σκουπισα καλα και αυτα , και στον ατμοποιητη εβγαλα την πιπα του , την σκουπισα και αυτη , και σε ολο το υπολοιπο μερος του ( tube ) εριξα μπολικο νερακι ..στην συνεχεια εβγαλα και την αντισταση , την ειδα καλα στο φως , και αν και δεν μου φανηκε πολυ μεταχειρισμενη , την πεταξα και εβαλα μια καινουργια στην θεση της...
αφησα πολυ λιγο για να στεγνωσει το tube , και αφου το σκουπισα λιγο και αυτο , εριξα υγρο και βιδωσα την μπαταρια του...και δοκιμασα...πατωντας το κουμπακι ο θορυβος ηταν ο γνωριμος ζωηρος θορυβος , και ολα ειχαν επανελθει και λειτουργουσαν σωστα προς μεγαλη μου χαρα!.... :)
...τωρα ειμαι ηδη κατω απο την μεση στο tube (κρατωντας το αναποδα , γιατι αν το κρατησω τον ατμοποιητη ορθιο ειναι ακομα πιο κατω απο την μεση) και συνεχιζω να μην εχω κανενα προβλημα!...ΔΕΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ , γιατι απο καποια στιγμη και μετα αρχιζει ξαφνικα να εμφανιζεται το γνωστο προβλημα ...περιμενω και παρατηρω μηπως και συμβαινει αυτο που εγραψες για την ποσοτητα του υγρου κατω απο την μεση , αν και μεχρι στιγμης δεν συμβαινει οπως ειπα τιποτα!..στο εν τω μεταξυ ξαναγεμισα υγρο και συνεχιζω να μην εχω προβλημα....θελω και μια σημειωση πανω στην αντισταση....η νεα αντισταση που εβαλα ηταν απο μεσα απο το κουτακι της συσκευασιας που εχει 2 αντιστασεις δωρο , ενω αν δεν κανω λαθος τελευταια χρησιμοποιουσα αντιστασεις που ειχα προμηθευτει εξτρα απο το καταστημα..-ισως να συμβαινει και αυτο που εγραψε ο φιλος cookieR και να μου εδωσαν ελλατωματικες αντιστασεις.....θα δειξει....παντως ελπιζω να μην θελουν τοσο συχνα αλλαγμα οι αντιστασεις ..!
σχετικα με το tip που εγραψες στα υπ οψιν ...δεν μου ειπες τι νοημα εχει αλλα προς το παρον οσο λειτουργει σωστα δεν τολμαω να πειραξω οτιδηποτε..
για μια ακομα φορα , σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον σας , το εκτιμω , και χαιρομαι που σας βρηκα :)
Αντωνης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2014, 12:09 από vaporcity »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5436 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 13:58 »
Αντώνη, χαίρομαι που πάνε καλά τα πράγματα μέχρι στιγμής.
Κάνε και την σχετική βόλτα σου για δοκιμές και οτιδήποτε χρειαστείς εδώ είμαστε. ;)

Όσο για το tip, στον δικό μου, επαναλαμβάνω PROTANK II και όχι mini, το θέμα με τις μπουρμπουλήθρες μου το έλυσε αυτό το tip. Άλλος μου το σφύριξε και εμένα αλλά δεν μπήκα στην διαδικασία να ρωτήσω το γιατί!!! :))

Γιάννης.

Αποσυνδεδεμένος vaporcity

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5437 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 19:27 »
Γιαννη , αφηνω επιτηδες να αδειασει σχεδον το tube , και συνεχιζω να μην εχω κανενα προβλημα!....εχω πεισθει 95% οτι οι αντιστασεις που ειχα αγορασει τελευταια πρεπει να ηταν ελλατωματικες .....
μηπως πρεπει οταν τις αγοραζω να ζηταω καποια συγκεκριμενη μαρκα , γιατι αυτες που επαιρνα ηταν ανωνυμες ..

τωρα ξαναγεμισα και συνεχιζω χωρις προβλημα!.(αληθεια στα ποσα γεμισματα περιπου προτεινεται να αλλαζω την αντισταση; )....για να δουμε ..θα σας ενημερωνω

οσον αφορα τα καταστηματα με δοκιμαστηριο , εχεις να μου προτεινεις καποιο κοντα μου?  μενω Αιγαλεω και με εξυπηρετει και Αθηνα κοντα στους σταθμους του μετρο...αυτο που λες για Κανιγγος;  οταν παω εκει τι θα πρεπει να ζητησω; ειναι τωρα λιγος καιρος που χρησιμοποιω μια βαση σε μπουκαλακι των 100ml 50% PG - 40% VG 10% WASSER (water?)  λεγεται GermanFlavours και μου φαινεται μου αρεσει καλλυτερα γιατι αισθανομαι καλλυτερα τον λαιμο μου..το αγορασα τυχαια απο καταστημα στο Συνταγμα..εχω παρει και κανα δυο αρωματικα μπουκαλακια και προσθετω σταγονες....αυτο ειναι το υγρο μου ....εχετε να μου προτεινεται κατι η δεν κανω κατι καλα;   :)
ναστε ολοι καλα Αντωνης  8)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5438 στις: Οκτωβρίου 11, 2014, 11:46 »
Γενικά, Αντώνη, οι αντιστάσεις, έχουν ένα θέμα, ακόμα και γνήσιες της Kanger να πάρεις, μπορεί να πέσεις σε ελαττωματική παρτίδα (ο κυρίως λόγος που πολλοί ατμιστές πάνε σε επισκευάσιμους).
Προτίμησε παρόλα αυτά αντιστάσεις τις Kanger ,αυτές με το ξυστό στην πλευρά, για να μπορείς να κάνεις επαλήθευση εάν είναι όντως γνήσιες μέσω του site της εταιρείας.

Επειδή δεν έχω άποψη των καταστημάτων στην περιοχή σου, δεν έχω βολτάρει κατά Αιγάλεω μεριά για ατμιστικά θέματα, κάνε ένα κόπο και μπες στους πίνακες των εμπόρων που φιλοξενούνται εδώ για να βρεις κάποιο κοντά σου.
Στο κατάστημα της Κάνιγγος, θα πας και θα βρεις την Mouko, είναι μέλος του φόρουμ μας.
Πες της, εάν δεν μας έχει διαβάσει, ότι θες να κάνεις δοκιμές γεύσεων, τι ακριβώς ζητάς σε ένα υγρό αναπλήρωσης και όχι λαδάκια όπως διαβάζω τελευταία και μου βγαίνουν τα ματάκια και θα σε φτιάξει.
Πες της και για τα θεματάκια που έχεις και για τις αντιστάσεις, θα σε φτιάξει και σε αυτό. ;)
Το κατέχει γιατί είναι και αυτή ατμίστρια, από τις καλές.

Τελευταίο για να μην σε κουράζω, έχω την εντύπωση ότι και το Funstore του Συντάγματος έχει δοκιμαστήριο, αλλά δεν θυμάμαι, είναι και η ηλικία βλέπεις!!! :)) :)) :)) :))

Είπαμε ότι χρειαστείς εδώ είμαστε για ότι βοήθεια θες.

Αποσυνδεδεμένος vaporcity

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5439 στις: Οκτωβρίου 11, 2014, 18:29 »
φιλε Γιαννη , σε ευχαριστω για μια ακομα φορα για τις πληροφοριες.. :)

..πολυ συντομα θα παω στο Zerobacco που μου προτεινες ..μαλιστα ειδα πως εχουν και site και "ζαλιστηκα" ....πολυ πραμα...και εγω ειμαι "στραβαδι"...ελπιζω να βρω την Mouko να με βοηθησει....το πιο σημαντικο ειναι να σου δινουν να δοκιμασεις γευσεις και αρωματα...εχω "πεταξει" χρηματα σε αρωματα που αν τα δοκιμαζα δεν θα τα επαιρνα ποτε!..ελπιζω να το ευχαριστηθω και φυσικα θα σε ενημερωσω -οπως και ολους τους φιλους-

επι τη ευκαιρια funstore ειναι το καταστημα που εχω γραψει σε παλιοτερα post πως εχω επισκεφτει τυχαια στο Συνταγμα και απο εκει εχω παρει τα μπουκαλια των 100ml βασης καθως και τα αρωματα.

-Κατα τα αλλα συνεχιζω να ατμιζω -πιστευω σωστα- απο χθες απο ενα ατμοποιητη ( εχω 3-4 ) , ισως λεω ισως να μην φταινε οι αντιστασεις , εχω αρχισει να υποπτευομαι τις ..μπαταριες...ειναι υπο παρατηρηση ...θα δουμε

-πιστευω πως αν αρχισω και διαβαζω το φορουμ , θα βρω πολλες απαντησεις σε ερωτηματα και αποριες που εχω , αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω βρει χρονο -γ@#ώτο- >:( εγω ατμιζω μολις 2 1/2 μηνες περιπου , αλλα παρ ολο που το αρχισα για να περιορισω το τσιγαρο , με εχει βοηθησει ανελπιστα -για μενα- να το κοψω εντελως (καπνιζα ανελιπως 30 χρονια περιπου!) ...ηταν μια πολυ ευχαριστη εκπληξη για μενα , για αυτο και το εχω συμπαθησει και θελω να μπορεσω να ενημερωθω καλα απο ολες τις αποψεις..ελπιζω παντα στην βοηθεια σας. Ναστε ολοι καλα
ευχαριστω Αντωνης  :)

ps ...αληθεια τι ειναι αυτα τα Bravo?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2014, 18:42 από vaporcity »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5440 στις: Οκτωβρίου 11, 2014, 18:47 »
Το πατάς (πάνω δεξιά σε κάθε απάντηση) για να δώσεις μπράβο, να ευχαριστήσεις ή να δηλώσεις πως συμφωνείς με αυτό που πόσταρε κάποιος συμφορουμίτης.

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5441 στις: Οκτωβρίου 11, 2014, 20:21 »
ελπιζω να βρω την Mouko να με βοηθησει....το πιο σημαντικο ειναι να σου δινουν να δοκιμασεις γευσεις και αρωματα...εχω "πεταξει" χρηματα σε αρωματα που αν τα δοκιμαζα δεν θα τα επαιρνα ποτε!

οταν λες αρωματα φανταζομαι εννοεις αυτο που ειναι για αναμειξη με τη βαση και οχι ετοιμα υγρα αναπληρωσης ε; μερικα μετα από καποιο χρονικό διαστημα, αφου τα εχεις ανοιξει, αλλαζουν γευση... οπως κ να χει, εγω θα σ προτεινα να μην πεταξεις κανενα. μπορει να κανεις καποιες μιξεις στην πορία και να σου αρεσουν

Αποσυνδεδεμένος vaporcity

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5442 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 19:29 »
-Καλησπερα σε ολους τους φιλους -ες ... :)   το λοιπον, εχω πολλα νεωτερα σχετικα με το γνωστο μου προβλημα.. >:(
για οσους διαβαζουν και δεν καταλαβαινουν τι λεω , ριχνουν μια ματια στα ακριβως προηγουμενα post και θα καταλαβουν αμεσως..για οσους γνωριζουν (οπως π.χ jeke04 , cooKieR ) μπαινω κατ ευθειαν στο "ζουμι" της υποθεσης , απλα και κατανοητα..

-το γνωστο προβλημα με το 'μπουκωμα-μπουρμπουληθρες" επανηλθε δριμυτερο απο χθες το πρωι -δυστυχως- μου εσπασε τα νευρα  :angry_orange: προσπαθησα τα παντα χωρις αποτελεσμα!....οπως εγραψα στις 11/10 σε post μου , αρχισα να υποπτευομαι εκτος απο τις αντιστασεις και τις μπαταριες (smokeLess)...το θεμα αρχισε να επειγει για τα καλα , και ετσι αποφασισα σημερα το πρωι , να επισπευσω την επισκεψη μου στην Αθηνα , και συγκεκριμενα στο καταστημα της Κανιγγος (zerobacco αν δεν κανω λαθος) που μου προτεινε ο φιλος jeke04..

-Εκει , ειπα φυσικα το προβλημα μου , με ακουσαν προσεκτικα και ειδα και κυριως εμαθα αρκετα πραγματα , που θα ελεγα πως ειναι πολυ σημαντικα για ενα νεο ατμιστη ...Δεν θα ηθελα τωρα να σας κουρασω με λεπτομερειες (αν και οποιος θελει ας μην διστασει να μου το ζητησει και θα απαντησω αμεσα) ..η ουσια του θεματος , και τα συμπερασματα της ειναι σε απλες γραμμες τα ακολουθα...

1) το "προβλημα" μου επικεντρωνεται βασικα σε αντιστασεις , μπαταριες , και ατμοποιητη ισως (το τελευταιο , θα δειξει..)

2) σε αντικατασταση των ανωτερω , βρεθηκα να εχω αγορασει νεο ατμοποιητη ( mini Protank 3 Dual-coil ) της KangerTech Resistance 1,5Ω  3,2-4,8V ( H συσκευασια περιεχει 2 αντιστασεις)

3) Νεα μπαταρια Spinner II  απο Vision , ρυθμιζομενα volt απο 3,3v-4,8v.....θα την προτιμουσα να ηταν μικροτερη σε μεγεθος και ελαφρυτερη σε βαρος , αλλα ηταν η μικροτερη και ελαφρυτερη στο ειδος της.. συμφωνα με οσα μου ειπαν , ξεκιναω να ατμιζω στα 3,3v και οταν μειωθει το υγρο λιγο κατω απο την μεση στο tank , αρχιζω και ανεβαζω σταδιακα εως του σημειου που ατμιζω ανετα..αυτη ειναι η λογικη ...τωρα δεν θυμαμε καθε ποτε θα θελει "γεμισμα" αλλα φανταζομαι πως η διαρκεια της θα ειναι μεγαλυτερη απο αυτες που ειχα ...αν ξερει κανεις παρακαλω ..

4) μου ειπωθηκαν και ορισμενα tip -σημαντικωτατα- αν θελετε τα συζηταμε και αυτα , για να μην σας κουραζω τωρα περισσοτερο..

5) και τελευταιο νομιζω -αν δεν ξεχασα κατι αλλο- καταλαβα απολυτα κατι που λιγο - πολυ υποψιαστηκα απο τις πρωτες μερες που το ξεκινησα....οτι δηλαδη , ΔΕΝ ειναι καθολου ευκολη υποθεση για ενα αρχαριο να ξεκινησει το ηλεκτρονικο τσιγαρο , γιατι ολες αυτες οι λεπτομερειες , και σε πολλες περιπτωσεις ΜΗ ΣΩΣΤΗ πληροφορηση και ελλειπης η και ανυπαρκτη ενημερωση , ολα αυτα τα αξεσουαρ που θα πρεπει σχεδον να εχεις γνωσεις ηλεκτρολογιας κλπ κλπ ΔΡΟΥΝ αποτρεπτικα σε εναν ανθρωπο , απλο καπνιστη που εχει μαθει για χρονια να "φουμαρει" το τσιγαρακι του απλα και ευκολα με κανα-δυο απλες , μηχανικες κινησεις...ποσο μαλλον για καπνιστες μιας καποιας ηλικιας ..

6) Ξεκινησα με τα νεα μου "εργαλεια" ΔΕΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ ,  συνεχιζω να ατμιζω και να παρατηρω ...θα ηθελα να πανε ολα καλα και να μην γυρισω πισω... :)

ναστε ολοι καλα Αντωνης

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5443 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 19:50 »
Δεν έχω παρακολουθήσει την συζήτηση Αντώνη αλλα μη μασάς ρε φίλε.
Ετυχε και έπεσες σε ψιλομούφα εργαλεία με την πρώτη σου απόπειρα,αυτα που πηρες τώρα είναι απροβλημάτιστα και δεν απαιτουν ειδικες γνωσεις,αλλαζεις κεφαλή,γεμίζεις υγρό και φουμάρεις.
Καλη συνέχεια σου ευχομαι και σου δηλώνω υπεύθυνα πως αφου έκοψα εγώ (που κάπνιζα 3 και καμια φορα 4 πακέτα Winston,κόκκινα 25ρια) το κάπνισμα απο την δευτερη μέρα με...eGo-T τότε σίγουρα μπορείς να το κόψεις και εσυ!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5444 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 19:53 »
Ο παραπάνω συνδιασμός είναι ο αγαπημένος μου. Δινει αψογο αποτέλεσμα για τα δικά μου γουστα!
Τα voltσ τα ρυθμίζεις εκει οπου νιωθεις εσυ το καλύτερο αποτελεσμα. χοντρικα (απ'οσο διαβασα σε καποιο ποστ-κ εγω νεα ειμαι, ισως κανω λαθος) χαμηλοτερα βολτ = μεγαλυτερη γευση, μικρότερο χτυπημα,υψηλοτερα βολτα= λιγοτερη γευση, δυνατοτερο χτυπημα. εγω την εχω σταθερα στα 3.8 . Η μπαταρια μου κραταει γυρω στις 2 μερες. (λευκο λαμπακι=πληρως φορτισμενη, μπλε λαμπακι=περιπου στη μέση, πορτοκαλι(αν θυμαμαι καλα)=σχεδον ξεφορτιστη)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9068 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364